Sign in to follow this  
kheynom

Alvis Stormer HVM

news_stormer_hvm_com_45e2fc9384b45c5591a

Stáhnout tapetu 1920x1080 2560x1440 3840x2160

Stormer HVM byl vrcholem britského vývoje obrněných vozidel a protiletadlové výzbroje. Protiletadlový komplet s krátkým dosahem na mobilní platformě je ideální pro krytí pozemních jednotek.

 

Ve zkratce: Stormer HVM je jedním z nejmodernějších a také nejneobvyklejších protiletadlových systémů ve hře. 20 řízených střel, z nichž každá je schopna rozdělit se na tři řízené wolframové střely s výbušninou.

 

Něco z historie
 

V polovině 80. let začalo být očividné, že nadzvukové stroje a bitevní vrtulníky začínají být pro pozemní síly nepřekonatelnou hrozbou. Kvůli tomu začalo britské Ministerstvo obrany pracovat na vývoji protiletadlové střely “Starstreak HVM” (High Velocity Missile). Výroba pak probíhala ve společnosti Shorts Missile Systems. 1. září 1997 byla střela Starstreak oficiálně zařazena do výzbroje britské armády. Původně byly vyvinuty tři podvarianty: přenosná, stacionární a mobilní. K nim později přibyla i letecká verze, pro kterou ale nebylo nalezeno smysluplné využití.

 

Do role mobilního nosiče byl určen obrněný transportér Stormer, který vznikl použitím pohonu, převodovky a šasi z lehkého průzkumného tanku FV101 Scorpion. V roce 1975 byl na základě tohoto obrněného transportéru vytvořen samohybný protitankový systém FV102 Striker. Protože se vozidlo osvědčilo, bylo později rozhodnuto o dodatečném namontování protiletadlového systému Alvis Stormer HVM na stejnou platformu.

HVM Stormer, SPAA, Británie, 7. úroveň.

Klady:

  • Unikátní protiletadlové střely
  • Dobrá rychlost

Zápory::

  • Vysoký profil
  • Slabá balistická ochrana
 
image 
 

Ve War Thunderu bude Alvis Stormer HVM prvním protiletadlovým systémem Velké Británie. Nejen prvním, ale rovnou tím nejmodernějším a nejunikátnějším. Chování vozidla je shodné s již existujícím FV102 Striker - stejně dobrá jízdní dynamika, stejné lehké pancéřování. Jen s tím rozdílem, že tentokrát jsou vaším cílem vrtulníky a proudová letadla. Je to hlavně kvůli tomu, že Stormer je vybaven 8 řízenými střelami s laserovým naváděním. Hlavici těchto střel tvoří tři kinetické penetrátory, každý s malou výbušninou, aby byl cíl po proražení spolehlivě zničen.

 

Kuriozita: Momentálně je systém Alvis Stormer HVM ve výzbroji britské armády a jeho výroba stále pokračuje. Počet již vyrobených protiletadlových systémů se pohybuje zatím okolo 150 jednotek.

 

Po odpoutání se od střely zaujmou trojúhelníkovou formaci a začnou rotovat okolo středové osy zaměření a s dostatečnou obratností pokračují v cestě k nepříteli. Cíl je zničen malými střepinami poté, co "šipka" nejprve prorazí dovnitř skrze ochranné elementy pro zajištění co největšího poškození. Jedná se o komplexní střelu, kterých vozidlo veze rovných 20 - 8 v kontejnerech a zbylých 12 uvnitř vozidla.

 

stormer_hvm_07_1280h720_c5b9fd455368748c

 

Ale bojovým vozidlům se definitivně vyhněte - toto protiletadlové vozidlo má velmi vysoký profil a lehce se tak trefuje. Na hodně krátkou vzdálenost sice střela Stormer dokáže prorazit přední pancéřování lehkých vozidel a BVP a také boční pancíř většiny bitevních tanků, ale doporučujeme radši využít vysokou mobilitu stroje a sledovat oblohu.

 

Už váš přestávají bavit otravní piloti kteří nejradši ničí tanky? Stormer HVM je silnou a dlouze očekávanou odpovědí na jakoukoliv vzdušnou hrozbu! Vyzkoušejte tyto nové střely - již brzy v aktualizaci War Thunderu 1.89 "Imperial Navy"!


tým War Thunderu

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

konečně....už je ten Gaijin s "Game changerama" fakt trapnej.

 

Nejdřív IT-1 - nezničitelnej, bugnutej šmejd, kterej jako jedinej mohl útočit raketama s bezprostřední vzdálenosti. Schválně to tak nechali minimálně 3 měsíce,

aby toyové, co hrajou kvůli statistikám, měli dobré K:D ratio. Teprve po pár měsících IT-1 "nerfli" na úroveň, kdy extrémně nepřevyšovala všechny ostatní

raketová vozidla. Několik měsíců byla prakticky nedoknutelná, ani odpalovač nešel poškodit 120mm tankovym kanonem.

 

Podobná písnička byla i se ZSU-57, papír, kterej snesl 5-8 zásahů z tankovýho kanonu a klidně pokračoval v bojové činnosti. Z Falconem jste do ní občas

museli napálit 200+ 30mm granátů - opět, schválně to tak nechali minimálně 2 měsíce.

 

No a nakonec komedie s 2S6 - žádné optické varování, žádná kondenzační čára, prostě se spawnete na mapu a za 5 vteřin už padáte v plamenech k zemi.

Víte, já bych neměl nic proti, ať si klidně k zemi padám bez šance na Close Combat Support, vím, že letecké jednotky v GF hodně lidí nemá rádo, ale....

u všech okurek!!! co nevydejchám, že RUS je opět jediný národ ve hře, který je zvýhodněn tím, že může nasadit Tungusku s AA střelami - s 95% úspěšností

zásahu. Všichni ostatní jak vocasi s 30mm dvojčetem.........Tak si zas mohli rusáčci nahonit K:D s Tunguskou jako jediní - pěkně v klidu si odpalovali s Hindama

rakety z 5,5km a smáli se všem do ksichtu.

  • Upvote 4
medal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chápu správně, že na Mig-19 letící rychlostí přes 1100km/h budu navádět raketu v manuálnim módu přes kolečko Zoomu?:facepalm:

Možná na příletu a odletu..... těžko udržim v zazoomovanym zaměřovači manévrující proudový letoun. Takže zas bude 2S6

jediná víceméně Fire and Forget?

medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.