Ismaelitan

Dost novému obsahu?......Chceme opravit chyby?

Pokud jste nekdo zhledli pokus od toho blbce Tartaruse a souhlasite alespon s casti, vyjadrete se a uvidime jak se mistni a i GJ zachova.......

Nesouhlasim se vsim, ze je jako uplne vsechno na H..o ale neco prece. Problemy s munici, s ploty, raketami, horici letadla, ktera ale ze zahadneho duvodu hori jinde nez by mela, pozde se objevujici objekty na urcitych mapach,

a i tanky se zahadne ,,zjevuji,, na hole louce i kdyz tam pred tim nebyli, letecke modely, insta kill na zacatku namornich bitev 3x v rade ( vez jako strelba z respu na resp na 5 Km) destrukce budov diry po bombach atd...

Rozepiste se prosim

Edited by Ismaelitan
  • Confused 1
  • Upvote 1
medal medal medal

Tohle je jen kapička v moři neschopnosti šneka. Chyby, bugy a nedodělky by se dali občas tolerovat(i když ty co tu straší už hoooodně dlouho asi moc ne), ale nulový zájem hru nějak posunout výš než jen k čisté AB pranici je tu v posledních letech evidentní. Šnek to dělá jak to jak ten kousek z písničky "Prachy jsou pravda, obsah je forma a drzá lež je propříště norma".:lol2:

Všichni chtějí opravit chyby, všichni by chtěl hru někam herně posunout(a tím nemyslím další národy a stroje), ale jde čistě o peníze a šnek se rozhodl, že hodně věcí odsune na neurčito a raději ze hry vytříská co nejvíc peněz, což znamená, že bude ignorovat většinu chyb a bude přidávat obrovské množství placeného obsahu(neříkám, že je špatné vydělávat, ale chtělo by to taky zvýšit kvalitu). My s tím nic neuděláme a když na to šneka upozorníš, tak to smažou nebo tě bloknou, tak se v poslední době chovají ke kritikům, protože obrovské množství problémů co nechali nahromadit se jim už nechce moc řešit a raději přidají nový vrtulníček a podobně(a potom se diví, že hráči jsou na ně čím dál hnusnější, když i jejich odpovědi jsou vyloženě arogantní). ;-)

Edited by Marseill
  • Thanks 1
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal

Kde to je k vidění? Možná by stálo za pokus to hodit na anglické fórum s připomínkami https://forum.warthunder.com/index.php?/forum/611-suggestions/ podložit to hodně argumenty a obrázky a třeba to moderátor schválí a povolí k tomu anketu.

Základní text "petice" by měl znít nějak jako "Zastavte veškerý vývoj nových věcí, dokud nebude odstraněn poslední nahlášený a potvrzený bug."

Předpokládám, že nejméně polovina z vás umí anglicky lépe než já.;)

:lol2:Tak jako vtip dobré, ale to by je totiž moc neuživilo. Prémiové blbiny a nové stroje jim vydělají hodně a přitom nemusí řešit příliš BUGy, které tu hru znepříjemňují. ;)

• Haha 1
  • Upvote 2

12 hours ago, fidokomik said:

Základní text "petice" by měl znít nějak jako "Zastavte veškerý vývoj nových věcí, dokud nebude odstraněn poslední nahlášený a potvrzený bug."

To je podobné jako podepsat petici zakazující výrobu jakýchkoliv nových aut, dokud nebude připravená výroba jen zcela bezemisních aut poháněných zcela obnovitelnými zdroji. 

Až budou hráči ochotní platit za odstraňování chyb tolik jako za přidávání nových strojů, tak takovou petici klidně podepíšu.

• Confused 1
  • Upvote 5

9 hours ago, Jerson said:

To je podobné jako podepsat petici zakazující výrobu jakýchkoliv nových aut, dokud nebude připravená výroba jen zcela bezemisních aut poháněných zcela obnovitelnými zdroji. 

Až budou hráči ochotní platit za odstraňování chyb tolik jako za přidávání nových strojů, tak takovou petici klidně podepíšu.

:D tomu říkám argument. Úplně stejné příklady.

A jak by sis tu platbu představoval? Jen pro vyvolené a ostatní ať si hrají na staré verzi hry? Až bude prodávat Gaijin nějaký patch, kde by měl Oprava všech chyb = 40 €......já myslím, že by jim stouply tržby o mnohem více než za obsah, jenže takováhle implementaci na F2P jaksi nepůjde. A hlavně za tím je mnohem více práce a ne jen mlumlání nesmyslů a kopírování už vytvořeného.

Edited by Barro
medal medal medal medal medal

10 hours ago, Jerson said:

A víš že já bych si i pár věcí koupil, včetně prémka, kdyby z WT zmizely věci/chyby, který mě od dlouhodobějšího hraní odrazujou??? :)

Nicméně chtít zastavit přidávání obsahu do té doby, než bude vše opravené, je poněkud nereálné a naivní. Skoro až dětinsky bláznivé, řekl bych. Myšleno v herním průmyslu obecně, nejen u Gaijinu...

Edited by ManOfHarlech
medal medal medal medal

No tak chtějme zastavit přidávání nových prvků řekněme na dobu tří měsíců a ať se všichni programátoři do té doby věnují pouze odstraňování potvrzených bugů. Já vím, že je to asi nereálný požadavek, ale dělají se různá jiná gesta, třeba sankce vůči Rusku, která také jsou jen gesta.;) Třeba by je konečně trklo, že přidávat hovadiny do zabugované hry není ta správná cesta, jak si trvale udržet zájem. Ale možná jim o trvalý zájem ani nejde, ale chtějí jen honem vydělat prachy a za rok budou už všichni programovat třeba spamboty.

Grafici, modelari atd. budu ako za ten cas robit ako co? Ucis sa programovat? Alebo ich poslu "domov", nech sa sparaju v zadku, vsak sa z firmy mozno za par mesiacov niekto ozve, ze mozu laskavo znova nastupit. A za ten cas ich bude platit kto? Ty?

Vy si to tu predstavujete fakt velmi naivne, az by som povedal, ze divne

Tato tema sa len na tomto fore preberala tolko-krat, ze uz by som si myslel, ze je to vyriesene a zodpovedane. Ale ako klasika, stale sa najde niekto, kto si tvorenie hry, respektive cele jej manazovanie prestavuje ako Hurvinek vojnu

Edited by NJG3_Mato
  • Upvote 4
medal medal medal medal medal medal medal

14 hours ago, Barro said:

A hlavně za tím je mnohem více práce a ne jen mlumlání nesmyslů a kopírování už vytvořeného.

Ano, trefil jsi to úplně přesně - minimálně o řád víc práce. Něco vytvořit je jedna věc, vyladit to od chyb je druhá věc, a vychytat úplně všechny chyby na všech možných konfiguracích počítačů při různém spojení mezi serverem a klientem je o další řád víc práce. Někdy to znamená, že chyba je v daném enginu neřešitelná, nebo že její vychytání vygeneruje chyby jinde. A někdy je to prostě jen pár kliknutí myší, které reálně znamená několik hodin práce různých lidí a celý proces probíhá dlouho, protože jednotliví lidé mají jiné priority.

A protože jak jsi správně napsal, zřejmě nikdo (já určitě ne) nemá představu, jak by se platilo za MMO hru, ve které by se nepřidával nový obsah a jen se opravovaly chyby, tak jeden člověk generující obsah, který přiměje hráče platit, musí zaplatit asi tak deset lidí, kteří opravují chyby - plus samozřejmě všechny ostatní, kteří se o hru starají, ale negenerují příjmy.

Osobně pochybuju, že by Gaijin dokázal takový poměr lidí udržet, a tak lidé přidělení na odstraňování chyb jsou pod tímto stavem, takže odstraňování chyb vázne.

Potýkají se s tím skoro všechny firmy, které vyvíjejí nové věci, a hráči požadující stále nový obsah, který je ve hře udrží tomu nahrávají, podobně jako hráči s přístupem Nedám ani korunu, dokud neodstraní všechny chyby tomuto cíli překáží, takže ač bych moc chtěl, nemám pro tebe žádnou lepší odpověď. Taky se mi nelíbí některé věci, které ve hře stále jsou, ale chápu, že jejich odstranění nějaký čas potrvá, a některé budou vyžadovati změnu názoru vedení (třeba ULQ).

14 hours ago, ManOfHarlech said:

A víš že já bych si i pár věcí koupil, včetně prémka, kdyby z WT zmizely věci/chyby, který mě od dlouhodobějšího hraní odrazujou??

Věřím tomu. Problém je v tom, že Gaijin ty peníze potřebuje předtím, než ty chyby odstraní, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu - lidé s podobným názorem by museli zaplatit za víru, že jejich peníze přispějí k odstranění chyb. A protože placení za víru funguje v herním průmyslu všelijak, jen ne ideálně, zbývá nám jen trpělivost.

12 hours ago, fidokomik said:

Ale možná jim o trvalý zájem ani nejde, ale chtějí jen honem vydělat prachy a za rok budou už všichni programovat třeba spamboty.

Jasně. Gaijin se hodlá na WT brzy vykašlat™  Na čs fóru k přečtení už od roku 2014. ;)

• Thanks 1
  • Upvote 1

Nejvíc mě štve, že tu jsou dlouhodobě bugy, jejichž vyřešení by zabralo tak 1/2 hodiny. Jasně, nový obsah není špatný, ale jeden programátor by měl být schopný blbosti typu špatný počet nábojů v zásobníku opravit obratem. Za pracovní dobu by jich vyřešil možná 30. Bohužel pro mě z neznámého důvodu se to neděje.

Navíc za celou dobu se neudělalo nic pro zlepšení hratelnosti - stále to samé. Novým obsahem lze označit i změny v tomto smyslu - proč tu nejsou zajímavější a déle trvající bitvy? Spojení letadel a tanků, letadel a lodí na jednu velkou mapu v podobě EC? V tomto směru progres 0. Nedávno jsem narazil na video PhlyDailyho, kdy zkoušel alfa test člunů před více jak 2 roky. Po stránce hratelnosti se nic nezměnilo. Jen přidali větší lodě. To samé v tancích, stále to samé :(

Raději bych viděl pokrok v tomto, než termály, které stejně implementují blbě. :dntknw:

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal

17 minutes ago, donTomasso said:

toto si zmeškal?

Nikoliv, jen jsem 15 minut čekal ve frontě a nic a stále to je jen RB...

7 hours ago, Jerson said:

Věřím tomu. Problém je v tom, že Gaijin ty peníze potřebuje předtím, než ty chyby odstraní, čímž se dostáváme do začarovaného kruhu - lidé s podobným názorem by museli zaplatit za víru, že jejich peníze přispějí k odstranění chyb. A protože placení za víru funguje v herním průmyslu všelijak, jen ne ideálně, zbývá nám jen trpělivost.

Za víru platíš vždycky, když si něco v F2P hře koupíš. Vždycky doufáš, že to za 3 měsíce nevypnou... :)

Ovšem Gaijin mi nedává ani tu víru. Nic z toho, co mi vadí nejvíc, Gaijin nijak řešit nehodlá (ULQ, pozemní mapy vysloveně podporující spawncamping, BR komprese, ukrutně monotónní letecký RB). Prostě mě nebaví spawnout se s WWII tankem na holý pláni přímo před hlaveň o 20 let mladšího stroje, kterej je zalezlej v krytu, za křovím a trávou, který pro něj ale neexistujou...

Stejně tak mě nebaví lítat furt dokola s jedním letadlem 2-3 mapy, na kterých dělam furt dokola to samý na stejným místě...

Kdyby dneska oznámili, že se chystají zrušit ULQ, upravit pozemní mapy tak, aby se nedaly ostřelovat spawny z úkrytu přes půl mapy a čerstvě nasazenej stroj by se dokázal bránit dýl, než mu vyprší "nesmrtelnost", upravit BR tak aby se nepotkávaly stroje o X výkonstních úrovní jinde a že se podívají, jak by se dala upravit letecká RB tak, aby byla dynamičtější, tak neváhám a pustim chlup. Bohužel, v poslední době stačili odmítnout se zabývat nejmíň třema z těchle problémů, tak kde mám vzít víru, že se mi moje investice vyplatí...??? :)

• Upvote 2
medal medal medal medal

8 hours ago, Jerson said:

A kde je ten limit (peněžní)? Nezná ho ani Gaijin natož my. A myslím, že ani žádná hranice peněz není, když mu to bude sypat čísla, které chce a bude v černém, tak proč by něco musel Gaijin opravovat?

Problém nastane až přestanou přibývat noví hráči, a ti co tu jsou pár let nedají korunu a my co jsme hru zaplatili do této fáze už asi nebudeme. Proč si myslíš, že tu nadáváme na bugy, protože jsme v jistotě mysleli, že bugy odstraní za naše peníze (ale jistoty jsou jen dvě......).

Jistota je jen v tom, že až to množství lidí přestane bavit, tal přestanou hrát, ale dobrým příkladem jak jde ze špatné hry dlouho rýžovat je World of Warplanes. Ta hra je hotový odpad, přesto celá řada lidí pořád kupovala a kupuje spoustu nesmyslných prémiových strojů. U šneka už ani nejde hru nějak dlouhodobě udržet, ale vytřískat z ní co nejvíc než se začne poroučet ke dnu a ještě pár let jim to může velmi dobře vycházet, tak proč by hru opravovali a dělali další věci, aby i "veteráni" u hry vydrželi(co si budeme povídat, ale pokud nepatříte mezi nadržence na nové stroje, tak po čase chce novinky v rámci hry a nikoliv nové stroje), když je spousta naivních jedinců a dětí, kteří vysolí peníze v podstatě za nic, aby tenhle kolotoč podpořili.:lol2:

Jisté je jen to, že přidávání blbostí a nových strojů je výnosnější než opravy chyb a opravdu šnek otočí jen v případě, že lidi přestanou hromadně platit a budou se dožadovat oprav(nebo se na další vývoj hry vykašlou, když by byli v červených číslech a vrhnou se na něco jiného, což se taky může stát). Bohužel stát se může cokoliv, ale zase mi přijde hloupé, aby někdo finančně podporoval něco co ho už jen štve a zahraje si to jednou za čas.:DD

• Confused 1

Zase se dostaneme k tomu, jak vypadala hra před pěti lety, kdy zaznívaly ty samé řeči jako dnes, a kolik od té doby přidali věcí - nejen nových strojů, ale že šli do moderní techniky, kterou neměli v plánu, šli do velkých lodí, které měli původně v plánu, pak je odpískali (a jaký kvůli tomu schytali hate) a postupně lodě narostly do velikosti, i když Gaijin říkal, že to nepůjde.A taky nešly letadla létající rychleji než 900 Km/h, řízené střely, radary, noční vidění, větší bitvy než 16 + 16, sestřelování raket, vrtulníky, a ještě jsem na řadu věcí zapomněl.

Takže pokud se někdo holedbá tím, že je ve WT několik let, nebo dokonce od začátku, tak už by měl dávno vědět, to co v Gaijinu dnes nejde můžou zítra zvažovat a pozítří uvést do hry (s patřičným koeficientem dilatace času na termín "dny"), a že čas je přítel hráčů.

Nečekám, že nějak zásadně změní náhodné bitvy, jedno zda půjde o AB nebo RB. Počítám, že dál v tichosti pracují na módu, který bude spojovat dva nebo tři druhy techniky na obřích mapách, budou je hrát desítky a možná stovky hráčů ve svazech i jednotlivě po několik hodin, budou v nich realistická prostředí s dobově odpovídající technikou v nějakých rozumných poměrech, a celé to bude hratelné - na začátku pochopitelně s řadou chyb, které bude třeba vychytat a vyladit.

Můžete si na tenhle příspěvek vzpomenout za pět či sedm let, až budete držkovat, že Ardeny, Okinava, Kursk, Korea a Pouštní bouře jsou ohrané kampaně, že Gaijin neposlouchá hráče, na hře mu nezáleží, a tak dáváte šnekovi rok, maximálně dva, než půjde do kytek. Nebo si můžete vzpomenout na podobné příspěvky psané čtyři let zpátky, kdy jsem věřil, že Gaijin v budoucnu bude chtít zavést mód velkých historických bitev místo zrušených náhodných pseudorealistických RB bitev, které se mu nedařilo udržet.

• Upvote 6

2 hours ago, Jerson said:

...

Nečekám, že nějak zásadně změní náhodné bitvy, jedno zda půjde o AB nebo RB. Počítám, že dál v tichosti pracují na módu, který bude spojovat dva nebo tři druhy techniky na obřích mapách, budou je hrát desítky a možná stovky hráčů ve svazech i jednotlivě po několik hodin, budou v nich realistická prostředí s dobově odpovídající technikou v nějakých rozumných poměrech, a celé to bude hratelné - na začátku pochopitelně s řadou chyb, které bude třeba vychytat a vyladit.
...

Ano, ano, v utajení pracují na super uber modu, z kterého se posadíme na zadek. A mezitím (z mě neznámého důvodu) prasí doposud "hratelné" mapy, viz topic zde, aby hráče znechutili od stávajího gameplaye? O tom jak KAŠLOU na letecké mapy, ani nemluvím.

Jersone, sorry jako...

medal medal

1 hour ago, KaTo_DC said:

Počítám, že dál v tichosti pracují na módu, který bude spojovat dva nebo tři druhy techniky na obřích mapách, budou je hrát desítky a možná stovky hráčů ve svazech i jednotlivě po několik hodin

Už World War je zlyhanie storočia, niečo ešte megalomanskejšie príde ťažko, nehovoriac, že ich súčasné tendencie sú presne opačné, čo vidíme hlavne na mapách degradované na labyrinty.

medal medal

Jistě, máme tu kupu nových věcí, ale implementovaných blbě a s hromadou chyb. Místo, aby vyladili jednu fičůru, raději přidají další 2, které opět přinesou hromadu bugů. Ano přidali možnost měnit světlou výšku podvozku, ale na KPZ to funguje jen na půl. Reportováno před X lety, dodnes neopraveno. Takto bych mohl pokračovat. Udělal jsem přes 150 bug reportů a jen minimum z nich (10%?) bylo opraveno. A ne, nejsou to žádné obr problémy - typicky Leo A1A1, po vyřazení velitele přestal střílet střešní kulomet ovládaný nabíječem. Reportováno, opraveno. Přidají Leo 2A4 a opět stejný problém, report, po X měsících opraveno, přijde Leo 2A5 a historie se opakuje. Nově to je na Challym 2 a zatím stále neopraveno (pokud vím). Až to vypadá, že jsou ty bugy záměrné, aby bylo co opravovat a vykazovala se práce...

A tak je to se vším. Jen ať nový obsah přidávají, ale až poté, co bude dobře fungovat stávající.

Hm,je skvělá Packalova důslednost a taky gratuluju k tomu,že i těch 10% bugů ,na jeho popud opravili.

Ale zkoušel bych to vzít z druhé strany.. 

Zajímalo by mně jak se obměnil tým Gaijinu ,kolik zbylo z těch co na tom začínali ? Kdo je tam dneska za lidi ? Jaký  je systém práce ? Kdo určuje co se bude dělat prioritně a co počká ? 

Proč tyhle otázky  ? 

Protože pro nás  je tato hra koníček, kterému  jsme dali nemálo času  a peněz  a chceme to mít  tip t'op .. 

Ale z pohledu tvůrců hry,to už klidně může být jen práce ( a tady to nadšení může být podstatně  jiné ) a navíc,  pokud šef řekne, toto je priorita a tamto počká,  tak není síla, která by to změnila.. 

Určitě už  každý  zažil v práci  toto heslo " okurka, které příliš nesmrdí, tak se do něj moc nerýpe " .. Já tedy rozhodně .

No a jestli má Gaijin Top rank stabilně platících hráčů Rusko, Amerika, Čína , tak si klidně  může říct...  " v klidu, nějaké plky a protesty vždycky budou, my finančné  jsme na svém plánovaném  standartu " ..

Píšu to pouze proto,že to je takový  můj  pohled na věci, týkající  se této  hry ... 

A osobně má Jerson můj určitý obdiv, že se už  několik let snaží  nějaké  věci o hře hodně trpělivě vysvětlovat .. je to nikdy nekončící boj s větrnými mlýny.. 

Já  bych ty nervy neměl a dávno bych už na to hodil krakena .. 

Kdo chce hrát ,hraje, kdo nechce, hraje něco  jiného  ... 

• Like 1
  • Upvote 6
medal medal medal

6 hours ago, Packal said:

Jistě, máme tu kupu nových věcí, ale implementovaných blbě a s hromadou chyb. Místo, aby vyladili jednu fičůru, raději přidají další 2, které opět přinesou hromadu bugů. Ano přidali možnost měnit světlou výšku podvozku, ale na KPZ to funguje jen na půl. Reportováno před X lety, dodnes neopraveno. Takto bych mohl pokračovat. Udělal jsem přes 150 bug reportů a jen minimum z nich (10%?) bylo opraveno. A ne, nejsou to žádné obr problémy - typicky Leo A1A1, po vyřazení velitele přestal střílet střešní kulomet ovládaný nabíječem. Reportováno, opraveno. Přidají Leo 2A4 a opět stejný problém, report, po X měsících opraveno, přijde Leo 2A5 a historie se opakuje. Nově to je na Challym 2 a zatím stále neopraveno (pokud vím). Až to vypadá, že jsou ty bugy záměrné, aby bylo co opravovat a vykazovala se práce...

A tak je to se vším. Jen ať nový obsah přidávají, ale až poté, co bude dobře fungovat stávající.

Tak vidíš v všechny tvé reporty nejsou v zapadlišti dějin :DD

Nemůžeš vyrobit nerozbitnou věc, výrobce živí zásadně a jen servis. To by rychle přišel na buben. Tím se určitě řídí i G.

15 hours ago, Jerson said:

Můžete si na tenhle příspěvek vzpomenout za pět či sedm let, až budete držkovat, že Ardeny, Okinava, Kursk, Korea a Pouštní bouře jsou ohrané kampaně, že Gaijin neposlouchá hráče, na hře mu nezáleží, a tak dáváte šnekovi rok, maximálně dva, než půjde do kytek. Nebo si můžete vzpomenout na podobné příspěvky psané čtyři let zpátky, kdy jsem věřil, že Gaijin v budoucnu bude chtít zavést mód velkých historických bitev místo zrušených náhodných pseudorealistických RB bitev, které se mu nedařilo udržet.

Ale jo, snad to těch 7 let ještě vydržíme a budeme to hrát. Ono za tu dobu, která je "strašně krátká", nic nového u konkurence nevznikne.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.