Jump to content

Chcesz zacząć latać w SB? Pomożemy!

10 minutes ago, Nightwolf_ said:

Ja mam trymy po prostu pod WS/AD/QE oraz takie jakby ogólne auto-trymowanie (nie do końca auto, raczej jakby semi-auto) pod - i reset trymerów pod =.

Jak lecę bombowcem, ustawiam joyem kurs mniej-więcej tak żeby leciał prosto, ale zamiast tak siłować się z joyem przez całą drogę, wciskam '-' i puszczam joya (ewentualnie delikatnie korygując trymery ręcznie), od czasu do czasu tylko lekko korygując kurs joyem. Ustawienia trymerów są różne dla różnych prędkości, ładunek bądź jego brak też ma znaczenie.

Łatwo podczas lotu bombowcem spamiętać sobie typową prędkość przelotową, wartości trymerów (kiedy już sobie je ustawisz podczas lotu) i na następnym raz od razu ręcznie ustawić trymery już na pasie na odpowiednie, wcześniej przetestowane wartości.

A co to za "takie jakby ogólne auto-trymowanie"?

Jak to się nazywa w menu trymowania?

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 4 months later...

Witam, mam pytanko:dntknw: czy jest możliwość ustawić płynne rozglądanie się za pomocą tego małego grzybka na joysticku ? Bo teraz gdy wybieram w którą stronę chce spojrzeć to od razu jest duży przeskok na max w wybranym kierunku.  

Thrustmaster t16000m.

medal medal

1 hour ago, danielo1221 said:

Witam, mam pytanko:dntknw: czy jest możliwość ustawić płynne rozglądanie się za pomocą tego małego grzybka na joysticku ? Bo teraz gdy wybieram w którą stronę chce spojrzeć to od razu jest duży przeskok na max w wybranym kierunku.  

Thrustmaster t16000m.

NIe używalem tego o paru lat więc niech mnie ktoś poprawi jak coś ale chyba musisz ustawić jako "relative control" (nie pytaj jak to się na nasze tłumaczy bo używam angielskiej wersji gry)

medal medal medal medal medal

On 08/03/2021 at 13:59, przybysz86 said:

NIe używalem tego o paru lat więc niech mnie ktoś poprawi jak coś ale chyba musisz ustawić jako "relative control" (nie pytaj jak to się na nasze tłumaczy bo używam angielskiej wersji gry)

Dzięki, działa.

BTW 

Zagrałem jedną z nieskończonych konfrontacji i o mało nie spadłem z krzesła jak dostałem 120000PBo_o

medal medal

3 minutes ago, danielo1221 said:

Zagrałem jedną z nieskończonych konfrontacji i o mało nie spadłem z krzesła jak dostałem 120000PBo_o

spoko ale za to SL dostales pewnie 20k więc parę bitew i będziesz mial wybadane wszystko ale nie będzie CIę stać na nic - na jedno wyjdzie ;)

Edited by przybysz86

4 minutes ago, przybysz86 said:

spoko ale za to SL dostales pewnie 20k więc parę bitew i będziesz mial wybadane wszystko ale nie będzie CIę stać na nic - na jedno wyjdzie ;)

Niee w portfeliku leży sobie 10 milionów srebrników, a w USA i tak już mam F4E także z topki to mam może jeszcze z 5 samolotów do zbadania. 

I przy okazji pytanie, czy z pedałami gra się jakoś zauważalnie wygodniej ? Bo teraz mam twist w joyu i nawet przypadł mi do gustu.

medal medal

Ja dodam tylko od siebie, że frajda z gry na bitwach symulacyjnych jest znacznie większa niż w innych trybach.

A co do zarobków, to też można nieźle zarobić jak się gra premkami, a zwłaszcza przy wygranych bitwach.

Polecam.

9 minutes ago, adamL555 said:

a zwłaszcza przy wygranych bitwach.

problem w tym, że zwykle tylko konkretne nacje wygrywają więc jak akurat chcesz grać tą nacją która zwykle przegrywa, pojawia się problem.

Niestety obecnie SB jest zbalansowane pod bombowce więc strona z większą ilością bombowców zawsze wygra a nacje, które ich nie mają (jak Japonia) są skazane na pasmo porażek

EDIT:
Na szczęście GJ pracuje nad mocniejszymi plotkami lotniskowymi więc skończy się bezmózgie latanie przy glebie do lotnisk :)

Edited by przybysz86

1 minute ago, przybysz86 said:

problem w tym, że zwykle tylko konkretne nacje wygrywają więc jak akurat chcesz grać tą nacją która zwykle przegrywa, pojawia się problem.

Niestety obecnie SB jest zbalansowane pod bombowce więc strona z większą ilością bombowców zawsze wygra a nacje, które ich nie mają (jak Japonia) są skazane na pasmo porażek

To fakt, bo np. USA na EC5 mam większość bitew wygranych, a nie jestem jakimś fachowcem od SB, no i gram głównie bomberami, no ale B-17 czy B-29 to raczej ciężko zarobić.

Do zarabiania mam B-25 i Be-6 rosyjskie oraz Bostona i Avengera u Brytoli, a tutaj to już różnie z wygranymi, zwłaszcza u Rosjan.

3 minutes ago, _Ponury_Knur_ said:

Zomberstwo- największy rak niszczący SB. :facepalm:

spoko - naprawią AA to może będzie choć trochę lepiej :)

Edited by przybysz86

Czyli to, że wystartuję bombowcem, dolecę nad bazę lub lotnisko i je zbombię i wrócę na swoje lotnisko (przynajmniej próbuję), to jest zomberstwo?

Jeśli tak to trudno, skoro sprawia mi frajdę, bo myśliwcami na razie nie potrafię grać, owszem, wystartuję, zajmę strefę jak trzeba, ale nic więcej nie umiem, bo nikogo nie widzę w powietrzu, a do tego też nie potrafię latać tak dobrze.

Ale mam w planie więcej grać myśliwcami. :)

A tak poza grą to właśnie bombardowania strategiczne podczas drugiej wojny światowej po moje zainteresowania.

Edited by adamL555

Szkoda że nie wprowadzą widoku pierwszoosobowego dla strzelców pokładowych, bo nawet latając takim me 410 możliwość dokładnego rozejrzenia się dużo daje, (sam lubię nim polatać i podenerwować gości którzy spokojnie podlatują od tyłu licząc na łatwy frag) :DD

medal medal

Nick w grze: ThatMatrins

Doświadczenie: W war thunder od 9 miesięcy, w sb od miesiąca.

W czym mogę pomóc: W zasadzie niczym, ponieważ sam jestem nowy w sb, mogę powiedzieć podstawy, M.E.C, trymowaniem.

Uwagi: do dzisiejszego momentu nie mam jeta i nigdy nie grałem tym bardziej na sb.

cześć bo ostatnio zakupiłem "air mouse"  trackera nie chciałem robić/kupywać bo nie mam funduszu ani chęci budowy, a słyszałem że airmouse działa tak jak tracker, 

zrobiłem "uchwyt" na tym mouse'ie i przyczepiam go do słuchawek, ale jak wszedłem do gry i używałem tego jako widok to trochę było zbyt czułe, Do sedna czy ktoś używa  właśnie takiego air mouse i może podpowiedzieć jakieś ustawienia czułości itd do tego żeby grało się komfortowo ???

Edited by ThatMatrins

mam wrażenie że najlepszym sposobem zarobku dla sbiarzy (od jakiegoś czasu mnie też) będzie zebranie składu i granie 4.0 czołgowe rb  i robienie zakładów  na najlepszy oddział (za 10 meczów z najlepszym oddziałem 500k sl) oczywiście 4 razy można nie mieć ale spokojnie bo najlepszy oddział jest w teamie a i b, ale jak ja grałem w 4 osoby to w każdym meczu było wystarczy jechać obok siebie z odstępem 250m i niszczenie czołgów 

Edited by ThatMatrins

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...