Jump to content

Zakończenie sezonu 2019/2020 Event SB+ WTSE - podsumowanie, sugestie i uwagi.

Czołem lotnicy, czołgiści i marynarze :salute:

W trudnych dniach pandemii chciałem wszystkim podziękować za uczestnictwo w naszych eventach.:good:

Malejąca liczba graczy trybu symulacyjnego ostatnio daje nam się we znaki i postanowiliśmy skrócić sezon i ogłosić przerwę wakacyjną.

Zatem krótkie podsumowanie sezonu.

W sumie rozegraliśmy 20 eventów o pełnym przekroju historycznym od 1939 roku po hipotetyczny scenariusze z lat 80-tych.

Ze dwa razy udało się nawet zapełnić serwer 64 graczami, a raz to chyba go nawet przepełnić, co spowodowało nieoczekiwane problemy techniczne i organizacyjne :(.

Rozegraliśmy także między klanowe spotkanie z grupą włoską SIS na polach pod Kurskim, w którym wzięło udział 64 graczy.

Przeciętnie w eventach brało udział od 40 do 50 graczy co umożliwiało grę na dużych mapach powyżej 4 x 4 km, a co zasadniczo było jednym z celów tej zabawy.

Chcieliśmy nieco uciec od codziennej "jatki" na zmniejszających się mapach War Thundera i zaproponować pewną alternatywę, zarówno w kontekście organizacji gry jak i wielkości map oraz odwzorowania historii, dbając jednocześnie o balans rozgrywki, żeby obydwie strony miały szanse.

Scenariusze cieszyły się większą lub mniejszą popularnością i szczerze mówiąc do dziś nie wiemy co ma na to wpływ, pogoda za oknem, termin rozgrywki, patche Gajina, czy sam scenariusz:dntknw: 

Zatem jeśli macie swoje uwagi do rozegranych eventów i uważacie, że coś można poprawić lub zmienić na przyszłość to prośba o opinię w tym wątku.

Jeśli macie jakieś propozycje scenariuszy innych od tych rozegranych, ale w podobnym formacie rozgrywki to też im się wnikliwie przyjrzymy.

Aktualnie na nowy sezon przygotowane zostały trzy scenariusze.

1. Atak na wzgórza Seelow w 1945 roku - scenariusz powietrzno-lądowy - jedna z ostatnich ofensyw radzieckich przełamujących linie obrony Niemców przed atakiem na Berlin,

2. Operacja Nowa Gwinea 1942 - scenariusz powietrzno-lądowy łączący walki w dżungli Nowej Gwinei pomiędzy Australijczykami i Japończykami oraz starcie amerykańskich i japońskich lotniskowców na morzu Koralowym.

3. Gulf war 1991 - Kuwait Airport - scenariusz wyłącznie lądowy  odwzorowujący operację odbicia portu lotniczego w Kuwejcie z rąk irackich, głównie przez pancerne jednostki amerykańskich marines.

W przygotowaniu scenariusz powietrzno-lądowy operacja Husky 1943, lądowanie Aliantów na Sycyli.

W chwili obecnej przewidujemy, że przerwa w oficjalnych rozgrywkach pancerno-lotniczych potrwa do września. Jeśli wyrazicie zainteresowanie to w międzyczasie istnieje możliwość przygotowania scenariuszy typowo powietrznych lub morsko-powietrznych. Zależy to od Was.

Obecnie mamy dwa takie przygotowane w które już graliśmy tj.  Operacja Cerberus 1942 zmodyfikowana po I-wszej rozgrywce wg wskazówek graczy i Atak na Pearl Harbor 1941.

Inne jak najbardziej możliwe np.

1. Bitwa pod Midway

2. Operacja Bodenplatte

3. Bitwa na morzu Filipińskim.

Czekam na odzew.

Woolfman

Edited by woolfman
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal

A takie może głupie pytanie, dlaczego każdy scenariusz jest w trybie SB? Rozumiem że RB ma swoje "głupotki" Ale może warto sprawdzić czy RB przyciągnie więcej graczy? ;)

• Like 1
medal medal

Pytanie nie głupie. Oczywiście że przyciągnęłoby, ale nie na tym to polega.

Odwzorowujemy maksymalnie jak się da (w tej grze) realia - zarówno sprzętowe jak i historyczne. Nasz tryb to nie tylko SB ale takie SB +, bez HUDa i innych udogodnień. Surowizna całkowita. Jedyny problem jaki mamy to brak możliwości wyłączenia markerów przyjaznych maszyn w bitwach mieszanych lądowo-powietrznych. Engine nie pozwala. 

W realistyku to inna bajka. BTW scenariusze są dostępne i jak ktoś ma ochotę takie bitwy w realistyku urządzać to nic nie stoi na przeszkodzie. Ja to nawet taką próbę widziałem u Topera Harleya i Wodza jak próbowali Market Garden zrobić.  

• Like 1
  • Upvote 2

1. Atak na wzgórza Seelow w 1945 roku i 3. Gulf war 1991 - Kuwait Airport, chciałoby się napisać "why not both?"

Ale coś lotniczo/łódkowego też byłoby super zagrać...

Ech jestem zbyt dużym fanem eventów żeby pomóc wybrać kolejny... btw. opróżniam kolejna butelkę... nie wiem ile tak dalej wytrzymam bez eventów... 

• Haha 3
medal medal medal medal medal

14 hours ago, SZAKAL_ said:

1. Atak na wzgórza Seelow w 1945 roku i 3. Gulf war 1991 - Kuwait Airport, chciałoby się napisać "why not both?"

Ale że w tym samym momencie? Hmm...to się chyba nie uda. ;)

Raczej będą osobno. 

• 3 weeks later...

Zapomniałem o przygotowaniu operacji Husky na Sycylii na mapie lotniczej.

Patrząc na ilość (brak) komentarzy pod wątkiem zapytam po raz kolejny. Czy jesteście zainteresowani jakimś scenariuszem w najbliższym czasie w ramach przerwy sezonowej?

Jeśli tak to co by to miało być. Odpowiedź "daj se luz" też jest dopuszczalna,  "wisi mi to" także itp itd :)

Dzięki 

• Thanks 1

Ale która? 

Bitwa koło przylądka Savo odbyła się między krążownikami i niszczycielami ale w nocy 8 sierpnia 1942. 

Inne bitwy do listopada 1942 odbywały się przy udziale pancerników lub samych lotniskowców i też często w nocy.

Chyba że ją w dzień zrobić przy udziale lotniskowców obydwu stron? Taki trochę mix bitwy pod Savo i Santa Cruz.

Mapa jest , miejsca dość. Pozostaje jakąś fabułę wymyślić. Np Japończycy jadą z "Tokyo Express" wyładować posiłki a Amerykanie mają ich zatrzymać

i kwesta nieszczęsnej p-lotki na okrętach która sama zestrzeliwuje wszystko co lata w powietrzu :( no i czy w to się da grać w trybie symulacyjnym.

• Like 1

ja najchętniej bym zagrał tą koło przylądka Savo, aktualnie nie można grać bitew nocnych na okrętach?

medal

Technicznie można, tylko kto poza tobą będzie grał?. Nad takim skryptem do scenariusza trzeba z tydzień posiedzieć, więc żeby to miało sens to trzeba zebrać ze 40 graczy.

Marynarzy jest za mało a zatem to musi być bitwa powietrzno-morska i  dlatego to powinien być dzień.  

• Upvote 1

Cokolwiek nie zaproponujesz - to "core" społeczności i tak zagra bez względu na scenariusz. Może sugeruj się tym, który scenariusz będzie najbardziej przystępny dla newbie i anglojęzycznych. Gulf War byłby pod względem wypromowania  najłatwiejszy - ale organizowanie wysoko tierowego eventu, w dodatku bez samolotów nie ma sensu bez dużej ilości zainteresowanych. 

Może morsko-powietrzna operacja, na tyle kompaktowa, żeby można było zagrać w 25-30 osób w przypadku miernej frekwencji. Co tylko wybierzesz, my i tak wpadniemy i będziemy się dobrze bawić. Trzymam kciuki!

medal medal medal medal medal

Guest

Ja to miałem własny pomysł na lotnicze bitwy historyczne (pod każdym względem odmienne od tych prezentowanych na forum), ale jak było powiedziane wcześniej - "dałem se spokój", brakuje, że tak brzydko powiem, zasobów ludzkich na symce, a nawet jakby się dżoje za darmo rozdało, to by nikt nie latał. Widać to także u was, w bitwach lądowo-powietrznych, gdzie lotnictwo to raczej taka drobnica, a na lądzie też szału nie ma.

Udzielę się bardziej, ale coraz mniej ludzi się chyba udziela, bo nie ma nagrody żadnej, przez co mało kto komu się chce grać 2 godziny czasami bez samej nagrody. Mi tam pasuje, bo jak są dobre maszyny, a nie lolki to mogę i 3 godziny na dobrej mapie, ale cóż takie życie.

Na WTSE mimo wszystko sporo pilotów było, może nie każdy wybitny, jednak dalej latali nawet i na myszce tylko, po prostu w ostatnich miesiącach coraz mniej ludzi :/.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Duke chyba się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi o to, żeby grać to na siłę.

Jeśli nie macie ochoty to nie ma problemu żadnego. Wrócimy do tematu jak będzie większy odzew.

Tymczasem wielkie dzięki za wasze opinie.  

Guest
4 hours ago, DukeNukem64 said:

nie lolki

Lolki to tak do którego BR? Lub inaczej, z jakich lat - 193x-1943? Albo jeszcze inaczej, kiedy się lolki kończą, a zaczynają nielolki?

lolki to pewnie od lol. Co to "lol" to każdy wie, a lolki to np. BT-5/7, też M22 i Stuarty - zwłaszcza na top tierach, kiedy rozwalają wspólczesne MBT-ki.

Małe, rezerwowe, lekkie, uzbrojone jako-tako, ogólnie słaby pancerz, ale diabelnie szybkie i potrafią napsuć krwi na chyba niemal każdym tierze. Nawet późnowojenne kolosy mają ten słaby punkt, którym jest pierścień wieży. A lolki potrafią go przebić. Z przyłożenia, ale potrafią. A odległość nie będzie wielkim problemem, jako że są cholernie mobilne na swoich poziomach, nie porównując nawet do ich młodszych i cięższych kolegów.

Tak mi przynajmniej się wydaje.

Pierwszy raz wdziałem żeby to określenie @LuftMaus użył, jego pytaj.

Edited by Nightwolf_

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...