Jump to content

USAF - Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych

@ _the_V

Naprawdę nawiązujesz Hurkiem walkę ze 109? Ja wczoraj zestrzeliłem dwa samemu atakowany przez nie w tym samym czasie, czyli albo jesteś niebywałym prosem albo gramy w różne gry. Nie wiem kiedy ostatnio grałeś historyka, ale naprawdę teraz już rzadkością jest, że alianci latają nisko- niestety ciągle niżej niż Luftwaffe, ale tego nie da się przeskoczyć. Przewaga tierowa niemieckich maszyn w połączeniu z brakiem FM u większości alianckich maszyn miażdży.

• Upvote 2

Hm... niech sobie przypomne te prehistoryczne czasy kiedy nie było nic poza AB...

Nie przypominam sobie żeby poza 'kurwami' rzucanymi okazjonalnie kiedy nie dało się BnZ ani EF robić była jakaś reakcja na to, że Niemcy nie mieli najmniejszych szans w AB. Jedyne osoby które mogły nawet to zauważyć musiały siedzieć obok mnie...

Nie jestem człowiekiem który płacze, jesli to było do mnie, nie przyczepiłem się Niemcom na ogon, kiedy zaczeli masowo wygrywać... W zasadzie pamietam jak zbierali ostry wpieprz od Ruskich na pierwszych HB... Odkąd jest moda na Niemców, expienie z zeroskillem, zacząłęm rozwijać Aliantów, żeby przekonać się, czy się nie da. I faktycznie trzeba przyznać, że czasem się nie da...

Z drugiej strony pamiętam bitwę, gdzie lecąc F4F-3 z jednym P40 po 5 minutach walki bylismy zmuszeni wiać na bazę i wygraliśmy całą bitwę przeciw 7 przeciwnikom. 4 Bfy próbowały nas dorwać nad naszą bazą, 3 w tym czasie się uzupełniało na lotnisku, z 4 tylko 1 był w stanie uciekać, doścignąłem go i zniszczyłem. Miałem już 3 fragi na koncie (2 zanim zmusili nas do odwrotu), później wróciłem uzupełniłem, zreperowałem i polecieliśmy w formacji na resztę Niemców. Nad Niemiecką strefą na Ruhr (B dla ludzi którzy pamietają) Strąciłem Bf109F4, Fw190A5 i zostałem staranowany przez drugiego Bf109F.

Jak dla mnie, dwa niskotierowe samolociki (4 i 5 tier jeśli się nie mylę) rozpindalające przeważające i wyższe tierem Niemieckie samoloty (7, 9, 11 tier) nawet nad ich strefą z AAA. Jak dla mnie to wystarczający dowód, że jeśli byłem w stanie się sparować w grze z jakimś randomem (ogólny poziom pilota <10 miał, a ja 11) to chyba nie jest trudne mysleć i wygrywać z Niemcami, którzy w większośc nie są niczym więcej jak słabym pilotem z przewaga wysokości i tieru.

E: Sniper: Hurkiem strąciłem D13 kiedyś, to jest mój rekord na tym smaolociku, już 2 razy pisałem na tym forum najprostszy ze sposobów na pokonanie każdego BnZ samolotu. Nie jestem Prosem, latam głównie niemcami, więc mozna powiedzieć, że nie ma dla mnie nieznanej słabej strony niemieckich maszyn.

medal

Niemcy nie mieli najmniejszych szans w AB

??? W AB przecież drużyny są mieszane. No chyba, że kiedyś było inaczej...

Poza tym co do tego argumentu z Ruhr mam mieszane uczucia. Swego czasu Niemcy dostawali ostro po dupie, bo niemal zawsze wchodzili bf 109 w dogfight (co wiadomo jak się kończy). Jeśli mówisz o tych czasach no to się nie dziwię, że tak dali się zjechać ;)s

• Upvote 2
medal medal medal

Nie, nie było to _V_ do Ciebie, nie podejrzewam byś z powodu rozwoju gry (wprowadzenia odpowiedniego FM na aliantach) akurat Ty płakał, mam wrażenie, ze wręcz przeciwnie, ucieszysz się z tego powodu. Co do rekordu... na HB 5 (czy 6, nie pamietam) tirem amerykańskim, (F4 ?) zestrzeliłem Mig-a 20 tieru, ale to nie jest potwierdzeniem reguły, ze "cat" jest lepszy od miga.

(zresztą w tej samej bitwie kumpel na 2  :Os tierze, i kolejny na 8 też zbili migi, taki fuks w grze :), a dlatego lataliśmy z migami, bo czwarty kolega wzial amerykana na 20 poziomie, tak dla zabawy)

• Upvote 1

Tak, były mieszane, ale grając niemcami w AB zawsze byłeś celem, jak już byłeś w walce a nie kryłeś się gdzieśtam. Nie chodzi mi o strone w której był niemiecki myśliwiec, tylko raczej, im więcej było niemców w teamie, tym były mniejsze szanse na zwycięstwo. (USA maja takie samoloty co potrafią się kręcić, a przede wszystkim zebrać ostry łomot, tym bardziej na starym DM zanim pilot odczuje że coś go trafiło)

Nie reguła, ale ja akurat nie mam problemu Hurricane z żadnym nie-odrzutowym samolotem w walce. Owszem, czasem szanse są marne, bo jedno trafienie z 30mm albo podpalenie i Hurri idzie w dół, ale nie mam wcale problemu moralnego z podejmowaniem takiej walki. Jeśli przegram - i tak średnio nie miałbym szans, jeśli wygram, albo choćiaż zremisuję (zmarnuję jego paliwo i amunicje na tyle, że wróci do bazy za szybko, żebym dogonił) to satysfakcja jest gigantyczna. (tak, mam fetysz obrońcy :D)

• Upvote 1
medal

I serio, jesli ktoś test tak głupi, żeby myśleć, że różnica sa samoloty a nie gracze, to odsyłam do prostego stwierdzenia: nie ważne czym strzelasz ani ile wytrzymasz, ważne żeby nie dac się trafić.

Pewnie dlatego podczas drugiej wojny trwał wyścig zbrojeń i pojawiły się samoloty odrzutowe.  :facepalm:

Niemcy wcale nie mają gorszych samolotów na niskich tierach. He112 gra się jak Spitem. Nawet zakręca lepiej i - jeśli mnie pamięć nie myli - szybciej dostaje działka (jest na niższym tierze, niż Spit MK II). Włoskie samoloty są całkiem dobre (na nich przebijałem się do Bf-ów). Pomijam zabugowane Buffalo i Ishaka, bo to rzeczywiście jest op w tym momencie.

• Upvote 3

Hurricane I to chyba  najlepszy samolot żeby dostawać "Balancera"

• Upvote 1
medal

He 112 i włoskie myśliwce oprócz MC 202 to kupa.

He112 to słaby samolot, ale włosi nie są tacy źli. Jedynie niesprawiedliwie sparowani z przeciwnikami patrząc na tier. MC200 to dobry samolot. G50 porównując do konkurencji, czyli gladiatorów i I16 to też wybitny samolot.

Taka sama jak u Aliantów.

Alianci mają bardzo dobre samoloty już od 4 tieru w każdej narodowości, od Hurricane mk I u Brytoli na 2 tierze, przez LaGGa u Ruskich na 3, po P40 u Jankesów na 4. Każdy z tych samolotów jest conajmniej o klasę wyżej niż dowolny Niemiecki myśliwiec na tym tierze.

Hurricane I to chyba  najlepszy samolot żeby dostawać "Balancera"

Tak, może poza OP F2A.

medal

Jak dla mnie grają Japońcami albo ludzie którzy są masochistami, albo tacy co się nimi jaraja, znają każdego pilota i jego wynik, albo najlepszy sort z WT, bo jakby nie patrzeć Japsy to najtrudniejsza nacja.

USA nie ma różnicy kiedy grają przeciw Niemcom, którzy i tak w wiekszości przypadków znacznie przewyższają ich taktycznie i umiejętnościami (bo akurat USA ma samoloty chyba nawet lepsze niż Niemcy) a przy Japończykach to jakby postawić klasowego osiłka z przedszkola do zawodnika wagi ciężkiej MMA.

Brytyjczycy to moim zdaniem najgorsi piloci patrzc na ogół. W większości chyba wypasają kozy z nosa na trawie, i żeby ich nie pogubić latają na tych całych 300m wysokości (Brytole zrobili sobie stopy, żeby nie było przypału, że tka nisko latają, bo 100 stóp brzmi lepiej niż 30m?)

Ruscy też w zasadzie są równi Brytyjczykom, co jest trochę śmieszne, bo o ile każdy w Rosji, chce żeby jego nacja w Ruskiej grze była najlepsza, to ma ten sam efekt jak dzieciaki co się naoglądały Allo Allo i biora to jako przykład inteligencji Niemców i ludzi nimi grających, wybierając Brytoli... 

I serio, jesli ktoś test tak głupi, żeby myśleć, że różnica sa samoloty a nie gracze, to odsyłam do prostego stwierdzenia: nie ważne czym strzelasz ani ile wytrzymasz, ważne żeby nie dac się trafić.

F4U, Typhoon, Yak3 - każdy z tych samolotów jest doskonałą kontrą na dowolnego niemca, plus Typhoon i Corsair potrafią ostro zebrać po dupsku, a do tego mają dobre osiągi. I jeszcze raz: problem to nie maszyna, problem to pilot.

Czasem się zastanawiam, jaki do jasnej ciasnej pilot osi potrafił by zrobić 5 fragów na niedokończonym modelu lotu P-38G, wątpię, aby nawet zestrzelił jednego.

I co do skilla niemieckich pilotów, to chyba coś tutaj jest nie teges, raz na 5 meczy widzę Dorę robiącą BnZ, reszta to party 4 dor przytulających się do siebie i bawiących się w TnB, i nie stosujących żadnych manewrów obronnych, jeszcze żadna dora nie obroniła się przede mną, w P-38 wykonującym BnZ :crazy: .

medal medal medal

He112 to słaby samolot, ale włosi nie są tacy źli. Jedynie niesprawiedliwie sparowani z przeciwnikami patrząc na tier. MC200 to dobry samolot. G50 porównując do konkurencji, czyli gladiatorów i I16 to też wybitny samolot.

Alianci mają bardzo dobre samoloty już od 4 tieru w każdej narodowości, od Hurricane mk I u Brytoli na 2 tierze, przez LaGGa u Ruskich na 3, po P40 u Jankesów na 4. Każdy z tych samolotów jest conajmniej o klasę wyżej niż dowolny Niemiecki myśliwiec na tym tierze.

Tak, może poza OP F2A.

Samoloty na danym tierze i tak nic nie dadzą, i tak będziesz walczył z dorami :crazy: . (Tzn. argument, że niemieckie myśliwce na niższych tierach są gorsze)

• Upvote 1
medal medal medal

Brednie. Grając F4F, F2A, Hurricane, Spitfire, trafiam dorę raz na 10-20 bitew. I to pojedynczą, a nie jakieś masówki. Nie wierzę, że jest inaczej. Ale oczywiście, jak wedkarz powie, że zerwał mu się rekin, a tak naprawdę to był smok, i spalił mu żyłkę, tak nieudolny pilot powie, że latając <4tieru biją go Dory non-stop.

Proste psychologiczne zagranie, co to za filozofia byc strąconym przez Bfa? Przecież każdy wie, że to Dora jest OP, niech będzie, że Dora mnie strąciła, w końcu nie da się wygrać z OP samolotem...

A ja bardzo chciałbym widzieć te masowe screeny jak Dora kogoś ubija, bo o ile płaczu wiele to dowodu ani jednego nie widziałem, niech jedna osoba przedstawi mi teraz na szybko do jutra 10 screenów gdzie jest strącona przez Dorę i się zgodzę, że Dory to plaga.

• Upvote 2
medal

A ja bardzo chciałbym widzieć te masowe screeny jak Dora kogoś ubija, bo o ile płaczu wiele to dowodu ani jednego nie widziałem, niech jedna osoba przedstawi mi teraz na szybko do jutra 10 screenów gdzie jest strącona przez Dorę i się zgodzę, że Dory to plaga.

Ty żartujesz, toż to caly miech zajmie :facepalm:

Już łatwiej będzie jak do jutra wrzucą 100 screenów jak ich il 2/chaika/yer 2 strąca.

Gladiator to w ogóle chyba nie ma FM. Nie da się nim urwać skrzydeł nawet nurkując pionowo w dół. Nie przekracza ~590 km/h:

[media]http://youtu.be/2PoiMWeYp5I[/media]

medal medal

Brednie. Grając F4F, F2A, Hurricane, Spitfire, trafiam dorę raz na 10-20 bitew. I to pojedynczą, a nie jakieś masówki.

Racja, na tych tierach (no z wyjątkiem F4F) to głównie problem jest z 109F/G ewentualnie pojedyncze 190A. Fakt, to byłby ogromny problem, na całe szczęście ostatnimi czasy liczba Niemców wchodzącymi tymi samolotami w DF wzrosła masakrycznie (zwłaszcza w weekendy :crazy: ).

• Upvote 1
medal

No wczoraj wieczorem to nawet wygrałem ze 3 czy 4 razy pod rząd Aliantami grając Typhoonem Mk.I co mnie nieźle zdziwiło.

medal medal

Tak, może poza OP F2A.

W czym He112 jest gorszy od Hurricane'a czy pierwszych Spitów? Włoskie samoloty są naprawdę ok w porównaniu z innymi z tego samego tieru.

He112 wykręca Hurricane mk I bez problemu, jest szybszy i wg mnie lepszy od Hurricane, póki nie dojdziemy do predkości nurkowania i zachowywania sterowności. Spitfire nie wiem czy wykręci. Wiem, że dopiero B-0 ma uzbrojenie równe Spitowi czy Hurricane.

Ja o włochach źle nie mówię...

medal

Racja, na tych tierach (no z wyjątkiem F4F) to głównie problem jest z 109F/G ewentualnie pojedyncze 190A. Fakt, to byłby ogromny problem, na całe szczęście ostatnimi czasy liczba Niemców wchodzącymi tymi samolotami w DF wzrosła masakrycznie (zwłaszcza w weekendy :crazy: ).

Co do 109F/G się zgadzam. Dor tak naprawdę dużo nie ma, ale porównując osiągi 109F/G (gdzie sporo G jednak spotykam, a patrząc na różnice E i F jest duża wg mnie) i Spitów MkII, to jednak nie jest ciekawie ;) Zwłaszcza, jak się ma za przeciwnika kogoś, kto nie wciągnie się w TnB, a będzie podręcznikowo BnZ walił. A moje doświadczenie jest mieszane. Jednego dnia mam sporo ludzi, co wchodzą w DF, a drugiego za diabła nie mogę nikogo na to skusić :)

G.50

2 x 12,7 mm (Amunicja: 300) Masa pocisków na sekundę: 0,77 kg/s

Hurricane Mk.I

8 x 7,7 mm (Amunicja: 2800) Masa pocisków na sekundę: 1,32 kg/s

medal medal

Brednie. Grając F4F, F2A, Hurricane, Spitfire, trafiam dorę raz na 10-20 bitew. I to pojedynczą, a nie jakieś masówki. Nie wierzę, że jest inaczej. Ale oczywiście, jak wedkarz powie, że zerwał mu się rekin, a tak naprawdę to był smok, i spalił mu żyłkę, tak nieudolny pilot powie, że latając <4tieru biją go Dory non-stop.

Proste psychologiczne zagranie, co to za filozofia byc strąconym przez Bfa? Przecież każdy wie, że to Dora jest OP, niech będzie, że Dora mnie strąciła, w końcu nie da się wygrać z OP samolotem...

To była mała przenośnia, chodziło mi o to, że gdy masz na tierze 4 tego P-40 to i tak będziesz walczył z beefami ;) na 7-8 tierze ;)

medal medal medal

To była mała przenośnia, chodziło mi o to, że gdy masz na tierze 4 tego P-40 to i tak będziesz walczył z beefami ;) na 7-8 tierze ;)

Tak jakby P-40E z 1941 roku z nimi nie walczyła. :learn:

Tak, są BF109E/F/G, ale wtedy reszta teamu to włoskie maszyny, He-112 i nieraz sporo farmiących niemieckich bombowców. Niestety wtedy Alianci lecą na bombowce/AAA, zamiast skosić te kilka groźnych maszyn na początku...

PS. Właśnie strąciłem Gustawa moim Hurricane Mk I. :salute:

medal

Beefy na 7-8 tierze zarówno u niemców jak i japońców, to historyczni rywale P40...

Tak jakby P-40E z 1941 roku z nimi nie walczyła. :learn:

No właśnie...

Tak, są BF109E/F/G, ale wtedy reszta teamu to włoskie maszyny, He-112 i nieraz sporo farmiących niemieckich bombowców. Niestety wtedy Alianci lecą na bombowce/AAA, zamiast skosić te kilka groźnych maszyn na początku...

Jeśli bombowcy starczy na zniszczenie całej puli celów naziemnych też lecę na Ju88/S79/Do217 na przedzie, zamiast szukać myśliwców. Jeśli nie starczy - nie przejmuję się nimi... Bo po co, przy drugim nalocie już mają 50/50 szanse, albo zdążą dobić cele naziemne albo zostaną stracone.

PS. Właśnie strąciłem Gustawa moim Hurricane Mk I. :salute:

Nie chcę umniejszać sukcesu, ale Gustav to nie jest jakiś potwór...

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...