Jump to content

Zrobienie francuskiego drzewka...

Ja bym się wstrzymał w ogóle narazie z grindem. Leclerc wydaje mi się że będzie dosyć słabo opancerzony. A GJ mogą dać jakąś ciekawą premke VI ery.

medal medal medal

• 4 months later...

Ostatnia aktualizacja wprowadzająca Chińczyków IMO poprawiła znacznie możliwości pocisków bez wkładki wybuchowej. Odczułem to od razu (bo tak się złożyło,ze akurat grałem czołgami UK), a więc powinno się to też tyczyć czołgów Francji. Cytując ze strony WT:

Model uszkodzeń dla dużych modułów, zespołów takich jak zamek, skrzynia biegów i silnik, został przerobiony. Teraz moduły te wykorzystują technologię objętościową. Skuteczność ochrony tych modułów zależy od trajektorii pocisku wewnątrz nich, a punkt, z którego szrapnele będą generowane wskutek penetracji, jest teraz punktem wylotowym pocisku z modułu.

Dzięki temu skuteczność wszelkiej maści pocisków AP bez wkładki wybuchowej poprawiła się i nie odstaje już tak mocno od skuteczności APHE. Różnicę poczułem praktycznie od razu, a piszę dopiero teraz gwoli upewnienia. 8-9/10 strzałów to krytyk. Ale mimo, że wzrosła możliwość one-shotowania oraz przyjemność z gry, to i tak nadal nastawienie na granie na asysty jest bardziej wskazane.

• Like 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

To fakt.

Ostatnio byłem w szoku jak siedząc w Comecie, kilka razy zgarnąłem na hita Tygrysa i inne czołgi. Nawet podkalibry z odrzucanym sabotem działają znacznie lepiej.

Kiedyś mój rekord wyglądał tak:

Mój czołg - Comet I, <RB>

Cel: Pantera D

Odległość: 1600 metrów

Amunicja: podkalibrowy, z odrzucanym sabotem

Wynik: 12 trafień w Panterę D, większość krytyki, ale koleś miał dobrą załogę i szybko się naprawiał. 

W końcu zdołał wystrzelić w moim kierunku raz - nastąpił natychmiastowy zgon Cometa:burned:

Myślałem, że upije się z żalu. Nie było nikogo w pobliżu, żeby pomóc dobić gada(właściwie to kota). Odległość była zbyt duża na precyzyjne strzały, w każdego załoganta osobno.

Nadal jednak nie rozumiem do końca mechaniki zniszczenia modułów. 

Dlaczego trafienie od frontu w gąsienicę i przednie kółko - napędowe, bądź napinające - robi odłamkowa rzeźnię w całym czołgu.

Really? Naprawdę tak to działa?

Bo mi się wydaje, że powinno zostać rozwalone koło, elementy zawieszenia i gąsienica. Przecież to są potężne elementy z bardzo gatunkowej stali - zwłaszcza lamelki gąsienicy.

Ktoś, coś wie na ten temat?

Edited by Kedorlaomer
  • Like 1
medal medal medal

• 3 weeks later...
13 minutes ago, Durzy said:

@DukeNukem64 pewnie się zdziwisz, ale nie grałem Leopardem. Nie jest on jednak mozolniejszy? No i z tego co widzę, to może strzelać przez drzewa, budynki, płoty i inne takie, co na AB ma chyba większe znaczenie niż na RB.

Mozolniejszy jest, ale tego na AB nie da się odczuć, a 20mm może będzie się lepiej tam sprawowało niż na RB, podobnie HEATy od samego początku. Jedyny minus to brak APDSów i HESHy które czasami się przydają, ale po za tym to git, gut.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Drzewkowe wersje AMX-30 to, IMHO, szajs - głównie przez brak stabilizacji działa. Pierwszy AMX-30 (ten z 7.7) to podwójny szajs, bo ma wyłącznie HEAT-y. Do tego jest permanentnie rzucany na 8.7. Jeden z najbardziej wk...cych czołgów jakimi grałem. 

Edited by Blady_Sandej
medal medal medal medal medal medal medal

25 minutes ago, Blady_Sandej said:

Drzewkowe wersje AMX-30 to, IMHO, szajs - głównie przez brak stabilizacji działa. Pierwszy AMX-30 (ten z 7.7) to podwójny szajs, bo ma wyłącznie HEAT-y. Do tego jest permanentnie rzucany na 8.7. Jeden z najbardziej wk...cych czołgów jakimi grałem. 

Na AB to masz stabilizację bez stabilizacji jak umiesz w miarę dobrze strzelać w ruchu.

Edited by DukeNukem64
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...