Jump to content

Szanowni gracze,jako ze nie ma tematu to zaczynam dyskusje o samolocie AU-1.Jest to szturmowa wersja mysliwca F4u Corsair .Samolot ma klasyfikacje 5.7 w bitwach realistycznych.

Ogolnie uzywam go jako CAS w bitwach czołgowych i generalnie do tego nadaje sie idealnie ze wzgledu na ilość towaru jaki może zabrac,a jest to przeszło 3,5 tony ,,demokracji,,.

Nie latałem nim w bitwach lotniczych poki co,choc z jego udzwigiem mozna spokojnie niszczyc bazy,ale jako mysliwiec na swoim ratingu jest taki sobie.

Jako latajacy czolg spisuje sie niezle,ale trzeba sie go nauczyc[ciągle sie uczę],gdyż daje o sobie znac jego masa i trzeba wczesniej wychodzic z nurkowania,a nawet z umiarkowanego lotu koszącego można nie wyciągnąć.

Natomiast ilosc podwieszeń daje nam spokojnie 4 do 5 podejść na cele,co potrafi odmienic losy bitwy.Dodatkowo warto zwrocic uwage ze samolot ten jest dopancerzony i potrafi sporo wytrzymać.

Ciężko mi powiedzieć żę polecam ten samolocik,gdyż jest bardzo sytuacyjny i jezeli wrog zdominuje strefe powietrzna pola bitwy,raczej nie dolecimy nad cele,poza tym jak juz wspominalem do bitew powietrznych raczej nie jest stworzony,zatem dla wielbicieli dręczenia pancerniaków nadaje sie,dla pozostałych nie mam pewności.Sprawdzcie sami,ja jestem dosyć zadowolony.

shot 2020.04.20 14.33.18.jpg

• Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 4 months later...

Kilka pytań odnośnie tego samolotu:

Czy to jest maszyna premium, czy "specjalna"?

Czy ma start w powietrzu, tak jak Skyrider czy Mauler?

Kiedyś bardzo chciałem mieć amerykański samolot premium tego typu, najlepiej Skyrider'a, ale takowego brak.

Niby mam P-47M RE, który jest świetny, ale loty szturmowe na cele naziemne, to marnowanie jego potencjału, a i drużyna patrzy wilkiem na "field fightera" i wyraża swoje niezadowolenie - poniekąd słusznie.

Edited by Kedorlaomer
medal medal medal

12 hours ago, derbo81 said:

Zawsze możesz zakupić talizman na drzewkowego

Tak, wiem, ale chodzi jeszcze o to, żeby sobie troszkę pozarabiać.

Latałem tym Au-1 na treningowej mapie i jakoś tak dziwnie się prowadzi. 

To znaczy, czuć ogromną masę. Nawet jeśli leci się bez podwieszek, ten Corsair wydaje się bardzo ciężki. Co prawda, ten samolot jest niby opancerzony, ale gdy patrzę na ten pancerz, a potem na pancerz mojego Fw-190 F8, to słyszę jak F8 mówi : "potrzymaj mi piwo, amerykańska parówo".

W dodatku F8 lata o niebo lepiej, mając o 1000 koni mniej. Oczywiście porównuję samoloty, nie załadowane bombami. Naturalnie Fw zabiera tego 1/5, ale coś mi nie gra w modelu lotu tego szturmowego AU-1.

Brak hamulca aero jest sporą wadą, ale Corsair'y go nie miały, to znaczy miały w postaci tego krótkiego, bardzo wytrzymałego podwozia, osłoniętego klapkami. Faktycznie wytrzymuje ono wyrzut nawet przy 700 km/h TAS i czasem w zwykłym F4-U używam tego patentu.

Zobaczymy za ile i czy w ogóle sprzeda się F11 Tiger, który nie jest mi potrzebny, bo jetami w zasadzie nie latam. 

Chętnie zamienię go na Airacometa, lub właśnie AU-1, nawet z dopłatą z mojej strony ;)

medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...