Jump to content

Witam.

Nie wiecie może czym spowodowane są takie problemy?

Powiem tylko że już raz tak miałem i pomogła reinstalacja programu. Teraz też tak mam, ale żadna reinstalacja programu czy sprzętu (kamerki) nie pomaga, choć próbowałem kilka razy.

To nie mogą być ustawienia, bo stosowałem je również wtedy kiedy nie miałem z trackiem problemów. Kamerka też jest w porządku, jak widać na CL-Eye test.

To musi być albo program, albo na linii kamerka-program. Innej opcji, jak mi się zdaje, nie ma.

Z tymi FPS-ami to jest dziwna sprawa. Jak widać, pokazuje tylko trzy zmieniające się liczby.

Za każdym razem kiedy włączam program, "losują się" trzy liczby i są one wyświetlane, np. 3, 17, 60, 3, 17, 60, 3, 17, 60, 3, 17, 60, 3, 17, 60, 3, 17, 60, itd....

Potem wyłączam program (znaczy, start/stop obrazu a nie że zamykam wszystko) i mam np. 2, 15, 58, 2, 15, 58, 2, 15, 58, 2, 15, 58, 2, 15, 58, 2, 15, 58...

(jako iż problem dotyczy "trzeciego" programu, niezwiązanego z WT [choć program jest używany na potrzeby WT, a konkretnie trybu SB], stworzyłem temat tutaj. Jeśli jednak pasuje do działu Pomocy technicznej, można go przenieść, chyba że tutaj on nie przeszkadza)

Edited by Nightwolf_
  • Like 1

@Nightwolf_, U mnie podobne efekty "skakania" OpenTracka są jak mam przeciążony procesor.

Spróbuj może:
1. Uruchomić OT w trybie administratora i zmienić priorytet procesu OT w Menadżerze Zadań na normal lub wyżej.

2. Zmniejszyć fps OT do 45-30.

3. Poprzedniej wersji OT. Mi najlepiej sprawuje się 2.3.9 (https://sourceforge.net/projects/opentrack.mirror/files/)

4. Wpiąć headtracka w inny port USB

5. Zainstalować kamerę na innym porcie USB

6. Zgłosić problem na GitHubie OT: https://github.com/opentrack/opentrack/issues

Edited by Jarcher_PL
  • Thanks 1
medal medal medal

Dzięki, spróbuję kiedy będę mógł i dam znać czy pomogło.

Na międzynarodówce też temat założyłem w dziale problemów technicznych. 26 wizyt, 0 odpowiedzi. A już myślałem że na zawsze utknę przy czołgach i marynarce :\

To znaczy w zależności czy coś podziała.

A właśnie, chciałem ściągnąć inną wersję OT, ale większość (w tym pierwsze wyniki) były z github właśnie, a kojarzyłem tą stronę z innych rzeczy niż opentrack, więc nie wiedziałem czy linkom z niej można tak ufać, dlatego się wahałem.

Ale skoro jest w porządku i inne metody nie zadziałają, to wyślę zgłoszenie i wypróbuję inną wersję OT.

Edited by Nightwolf_

1, 2, 4 i 5 nie pomogło.

Ściągnąłem 2.3.9, odinstalowałem 2.3.11, zainstalowałem 2.3.9 i się okazało że wszystkie ustawienia z 2.3.11 miałem od razu wklepane z 2.3.9.

Wcześniej skopiowałem pliki konfiguracyjne z moimi ustawieniami i wrzuciłem je do folderu użytkownika (user) razem ze screenshotami ustawień, jakbym musiał na nowo ustawiać.

A mimo to ustawienia są w 2.3.9, mimo że cały folder 2.3.11 został skasowany z Program Files przy dezinstalacji.

W każdym razie 2.3.9 działa świetnie, tak jak powinno (zobaczymy za miesiąc-dwa czy nie będzie problemów).

Dzięki wielkie, znowu mogę latać! :D

• Like 1

• 2 weeks later...

2.3.9 sprawuje się dobrze, tylko pewien mankament - szkoda że nie dla mojej kamery nie działają ustawienia kamery (działało to w 2.3.11).

Mogłem sobie zmieniać jasność obrazu odbieranego przez kamerę.

Teraz do bitwy musiałem podczas lotu zwiększyć opcję threshold żeby nie łapało mi światła za oknem (na razie nie mam zasłon do nich), bo miałem dodatkowe punkty łapane przez tracka.

Jakbym zwiększył tylko jeszcze trochę, nie łapałoby mi również punktów z kamery.

• 8 months later...

ja tak nie z tematu ale widziałem że da się używać "Air Mouse" jako Trackera XD nie wiem ale za 11 złoty tak można oczywiście on nie ma możliwości przybliżania i pochylania głowy ale jak się przymocuje to do słuchawek to działa jak normalny tracker taka o ciekawostka XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...