Jump to content

Ogólna dyskusja o drzewku

On 28/11/2019 at 22:35, derbo81 said:

Drzewko to jest IMO super dla początkujących - można poznać style gry maszyn z kilku nacji jednocześnie ( i to same najlepsze wersje) , mając na osłodę kilka perełek, gdzie indziej nieobecnych.

Na AB jest fatalne dla początkujących. Są problemy z trójami czołgów na podobnych BRach i po 3.7 jest ogromny przeskok, a początkujący po 3.7 powinni grać co 0.3, bo 3.7 to początki prawdziwego grania, a 4.3, kiedy często trafia się na Jumbo to już pierwszy test umiejętności.

• Confused 1
medal medal medal medal medal

• 1 month later...

Witam

Muszę się wyżalić :burned::crying:. Gram długo i dużo, ale nie ogarniam tego chińskiego drzewka na poziomie 8.0.- 8.3 Toż to jakaś tragedia. Niby fajne czołgi tj typ59 i typ69 czyli klony T-54 ale są koszmarnie papierowe. Pierdnięcie leoparda i cię nie ma. Najlepszy jest chyba T-62, ten przynajmniej coś odbije choć ostatnio (nie jest to dla mnie powód do dumy) skasował go amerykański......T25 od przodu. Żeby było trudniej to chiny mają strasznie znerfioną amunicję (każdą). Trafiasz, ale nie zabijesz a wróg obraca lufę i ....bomba. Jeden strzał wystarczy. Niedawno grałem brytolami na 8.0. było też ciężko ale grind szedł szybciej i amunicja była lepsza. Ogólnie problemem BR 8.0. RB i AB jest fakt że spotykamy pojazdy z 8.7-9.0 które mają wszystko BARDZIEJ od nas i mają termowizję. Dobrze że niedługo skończę badać 8.0-8.3. Coś musi być z tymi czołgami, bo w ostatniej bitwie AB na 32 osoby byłem jedynym chińczykiem. Wirus jaki czy co:dntknw:Ciekawe jak się będzie grało ZTZ59D1 i ZTZ96, ale mam trochę złe przeczucia że będzie podobna masakraAbramsy, Leo2 , i helki z rakietami, których u chińczyków brak.

Edited by WROwesku
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Nie graj tym. To rak. 

Oryginalne drzewka są ciekawsze. Jak sam zresztą zauważyłeś. 

Edited by pq78
  • Haha 1
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal

Od dłuższego czasu korci mnie, żeby wkleić ten link. Gość przedstawia merytorycznie różnie zagadnienia związane z czołgami. Sądzę, że dla wielu ten kanał nie będzie żadnym odkryciem, ale ci którzy nie znają na pewno zyskają.

W tym odcinku jest naprawdę ciekawy materiał o czołgach chińskich.

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Ehh ja wymęczylem bez premki dojście do M18 i t34-80 i naprawde to nie jest fajna zabawa :D - mam wrażenie, że ja strzelam pestkami, a wróg praktycznie z wszystkiego bierze mnie na strzał... :burned:

Dam sobie luz.... i chyba znów zacznę grać germańcami lub ruskimi. 

• Confused 1
medal medal

• 1 month later...

Czy ktoś czegoś zapomniał kopiując chińskie czołgi?

Sherman na 4.0 - Amerykański ma APCRy 140mm penetracji, Chiński nie ma i na 4.0 musi walczyć przeciwko stadom kawulców majać 100 penetracji...

Chaffe - 3 są w 3 erze, ale czwarty chiński w 2. Podobnie z M8 Howitzer.

M36 - amerykański znowu ma APCRy 287mm!, a Chiński na tym samym BRze musi walczyć z KT mając 173 penetracji... - TO SĄ GIGANTYCZNIE RÓŻNICE.

IS-2 mod - ruski ma ekrany, chiński nie,,,

46 minutes ago, Durzy said:

Sherman na 4.0 - Amerykański ma APCRy 140mm penetracji, Chiński nie ma i na 4.0 musi walczyć przeciwko stadom kawulców majać 100 penetracji...

M36 - amerykański znowu ma APCRy 287mm!, a Chiński na tym samym BRze musi walczyć z KT mając 173 penetracji... - TO SĄ GIGANTYCZNIE RÓŻNICE.

Pomijając że APCR'y to chyba największy syf w tej grze, to M61 jest wystarczające aby zniszczyć KW i T-34 do 4.3 na 500m w:

-pierścień wieży

-prawo/lewo od lufy

-z przodu w zależności od wersji pojazdu jest również słaby punkt

Więc nie widzę nawet sensu debatować nad tym.

Chaffe jest na II erze, bo z tą ilością pojazdów to nie mieli gdzie go wsadzić.

M36 też sobie dobrze radzi z M82, wyjątek jak wpadnie na uptier i Tygrysa II H to tylko lufe mu "odstrzelić" i flankować/uciekać :D

Podejrzewam że ekrany oraz pociski APCR nie były eksportowane do Chin/Tajwanu, z bliżej mi nie znanych powodów.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal

52 minutes ago, Durzy said:

Kopia orginałowi nie dorówna... 

Co do IS-a, to jestem prawie pewny, że ekrany to modyfikacja polowa zrobiona przez ruskich dla ochrony przed panzerfaustami w końcowym etapie wojny (coś jak w premkowym T-34-85E). Więc nie dziwi mnie, że ta modyfikacja nie jest dostępna dla chinczyków. 

Co do brakujących APCR, to może amerykanie nie dostarczyli tych pocisków Tajwanowi lub po prostu balans )))) 

Jeśli chodzi o "czafiego" i M8 to nie mam kompletnie pojęcia czemu nie są na właściwych erach (ale domyślam się że chodzi o balans ))))) 

40 minutes ago, FortisYankee said:

amerykanie nie dostarczyli tych pocisków Tajwanowi

Raczej Czang Kaj-Szekowi. IMO w momencie dostarczania tej maszynki z JuEsEj Chińczycy walczyli bardziej z Imperium Hirohito niż między sobą.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...