Jump to content

Strv 103, také známý jako ‘S-Tank’, je vysoce neobvyklý švédský hlavní bitevní tank, který vyčnívá díky své bezvěžové konstrukci a inovativním použitím nastavitelného podvozku. S-Tank dorazí do War Thunderu v rámci nadcházející aktualizace 1.95 "Northern wind" a bude jedním z prvních hratelných švédských vozidel ve hře!

 

Ve zkratce: Velmi unikátní švédský MBT z období studené války s kompaktní, bezvěžovou konstrukcí, jehož fixní dělo se míří pomocí podvozku vozidla.

Strv 103-0, hlavní bitevní tank, prémium, Švédsko, V. úroveň.

Klady

 • Dobrá mobilita
 • Nízký profil
 • Excelentní palebná síla

Zápory

 • Bez věže
 • Fixní, nestabilizované dělo
 
Předobjednávka - Strv 103-0 balíček
Pre-order - Strv 103-0 Pack
Obsahuje:
 • Strv 103-0 (5. úroveň, Švédsko) - dostupný po vydání aktualizace 1.95;
 • 2000 Zlatých orlic;
 • Prémiový účet na 15 dní;
 • Předobjednávkový bonus: unikátní emblém "Thor";
 • Předobjednávkový bonus: unikátní titul "God of Thunder".
 • Přístup k CBT bojových vozidel v nadcházejících aktualizacích.
 

V několika letech ihned po konci války Švédové začali hledat náhradu za tanky Centurion, které měla tehdy švédská armáda ve výzbroji. Nejjednodušší řešení bylo znovu prozkoumat nabídku zahraničních exportérů, i když už v té době švédští inženýři pracovali na vlastním návrhu jménem Kranvagn. Během tohoto procesu přišel v roce 1956 inženýr jménem Sven Berge s radikálně novou konstrukcí tanku.

 

Nové vozidlo mělo bezvěžovou konstrukci s napevno umístěným dělem, které se míří pomocí precizně nastavitelného podvozku. Tento tank byl výsledkem výzkumu ztrát mezi tankovými osádkami během druhé světové války a války v Koreji, který prokázal souvislost mezi výškou tanku a pravděpodobností jeho zasažení. Proto byly celkové rozměry i profil "S-Tanku" co nejmenší, i díky použití inovativních řešení, jako byl například smíšený pohon, který tvořil naftový motor a plynová turbína.

 

V roce 1959 švédská vláda schválila výrobu a testy dvou prototypů. V roce 1960 bylo objednáno deset vozidel "0-serie" pro polní zkoušky, které následně probíhaly až do poloviny 60. let. V testech si vozidlo vedlo velmi dobře a záhy tedy přišla objednávka na sériovou výrobu tanku již se jménem ‘Stridsvagn 103’.

 

I když byl jeho původní účel nahrazení Centurionů ve švédské armádě, sloužily nakonec tanky Strv 103 po několik desetiletí po jejich boku, než byly koncem 90. let vyřazeny z výzbroje. Do té doby bylo napříč pěti verzemi sestrojeno 290 tanků Strv 103.

 

Ve War Thunderu se legendární Strv 103 objeví v aktualizaci 1.95 "Northern wind" a bude zároveň jedním z prvních švédských vozidel, které se dostanou do hry! Zatímco piloti dostanou do rukou několik desítek nových hraček ze stromu švédského letectva, tankoví velitelé, kteří se rozhodnou si Strv 103-0 opatřit pomocí bundlu v našem online obchodě, budou mezi prvními, kdo si vyzkouší švédskou pozemní techniku, než dorazí v rámci jedné z dalších aktualizací.

 

image
image

 

Člověk se na Strv 103 nemusí dívat moc dlouho než si uvědomí, že tento tank svým velitelům nabídne naprosto unikátní zážitek, alespoň co se týče bojových vozidel ve War Thunderu. Jeho unikátní bezvěžová konstrukce, fixní dělo mířené nastavitelným podvozkem tenku a celkově dobrá mobilita nabídne tankistům ve War Thunderu zažít tankový boj v úplně jiném světle, než doteď.

 

Když začneme s tou nejikoničtější vlastností Strv 103 - 105mm dělem Bofors L74 a jeho ovládáním - je stejné jako velmi dobře známé dělo L7 a doplňuje ho automatické nabíjení, díky kterému dělo zvládne střílet každé 4 vteřiny. Výběr munice je široký a zahrnuje různé podkaliberní a kumulativní náboje, typické pro 105mm děla ve výzbroji NATO.

Tímto ale končí jakékoliv další srovnání se západními tanky. Na rozdíl od většiny bojových vozidel je hlavní dělo Strv 103 pevně spojeno s trupem tanku a nedá se s ním pohybovat manuálně. Aby se dalo nějak rozumně mířit, je tento bezvěžový tank vybaven mířením podvozkem.

news_strv_103_0_com_33b5dd47de5587aa8dc9
Stáhnout tapetu:

Strv 103-0 je, podobně jako zbytek tanku, vybaven poměrně unikátní pohonnou soustavou. Oproti většině ostatních "konvenčních" tanků nepohání S-tank jeden, ale rovnou dva motory. Konkrétně se jedná o naftový motor o výkonu 240 koní a plynovou turbínu s dalšími 300 koňmi, které každý poskytuje výkon vozidlu za jiných okolností. Ve výsledku Strv 103 nabízí dobrou mobilitu na prakticky libovolném terénu a za ideálních podmínek vyvine rychlost až 50 km/h vpřed a dokonce až 44 km/h na zpátečku, což je jedna z nejvyšších rychlostí směrem vzad ve hře.

 

Kuriozita: Strv 103 bylo prvním bojovým vozidlem na světě s plynovou turbínou zajišťující pohon tanku.

 

Co se týče ochrany a odolnosti, nabízí Strv 103 vysoce podmíněné výsledky. Ideální postup je umístit tank do "hull-down" pozice a čelit nepřátelům předkem stroje - v takovém případě je extrémně obtížné S-tank zepředu prorazit, díky svému relativně tenkému, ale velmi skloněnému pancéřování se průrazné střely ve většině případů bezmocně odrazí. Strv 103 nabízí i velice speciální a unikátní zdvojení ovládacích prvků mezi řidičem-střelcem a velitelem tanku. Když je řidič-střelec vyřazen, přijde vozidlo o ovládání pohybu i děla, ale jen dočasně, protože velitel může převzít kompletní kontrolu mnohem rychleji - nemusí měnit sedadla. To nejhustší na Strv 103 je fakt, že se jedná o první a jediný tank ve War Thunderu, schopný pohybovat se i střílet pouze s jediným členem osádky!

 

 

 

strv_103_0_06_1280h720_8f2d10d640b76e548

 

strv_103_0_04_1280h720_54019de23a209215e

 

Strv 103-0 můžete získat zakoupením speciálního bundlu v našem online obchodě, který bude všem majitelům dostupný spolu s vydáním aktualizace 1.95. Mezitím sledujte novinky, ať vám neunikne nic z chystaných informací z nové velké aktualizace hry. Do té doby přejeme šťastný lov, tankisté!

 

Majitelé předobjednávkových balíčků získají přístup ke stromu švédských bojových vozidel v budoucnu.

 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak to nakoniec prišlo. :happy: Tak či onak, príliš hrateľné to prepdokladám nebude. Každopádne,

41 minutes ago, kheynom said:

Kuriozita: Strv 103 bylo prvním bojovým vozidlem na světě s plynovou turbínou zajišťující pohon tanku.

Hmm, prvé sériovyrábané? Ano. Úplne prvé? Ani nie. To bol Conqueror - presnejšie na jeho podvozku sa v roku 1954 testovala plynová turbína od Parsons & Company.

Military%200040.jpg

Edited by ZeleznyFenix
medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • Jerson changed the title to Strv 103-0
 • 2 months later...

Kdo ho vlastníte - už té mrše opravili míření nebo je to furt takový přidřený? Byť poválečné tanky skoro nehraju, tak tohle je pro mě natolik zajímavé a unikátní vozidlo, že bych ho chtěl.. Samozřejmě, až bude ve slevě :DD

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, KGRP said:

Kdo ho vlastníte - už té mrše opravili míření nebo je to furt takový přidřený? Byť poválečné tanky skoro nehraju, tak tohle je pro mě natolik zajímavé a unikátní vozidlo, že bych ho chtěl.. Samozřejmě, až bude ve slevě :DD

Furt je to přidřený. Pokud s ním zastavíš na šikmém povrchu a chceš se jen rozhlédnout, tak se neudrží na brzdě. Začne samovolně couvat. V režimu míření mám zase často podezření že šofér trpí Parkinsonem, protože to cuká jako kráva. Ale není to vždy, hodně záleží na jaké jsi pozici. Jak si na ty mouchy člověk zvykne, tak se s tím dá zahrát hodně slušně. Je to prostě jiný styl ovládání. Už se blížím k výzkumu těch sériových ve stromě, tak uvidím jak se budou chovat ty. A ani bych se nedivil, kdyby ho časem stáhli z obchodu a nahradili něčím jiným, tak jak už to šnek několikrát udělal.

Edited by Falky78
 • Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musím sa priznať, že spočiatku som mal z S-tanku zmiešané pocity. Rýchlosť nie je nijak zvlášť oslnujuca, horizontálny pohyb hlavne je, hm, niekedy podivný, po zásahu je to spravidla konečná. Lenže chyba nebola v tanku ale vo mne - ako tu už písali iní, s S-tankom je potrebné jazdiť a bojovať inak. Takže asi takto - počas jazdy vypínam ovládanie tanku myšou až po zastavení prepínam do myšoidneho režimu. S-tank je skôr mašina na obranu ako na útok, niečo na spôsob stíhačom tankov. Potom, ako som s ním zmenil taktiku, zničené tanky začali utešene pribúdať a ak je správne ukrytý, je veľký problém ho nájsť. Dela strieľa skutočne rýchlo, ovšem munícia nie je nijak zazracne účinná a je lepšie útočiť z boku ako čelne (typický proti ťažkým tankom).  Veľkou nevýhodou je vlastne jeho prednosť - bezvezova konštrukcia. Stačí aby ste sa opreli o skalu (napríklad) a tank sa neotoci, pripadne je problém s vertikálny zameranim. Trochu je problém, ak zameriavate cieľ idúci natočený k vám bokom. S-tank sa neotaca plynulo ako keď sa otáča veža, a niekedy je ťažké zamerať tank, čo frčí na plné gule. Pri troche cviku sa to ale dá zvládnuť. Výhodou je, že keď ste správne "zaparkovaní" je veľmi ťažké esko zničiť práve pre šikmý pancier. Musím povedať, že tento tank som si vážne obľúbil. Ešte musím doexpit Centuriona MK. 10 vo švédskom strome a idem na "radové" 103ky v strome. 

Edited by mjr_Baron
 • Haha 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže som sa dopracoval k Áčku a som veeelice spokojný. Aj keď ma spravidla hádže proti vyšším tierom, Strv sa nestratí a zatiaľ v každej bitke zopár utesenych killov. Už sa teším na Céčko. 

 

P. S. Absencia termovizie v bitke, kde väčšina oponentov termovizie ma, je mierne frustrujúce. Našťastie sa Strv dokáže schovať skoro za čokoľvek a je ťažko detekovatelne aj termoviziou. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

Pokazený systém mierenia, Gjin mechanics, nefunguje im to ako by malo, ani po ďalších patchoch. tanku sa húpe mierenie, aj keď je už prepnutý a všetko rieši hydraulika, predsadzovanie skoro nemožné, reakcia strelca na pohyb je strašne pomalá a kríž nesleduje kruh, takže stred kruhu môže ostať mimo zámerného krížu, čo môže miasť. 

Zatiaľ stále nefunkčná mechanika a hranie s tým je skôr na frustráciu než zábavu, za súčasných schopností je to veľmi situačný tank a useless. Dá s nájsť spôsob ako s tým zahrať, ale je to nezábavné kempenie, hľadanie vhodného miesta, čakanie. žiadna akcia, rada strv103 je od gajinu odfláknutá a čo sa týka prémiového tanku, mali by hráčom vrátiť peniaze a aj niečo pribaliť, že im za také dačo vôbec platili.

 

Tento tank pochováva aj MM na danom BR, v podstate 80% hier ste na spodku BR a tak vás sekajú protitankové rakety a väčší problém už nemajú ani štandardné tanky. jediné kde čo to uhrá, je keď je na tope MM, ale to je tak jedna hra z 15tich. Odporúčam sa vyhnúť a na toto vôbec nemíňať peniaze, a ani to čo je v strome, nič moc od toho nečakať.

 

nenechajte sa oklamať testovacou jazdou, tam stojíte na rovine, nepriateľské tanky sa nepohybujú až na to SPAA a dosť to človeka dokáže oblbnúť, tento tank ak zastaví na kopci tak sa najskôr húpe, húpe sa po zásahu, na zameranie potrebujete v priemere 3-4 sekundy, čo je dostatok času aby vás nepriateľ zasiahol, ak vás teda vidí.

 

Moje hodnotenie v podaní Gajin je 2 hviezdy z 10, strašne zlý stroj je z toho v tejto hre. Ale slabší hráč, alebo niekto kto sa nesústredí na výkon sa môže s ním zabaviť, na grind je ale nepoužiteľný.

medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stroj mě díky své specifičnosti zajímal, i když obvykle hraji jen WW2, tak jsem přemýšlel o koupi.

 

Ale když vidím zdejší zkušenosti, že to je pořád dodrbané, tak do něj zatím nepůjdu..

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, KGRP said:

Stroj mě díky své specifičnosti zajímal, i když obvykle hraji jen WW2, tak jsem přemýšlel o koupi.

 

Ale když vidím zdejší zkušenosti, že to je pořád dodrbané, tak do něj zatím nepůjdu..

Ušetri si peniaze, ak máš chuť vyskúšaj vyexpiť u Švedov, mechanika je to isté. Ale neodporúčam, ako zamieriť na niečo čo je vzdialene 1400m sa javí ako nemožné, alebo náhodné.

 

Ale zas nezúfaj, možno o také 3 - 4 roky to opravia.

 • Thanks 1
medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 6 months later...

Jak to s tímto vehiklem vypadá, už mu opravili to míření, nebo to stojí furt za pendrek?

 

Potřebuji 2k goldů na battle pass, tak jsem přemýšlel, že bych vzal ten aktuálně o 50% zlevněný balíček s tímto tankem a 2k goldy.. 

 • Haha 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, KGRP said:

Jak to s tímto vehiklem vypadá, už mu opravili to míření, nebo to stojí furt za pendrek?

 

Potřebuji 2k goldů na battle pass, tak jsem přemýšlel, že bych vzal ten aktuálně o 50% zlevněný balíček s tímto tankem a 2k goldy.. 

Prej ještě ne... :)

 

 

 • Thanks 1
medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...

A po dalším updatu stále nic. Já opravdu nechápu co si Gaijin myslel když toto vydával a v případě prémiové verze ještě za to chtěl peníze. Totální plečka k ničemu za mě. Přitom to je taková škoda. Jedinečný a zajímavý stroj.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...