Lord_KROK

1.91 – pletykák, tények, kívánságműsor

A játékra regisztrálás és a fórumra való regisztálás két külön dolog. ;)

A Nimródról meg a tankos főfejlesztő (nem tudom most a nevét) írta 3-4 éve hogy csinálják. Majd holnap reggel megkeresem, ha nem felejtem el.

Ami az Ostwind II-t illeti: A fent említett topikban a források között ott egy link, a német wikire. Wikin van egy par soros bejegyzés a gépről, aminek 2 forrása is van. Én rákerestem az egyikre. NCore-on fent van a könyv. 116. (?) oldalon írják, hogy kettő is épült belőle, de tesztelve, bevetve nem lett. Azt is írja a könyv, hogy a torony egy módosítatlan Ostwind torony (leszámítva, hogy egy helyett kettő bevágás van rajta), valamint, hogy a két gépágyú egymás mellett, egymastól 300mm-re volt elhelyezve. Kép mondjuk nincs a könyvben.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

6 hours ago, IGLA_HUN said:

A magyar fa úgy ahogy van, hamvába holt ötlet. Felvevőbázisa nincs, nem jelentünk jelentős célközönséget a WT szempontjából, szóval akkor lesz maximum egy jórészt copypaste magyar fa, ha átutalunk egy szemtelenül nagy összeget a Gaijinnek. A tankjaink bekerülhetnek event/prémgépként a német (Turán, lévén az a Pz.35t alapjaira épül, annak a továbbfejlesztése) vagy a svéd (Toldi, Nimród, mindkettő svéd licensz alapján készült, itthoni módosításokkal) fába. Utóbbiról nem az a kérdés, hogy lesz-e, hanem az, hogy mikor. A repülőink meg nagy valószínűséggel az olaszoknál vagy a németeknél köthetnek ki, legalább is az a 3 aminél van értelme annak, hogy bekerüljön (Héja II, Ezüst Nyíl, Sólyom).

Teljesen egyetértek.

így vagy marad a festéses ötletem (akkor legalább német/orosz/olasz fába szétszórva de lesz egy rakás "magyar" gép) vagy a minor axis ... de ezutóbbiról meg hallani sem akarnak :(

6 hours ago, IGLA_HUN said:

Viszont akkor meg a sok kőnacionalista vérpistike szirénázna, hogy milyen az már, hogy a románokkal azonos techfába kerültünk.

na ez az amitől ki tudjuk készülni, hogy legyen copy paste fa, meg ez meg az, leszarva a józan észt és azt h mi lenne célszerű a játékba, csak mert nacionalisták, és ha van német meg olasz fa, akkor legyen magyar is ... 

• Confused 1
medal medal

Közben átgondoltam, esetleg a 40 milis Bofors-szal szerelt Me 210 Ca-1 is esélyes lehet arra hogy bekerüljön (a sima Ca-1 semmiképp sem, lévén az nem más, mint egy licensz alapján gyártott Me 210C).

medal

Itt a link, ahol BVV válaszol a Nimróddal kapcsolatban:

https://forum.warthunder.ru/index.php?/topic/117037-bvv_dшная-2-строгая-модерация-только-вопросы/&do=findComment&comment=4545488

Igaz, hogy csak annyit ír, hogy lesz, de volt valahol egy részletesebb magyarázat is, amit most sehol se találok... :(

Walter J. Spielberger:  Panzer IV & Its variants, 116. oldal:

7FUaban.jpg

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

12 hours ago, IGLA_HUN said:

Közben átgondoltam, esetleg a 40 milis Bofors-szal szerelt Me 210 Ca-1 is esélyes lehet arra hogy bekerüljön (a sima Ca-1 semmiképp sem, lévén az nem más, mint egy licensz alapján gyártott Me 210C).

a Ca-1 az egy átépített me210 sokkal jobb paraméterekel.

13 hours ago, Kulcsos12 said:

A Nimródról meg a tankos főfejlesztő (nem tudom most a nevét) írta 3-4 éve hogy csinálják. Majd holnap reggel megkeresem, ha nem felejtem el

3-4 ève? Ès hol van? Azt le lehet modellezni+a kódolás meg miegymás 1-2 hónap alatt.

Azon max gondolkodtak.

1 hour ago, Jacky95 said:

a Ca-1 az egy átépített me210 sokkal jobb paraméterekel.

A 40 milissel szerelt Ca-1 igen. A sima Ca-1 az egy licenszben gyártott C változat volt, minimális eltéréssel, ami a játék szempontjából teljesen lényegtelen.

medal

3 hours ago, IGLA_HUN said:

A 40 milissel szerelt Ca-1 igen. A sima Ca-1 az egy licenszben gyártott C változat volt, minimális eltéréssel, ami a játék szempontjából teljesen lényegtelen.

Hmmm.not sure about that

A licensz szerinti olyan rosz volt hogy azt a projectet leállították, mi azt feljavítottuk. A németek nem vették volna meg az eredeti licensz alapján gyártottat...nem hiába állították le a projectet. S a 40mm es és a 20mm-is közt nem változtattak a repülő testén. Csak a bomba ajtó által kinyitáskor okozott problémák szüntek meg..mert a 40mm es volt a bomba helyén.

S az összes említett változás a repülő felépítésén már a 20milisen megtörtént...hiszen azért volt sikeres. 

A kevesebb súly, erősebb motor,hoszabb test..etc nem lényegtelen

Legalábbis Nyilas v valaki más által megosztott anyagban ezt mondták

Edited by Jacky95
  • Upvote 1

3 hours ago, Jacky95 said:

Hmmm.not sure about that

A licensz szerinti olyan rosz volt hogy azt a projectet leállították, mi azt feljavítottuk. A németek nem vették volna meg az eredeti licensz alapján gyártottat...nem hiába állították le a projectet. S a 40mm es és a 20mm-is közt nem változtattak a repülő testén. Csak a bomba ajtó által kinyitáskor okozott problémák szüntek meg..mert a 40mm es volt a bomba helyén.

S az összes említett változás a repülő felépítésén már a 20milisen megtörtént...hiszen azért volt sikeres. 

A kevesebb súly, erősebb motor,hoszabb test..etc nem lényegtelen

Legalábbis Nyilas v valaki más által megosztott anyagban ezt mondták

Axishistory-n meg kismillió más helyen azt olvastam, hogy a Ca-1 (a mint auslandisch azaz külföldi) az életképes állapotba kalapált német C változat licensz alapján gyártott, minimális lényegi módosítást tartalmazó darabja. A németek a C verzióra bírták nagy nehezen helyrekalapálni az amúgy katasztrofálisan szarra sikeredett (rengeteg alakulatot inkább visszafegyvereztek Bf 110-re meg Ju 88-ra) Me 210-est, mi annak a gyártási jogát vettük meg.

Edited by IGLA_HUN
medal

21 hours ago, Kulcsos12 said:

A játékra regisztrálás és a fórumra való regisztálás két külön dolog. ;)

A Nimródról meg a tankos főfejlesztő (nem tudom most a nevét) írta 3-4 éve hogy csinálják. Majd holnap reggel megkeresem, ha nem felejtem el.

Ami az Ostwind II-t illeti: A fent említett topikban a források között ott egy link, a német wikire. Wikin van egy par soros bejegyzés a gépről, aminek 2 forrása is van. Én rákerestem az egyikre. NCore-on fent van a könyv. 116. (?) oldalon írják, hogy kettő is épült belőle, de tesztelve, bevetve nem lett. Azt is írja a könyv, hogy a torony egy módosítatlan Ostwind torony (leszámítva, hogy egy helyett kettő bevágás van rajta), valamint, hogy a két gépágyú egymás mellett, egymastól 300mm-re volt elhelyezve. Kép mondjuk nincs a könyvben.

Ennyi. 2 db építettek elméletileg, de kép az nincsen. Akkor már inkább Flakpanzer IV Zerstörer 45  kellett volna betenni.(ebből is 2 db épűlt...)

Spoiler

9019d853711d2e91e941efd5fbebe06c.jpg

xpcahtjd.jpg

a3f363cf8ee040fc7576fb5d62b1de88.png

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, IGLA_HUN said:

Axishistory-n meg kismillió más helyen azt olvastam, hogy a Ca-1 (a mint auslandisch azaz külföldi) az életképes állapotba kalapált német C változat licensz alapján gyártott, minimális lényegi módosítást tartalmazó darabja. A németek a C verzióra bírták nagy nehezen helyrekalapálni az amúgy katasztrofálisan szarra sikeredett (rengeteg alakulatot inkább visszafegyvereztek Bf 110-re meg Ju 88-ra) Me 210-est, mi annak a gyártási jogát vettük meg.

A németek meg voltak elégedve a magyar ca-1 esekkel. Mi is. És 99%-ban ezek a 20mm es configok voltak. 5 db 40mm es configurációjú repülőt adtak át a RHAF-nak.

Nyilas threadjében megosztott magyar nyelvű anyagban mely ennek a repcsinek a gyártás történetéről szólt tisztán ki volt fejezve hogy az ME210 Ca-1 egy erőssen feljavított átépített repülő volt alapbòl.a német license terveit már gyártás elött módosították a magyar mérnökök ! És a módosított tervek alapján gyártottak a németeknek és magunknak,csak módosítottat gyártottunk.elég jelentős mòdosìtások voltak ezek. Mint például a fuselage problémák. Azokat mi oldottuk meg.

Az internetes idegen nyelvű honlapok nagyon sok marhaságot tudnak összehordani.

Meg Hebime se említett semmi ilyesmit.

S elöbb bízok kutatást végzettek szavában mint valami ctrl+c, ctrl+v weboldalban.

Edited by Jacky95
  • Upvote 1

1 hour ago, Jacky95 said:

A németek meg voltak elégedve a magyar ca-1 esekkel. Mi is. És 99%-ban ezek a 20mm es configok voltak. 5 db 40mm es configurációjú repülőt adtak át a RHAF-nak.

Nyilas threadjében megosztott magyar nyelvű anyagban mely ennek a repcsinek a gyártás történetéről szólt tisztán ki volt fejezve hogy az ME210 Ca-1 egy erőssen feljavított átépített repülő volt alapbòl.a német license terveit már gyártás elött módosították a magyar mérnökök ! És a módosított tervek alapján gyártottak a németeknek és magunknak,csak módosítottat gyártottunk.elég jelentős mòdosìtások voltak ezek. Mint például a fuselage problémák. Azokat mi oldottuk meg.

Az internetes idegen nyelvű honlapok nagyon sok marhaságot tudnak összehordani.

Meg Hebime se említett semmi ilyesmit.

S elöbb bízok kutatást végzettek szavában mint valami ctrl+c, ctrl+v weboldalban.

Mutasd már meg ezt az anyagot kérlek, kíváncsi lennék rá. Mert eddig akárhol néztem (mondjuk az otthoni szakirodalomba nem volt lehetőségem belelapozni - még), mindenütt annyi volt, hogy a Ca-1 az a C-1 licenszváltozata volt, minimális, főként a gyártást egyszerűsítő, a rep. teljesítményt nem befolyásoló módosításokkal.

medal

1 hour ago, IGLA_HUN said:

Mutasd már meg ezt az anyagot kérlek, kíváncsi lennék rá. Mert eddig akárhol néztem (mondjuk az otthoni szakirodalomba nem volt lehetőségem belelapozni - még), mindenütt annyi volt, hogy a Ca-1 az a C-1 licenszváltozata volt, minimális, főként a gyártást egyszerűsítő, a rep. teljesítményt nem befolyásoló módosításokkal.

itt van a thread. 2014ből..

erősen meg van tépázva és a PDF-ek is hiányoznak. az első spoilerben maradt még egy kevés lefordítva.

de vagy Nyilas vagy Soric_ osztotta meg a dokumentumot. ha rájuk írsz talán újra posztolják majd

[attachment=96396:HS_OR_HarciRepGepek.pdf]

[attachment=96397:2014-2-24-0133_Ozsvath_Sandor.pdf]

Megtaláltam az osvath Sándor PDF-t

http://www.repulestudomany.hu/kulonszamok/2014_cikkek/2014-2-24-0133_Ozsvath_Sandor.pdf

a modifikációk a továbbiak voltak: (snipits amit még én mentettem el annak idején,de még megtalálható a thread spiolereiben)

• The greatest difference between the German and Hungarian products were different engines. The Hungarian version  DB605B motors where 80 horsepower/engine stronger than the original German DB
  • The Hungarian version to extend the fuselage caused a further improvement in the flight parameters
  •       "The hungarian produced Me-210 variants were powered by the stronger DB605B engines  instead of the original DB601F engines, which gave 80 more HP per engine, and the hungarian Me-210s got the 3 feather VDM propeller unit of the Bf-109 Gs, which were also produced in Hungary.
  • The WM DB605 engine at 2300 RPM provided 1075 HP, at 2800 RPM provided 1475 HP, with MW50 methanol-water injection, it could provide 1650 HP for a short amount of time. ATA was 1,42 athmosphere at take off and emergency power.

• The original Me-210 blueprints were altered to solve the tail resonance problem, a longer tail section was equipped, and to match the change of the center of mass, the wings were swept back by 4°.

• The type had a complex armor layout with 27 separate armor plates, most of them 5mm thick."Protecting the sides of the engine's,the Oil coolers and pipes,and protecting the front of the nose and the cockpit..
  • But all armor was removed from the bottom of the plane,resulting major weight loss and in better flight parameters.
  • Armored glass was placed in front of the pilot

Abban az állításomba nem vagyok biztos amúgy hogy a farok rész hosszabbítást azt mi csináltuk elsőnek vagy az már a licens tervében benne volt. A többi modifikáció az viszont teljesen új volt az me210 fejlesztésében.

a PDF-ből:

A magyar változaton a törzs meghosszabbítása mellett a repülési paraméterek további javulását okozta a sorozatban gyártott példányok esetén pedig az alsó páncélozás elhagyása, amely komoly súlycsökkenést eredményezett.

Az biztos hogy Ca-kat gyártottunk amikbe inkorporálva voltak a fentebb említet változások a kezdetektől. ezekből kaptak a németek is.

ha mondtam marhaságokat,csak nyugodtan javíts ki

Edited by Jacky95

21 minutes ago, Jacky95 said:

itt van a thread. 2014ből..

erősen meg van tépázva és a PDF-ek is hiányoznak. az első spoilerben maradt még egy kevés lefordítva.

de vagy Nyilas vagy Soric_ osztotta meg a dokumentumot. ha rájuk írsz talán újra posztolják majd

[attachment=96396:HS_OR_HarciRepGepek.pdf]

[attachment=96397:2014-2-24-0133_Ozsvath_Sandor.pdf]

a modifikációk a továbbiak voltak: (snipits amit még én mentettem el annak idején)

• The greatest difference between the German and Hungarian products were different engines. The Hungarian version  DB605B motors where 80 horsepower/engine stronger than the original German DB
  • The Hungarian version to extend the fuselage caused a further improvement in the flight parameters
  •       "The hungarian produced Me-210 variants were powered by the stronger DB605B engines  instead of the original DB601F engines, which gave 80 more HP per engine, and the hungarian Me-210s got the 3 feather VDM propeller unit of the Bf-109 Gs, which were also produced in Hungary.
  • The WM DB605 engine at 2300 RPM provided 1075 HP, at 2800 RPM provided 1475 HP, with MW50 methanol-water injection, it could provide 1650 HP for a short amount of time. ATA was 1,42 athmosphere at take off and emergency power.

• The original Me-210 blueprints were altered to solve the tail resonance problem, a longer tail section was equipped, and to match the change of the center of mass, the wings were swept back by 4°.

• The type had a complex armor layout with 27 separate armor plates, most of them 5mm thick."Protecting the sides of the engine's,the Oil coolers and pipes,and protecting the front of the nose and the cockpit..
  • But all armor was removed from the bottom of the plane,resulting major weight loss and in better flight parameters.
  • Armored glass was placed in front of the pilot

A német gyártmányú C változat is DB605 motorokat használt (erre úgyszólván fogadni merek), és tudtommal az is már hosszított törzsű kivitelben épült. Légcsavarra mondjuk másabbak voltak, azt nem vitatom, de WT-n belül annak túl nagy jelentősége nincs. A páncélzatról - jelenleg - nincs infóm.

medal

12 minutes ago, IGLA_HUN said:

A német gyártmányú C változat is DB605 motorokat használt (erre úgyszólván fogadni merek), és tudtommal az is már hosszított törzsű kivitelben épült. Légcsavarra mondjuk másabbak voltak, azt nem vitatom, de WT-n belül annak túl nagy jelentősége nincs. A páncélzatról - jelenleg - nincs infóm.

közben bővítettem.

a PDF-ben említi a páncélzat csökkentést

s azt is hogy a magyarok által használt motorok erősebbek voltak..ez még azt hiszem a wikipedián is fenn van csak ott  rossz tipust említ

A magyar változatokba épített DB605B motorok 80 lóerővel erősebbek voltak az eredeti német DB 601F-től, valamint a magyar Me 210 példányok a Me 109G háromágú VDM légcsavarját is megkapták

http://www.repulestudomany.hu/kulonszamok/2014_cikkek/2014-2-24-0133_Ozsvath_Sandor.pdf

KOVÁTS LAJOS A Dunai Repülőgépgyár története. M. Tört. Társ. Kiadó, Budapest, 1985

Edited by Jacky95

41 minutes ago, Jacky95 said:

közben bővítettem.

a PDF-ben említi a páncélzat csökkentést

s azt is hogy a magyarok által használt motorok erősebbek voltak..ez még azt hiszem a wikipedián is fenn van csak ott  rossz tipust említ

KOVÁTS LAJOS A Dunai Repülőgépgyár története. M. Tört. Társ. Kiadó, Budapest, 1985

Köszönöm. Amint lesz némi időm, rálesek.

Edited by IGLA_HUN
  • Upvote 1
medal

Nos, kijött az 1.91-es patch (mellesleg meglepett egy újonc aranycsata wagerrel is a játék).
Nos az első ami szembeötlő, hogy kína az japán és az olasz fa közé került, szóval úgy néz ki mintha még az olasznál is régebbi fa lenne (mondjuk ha lehet hinni a pletykáknak akkor az is).

USA 3 új gépet kapott, két préemt (F89B és D , a D csak akkor vehető meg ha megveszed a B-t, a kettő együtt több mint 10K GE), meg F4C Phantom II-t 10.0-ba. 

A németek a HO229 V3 utánra megkaptzák a G91R3-at (ezzel megint van egy újabb gép amit húzhatok pedig máég a mig19S sincs meg csak félig)

Szovjetek a MIG21 F13-at kapták 10.0-ba, meg a MIG17AS-t 9.0-ba pénzért megvehetőben

A brit légierő a Swift F1-et (8.3) és a Swift F7-et kapták (8.7)

Japán semmi újat.

Akkor van a kínai fa, ami gyakorlatilag kezd egy angol géppel (Gladiator) egy orosszal (I15) és egy német géppel (HS123) ... sok átmatricázott gép van benne, de feltűnnek olyanok is, amik mondjuk amcsik de eddig nem voltak az amcsi fdába, és most sincsennek pl P47D30, P51K, P51D20, B25-J30... 
Azaz kezdetbek csak két gépes presetet tudsz összeállítani mert a HS-es ésa bopmber vonal le van zárva, CBT-re hivatkozva. Szóval ugyanazt játszák mint anno a digóknál... 

A Digók megkapták a RE2005S0-t 5.0-ba, de a többi RE gép várat magára, nehogy ne lehessen még 1-2 évig csöpögtetni valamit a digóknak... de már így lehet h lassan összerakhatok egy értelmes 5.0 körüli presetet is, ami nekem most pont nagyon is aktuális. Szóval fejlesztés átment erre. 
Ezenfelül kaptak Vampire-t 7.7-be,  CL13MK4-es Sabret 8.3-ba és egy F86K-t 9.0-ba. 

Franciák szintén nem kaptak semmit, pedig 4.0 és 6.0 közét fel lehetne tölteni propos gépekkel... na mindegy.

Mondjuk nem panaszkodhatunk ami a repcsik számát illeti, a kínai fával pedig főleg igaz az,m hogy idejét sem tudom mikor jött ilyen sok repülő egy patchel! 

Let's go, próbáljuk ki kínát, gondoltam! Igaz h hétköznap dél van, de hogy egy 1.0-ás meccsre több mint 3 percet keresett az kicsit ijesztő. A két gépes preset meg az h már meglévő gépekkel játszunk csak sokkal ocsmányabb festésben, eléggé hervasztó volt. 1;7 gombok megnyomásával az ellenfél magasságát továbbra sem lehet meghatározni, csak ha megkérdezünk valakit, sdzóval ezt nem sikerült beapplikálni, ahogy gyaníthatóan más egyéb hasznos javítás is elmaradt.
Ami szintén nem tetsztik, hogy a kínai gladiatorok és I15-ök előtt nincs kis jel a meccsen belül, mint más esetben, amikor egy egyéb nemzet valamelyik másikét használja. 

medal medal

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.