Jump to content

Lago I je střední tank z počátku 40. let, vyvinutý ve firmě AB Landsverk, který ztělesňuje vůbec první švédský střední tank. Již brzy budou mít tankisté War Thunderu šanci vzít Lago I do bitvy, hned po jeho uvedení do hry v rámci švédského tech. stromu bojových vozidel, který do hry dorazí v aktualizaci 1.97!

Ve zkratce: Experimentální švédský střední tank ze 40. let použitý hlavně jako testovací platforma pro vývoj pokročilejších švédských tanků.

Lago I, střední tank, Švédsko, II. úroveň.

Klady

  • Dobrá ochrana předku
  • Rychlopalné dělo

Zápory

  • Průměrná mobilita
  • Stísněná osádka
 

Během 30. let se švédská firma Landsverk, stejně jako mnoho dalších evropských zbrojovek, snažila využít vzrůstajícího napětí na kontinentu a získat tak nové výrobní či licenční zakázky. Mezi nejziskovější obory patřila nová bojová vozidla. V Landsverk tak ve 30. letech začali pracovat na celé rodině nových bojových vozidel, určených čistě pro vývoz.

Mezi nimi byl i lehký tank L-60, na jehož základech začali ve firmě Landsverk připravovat větší a těžký tank Lago. Zatímco typ L-60 se dočkal nějakých komerčních úspěchů, o tank Lago nejevili zahraniční kupci prakticky žádný zájem. Po nějaké době ale došlo ke změně švédské válečné doktríny a vojáci najednou potřebovali střední tank. Protože v Landsverku už vyvinuli tank Lago, obrátili se na ně švédští vojenští představitelé s rozkazem dále ve vývoji pokračovat.

 

Tank následně prošel několika prototypovými fázemi a nakonec byl použit jako testovací platforma při vývoji tanků Strv m/42, respektive Pvkv m/43. Na výrobu tanku samotného nikdy nedorazila jediná objednávka a nezúčastnil se tak žádného ozbrojeného konfliktu. Kvůli jeho konstrukci lze s klidem považovat Lago I za první, ve Švédsku vyrobený, střední tank.

 

image
image

 

Ve War Thunderu bude Lago I čekat na hráče mezi prvními vozidly nízkých úrovní nového švédského stromu bojových vozidel, což je jedna z hlavních fíčur nadcházející aktualizace 1.97. Lago I nabízí překvapivě efektivní pancéřování, rychlopalné dělo a jako eso v rukávu i APDS munici - najdete tu vše, co si může tankista přát pro úspěšný start výzkumu nově přidaného stromu!

 

Stejně jako mnoho ostatních vozidel na prvních úrovních ve War Thunderu, i Lago I je vybaveno 37mm dělem, které je stejně jako ostatní děla této ráže "rychlopalné" - v ideálních podmínkách vystřelí jednou za 3,1 vteřiny. Kromě toho může Lago I střílet jako AP, tak APHE munici - obě střeliva mají srovnatelné parametry průrazu s ostatními národy.

 

Potenciální velitelé tohoto tanku se ale občas ocitnou v nezáviděníhodné situaci, kdy se musí postavit o něco více pancéřovaným tankům, na které většinou AP a APHE munice nestačí. Pro takové případy má Lago I k dispozici eso v rukávu - APDS munici, schopnou prorazit 90mm pancíř na vzdálenost 500 metrů!

news_lago_l_com_c1c3bf7cbce7c5f3061c8dd5
Stáhnout tapetu:

Co se týče pancéřování, chrání Lago I 34mm ocel na přední straně trupu a věže. I když se tato hodnota může opět zdát velmi srovnatelná s podobnými tanky ostatních národů, je pancíř na Lago I na některých místech značně nakloněn a zvyšuje tak šanci na odražení ne-úplně-kvalitně zamířených střel.

 

Zároveň musíme zmínit, že bojový prostor tanku je pro pět členů osádky značně stísněný. Proto se může stát, že jedna dobře mířená střela z děla větší ráže vyřadí Lago I z provozu nadobro.

 

lago_l_06_1280h720_25c5cd8dc795b541b4d5elago_l_05_1280h720_d22f52cf7204b077987b3

 

Na konec ještě pár slov k mobilitě. Lago I pohání dvojice benzínových motorů Scania-Vabis 1664, které produkují celkových 285 koní, které tank rozjedou na max. rychlost až 45 km/h na zpevněné cestě a o něco málo méně v terénu. Velitelé tohoto vozidla tak nebudou mít zásadní problém dostat se na vybrané místo na bojišti.

 

Lago I bude čekat všechny tankové velitele na II. úrovni zbrusu nového stromu švédských bojových vozidel, který do War Thunderu dorazí v jeho nadcházející aktualizaci 1.97. Do té doby zůstaňte na příjmu, ať vám neunikne nic nového z chystané velké aktualizace. Přejeme šťastný lov, tankisté!

 

 

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Jerson changed the title to Lago I
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...