Jump to content

[Blog Deweloperski] Uproszczony system zarobków w misjach Nieskończonej Konfrontacji


Fighters_855f9ae8fa9945e9bf3125116182481

 

Misje EC (wszystkie) różnią się od innych trybów gry ze względu na ich czas trwania (czas sesji), sposób odrodzeń i mechanikę pokoju gry (lobby).

 

Wydłużony czas trwania misji i mała koncentracja działań w grze skutkuje dużą nagrodą za każdą indywidualną akcję. System wielokrotnych odrodzeń jest realizowany poprzez „koszt” za każdy wylot, a nie za utratę maszyny. Oba te punkty sprawiają, że system ekonomiczny jest zauważalnie trudniejszy do skonfigurowania i zrozumienia dla graczy - gracz odradzający się w maszynie początkowo ma niedobór waluty w grze, a następnie musi obejść się bez nagrody przez długi czas w poszukiwaniu odpowiedniego celu.

 

Jednocześnie mechanika pokoju gier/lobby może być wykorzystywana przez nieuczciwych graczy do tworzenia bitew "sfingowanych'', w których mogą wielokrotnie niszczyć tego samego współpracującego wroga, a ponieważ faktyczne zniszczenie tego wroga jest dość rzadkim wydarzeniem w EC, nagroda jest wysoka.

 

Aby rozwiązać ten problem, rozważamy opcje uproszczenia systemu ekonomicznego w misjach EC poprzez dodanie stałej ilości SL i PB za okres po osiągnięciu określonego wydarzenia w misji (nie biorąc pod uwagę czasu na lotnisku - bardziej szczegółowy opis zostanie opublikowany osobno) zamiast nagrody za każdą indywidualną akcję. Jednak premia za wygranie misji i połowa nagrody za powrót na lotnisko pozostałyby niezmienione. Średni poziom nagrody w czasie po przejściu na nowy system pozostałby niezmieniony i będzie odpowiadał nagrodzie otrzymywanej przez graczy w innych trybach gry.

 

Te proponowane zmiany mają pomóc uczciwym graczom w wyborze celów misji w oparciu o osobiste interesy, a nie możliwy zysk. Powinno to negować możliwość wykorzystania tego trybu gry przez nieuczciwych graczy do własnych egoistycznych celów.

 

Wasze sugestie

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...