Jump to content

Ogólna dyskusja o drzewku

Witam wszystkich serdecznie, z małą radością otwieram pierwszy wątek na temat nowego-starego drzewka jakim są Chiny. Pojazdami jeszcze nie grałem, ale po krótkim przeglądzie mam parę spostrzeżeń na temat puszek lądowych:

M10 Wolverine nie ma dodatkowego opancerzenia jako moduł do odblokowania, bo wszystkie gąsienice ma już zamontowane na starcie.

Premkowy Sherman ma browninga na dachu, podczas gdy pierwszy drzewkowy nie. Jest to swego rodzaju ewenement w grze i na pewno utrudni grę przeciwko wrażemu lotnictwu.

Drugi drzewkowy Sherman jest abominacją. Ma krótką lufę 75 mm, taką jak pierwsze Shermany. Natomiast br wynosi 4.7, tyle, ile pierwsze czołgi z długą lufą. Coś tu jest mocno nie tak i powinien mieć on zmniejszony ten br jak najszybciej, bo na swoim obecnym prawdopodobnie będzie zupełnie niegrywalny. I nie, nie ma on pancerza Jumbo. Jest tak samo papierowy jak każdy inny Sherman.
T-34-85 ma fajny karabin przeciwlotniczy, ale brakuje mu dodatkowego pancerza w postaci gąsienic.
W całym drzewku jest tylko jedna pelotka i to na 5.3 br. Wiem, że mają być dodane kolejne, ale kiedy to nastąpi? I czy powstanie odrębna linia i Typ 65 (obecnie znajdujący się w gałęzi niszczycieli) zostanie do niej przeniesiony, czy może zostanie na swoim miejscu?

Po za tym 4/5 drzewka to wierne kopie innych pojazdów, nie licząc kilku wyjątków jak CM11 czy M3A3 Stuart. Co o tym sądzicie? Czy nacja w obecnym stanie ma sens, czy lepiej poczekać na dodanie kolejnych pojazdów?

• Upvote 1

Też nie grałem - za świeży temat. Byłem początkowo nastawiony baaaardzo sceptycznie - atak klonów.

Alaeeeee... po przemyśleniu tematu może być fajne.
Drzewko dla wymagających i początkujących w jednym. Dla początkujących - 3 nacje w jednym - Japsy, CCCP  i US-ej, można polukać, czym się dobrze gra/co podchodzi pod preferencje indywidualne. Dla wymagających - przestawienie się w jednej bitwie ze stylu gry różnych pojazdów np. Shermana na T-34. Na 5 i wyższych erach może być ciekawie - mają już własne konstrukcje. Te same spostrzeżenia są analogiczne dla drzewka lotniczego.

Na BR 3.7 czołgowym mamy dobry set :M10, Sherman i T-34

PS. Piszę z perspektywy gracza AB

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 minutes ago, MrKeram said:

Gdy dodali francuzów rozdawali Cambronne, a u włochów M13/40, to dlaczego nie dali tego T-26 No.531?

Bo tamte pojazdy to były "prezenty" na Boże Narodzenie. 

medal medal medal medal medal

ten Sherman z wieżą Jumbo jest już na 3.7 - no i teraz to on jest idealny na medalion i szybkie expienie - potęzny set się zrobił m 10 ,  t-34 , plus premkowy Sherman z większym silnikiem

swoją drogą amerykanie i reszta świata podczas wojny wiecznie wciskała chińczykom swój eksperymentalny szmelc

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

to prawda

porównaj pomoc wojskową dla Stalina z tym co dostali Chińczycy i skalą ich zaangażowania w konflikt  liczbę wojsk japońskich jakie ugrzęzły w chinach.

USA wysłało tylko 4 % pomocy z pakietu land lend lease do Chin z czego do końca walk dotarło tylko 9 % . Większość tego sprzętu użyto w Birmie.

Skończyło się to komunizmem w chinach , wojną wietnamską , koreańską , chińscy komuniści zabili trzy razy więcej chińczyków niż japońce - a zachowywali się w chinach jak zwierzęta.Świat byłby zupełnie innym miejscem . Chiny przed incydentem na moście Marco Polo miały szybszy wzrost PKB niż obecne czerwone chiny.

Ja już nie będę pisał o faktycznym zaangażowaniu USA w drugą wojnę światową w porównaniu do planowego użycia potencjału - ludzie nie zdają sobie sprawy jaki potencjał miała Ameryka i ile faktycznie z niego użyła.

1 hour ago, ZdechlypieS said:

ten Sherman z wieżą Jumbo jest już na 3.7 - no i teraz to on jest idealny na medalion i szybkie expienie - potęzny set się zrobił m 10 ,  t-34 , plus premkowy Sherman z większym silnikiem

swoją drogą amerykanie i reszta świata podczas wojny wiecznie wciskała chińczykom swój eksperymentalny szmelc

Wieża jumbo to to na pewno nie jest.

20190915142042_1.jpg

• Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

wiem - powinienem napisać " w stylu jumbo" czy chińska podróbka jumbo ;)

jeszcze te flagi przy pojazdach - wszędzie są historycznie a u chinczyków już nie - choć w beta testach jeszcze się ruski chinczyka nie bal tak finalnie flagi chin narodowych poznikały

Czołg ciężki powinien bez problemu niszczyć czołg ciężki na tym samym BRe, a w drugą stronę powinno być odwrotnie, tak?

Jak "goły" T32E1 ma zniszczyć zbereźnego Type 69? A IS-3 i IS-6? Albo T29, albo M47, albo... Maus? Patologia mieszania Drugowojennych pojazdów z zimnowojennymi sięgnęła zenitu.

34 minutes ago, Durzy said:

Czołg ciężki powinien bez problemu niszczyć czołg ciężki na tym samym BRe, a w drugą stronę powinno być odwrotnie, tak?

Jak "goły" T32E1 ma zniszczyć zbereźnego Type 69? A IS-3 i IS-6? Albo T29, albo M47, albo... Maus? Patologia mieszania Drugowojennych pojazdów z zimnowojennymi sięgnęła zenitu.

Eeeeee....:008: A jak to się ma do chińskiego drzewka???

On 15/09/2019 at 14:29, ZdechlypieS said:

powinienem napisać " w stylu jumbo" czy chińska podróbka jumbo

Po prostu zwykła wieża od "długolufowego" Shermana (z armatą M1).

Edited by derbo81

6 minutes ago, Durzy said:

Hmmm, jak ma się chiński OP czołg do chińskiego drzewka, pomyślmy... hmm...

;)

a co ten type 69 tak bardzo OP???? Przecież to jest zwykły T-54 tylko że z innym pociskiem, który z resztą ma penetrację porównywalną do tego w T-54.

• Upvote 1
medal medal medal

46 minutes ago, Durzy said:

Hmmm, jak ma się chiński OP czołg do chińskiego drzewka, pomyślmy... hmm...

;)

No pomyślmy....w Twoim poście: 

1. Piszesz o niszczeniu czołgów ciężkich przez inne czołgi ciężkie

2. Wymieniasz czołgi różnych typów i nacji

3. Nie piszesz nic odnośnie drzewka Chin 

4. Piszesz o patologii łączenia pojazdów z WWII z powojennymi

:p:

Edited by derbo81
  • Haha 1
  • Confused 1

• 3 weeks later...
On 16/09/2019 at 22:14, derbo81 said:

1. Piszesz o niszczeniu czołgów ciężkich przez inne czołgi ciężkie

Co? :008: Przecież pisałem o niszczeniu Type 69 czołgami innych nacji.

2. Wymieniasz czołgi różnych typów i nacji

W kontekście Type 69 - czyli w kontekście chińskiego drzewka...

3. Nie piszesz nic odnośnie drzewka Chin 

Type 69 jest w jakim drzewku?

4. Piszesz o patologii łączenia pojazdów z WWII z powojennymi

Przecież to kwintesencja chińskiego drzewka. W IV erze mają pojazdy i z Drugiej Wojny i z lat 60, dzięki czemu walczą czołgami z lat 60 z innymi nacjami, które na tych BRach mają pojazdy z pierwszej połowy lat... 40. To nie jest patologia?

• Like 1
  • Confused 1

• 1 month later...

Dla mnie drzewko całkowicie pomijalne.

Człowiek cisnął eventy, żeby zdobyć unikatowy samolot/czołg, po to, żeby inni dostali je za darmo, w dodatku w jeszcze lepszych wersjach.

Chińskimi czołgami niech sobie grają Chińczycy - takie samo OP ścierwo jak i ruskie...

A tak przy okazji.

Ktoś ma może "chińskiego" P-43 Lancer???

Jest tak samo szybki, czy wierzyć tym bzdurom w karcie, że jest o 100 km/h szybszy?

Edited by Kedorlaomer
medal medal medal

12 minutes ago, Kedorlaomer said:

toś ma może "chińskiego" P-43 Lancer???

Jest tak samo szybki, czy wierzyć tym bzdurom w karcie, że jest o 100 km/h szybszy?

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś takie rewelacje, ale US-premiowy Lancer po odhaczeniu modyfikacji ma takie same osiągi, jak ten niewymaxowany z drzewka Chin. A USmański wymaxowany jest tylko o jakieś 45 km szybszy od niewymaxowanego.

PS. To jest temat odnośnie drzewka Chin, ale...naziemnego ;)

Edited by derbo81
  • Upvote 1

Wiem.

W temacie o lotnictwie za wiele się nie dzieje i pewnie nie będzie działo jeszcze długo.

Przecież ostatni samolot w chińskim drzewku, to powinien być mocno zmodyfikowany Mig 21, bo do jakiegoś 2010 roku to był najnowocześniejszy samolot jaki mieli.

Teraz coś tam niby mają - podobno super/hiper dobrego - jak jest naprawdę tego nie wie nikt.

A jeśli chodzi o tego P-43, musieli poprawić kartę, bo przed aktualizacją, jak mordę strzelił było 670km/h max speed, więc...nie grałem miesiąc, to i nie zauważyłem poprawki.

Wkurzam się na te chińskie czołgi, bo na RB można zupełnie zgłupieć. Człowiek się przyzwyczaił do tego, co na niego może wyjechać, a tu misz-masz jak w garze z pięcioma rodzajami zup wymieszanych ze sobą. 

Gdyby nie wyłączony friendly fire i znaczniki, to bym wystrzelał połowę własnej drużyny...

Edited by Kedorlaomer
medal medal medal

Obejrzałem sobie to drzewko. Nie dostrzegłem NIC nowego. 

Wszystko to już kiedyś było gdzieś indziej. 

Grind dla grindu miałby sens, gdyby tu nie było co badać, ale w WT za jednego życia nie da się wszystkiego ogarnąć, tyle tu rzeczy do badania.

Także jak dla mnie bieda, armia klonów to nie ten kierunek.

medal medal

16 hours ago, kowan69 said:

Obejrzałem sobie to drzewko. Nie dostrzegłem NIC nowego. 

A bo w sumie to jest prawda, jedyny tak naprawdę pojazd który ręcznie został wymyślony i złożony przez samych Chińczyków to Type 62 no i może Type 65, co prawda bazują one na innym czołgach, jednak nadal full made in china :D.

16 hours ago, kowan69 said:

Grind dla grindu miałby sens, gdyby tu nie było co badać, ale w WT za jednego życia nie da się wszystkiego ogarnąć, tyle tu rzeczy do badania.

Także jak dla mnie bieda, armia klonów to nie ten kierunek.

Nie grind dla grindu, na topkach będą już fajne, ciekawe rzeczy czy to w powietrzu czy na ziemi. Dodatkowo i tak wygasła im licencja to mieli to gdzieś i dodali tutaj, bo czemu miałoby się marnować? Drzewko same w sobie jest dobre to i opłaca się nim grać nawet jeśli ktoś już większość pojazdów wie jak będzie się zachowywało, bo po prostu już nimi grał.

Edited by DukeNukem64
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

6 hours ago, DukeNukem64 said:

Drzewko same w sobie jest dobre to i opłaca się nim grać nawet jeśli ktoś już większość pojazdów wie jak będzie się zachowywało, bo po prostu już nimi grał.

?

Nie rozumiem.

Jak ktoś już grał tymi samymi pojazdami to raczej nie opłaca się nimi grać, bo:

• już nimi grał, więc nie odkrywa niczego nowego,
  • musi expić pojazd od nowa (od zera), dla wyższych poziomów to godziny grania*,
  • musi expić załogę od zera, to znowu dziesiątki godzin grania*,

* ewentualnie setki złotych wron

Jeszcze bym zrozumiał, gdyby gra oferowała unikalny content, coś w rodzaju:

• single misji dla konkretnego samolotów (co już jest w grze),
  • EC dla marynarki od poziomu 3.7 (co już jest w grze),
  • ewentualnie jakieś bonusy wynikające z unikalnego drzewka,

Oczywiście - wasz czas, wasza kasa.

Ale jak nie ma potrzeby, to po co?

Na dziś widze tylko jedno: kolekcjonowanie pojazdów w garażu... tylko po co?

medal medal medal

Wiesz, po prostu jak ktoś szuka fajnego drzewka które w przyszłości może być lepsze na najwyższych BR to po prostu jest to drzewko dla niego, a przy okazji odświeży sobie kilka pojazdów które są po prostu dobre, zawsze to coś niż wejście w tego teciaka u ruskich i granie ruskimi nawet dla zabawy, gdzie tam np. nie ma się już czego efektywnie badać.

Idealne aby odświeżyć sobie stare pojazdy, a przy okazji po prostu ekspiąc.

Edited by DukeNukem64
  • Upvote 1

Drzewko to jest IMO super dla początkujących - można poznać style gry maszyn z kilku nacji jednocześnie ( i to same najlepsze wersje) , mając na osłodę kilka perełek, gdzie indziej nieobecnych.

• Upvote 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...