Jump to content

Kawanishi J6K1 Jinpu

Temat przeznaczony do wymiany doświadczeń odnośnie tego samolotu. Jak zwykle, wskazane jest używanie tagów <AB>, <RB> i <SB>

<AB>

Z moich spostrzeżeń wynika, że samolot jest całkiem niezły, niestety wymaga poprawek FMu, bo podczas walki manewrowej wpada w niekontrolowane obroty beczką na tyle potężne, że czyni ją to praktycznie niewykonalną - głównie walczy się z opanowaniem wirówek własnej maszyny nie przeciwnikiem. A szkoda, bo reszta właściwości lotnych jest naprawdę dobra, choć nie wybitna - samolot jest w miarę szybki (707 km/h), dobrze przyspiesza, potrafi się wspinać, potrafi nurkować, potrafi się i pokręcić (pominąwszy wirowanie), obrót beczką też jest na tyle niezły że jak się chce można czołówki wyminąć, albo na nie latać mając amunicję bezsmugową. Nie miałem tylko okazji obczaić na ile dobrze łapie lotniska na wysokiej prędkości.

BR na AB to 6.0, i wydaje się być dobrany dobrze, pod warunkiem, że wirowanie poprawią.

EDIT:

Lotki bardzo mocno sztywnieją w nurku, niemal do stanu bezużyteczności.

Hmm, to wirowanie to chyba podatność na wpadanie w korkociągi.

Edited by MasterBLB
medal medal medal medal medal medal medal medal

3 hours ago, MasterBLB said:

Hmm, to wirowanie to chyba podatność na wpadanie w korkociągi.

Pytanie czy da się w nie wpaść w innych trybach niż SB? Pamiętam jak jakiś rok czy połtora wpadłem na RB Me 262, ale to dlatego, że miałem prędkość 150km/h jak nie mniej.

Po tym przypadku na SB zrobiłem go kilka razy tłokowcami i postanowiłem je z tego przypadku nie tykać - jak już to tylko odrzutowce którymi nie wpadam, nawet jak prędkość drastycznie spada.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Na head-on'y jak znalazł. :flight:

Pytanie ile za niego będą dawać, za takie 25GJN można ciekawą paczkę na przecenach wyrwać. 

medal medal medal medal medal medal

16 hours ago, DukeNukem64 said:

Pytanie czy da się w nie wpaść w innych trybach niż SB?

Da się nawet i na AB, wszak taki tag dałem przy opisie. Przeważnie wymaga to niesymetrycznego, poważnego uszkodzenia powierzchni jednego płata skrzydła (szczególnie Bfy 109 są na to podatne), albo w przypadku maszyn dwusilnikowych mocnego uszkodzenia jakiegoś silnika aby wytworzyć nierówność ciągu, i do tego wykonywanie manewrów typowych dla walki manewrowej. Niestety J6K1 wydaje się lubić tracić stabilność nawet przy minimalnych uszkodzeniach.

• Thanks 1

Tak czytam o tym co piszecie i nie wiem czy sobie zostawić, czy nie. Gram tylko na AB i po prawdzie to jeszcze nie latałem samolotami powyżej 4.3...

Tak patrzę na to ufo i tak sobie myślę, że on się nie powinien palić po trafieniu w skrzydła, bo przecież tam nie ma prawa nic być poza amunicją do działek i kołami ;)

Tak, wiem, że tak nie jest i sobie żartuję. Czy 1200 pocisków do 20mm działek zajmuje rzeczywiście tak mało miejsca jak twierdzi Ślimaka?

medal medal medal medal medal

Najwyraźniej tak. 

Jakby dla kontrastu w J2M5, amunicji do 2x30mm jest aż 84 sztuki.

Ja tego J6K1 nie mam i pewnie miał nie będę, ale mam masę innych Japońców i to są samoloty, w których można sobie odreagować traumę po spotkaniach z P-47.

Także na ruskich UFO-lotach z generatorami antygrawitacji w skrzydłach. Ruskie teamy walą w gacie ze strachu, jak trafi się bitwa z Japonią

.

Polecam spróbować <RB>.

Nie jest to tryb doskonały, ma wiele wad, ale dopiero tu zaczniesz odczuwać istotne różnice między różnymi samolotami. 

Na <AB> grałem może z pół roku, zaraz na początku gry(2013 r.). Potem spróbowałem <RB>. Pierwszy, niezapomniany lot brytyjskim, małym bombowcem Wirraway(dostałem go w prezencie) na mapie Korea. Leciałem i leciałem....a potem dalej leciałem, aż doleciałem, zbombardowałem most i dwa czołgi, wróciłem i odtąd już nie chciałem grac na <AB>.

Ten niezapomniany fun z gry, kiedy rozpędzony do granic możliwości Typhoonem Mk I, wyciągam z nurka tuż nad ziemią, widząc jak dwa Bf-109 gubią skrzydła próbując mnie dogonić i zrobić to samo. Takich akcji na <AB> nie ma.

Przy okazji każdego, kolejnego eventu, próbuję pograć na <AB>, żeby było szybciej, no ale....nie mogę, już nie potrafię tam grać. 

Edited by Kedorlaomer
medal medal medal

58 minutes ago, Kedorlaomer said:

Polecam spróbować <RB>.

W nic nie trafiam. W IŁ-2 Sturmovink miałem to samo. Bez nielimitowanej amunicji nic nie mogłem strącić. No i mam mały monitor, co myślę, że może być utrudnieniem kiedy nie ma znaczków.

Poza tym co piszą osoby z SB, RB jest podobnie nierealistyczne jak AB, ale w inny sposób;)

• Haha 1

12 minutes ago, Durzy said:

W nic nie trafiam. W IŁ-2 Sturmovink miałem to samo. Bez nielimitowanej amunicji nic nie mogłem strącić. No i mam mały monitor, co myślę, że może być utrudnieniem kiedy nie ma znaczków.

Poza tym co piszą osoby z SB, RB jest podobnie nierealistyczne jak AB, ale w inny sposób;)

Znaczniki są (nie ma tylko magicznego kółeczka) przeciwnicy z 4 km świecą się już jak psu d... . Sam gram na 15" laptopie i wypatrzenie przeciwnika z większej odległości nie jest problemem (o ile mam czysty monitor).

A realizm? Jest limit amunicji, paliwa, start z lotniska i nieco inny (zróżnicowany) model lotu. A celność przyjdzie z czasem jak nauczysz się już odmierzać poprawkę.

Ja na AB wracam już tylko jak są eventy robić asysty, na stałe bym się teraz nie przeniósł, RB pomimo swoich wad jakoś bardziej mi pasuje.

p.s. również poproszę o opis jak toto lata na RB (pewnie dziś lub jutro wpadnie i nie wiem  czy zostawić)

Edited by cebulowy_rycerz

Zdobyłem też ten kamuflaż eksperymentalny do J6K1, tylko nie rozumiem dlaczego on jest czerwony? Jaki to miało sens w rzeczywistości malować samolot na czerwono? Przecież taki samolot był z daleka widoczny dla przeciwnika. Czy ktoś kto zna się na tym temacie może mi wyjaśnić?

medal medal medal

Jak słońce zachodziło (w lecie) to chyba jednak mimo wszystko był chociaż trochę mniej widoczny, a przynajmniej tak mi się wydaje, zresztą z okrętami było podobnie:

Tak wiem różowy to nie czerwony, ale jednak mimo wszystko.

Edited by DukeNukem64
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

3 hours ago, Ranach said:

Zdobyłem też ten kamuflaż eksperymentalny do J6K1, tylko nie rozumiem dlaczego on jest czerwony? Jaki to miało sens w rzeczywistości malować samolot na czerwono? Przecież taki samolot był z daleka widoczny dla przeciwnika. Czy ktoś kto zna się na tym temacie może mi wyjaśnić?

J6K1 był jedynie makietą. Kiedy pokazujesz makietę decydentom, którzy zatwierdzają projekt do dalszej pracy, to zaprezentowana czerwona na białym tle musiała robić spore wrażenie! ;)

Skoro to była makieta, to kolory sobie wymyślił Ślimak, a jaskrawe przydają się dla prototypów, samolotów szkolnych, samolotów celów lub na parady, pokazy, targi, wyścigi.

Event skończony :) Kupon w ekwipunku, czy wykorzystam to się zobaczy.

Co do samej maszyny 6x20 mm i wagon amunicji do tego, jak oni zmieścili w tych lichych skrzydełkach 1200 pocisków 20mm? No chyba że już wtedy mieli zapędy do miniaturyzacji.

Te 1200 to jest łączny zapas na 6 działek, więc wychodzi 200 na jedno - a to już jest ilość realistyczna, i występująca wcześniej w Raidenach, Shindenach czy Zerach A7M.

Edited by MasterBLB

19 hours ago, Ranach said:

Japończycy mieli zwyczaj malować prototypy samolotów na czerwono, lub pomarańczowo, tak jak np: A7M1

@Durzy, ja na początku też nie mogłem w nic trafić, a teraz walę z niewidzialnej w punkt.

Gram myszą i klawiaturą, joya nie mam, dlatego na razie jeszcze nie bawię się w SB. Monitor mam 22 cali, ale wbiłem się trochę w lata('76 rocznik) i zaczynam powoli, jak ja to mówię: "świrować ślepowrona". Trzeba by badania wzroku zrobić, bo ręce jakieś krótkie się zrobiły:B10:

Do ataku na cele naziemne, żeby dojrzeć te malutkie czołgi, używam przybliżenia i tak latam szturmowcami przy ostrzale celu. Potem na chwilę wracam do widoku normalnego i po zawrocie znowu przybliżenie.

Swoją drogą, ciekawym jak te 6x20 mm radzi sobie z bombowcami na <RB> i czy w miarę sensownie da się tym samolotem zrobić "nożyce" gdy zajdzie taka potrzeba.

Używam czasem takiego zestawu na FW 190 A5/U12, no ale Foka z takimi fest gunpodami, lata jakby na każdym skrzydle wisiała betoniarka(pełna).

Siła ognia oczywiście jest straszliwa.

Edited by Kedorlaomer
medal medal medal

On 09/01/2020 at 17:05, DukeNukem64 said:

Jak słońce zachodziło (w lecie) to chyba jednak mimo wszystko był chociaż trochę mniej widoczny, a przynajmniej tak mi się wydaje,

Najlepiewniej był to kolor testowy dla planowanego prototypu.
Jesli nad Twoim niebem latają serki wrażych samolotów dziennie a Ty chcesz wysłać coś czego przeciwlotnicza gawiedź jeszcze nie widziała to niegłupim pomysłem jest to pomalowac na oczodajny czerwony/pomarańczowy/etc - może się 2x zastanowią nim zrobią to co Irańczycy z Boeingiem

Podobne podejście widać np w A7M1 czy w bazarkowym skinie do J2M

Edited by przybysz86
  • Upvote 1

• 1 month later...

W chwili obecnej naprawiono mu tą skłonność do korkociągów/samoistnych obrotów beczką, i samolot okazuje się być całkiem przyjemny w pilotowaniu. Co zaś do potencjału w walkach manewrowych - dziś dałem radę Bfowi 109 G-2, bez podwieszek, który stosował Hineri-Komi robiąc parę przejść nożycami, po czym wyciągając go na Climbing Spiral. Nie do końca wprawdzie wiarygodny test, ale pokazuje, iż w kręceniu się może być naprawdę dobry.

• 2 weeks later...
On 08/01/2020 at 13:31, MasterBLB said:

Da się nawet i na AB, wszak taki tag dałem przy opisie. Przeważnie wymaga to niesymetrycznego, poważnego uszkodzenia powierzchni jednego płata skrzydła (szczególnie Bfy 109 są na to podatne), albo w przypadku maszyn dwusilnikowych mocnego uszkodzenia jakiegoś silnika aby wytworzyć nierówność ciągu, i do tego wykonywanie manewrów typowych dla walki manewrowej.

Dzisiaj udało mi się wpaść w korka funkiel nówką "Niemiec płakał jak sprzedawał" maszyną w korkociąg. Na AB. Me 410... Zdziwiłem się, dobrze, że wysoko byłem.

• 9 months later...

Niestety nie udało mi się zdobyć tego samolotu w evencie. Jak patrzę na wiki jak się kręci i ile ma działek to się zastanawiam, czy go nie kupić, ale cena 32GJN troszkę ochładza mój zapał.
Mój najwyższy latawiec z Japonii, nie licząc premium, to Ki-61-I Hei (4.7), a poszukuję coś wyżej co potrafi się kręcić, coś w okolicach BR 7.0. Gram RB naziemne, te 2x 250Kg navy mogą się przydać do wyparowywania wrogich pojazdów naziemnych a 20mm, jeśli mają takie same lub większe przebicie na ap co w działkach Ho-5 (26mm jeśli dobrze pamiętam), to myślę, że będę z tego bardzo zadowolony.
Obecnie gram na Ki-43-III Otsu, które ma tylko dwa działka 20mm Ho-5, które ładuję taśmą przeciwpancerną (100% AP z tracerami) i jest skuteczne w niszczeniu słabo opancerzonych z góry pojazdów oraz (szczerze ku mojemu zdziwieniu) samolotów bardzo często odrywając im ogony, skrzydła czy też podpalając wroga (zwykle wystarcza krótka seria). A że gram na RB naziemne tym samolotem to niska prędkość mi nie przeszkadza, bo jak przeciwnik sobie uświadomi, że jestem w pobliżu to najczęściej nie zdąży nabrać prędkości do ucieczki, a bardzo duża zwrotność bardzo się przydaje w walce kołowej (jeszcze nic mnie nie wykręciło bez uprzedniego poważnego uszkodzenia poszycia samolotu, nie licząc dwupłatowców, ich unikam jak ognia, są zwrotniejsze, a mój kadłub bardzo wrażliwy, nawet na 7,7mm).

Patrząc po statach to ten samolot premium najbardziej mi przypomina Ki-43-III Otsu, które uwielbiam. Więc jeśli jest tak samo dobre (słabe AP'ki na 20mm mogę przeboleć) na swoim BR to muszę go mieć u siebie :fighter:

Jeżeli jest inna premka japońska, która bardziej odpowiada moim marzeniom to, proszę, dajcie znać :kamikadze:

Edited by Col_Bart2_PL
medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...