Jump to content

Witam ostatnio kupiłem joystick Thrusmaster HOTAS X bodajże 3 i totalnie mi nie wychodzi celowanie robię lekkie ruchy a samolot lata jak by robił ,,Cobra manuver" widziałem że jest tam coś takiego jak: nielinowość, czułość etcetera... jestem w tym nie zapoznany totalnie jeśli ktoś by mógł powiedzieć jakie ustawienia mam zrobić żeby było mi łatwo nacelować  Byłbym wdzięczny...

Z góry dzięki Matrins

(edit: nie wiem może to jest wina moich umiejętności)

Edited by ThatMatrins

1. Dobrze kombinujesz, brak doświadczenie to może być główna przyczyna trudności z celowaniem. Nikt z nas nie rodzi się snajperem i nie mam dobrej wiadomości - opanowanie tego wymaga jednak czasu i treningu.
Mam nadzieje, że autor RideR2 nie będzie miał mi za złe, że go uprzedziłem :)
Dla treningu strzelania polecam skorzystać z jego misji - jest jednym z najlepszych graczy SB i "misjonarzem":
Practice missions part1
Practice missions part 2
Po rozpakowaniu umieść folder UserMissions w głównym katalogu War Thunder'a. W grze rozwijasz menu "Battles"->"User Missions" i z "Practice missions" wybierasz swój ulubiony samolot. AI-k pojawia się natychmiast po odpaleniu misji, po zestrzeleniu pojawia się następny i tak do 11 zestrzeleń. Przyspieszony kurs strzelania - bez tracenia czasu na puste przeloty - polecam.

2. Co do dżoja - zacytuje sam siebie z tematu poniżej Joystick  (może nie czytałeś):

Zaczynałem przygodę na SB WT właśnie z Thrustmaster T-FlightX (bez przepustnicy, nie Hotas). Bardzo poręczny, ciężka podstawa - nie przesuwał się, dużo dostępnych przycisków, prawie ideał...
Prawie, bo miał jedną słabą stronę - potencjometry ... Po kilku miesiącach, mimo regulacji, zbyt duża martwa strefa w centralnym położeniu, skoki celownika, problemy ze zdobyciem fraga...
Praktycznie przesiadłem się na bombery - do tego się nadawał... Miałem dość frustracji i kupiłem T16000M - inna gra, znaczny wzrost precyzji tak przydatnej przy celowaniu czy niskim locie...
Uważam, że gdyby Thrustmaster zamontował w T-FlightX czujniki Hala  zamiast potencjometrów - powstałby doskonały  dżoj dla początkujących wirtualnych pilotów. 

Twój sprzęt być może mieć tę samą przypadłość i ciężko będzie idealnie dobrać ustawienia tak aby uzyskać precyzje w środkowym położeniu.

3. Ustawienia - większość najlepszych graczy WT SB radzi ustawić czułość na 100%, Dead Zone na 0, a Nonlinearity na 1.
Kiedyś próbowałem takich ustawień - celownik latał jak opętany, nie mogłem w nic trafić. Obecnie na moim T16000M Hotas mam takie ustawienia osi dla tzw. trybu symulacyjnego: Roll - 49, Pitch - 36, Yaw - 17. DeadZone na wszystkich 0,05, Nonlinearity na 1, tylko na Roll 1,4. Czasem uda mi się w coś trafić :016:
Nikt nie da ci gotowego szablonu - sam musisz dojść do tego jakie są najlepsze ustawienia dla Ciebie - metodą prób i błędów.  
Odpalaj misje treningowe, ustaw najpierw czułości na 0%, próbuj i stopniowo zwiększaj.

Edited by PL_Mirko
medal medal medal

On 08/02/2021 at 21:03, PL_Mirko said:

3. Ustawienia - większość najlepszych graczy WT SB radzi ustawić czułość na 100%, Dead Zone na 0, a Nonlinearity na 1.
Kiedyś próbowałem takich ustawień - celownik latał jak opętany, nie mogłem w nic trafić. Obecnie na moim T16000M Hotas mam takie ustawienia osi dla tzw. trybu symulacyjnego: Roll - 49, Pitch - 36, Yaw - 17. DeadZone na wszystkich 0,05, Nonlinearity na 1, tylko na Roll 1,4. Czasem uda mi się w coś trafić :016:
Nikt nie da ci gotowego szablonu - sam musisz dojść do tego jakie są najlepsze ustawienia dla Ciebie - metodą prób i błędów.  
Odpalaj misje treningowe, ustaw najpierw czułości na 0%, próbuj i stopniowo zwiększaj.

No najlepiej od samego początku na 100% czułości zasuwać, z nieliniowością ustawioną na 1 i ogarnąć latanie czymś łatwym w pilotażu typu Fw-190A-1/4/5, BF-109E, Hurricane albo Typhoon.

medal medal medal medal

No teraz ustawiłem 100 roll i 1.5 nieliniowość, pitch 9% 1 nielinowoś i 9 yaw  1.5 nieliniowość ostatnio nawet ju 87 zestrzeliłem ze spitfire, nie buja tak samolotem, no i  co najważniejsze lepiej wycelować. 

wydaje mi się że nie mam takiego problemu w joysticku i jest git

a chciałbym dodać że pod joystickiem jest coś takiego  jak manualne dobranie czułości i jak dokręci się to na maxa to joystick jest bardzo ale to bardzo precyzyjny polecam wam to zrobić

8 hours ago, ThatMatrins said:

a chciałbym dodać że pod joystickiem jest coś takiego  jak manualne dobranie czułości i jak dokręci się to na maxa to joystick jest bardzo ale to bardzo precyzyjny polecam wam to zrobić

To jest regulacja naprężenia sprężyny, Thrustmaster T-FlightX to ma i korzystałem z tego. Zapomniałem o tym właśnie pokrętle - to już w końcu ponad 6 lat. 
Myślę, że mało który dżoj ma takie ustrojstwo, a przynajmniej ja nie znam takiego.

Jeszcze przypomniałem sobie, że znacznie pomógł mi program „WTJoystickCurves”, dzięki któremu można było edytować punkty krzywych osi joya w WT w pliku My Games\WarThunder\Saves\profile.config.blk. Program był prosty w obsłudze i działał w okresie 2013-2014 r. Po jednym z patch'y wspomniany plik konfiguracyjny znikł by...

Najnowsza wersja programu z 2015 roku jest dostępna pod linkiem WTJoystickCurves. Ta  wersji programu jest bardziej skomplikowana w obsłudze. Korzysta z DLL-ek VJoy - trzeba zainstalować w systemie -  pojawi się wirtualny dżoj, który pośredniczy z komunikacji urządzenia fizycznego (nie tylko dżoja) z systemem. Dzięki programowi "WTJoystickCurves” można  modyfikować punkty krzywych osi dżoja, a więc i reakcje gry na ruchy dżoja.

Edited by PL_Mirko
medal medal medal

• 1 month later...

xddd teraz mam na 0% pitch, 0% roll i 3% yaw, (chyba na wszystkich 2 nolinearlity ale musze zwiększyć) na takich ustawieniach się lata O WIELE LEPIEJ, mogę precyzyjnie nacelować na chłopa tylko mam  taki nawyk bo macham tym joyem jak dźwignią od zmiany biegów (XDDDD)  jeszcze te ustawienia do poprawy może jeszcze napisze na jakich perfekcyjnie mi się lata

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...