Jump to content

Chcesz zacząć latać w SB? Pomożemy!

1. Program do FT musi mieć te same uprawnienia w Systemie co aces.exe. Czy we właściwościach skrótu na pulpicie, w zakładce "Zgodność" masz zaznaczone "Uruchom ten program jako administrator"?

2. Możesz "przelecieć" Kreator Konfiguracji Sterowania" i pod końcu masz zapytanie - "Do you TrackIR?"

3. W programie TrackHat w "Option" wzakładce "Game detection"  dodałem plik aces.exe i profil tak jak na rysunku.

THGame detection.jpg

medal medal medal

• 1 month later...

Jakiś czas temu z ciekawości sprawdziłem jak wygląda sterowanie za pomocą myszy w samolotowym trybie symulacyjnym WT . No i muszę stwierdzić - da się wystartować, "latać" i wylądować ;)
W locie testowym nawet udaje mi się strącić lecące po prostej własne AI'ki. Jednak opanowanie manewrów i walka w bitwie online, wymaga długiego treningu. Pozostaję przy sterowaniu "kijkiem"!
Niejako przy okazji powstał film, uproszczony poradnik przeznaczony dla tych, którzy chcieli by spróbować lotu  z widoku kokpitu, a nie zamierzają wykosztować się na zakup dżoja - na razie :).

Film HD 1080/60 fps (6:21): War Thunder SB Air - Mysz jako joystick, konfiguracja i lot testowy.

Dla zainteresowanych więcej informacji,  uproszczona instrukcja i mój plik konfiguracyjny "Mousejoystick-20_02_13.blk" (w załączniku)  na Forum klanu PS w temacie: Mysz jako joystick ....

Edited by PL_Mirko
  • Like 1
medal medal medal

On 07/05/2019 at 21:11, RideR2 said:

Powodzenia z tym, nawet na wiki.wt nie jest wytłumaczone jak je tworzyć i tylko tak z 20-30 osób wie jak je tworzyć i tylko kilka jest w stanie zrobić coś bardziej zaawansowanego.

Szczerze ja mógłbym coś napisać, ale to chyba nie ma sensu bo i tak każdy by się poddawał zaraz po odpaleniu CDK przez to że jest mało intuicyjne (wg. innych ludzi, dla mnie jest ok).

Dzięki że ci się chciało :) Może nas będzie 31? Bezcenny podręcznik.

medal medal medal medal medal medal

• 3 months later...

Kupiłem joya Logitech Extreme 3d Pro, ale nie mogę go zainstalować w grze, bo WT go nie widzi, nie wiem dlaczego. Pewnie coś źle robię,

Podpowie ktoś mi krok po kroku jak zainstalować joya w WT?

shot 2020.06.24 20.23.56.jpg

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 hours ago, adamL555 said:

Kupiłem joya Logitech Extreme 3d Pro, ale nie mogę go zainstalować w grze, bo WT go nie widzi, nie wiem dlaczego. Pewnie coś źle robię,

nie widzi = nie da sie przypisać osi? bo sam z siebie nie zobaczy.

Najlepiej zapisz obecne ustawienia gdzieś na dysku i odpal wizard. przynajmniej zobczysz czy faktycznie widzi czy nie.

No i pytnaie z serii tak oiczywistych ze czesto sie zapomina: czy system widzi tego joya?

medal medal medal medal medal

6 hours ago, przybysz86 said:

nie widzi = nie da sie przypisać osi? bo sam z siebie nie zobaczy.

Najlepiej zapisz obecne ustawienia gdzieś na dysku i odpal wizard. przynajmniej zobczysz czy faktycznie widzi czy nie.

No i pytnaie z serii tak oiczywistych ze czesto sie zapomina: czy system widzi tego joya?

System widzi joya, a jest tak jak piszesz, myślałem, że przyciski będą jakoś wstępnie zaprogramowane, a tu będę musiał sam wszystko ustawić.

To teraz prośba o podpowiedź, jak najlepiej ustawić przyciski na joyu, bo wszystkich funkcji na nim nie ustawię, część będzie musiało być na klawiaturze.

4 hours ago, adamL555 said:

System widzi joya, a jest tak jak piszesz, myślałem, że przyciski będą jakoś wstępnie zaprogramowane, a tu będę musiał sam wszystko ustawić.

To teraz prośba o podpowiedź, jak najlepiej ustawić przyciski na joyu, bo wszystkich funkcji na nim nie ustawię, część będzie musiało być na klawiaturze.

Tutaj musisz zlapac doswiadczenie sam. Kazdy ustawia co innego i tez zalezy to od tego czy latasz mysliwcami, CAS czy bomberami

Zasada jest prosta - daj przyciski, które uzywasz często. Na pewno warto rozbiż strzelanie na KMy i dzialka osobno. Pewnie warto dac cos do zrzucania bomb i odpalania rakiet jesli planjesz uzywac.
Przydatne są klapy.

Pytanie dalej to jak chcesz się rozglądać. niektórzy robią to myszką ale większość używa chyba grzybka.
Warto było by jednak zrobić jakiś przycisk do podnoszenia i opuszczania "głowy" pilota tak by móc strzelać przy dużych kątach.

56 minutes ago, przybysz86 said:

Tutaj musisz zlapac doswiadczenie sam. Kazdy ustawia co innego i tez zalezy to od tego czy latasz mysliwcami, CAS czy bomberami

Zasada jest prosta - daj przyciski, które uzywasz często. Na pewno warto rozbiż strzelanie na KMy i dzialka osobno. Pewnie warto dac cos do zrzucania bomb i odpalania rakiet jesli planjesz uzywac.
Przydatne są klapy.

Pytanie dalej to jak chcesz się rozglądać. niektórzy robią to myszką ale większość używa chyba grzybka.
Warto było by jednak zrobić jakiś przycisk do podnoszenia i opuszczania "głowy" pilota tak by móc strzelać przy dużych kątach.

Ok, dzięki będę próbował.

Opuszczenie i podnoszenie głowy pilota? Jest coś takiego?

Jest.

Ja dodatkowo zawsze głowę przesuwam maksymalnie do tyłu - co daje maksymalny FOV.

Jeśli myślisz o symce na poważnie zainteresuj sie jakimś śledzeniem ruchów głowy.

• Upvote 1

2 minutes ago, chmooreck said:

Jeśli myślisz o symce na poważnie zainteresuj sie jakimś śledzeniem ruchów głowy.

o to to - head-track (nawet tani zrobiony z wieszka na podstawie kamerki za 50pln i paru ledów i tutoriala z jutuba) daje bardzo dużo

powiem ze head-track jest drugim po jakimkolwiek JS zakupem jesli ktos mysli o symulacji (nie tylko WT). Lepiej miec stary, gówniany joystick i headtrack niż najnowszy HOTAS za 1000-2000.
Wiem bo sam popełniłem ten błąd i kupiłem w złej kolejności :)

head tracki na allegro czy gdzieś można kupić za nieduże pieniądze ale jakość bywa różna. niektórzy robią to już pół-profesjonalnie, inni mają wręcz gotowe druki 3d (jak track-hat, który ja posiadam) a inni robią 100% chałupniczo.

Edited by przybysz86

Guest

Z wieszaka to może niekoniecznie, bo nieraz słyszałem, że taki drut się wygina i ciągle coś nie działa, lepiej wykonać go ze sztywniejszych materiałów . A taki projekt pod druk wykonałem kiedyś w programie do modelowania 3d, jednak nie przyjęli go, okazało się, że musi być zrobiony specjalnie pod drukowanie.

mozna bezkosztowo przyczepic smartfona do głowy (o ile ktoś ma smartfona) - ponoc dziala, osobiscie nie probowalem (bo nie mam ;-) )

Działa, ale łatwiej jest sie roglądac głową. Grzybka możesz wykorzystac do sterowania innymi rzeczami.

Edited by chmooreck

1 hour ago, adamL555 said:

@Nightwolf_ polecał na poprzedniej stronie coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/freetrack-cap-usb-z-ps3-eye-alternatywa-trackir-6656013797

Ciekawe czy to działa jako tako.

ja mam trackhat clip:

https://www.trackhat.org/product-page/trackhat-clip-head-tracking-kit

zrobione w druku 3d. jakosc nawet choc oczywiscie gwozdzi sie tym wbijac nie da.
Do tego dostarczają z kamerką z juz wymontowanym filtrem IR + dają włalsny soft oparty o open-track wiec to jest taki plug and play w zasadzie.

Mam juz 3ci rok i raz mi sie kabelek przetał. scyzorykiem rozebralem, zlutowalem i skleilem na kropelke. juz prawie rok tak dziala.
A i to ze sie urwalo to moja wina bo sie wkrecilo w kolka od fotela :D

A i nie namawiam na ten konkretny. na Allegro jest spory wybór, często w porównywalnej jakości i pewnie taniej (a ten ich soft to w zasadzie opentrack wiec to nie tak ze bez tego sie nie da). Po prostu gry ja kupowałem to nasze rodzime produkty były dużo bardziej chałupnicze.

Edited by przybysz86

On 24/06/2020 at 21:37, adamL555 said:

Na początek zmień tryb ustawień klawiszy z "Sterowanie myszą" na "Pełna symulacja sterowania".

Więcej opcji, itd. To co zaznaczyłeś na screenie to tzw. myszojoy (mousejoy), czyli używanie myszki jako zastępczego joysticka:

image.png

Widzisz tą białą półprzezroczystą kropkę na środku + te dookoła? Ruchami myszy ruszasz tą kropką i samolot ci się zachowuje z zależności od tego gdzie przemieścisz tę kropę.

Środek to pozycje sterów neutralne.

Inaczej się steruje niż w normalnym trybie dla myszy, nie ma kółka za którym mysz podąża. Różnica taka jak między "podnoszę rękę w górę alby ją podnieść" a "mój mózg wysyła sygnały docierające do mięśni, które powodują skurcz mięśni ręki tak, aby ta uniosła się w górę". (takie sterowanie bezwzględne kontra sterowanie relatywne)

Zamiast tego musisz dać tą pełną symulację sterowania i szukać w zakładce lotnictwo czegoś co po ang się nazywa "Main control axes" (osie sterowania).

Są osie dla przepustnicy oraz trzech osi sterowych (roll, yaw, pitch).

Joystick+przepustnica mają je właśnie kontrolować.

Będziesz musiał polegać na Przybyszu że pokaże ci zestaw screenów z ustawianiem opcji + kilka podpowiedzi (odnośnie np. relative control, jak takie drobne i tajemnicze, acz znaczące opcje poustawiać). Ja na ten weekend odpadam, a teraz jest już późnawo. Sprawdzam forum (na lapku, na nim nie gram w WT) żeby być na bieżąco.

Odnośnie sterowania grzybkiem i ruchami głowy, nawet filmik kiedyś nagrałem jak to wygląda.

Ale Przybysz ma rację, headtrack daje bardzo dużo.

Na grzybku to można co najwyżej latać na dwupłatach (już nawet nie na pierwszej erze, bo to za dużo powiedziane, jako iż na pierwszej erze są nie tylko dwupłaty. Na grzybku można na dwupłatach, ale nawet tam track będzie miał przewagę szybkości i precyzji ruchów).

Edited by Nightwolf_

To na razie ode chciało mi się SB lotniczych. Po milionie prób na joyu nie udało mi się nawet wystartować w samouczku, chociaż bez problemu startowałem G91/R3 czy za którymś razem Arado odrzutowym bomberem, a samouczka ni hu, hu...

33 minutes ago, adamL555 said:

To na razie ode chciało mi się SB lotniczych. Po milionie prób na joyu nie udało mi się nawet wystartować w samouczku, chociaż bez problemu startowałem G91/R3 czy za którymś razem Arado odrzutowym bomberem, a samouczka ni hu, hu...

poczekam aż wypowie się ktoś kto ostatnio grał samouczek ale słyszałem, że są tam jakieś błędy.

To co ludzie polecali (popytam społeczności anglo-języcznej) to próbować do skutku.

A tam, zamiast samouczkiem, zajmij się lotem testowym. Tam próbuj.

Ew. rób samouczek tylko żeby czytać instrukcje (albo lepiej, znajdź nagranie w necie) i rób to samo co każą, ale u siebie na testowym (jeśli samouczek jest rzeczywiście zbugowany).

Chyba że ktoś ułoży ci własny ;3

Albo jeszcze lepiej - szkoła latania z IŁ-2:

https://www.youtube.com/c/TheAirCombatTutorialLibrary/playlists

Playlisty, dział "Learn to Flight: Virtual Lessons in Air Combat", playlista "Flight Principles"... na początek.

Guest

Są również tacy, którzy nawet nie słyszeli o samouczku, wchodzą do bitwy i rozbijają się 20 razy przy starcie. Widziałem jednego bossa, który po kilkunastu rozbiciach stwierdził, że właściwie dla niego tryb ten jest za nudny, żadnego wroga jeszcze nie spotkał, a już pół godziny jest w bitwie:crazy::facepalm:. Co prawda raz  udało mu się wystartować, lecz po pół minucie lotu nisko nad ziemią jakimś cudem przeciągnął samolot. W samouczku jest do wyboru chyba tylko jeden samolot. Trzeba spróbować w locie testowym innym tłokowcem. Ja kiedyś nie mogłem odbić się od ziemi, a okazało się, że nie działał (czy słabo reagował) ster wysokości, nie wiem z jakiego powodu i musiałem na nowo podłączać joya i resetować grę.

Edited by Guest

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...