Jump to content

B18A i B18B


Witam, postanowiłem podzielić się wrażeniami z lotów tymi szwedzkimi bombowcami z perspektywy gracza AB. 

Obydwie maszyny są przyjemne w locie i bardzo uniwersalne, nadają się do bombardowania baz oraz niszczenia celów naziemnych. Mogą zrzucać bomy z nurka pod całkiem ostrym kątem (ale Ju-87 to to nie jest :) ), mają też hamulce aerodynamiczne. Mogą też robić za ciężkie myśliwce dzięki uzbrojeniu - obsługiwanemu przez pilota - w km 13,2 mm, który 'pieści' ;)wrogów/cele naziemne bardzo mocno, niewiele słabiej od 20 mm działka i to z zapasem 300 pestek. W roli ciężkiego myśliwca sprawdzają się wyśmienicie, zwłaszcza gdy zdecydujemy się bombardować bazy - atakować można wtedy bombowce przeciwnika, które tak ofensywnego uzbrojenia z reguły nie mają, a i właściwościami lotnymi nie grzeszą. A B18 są całkiem zwrotne-  porównałbym do Pe-2. Zaletą jest uzbrojenie defensywne w te same 13,2mm km-y, ale wadą - kiepskie kąty ostrzału strzelców. Maszyny jednocześnie są dość odporne na ostrzał.

Piszę o obydwu, gdyż te wersje samolotu są częściowo podobne i na podobnym BR 2.0-2.3. Jednak  B18A jest zdecydowanie słabszy - kwesta silników i ma mniej opcji wyboru podwieszanego uzbrojenia. Natomiast B18B to taki poprzednik na sterydach - samolot w typie B-34 czy B-25. IMO jest dobrym kandydatem do podniesienia BR na 2.7, a może i 3.0.

Jednym słowem: fajne, dobre i przyjemne maszyny, godne polecenia, a B18B nawet założenia talizmanu.

Edited by derbo81
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06/06/2020 at 23:22, derbo81 said:

IMO jest dobrym kandydatem do podniesienia BR na 2.7, a może i 3.0.

Jeszcze urwa czego, mało, że Peszkę 3 z III ery Ślimaki zabrały?

 

Co do B18B to jeszcze jedna ciekawostka - wymaksowany wspina się tak znakomicie, że istnieje olbrzymi problem aby takiego ancymona przechwycić jak zacznie łapać pułap od samego początku. Kiedyś testowo zużyłem praktycznie cały mecz na J-21A1 aby dopaść ten bombowiec. Ba, nawet Raidenem musiałem się mocno natrudzić - obecnie wręcz zaprzestałem prób pogoni za B18B jeśli nie uda mi się go zestrzelić na początku meczu. Owszem, w końcu się go złapie, ale na 90% będzie wtedy jedynym fragiem jaki uda się zdobyć.

medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano niestety, obecnie chyba jest to maszyna 3 ery z najniższym BR-em. Peszka z BR 2.3 jest IMO słabszy rozrabiaka od B18B - ten to prawdziwy pirat przestworzy - i bazę dobrze dziabnie, i bunkier rozwali, przy okazji i bombowiec do ziemi pośle, a jak się nawinie to i myśliwiec jednosilnikowy wykręcić może ;). Z tym kandydatem to miałem na myśli to, że jest za dobry jak na BR 2.3 i mu zapewne podniosą... niestety...:(

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

<AB>

Wersja B - powyżej 8000 m właściwości lotne ulegają mocnemu pogorszeniu, na 9000 m to już latający wór kartofli, któremu ciężko jest nawet skręcić. Poza tym wspinająca się rakieta, pogromca bombowców i jeszcze bomby ma...

A na 8 - 9 km i tak mało co się na tym B-RZe będzie wspinać. 

medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...