Jump to content

Królewskie Szwedzkie Siły Powietrzne

Guest

Odblokowałem J22-A i J22-B i po raz pierwszy zetknęłam sie z przekalibrowanym browningiem na 13,2mm. OMG, co za bestia  :)  nie dość że strasznie mocno klepie, amunicja podstawowa jest bardzo dobra, to jeszcze balistyka też OK. Spośród wielkokalibrowych km-ów lotniczych znajdujących się w grze IMO zdetronizował 12,7 mm US-manów :) 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

I tak właśnie powinien działać niemiecki MG131, oraz częściowo włoskie Breda-SAFAT i japońskie Ho-103 z amunicją HE.

Co do J-22, to niestety ale poza uzbrojeniem to atutów specjalnie nie posiadają z racji mizernych właściwości lotnych. J-21, o te to już są całkiem dobre.

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

8 hours ago, MasterBLB said:

I tak właśnie powinien działać niemiecki MG131, oraz częściowo włoskie Breda-SAFAT i japońskie Ho-103 z amunicją HE.

Co do J-22, to niestety ale poza uzbrojeniem to atutów specjalnie nie posiadają z racji mizernych właściwości lotnych. J-21, o te to już są całkiem dobre.

Zauważyłem, taka cegiełka trochę, ale za to z wygarem, jak MS-410. Ale spośród jednosilnikowców cegłowatością i tak nie przebije ŁaGG-ów (zwłaszcza stockowych). IMO Ich chyba nic nie przebije ;) 

Aż wezmę swoje ŁaGGi na spacer bo jakoś nie przypominam sobie aby były cegłowate, a te późniejsze (3-35 i 3-66) to wręcz zaskakiwały pozytywnie pod względem możliwości lotnych. Ale, dawno było kiedy ja je maksowałem, może pozmieniali coś przez te wszystkie lata.

EDIT:

Eee, są w porządku, i jak praktyka pokazała J-22B się nie boją ;] Jednak okazały się mocno niestabilne podczas manewrów, jak się je rozbuja, np. podczas nożyc, to wtedy trudno opanować telepanie się samolotu. Testowałem wersję 3-11 i 3-23.

Edited by MasterBLB

Heh, ja też kawał czasu temu nimi latałem i to właśnie z nich zapamiętałem - cegłowatość. Wątpię, by coś pozmieniali. Ławoczkina z nich nie da rady zrobić. Czasami latam 3-34 i zwrotnością on rzyci :) nie urywa. Pamiętam, że w USA miałem już wtedy Jug-i, a one były wtedy na 3.0 i choć były stokowo cegłami, to miały atut - prędkość (pomijam uzbrojenie). ŁaGGi - nie.

• 2 months later...

Mam pytanie, jak grać J26? Bo na razie to jest po prostu tragedia - pod 4 i 5 przyciskiem myszki mam dziób w górę/w dół i to w dół prawie w ogóle nie idzie. Jak na razie samolot ten okazuje się najgorszą stokową kłodą drewna jaką latałem (co biorąc pod uwagę Dorniera 17 Z-7 z I ery jest mega wyróżnieniem). Pilot pada od byle pierdnięcia, pociski niedomagają, no po prostu wstrząs, szok i niedowierzanie, a to ponoć któryś z Mustangów (jeśli się nie mylę, to to jest P-51D-5) i tak wiele sobie po nim obiecywałem...

Edited by henryk5pio

Bo to jest Mustang D-5, ale z demobilu, wyżyłowany do granic możliwości. Szwedzi dostali stare maszyny wycofane ze służby z USAF z powodów technicznych.

2 hours ago, MasterBLB said:

Bo to jest Mustang D-5, ale z demobilu, wyżyłowany do granic możliwości. Szwedzi dostali stare maszyny wycofane ze służby z USAF z powodów technicznych.

W sumie na wiki znalazłem informację, że to "This aircraft is the American P-51-D20-NA Mustang which was purchased by Sweden and given native markings.". Ale mniejsza o to, która to wersja Mustanga - podstawowe pytanie brzmi, jak tym dobrze grać?

Edited by henryk5pio

On 30/05/2020 at 14:00, MasterBLB said:

Po małym riserczu z Wikipedią i forum anglojęzycznym wyszło na to, że szwedzkie 13.2 mm nie miały więcej materiałów wybuchowych w pociskach, choć pod względem prędkości stały zaraz po amerykańskim m2. Lepsza była za to kompozycja pocisków w pasie, z większą ilością wybuchowych.  

breda-safat - 765 m/s
an/m2 - 860 m/s, choć spotkałem się też z prędkością 890 m/s dla pocisku typu "ball".
ho-103 - 780 m/s
akan - 810 m/s
mg-131 - 750 m/s

Pociski dla danego WKMu mogły mieć różną prędkość wylotową, ale różnice nie były olbrzymie. 

Czy ilość pocisków HE w pasku to odpowiedź na pytanie dlaczego szwedzkie akany 13.2 mm tak roznoszą wszystko co staje im na drodze?  

Edited by unconsciousPilot
medal medal

2 hours ago, unconsciousPilot said:

Czy ilość pocisków HE w pasku to odpowiedź na pytanie dlaczego szwedzkie akany 13.2 mm tak roznoszą wszystko co staje im na drodze?

Tak, lecz nie tylko samo HE ale w połączeniu z szybkostrzelnością Akanów oraz sensownym wymodelowaniem zadawanych obrażeń.

Bredy też działały całkiem zacnie zaraz po wprowadzeniu Włochów dla wszystkich chętnych, potem dopiero znów je zrypali do stanu ledwo używalnego. Przez jakiś czas nawet i japońskie 12mm sprawowały się znakomicie, ale "znalazły się" jakieś Sekrit Dokumints i tak im zrypali kompozycje taśm, że równie dobrze można strzelać kapiszonami.

Ale żeby nie było tak słodko, to Akany 20mm to chyba najbardziej posysające działka w grze aktualnie, nawet Hispano przebijają.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...