Jump to content

Mörkö-Morane


Jest wymaksowany jak go kupisz, póki go nie masz nie idzie sprawdzić poszczególnych modułów, więc wracając do pytania.

Po jego zakupie wymaksowany ma nadal silnik HS czy Klimowa?

 • Confused 1
medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, derbo81 said:

Czy doprawdy tak trudno jest włączyć prześwietlenie maszyny w grze?

 

Nie zrozumiałeś pytania ale mniejsza z tym. Zmienili i poprawili już sami jak widać, przedwczoraj jeszcze był HS, dzisiaj już Klimow.

 

EDIT

Zauważyli to też inni, nawet jestem zdziwiony jak szybko już to poprawiono:

 

Edited by TomoPL55
 • Confused 1
 • Sad 1
medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...

700 Ge może niedużo, ale na zniżkach za połowę ceny IMO warty. Doświadczenia z AB: Nie mam go co prawda, ale mam porównanie do francuskich prekursorów, a tymi latało mi się całkiem przyjemnie. Ja na zniżkach go wezmę.

Edited by derbo81
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

Dzięki GE z wagerów zakupiłem i...nie żałuję. :)

Wrażenia z AB:

O ile francuskie pierwowzory są w locie trochę ceglastotoporne, to fiński przeszczep silnika z Jaka i zamiana 20mm działka na półcalówkę  dodały maszynie sporo z Jak-owej zwinności, jest też szybsza. 12,7mm Berezin co prawda zmniejszył sporo z siły ognia, ale dysponujemy większym zapasem pestek. Najbardziej czuć to przy ostrzale maszyn wielosilnikowych. Coś za coś - zwinność za siłę ognia, niemniej powodów do narzekania nie widzę. Tak jak oryginały, jest całkiem wytrzymały na uszkodzenia.

Można brać.

 

EDIT: Taka myśl mnie naszła, że mogliby dodać Szwedom szwajcarskie wariacje Morana - np. D.3803 - ze zmienionym silnikiem i 3x20 mm. Jak i szwajcarskie czołgi. Helweci w WW II kosili zarówno samoloty alianckie, jak i osi, gdy naruszały ich przestrzeń powietrzną. Wszak to też kraj neutralny, jak Szwecja ;):DD

EDIT 2: Jak to z radzieckimi silnikami często gęsto bywa, WEP przestaje działać na wys. +/- 4 tys. m.

Edited by derbo81
 • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 4 months later...

<AB>

Świetny samolocik, niby płatowiec oparty o kowadło Morane-Saulnier 406, jednak sowiecki silnik Kamowa robi kolosalną różnicę.

Maszyna zaskakująco dobrze się wznosi przy ok. 250-260 IAS, ni Bfy, ni K-44 nie przeganiały mnie we wspinaczce - cóż, przynajmniej do pułapu ~4km, powyżej jak przedmówca wspomniał WEP traci pełną skuteczność. Kręci się też całkiem dobrze, Bfa E3 zrobiłem pomimo nędznej załogi mającej dopiero 7 poziom która wpadła w blackouta, ster kierunku jest całkiem skuteczny. Ponadto samolot mimo niedużej prędkości maksymalnej posiada naprawdę duże przyspieszenie, i z prędkości ok 200 IAS do 300+ IAS rozpędza się niemal natychmiastowo. Jedyna właściwość lotna która jest taka sobie to obrót beczką, ale da się wytrzymać.

Uzbrojenie całkiem dorzeczne, choć trochę szkoda, że skoro już używali radzieckiego Berezina to i tych kiepskawych MACów nie wymienili na Szkasy.

 

Podsumowując, znakomite fruwadło do karcenia zadufanych w OPowatość swoich maszyn pilotów Bfów tudzież Heinkli 100/112. Z Ki-44 czy Spitami też powinien dawać sobie radę, ale to jeszcze obczaję.

Samolot jednak będzie rozczarowaniem dla wielbicieli czołówek, umieszczony zaraz za silnikiem zbiornik paliwa uwielbia stawać w ogniu jak dostanie się pod ostrzał, gaśnie trudno, a nawet jak zgaśnie to wtedy zwykle zostaje benzyny jedynie na kilka sekund lotu. Z podobnego powodu atakowanie bombowców i szturmowców obarczone jest dość sporym ryzykiem.

 

Jako ciekawostka, podczas dziewiczego lotu upolowałem takiego ancymona:

1768554378_shot2020_09_1913_17_40.thumb.

Edited by MasterBLB
medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...