Jump to content

Problem z bitwami pancernymi

Od momentu wprowadzenia punktowych respów na SB, problem z pancernymi bitwami na zestawach posiadających helikoptery się zwiększył. Jest to najbardziej zauważalne na najwyższym możliwym zestawie maszyn. Ludzie mogą 2 razy odrodzić się w helikopterze, co dość mocno potrafi zniszczyć balans w bitwie pancernej. Ka-50 i Ka-52 mają rakiety o zasięgu 10km, które bez problemu radzą sobie z nadlatującymi samolotami czy jakimikolwiek czołgami. Jedyną sensowną plot, która może podjąć z nimi walkę, jest ADATS, który ginie od byle trafienia czy uderzenia w jakiekolwiek miejsce przez przełamanie kadłuba. W dodatku po ostatnim patchu, rakieta z ADATSa wybucha przy bliskim kontakcie z rakietą helikoptera, co może wydać się zaletą, ale gdy uświadomimy sobie, że ADATS ma tylko 8 rakiet a helikopter 12 to widzimy kto ma większą szansę na wyjście z starcie zwycięsko. Kolejnym problemem jest to, że gracze doświadczeni w momencie gdy respią się helikopterem od razu wystrzeliwują rakietę, dzięki czemu potrafią w momencie namierzenia celu zniszczyć go w przeciągu sekundy. Nie wszystkie mapy dają możliwość ukrycia się przed nadlatującą rakietą, większość otwartych map oznacza, że gracz w ADATSie jest na przegranej pozycji. W dodatku w momencie gdy w przeciwnej drużynie jest więcej niż 1 helikopter, a poziom graczy jest wyższy od małpy, to bez problemu pokonają ADATSa. Dodajmy jeszcze możliwość ukrywania się za górami/lasami, gdzie ADATS w większości nie ma takiej możliwości. Proponowałbym zmniejszenie możliwości odradzania się w helikopterze do maksymalnie 1 na gracza.

TL;DR

-dużo helikopterów

-gracz bez szans

-dajcie 1 resp max na helikopter dla gracza

Edited by ULQ_LOVER
  • Sad 2
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, ULQ_LOVER said:

dajcie 1 resp max na helikopter dla gracza

Nie patrz na to co inni mogą dać Tobie. Patrz na to co Ty możesz dać innym.

• Like 2
medal medal medal medal medal medal medal

2 minutes ago, ULQ_LOVER said:

Dziękuje za konstruktywną krytykę osoby, które grają czynnie SB i mogą ocenić sytuację ;) 

Już wskakuję za stery mojego Tigera UHT. Będę oceniał sytuację z lotu ptaka.

• Like 1
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 minutes ago, ULQ_LOVER said:

Dziękuje za konstruktywną krytykę osoby, które grają czynnie SB i mogą ocenić sytuację ;) 

Moja Kalinka 52 już grzeje silniki.

• Like 1
  • Upvote 1

2 hours ago, Tivoru said:

Już wskakuję za stery mojego Tigera UHT. Będę oceniał sytuację z lotu ptaka.

Nie wystartujesz bo dostaniesz rakietę od rosyjskiego hekikoptera ;) 

2 hours ago, Wyidealizowany said:

Moja Kalinka 52 już grzeje silniki.

Akurat kolejny free frag dla mojego ADATSa by się przydał

Panowie, akurat wam to by się przydały 3 respy na helikoptery i nie miałbym nic przeciwko. Chodzi tu o doświadczone osoby

Edited by ULQ_LOVER
  • Haha 1

Panowie, akurat wam to by się przydały 3 respy na helikoptery

Ależ dzięki za twą szczodrość panie kierowniku. Jak będę potrzebował forsy to zadzwonię.

Chodzi tu o doświadczone osoby

Ja nie wiem czego ty w życiu doświadczyłeś, nie wnikam w życie prywatne nieznajomych. Ale patrząc na twoje wcześniejsze posty to ktoś niewtajemniczony mógłby uznać że ty (król) chłopcem do bicia jesteś nawet dla nas (plebsu)

• Upvote 1

Just now, Wyidealizowany said:

Ja nie wiem czego ty w życiu doświadczyłeś, nie wnikam w życie prywatne nieznajomych. Ale patrząc na twoje wcześniejsze posty to ktoś niewtajemniczony mógłby uznać że ty (król) chłopcem do bicia jesteś nawet dla nas (plebsu)

Spoiler

94362990_885976761878161_886320650759281

Nie rozumiem o co Ci chodzi

Jeśli ADATS tak bardzo nie domaga to pozostaje już tylko latanie szybkim amerykańskim jetem uzbrojonym po zęby i niszczenie biednych Kamovów. Albo znajdź kolegę który lata, ale to już trzeba mieć kolegów.

Edit: Rzecz jasna inicjatywa słuszna, ale polecam produkowanie się na sekcji angielskojęzycznej, nawet jest tam już odpowiedni temat 

Edited by SZAKAL_
  • Like 1
medal medal medal medal medal

5 minutes ago, SZAKAL_ said:

Jeśli ADATS tak bardzo nie domaga to pozostaje już tylko latanie szybkim amerykańskim jetem uzbrojonym po zęby i niszczenie biednych Kamovów. Albo znajdź kolegę który lata, ale to już trzeba mieć kolegów.

Edit: Rzecz jasna inicjatywa słuszna, ale polecam produkowanie się na sekcji angielskojęzycznej, nawet jest tam już odpowiedni temat 

Najpierw polecam przeczytać ze zrozumieniem post. 

Ze 2 lata temu przy okazji tematu piekła lotniczego proponowałem, by ograniczyć ilościowo wszystko co lata do max 1/4 wszystkich maszyn na stronę (na SB przy średniej 8 graczy miałbyś 2 samoloty/śmigłowce w każdej z drużyn). Proponowałem też start od początku gry (to akurat w SB jest) z tym, że pilot po zgonie nie mógłby się odrodzić w czołgu i odwrotnie. Do takiego scenariusza dołożyło by się obecny system SP z SB i zwiększyło koszt wylotu i każdy byłby szczęśliwy. ;) 

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

9 minutes ago, SZAKAL_ said:

Nie wiem o jakich bitwach mówisz, ale jedyne bitwy symulacyjne pancerne jakie znam, to takie na których można lecieć jetem. 

"Ka-50 i Ka-52 mają rakiety o zasięgu 10km, które bez problemu radzą sobie z nadlatującymi samolotami czy jakimikolwiek czołgami."

42 minutes ago, SZAKAL_ said:

Okej okej, ale bez przesady, każdy ogarnęty pilot robi mielonkę ze śmigłowców.

No właśnie jeśli pilot helikoptera jest ogarnięty to nie. Inaczej bym tego nie pisał

19 hours ago, Tivoru said:

Ze 2 lata temu przy okazji tematu piekła lotniczego proponowałem, by ograniczyć ilościowo wszystko co lata do max 1/4 wszystkich maszyn na stronę (na SB przy średniej 8 graczy miałbyś 2 samoloty/śmigłowce w każdej z drużyn). Proponowałem też start od początku gry (to akurat w SB jest) z tym, że pilot po zgonie nie mógłby się odrodzić w czołgu i odwrotnie. Do takiego scenariusza dołożyło by się obecny system SP z SB i zwiększyło koszt wylotu i każdy byłby szczęśliwy. ;) 

Ja bym poszedł dalej....zresztą już kila lat temu o tym, wspominałem...... 

Aby ograniczyć ale niekoniecznie wyeliminować  problem z lotnictwem w bitwach pancernych - zastosowałbym takie oto rozwiązanie.  Ci co w chcą latać-  to   w line- upie mają  aktywne tylko samoloty i pelotki a  czołgi są  zablokowane. Innymi słowy - jak latasz nie jeździsz  czołgami a  na lądzie masz do  dyspozycji tylko pelotki. 

Takie rozwiązanie moim zdaniem sprawdziłoby się nie tylko na SB ale zwłaszcza na RB.  

• Like 1
medal medal medal medal

4 hours ago, SilesiaN_BorX said:

Ja bym poszedł dalej....zresztą już kila lat temu o tym, wspominałem...... 

Aby ograniczyć ale niekoniecznie wyeliminować  problem z lotnictwem w bitwach pancernych - zastosowałbym takie oto rozwiązanie.  Ci co w chcą latać-  to   w line- upie mają  aktywne tylko samoloty i pelotki a  czołgi są  zablokowane. Innymi słowy - jak latasz nie jeździsz  czołgami a  na lądzie masz do  dyspozycji tylko pelotki. 

Takie rozwiązanie moim zdaniem sprawdziłoby się nie tylko na SB ale zwłaszcza na RB.  

Ale przecież Ci ludzie nie grają w większości czołgami, tylko samolotami/helikopterami.

5 minutes ago, ULQ_LOVER said:

Ale przecież Ci ludzie nie grają w większości czołgami, tylko samolotami/helikopterami.

no to aby nie być nieuprzejmy - "niech spadają" -   na dedykowane tryby lotnicze i tam się wyżywają. A nie wchodzi taki na czołgi  jedzie na pałę na Capa- byle zdobyć wystarczającą ilość pkt aby za 3 min zrespić się w samolocie - walić po czołgach i dawać upust swoim frustracjom. 

Sorki - wiem, że nie każdy tak robi ale zjawisko jest  dość irytujące (i nie nowe). Znam sporo osób, które przestały a przynajmniej mocno ograniczyły granie w WT ...a przecież nie oto chodzi.

ps- można zrobić ciekawy eksperyment i w trybach lotniczych umożliwić graczom wziąć pelotki .... można kosić te plagi komarów na niebie :crazy: 

• Confused 1
  • Upvote 1
medal medal medal medal

5 hours ago, SilesiaN_BorX said:

no to aby nie być nieuprzejmy - "niech spadają" -   na dedykowane tryby lotnicze i tam się wyżywają. A nie wchodzi taki na czołgi  jedzie na pałę na Capa- byle zdobyć wystarczającą ilość pkt aby za 3 min zrespić się w samolocie - walić po czołgach i dawać upust swoim frustracjom. 

Sorki - wiem, że nie każdy tak robi ale zjawisko jest  dość irytujące (i nie nowe). Znam sporo osób, które przestały a przynajmniej mocno ograniczyły granie w WT ...a przecież nie oto chodzi.

ps- można zrobić ciekawy eksperyment i w trybach lotniczych umożliwić graczom wziąć pelotki .... można kosić te plagi komarów na niebie :crazy: 

Mowa o trybie symulacyjnym. Jeśli chcesz polatać śmigłowcem symulacyjnie, niestety nie masz innego trybu niż bitwy razem z czołgami - na symulacji z czołgami nie ma "zarabiania" spawn pointów, chyba że ja gram w inną grę.

• Like 1
medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...