Jump to content

Chcesz zacząć latać w SB? Pomożemy!

No @MasterBLB jesteś jedyną osobą, która Cię może zmusić do SB ;-)

Jak nie odnajdujesz motywacji w sobie, to ciesz się dalej AB/RB...

Wbrew pozorom poustawianie wszystkiego nie jest jakims dużym problemem. Dużo więcej czasu zajmuje wyrobienie odpowiednich nawyków "mięśniowych" i pozbycie się młota z ręki ;-)

Edited by chmooreck

4 hours ago, chmooreck said:

1-1,5h wystarczy - w EC wchodzisz/wychodzisz kiedy chcesz.

Co do sprzętu polecam zakup w kolejnosci:

joy -> śledzenie ruchów głowy (freetrack/edtracker) -> pedały -> przpustnica

4 hours ago, przybysz86 said:

potwierdzam - jedyna słuszna kolejność. Ja robiłem odwrotnie i kupiłem od razu HOTAS (joy + przepustnica) przez co długo nie miałem budżetu na inne rzeczy a head-track jest dużo bardziej przydatny. Pedały też więcej wnoszą niż najlepszy HOTAS

Na razie mam tylko joya (Ravcore Javelin) ale pedały sporo dają. Na pewno są o wiele bardziej intuicyjne niż oś Z w joyu (precyzyjny obrót wokół pionowej osi drążka przeszkadza innym osiom, celownik nieco majta się po ekranie). Cytując: "The feet do a lot more than the hands" -PhlyDaily 2019

:D

Bez headtracka nie ma łatwo, posiłkuję się grzybkiem (hatswitch) oraz klawiaturą numeryczną (do zmiany położenia głowy bez obracania jej). Da się tak grać, ale headtrack (jak i pedały) są intuicyjne, co jest ważne - kiedy trzeba się skupić podczas manewrowania w walce, takie ruchy jak rozglądanie się muszą być wykonywane za pomocą głowy, a nie palców szukających klawiszy na klawiaturze.

Od zawsze człowiek używa głowy do rozglądania się (w życiu), więc jej użycie w grze jest niemal "automatyczne", machinalne. Naturalne.

(przynajmniej tak mi się wydaje, nigdy jeszcze nie korzystałem z pedałów lotniczych oraz headtracka [za to wiem jak się lata na grzybku i trzeciej ośce]. za to tania kierownica i pedały samochodowe w rajdówce, tak - zdarzyło się za dzieciaka. o wiele lepsze niż wciskanie klawisza raz za razem żeby wykonać łagodny skręt, bez szarpania pojazdem)

Edited by Nightwolf_

Guest
14 minutes ago, Nightwolf_ said:

PhlyDaily 2019

A ten jegomość kilka dni temu powrócił do symki po trzech latach nieobecności (a przynajmniej wrzucił filmik na jutiuba).

youtube.com/watch?v=2_wM_jJ0N48

Edited by Guest

1 minute ago, Kovssky said:

A ten jegomość kilka dni temu powrócił do symki po trzech latach nieobecności (a przynajmniej wrzucił filmik na jutiuba).

co troche martwi biorac pod uwage jego dosc luzne podejscie do immersji. No ale moze nie bedzie w EC latal ;)

medal medal medal medal medal

Guest
7 minutes ago, przybysz86 said:

co troche martwi biorac pod uwage jego dosc luzne podejscie do immersji. No ale moze nie bedzie w EC latal ;)

A możesz Pan rozwinąć, bo nie siedzę aż tak w temacie?

Just now, Kovssky said:

A możesz Pan rozwinąć, bo nie siedzę aż tak w temacie?

chodzi o to, że jak każdy jutuber lubi wygłupy etc więc o ile może się to fajnie oglądać to nie chcial bym spotkać w bitwie gościa który będzie latal z włączonym kolorowym dymem do góry nogami w bomberze siejąc z wieżyczek bo ubzdurał sobie challenge, że ubije jak najwięcej samolotów w jednym locie lecąć głową w dół.

• Haha 1

Czesc, Na track clip ja uzywam od niego bardzo dobry https://delanengineering.com/contact/about-us/. Joystik Thrustmaster t16000m z przepustnica, Pedalow na Rudder nie uzywam ale przenioslem Ruder na klapki przepustnicy takie z przodu. (Nie psuje celowania) Program do tracka to opentrack taka osmiorniczka. Musisz nauczyc sie kontrolowac samolot i nie tracic wroga z oczu.( latac samolotem z glowa do tylu na przyklad)

• Thanks 1
medal medal

ja używam trackhat clip do obserwacji.
Fajny ale po lekko ponad roku musialem rozkleić, przelutować (przetarł się kabel przy obudowie) i skleić ponownie.
Póki co działa no i można kupić zestaw z kamerką pseye z usuniętym filtrem IR jak ktoś nie ma i nie chce się bawić.

Oczywiście można zrobić wszystko samemy z pomocą styarego wieszaka z pralni i lutownicy

• 2 weeks later...
Guest

Przydałby się poradnik wideo dla symulantów

Spoiler

giphy.gif

odnośnie kontrolowania silnika, mieszanki, iskrownika, śmigła itd. Tylko nie taki teoretyczny, enigmatyczny, ale taki bardzo przystępny, treściwy i najlepiej w formie "krok po kroku", prosto z pola walki,

na przykładzie lotu jakimś samolotem, tak od startu do lądowania, poprzez lot na różnych wysokościach, walkę, uszkodzenie silnika, itd. i towarzyszący temu komentarz "na żywo".

1 hour ago, Kovssky said:

Przydałby się poradnik wideo dla symulantów odnośnie kontrolowania silnika, mieszanki, iskrownika, śmigła itd. Tylko nie taki teoretyczny, enigmatyczny, ale taki bardzo przystępny, treściwy i najlepiej w formie "krok po kroku", prosto z pola walki,

na przykładzie lotu jakimś samolotem, tak od startu do lądowania, poprzez lot na różnych wysokościach, walkę, uszkodzenie silnika, itd. i towarzyszący temu komentarz "na żywo".

Było by to fajne, ale bardzo trudne do wykonania. Trzeba było by symulować walkę bo nagrywanie na żywca w bitwie nie wchodzi w grę. Także uszkodzenie samolotu w konkretny sposób tak by go nie zniszczyć, nie jest proste. Sami panowie wiecie jak działa RNG.

Teoretycznie jest to do zrobienia, ale trzeba by było dwóch ogarniętych w temacie osób, a także żeby jedna z nich miała stosowne oprogramowanie na komputerze (którego ja nie posiadam). Możliwe że @przybysz86 miałby coś takiego. Jeżeli tak i chciałby się tym zająć to mógłbym mu pomóc.

Edited by Fury_2ndAD_PL

11 minutes ago, Fury_2ndAD_PL said:

Jeżeli tak i chciałby się tym zająć to mógłbym mu pomóc.

Nie bardzo chyba widzę w tym sens. Żeby zrobić to dobrze to trzeba zacząć od przygotowania teoretycznego, przygotować się samemu, żeby nie gadać głupot, potem jeszcze to nagrać i zmontować. Roboty wiele a z moim pojęciem o tym temacie wyjdzie pewnie gniot którego nie da się oglądać. No i nie posiadam głosu radiowego, który potrafił by za sobą pociągnąć tłumy.

Teorie można poczytać z książek (ale pewnie większość aż tak się nie chce zagłębiać) a praktyka jest bardzo zależna od konkretnego samolotu (szczególnie, że nie wszystkie są równie uproszczone względem rzeczywistości i część wymaga większej uwagi a inne można latać jak w AB). @Fury_2ndAD_PL sam wiesz jaki bajzel jest ze sprężarkami a to w teorii najprostsza rzecz. Niby prosta a masz pułap krytyczny, straty na przepustnicy poniżej i spadek doładowania powyżej. Masz sprężarki jedno-biegowe, wielo-biegowe, masz o płynnej zmianie przełożenia i takie, które mają turbo-kompresor. Ba! nawet jest jedna, w której turbo napędza 2-biegowy, 2-stopniowy kompresor - ta to dopiero ma posraną charakterystykę ;)

Jeśli chodzi o praktykę to jak pisałem na początku - jak będą chętni to zrobi się wspólnie bitwę customową, zdzwoni na discordzie i mogę Was przeprowadzić przez podstawy od startu przez latanie w formacji po lądowanie. Najlepiej nie więcej niż 2-3 osoby na raz. Mogę Was nauczyć wygląda podejście do lądowania, etc i nawet mogę na początku lecieć z Wami w ścieżce i naprowadzać oraz pomagać trzymać prędkość etc.

Jak ktoś chce to nagrać i słuchać do poduszki albo wysłać koledze to śmiało ale będzie sporo nudnych części gdzie kursanci koślawią próbując trudnej sztuki latania prosto ;)

Guest

Oczywiście, to tylko taka luźna propozycja, zresztą nic na siłę, ale jakby komuś przez przypadek, tak niechcący nagrał się tego rodzaju poradnik i ukazał w tym roku, to nie byłoby źle,

podobnie mógłby się przydać szczegółowy poradnik odnośnie tworzenia lotniczych misji multi-gracz w CDK.

Edited by Guest

19 minutes ago, Kovssky said:

podobnie mógłby się przydać szczegółowy poradnik odnośnie tworzenia lotniczych misji multi-gracz w CDK.

Powodzenia z tym, nawet na wiki.wt nie jest wytłumaczone jak je tworzyć i tylko tak z 20-30 osób wie jak je tworzyć i tylko kilka jest w stanie zrobić coś bardziej zaawansowanego.

Szczerze ja mógłbym coś napisać, ale to chyba nie ma sensu bo i tak każdy by się poddawał zaraz po odpaleniu CDK przez to że jest mało intuicyjne (wg. innych ludzi, dla mnie jest ok).

Edited by RideR2
medal medal medal medal

Guest

No tak, wielu już próbowało i szybko poległo, jednak trzeba mieć do tego zacięcie informatyczne, ja na razie próbuję ogarnąć tworzenie skinów do samolotów.

Jeżeli chcesz zacząć bawić się w MEC to polecam zacząć od jakiegoś prostego w kontroli samolotu, np. P-40. Zobacz sam jak działa skok śmigła, chłodnice i mieszanka. Odpal sobie w przeglądarce mapę bitwy (dostępne w opcjach gry) i patrz uważnie na charakterystykę mocy, ciśnienia itp. Wtedy jak będziesz miał jakieś konkretne pytania łatwiej będzie nam odpowiedzieć.

Kiedy względnie ogarniesz prace mniej skomplikowanego samolotu, możesz przesiąść się na coś trudniejszego np. F4U-1. Ma trzybiegową sprężarkę więc już trzeba ogarniać o co chodzi, ale pomożemy.

Jeżeli interesuje cię teoria (jeżeli nie to powinna bo każdy od tego zaczynał) to proszę:

Edited by Fury_2ndAD_PL

Guest

No ja częściowo korzystam z MEC-u, a tego rodzaju poradniki znam, tylko jakoś nie zgłębiałem tematu, przynajmniej na razie.

Obecnie ręczne sterowanie silnikiem sprowadza się u mnie do chłodzenia oleju jak się zagotuje.

Edited by Guest

16 hours ago, Kovssky said:

No ja częściowo korzystam z MEC-u, a tego rodzaju poradniki znam, tylko jakoś nie zgłębiałem tematu, przynajmniej na razie.

Warto jeżeli latasz samolotami z wielobiegową sprężarką. Jeżeli nie zmieniasz jej biegów to sam sobie strzelasz w stope

9 hours ago, Fury_2ndAD_PL said:

Warto jeżeli latasz samolotami z wielobiegową sprężarką. Jeżeli nie zmieniasz jej biegów to sam sobie strzelasz w stope

nie do końca. w WT nawe w jednobiegowych maszynach można dość mocno ograniczyć grzanie się maszyn przy minimalnym spadku mocy zostawiając przepustnicę na 100% i skręcając obroty. Trzeba wiedzie, w których samolotach to działal (np w spicie jest co koniecznością) a gdzie zysk jest minimalny (generalni tam gdzie nie ma problemów z przegrzewaniem się).

No i jest kwestia samych chłodnic - są samoloty gdzie otwarte chłodnice mają znikomy opór (Mustangi) i takie gdzie zabierają Ci dobre 50km/h.
No i inna kwestia jest taka, ze WEP zawsze zamyka chłodnice i trzyma je tak prawie do ostatniej chwili. Gra zakłada, że WEPujesz by mieć prędkość więc na siłę zmniejsza automat opory. Jeśli jednak WEPujeszby się wspinać albo w walce kołowej gdzie masz niską prędkości wtedy opłaca się ręcznie otworzyć chłodnice bo zbicie temperatury jest ważniejsze niż opory, którey przy dajmy na to 250km/h będą znikome.

Czy MEC coś daje? Jak wiesz jak to tak. Czy warto? w spitach itp tak - w 75% samolotów można się obyć bez

Edited by przybysz86

• 2 weeks later...

Diuk poraz pierwszy ląduje na symulacji jetem, wcześniej niszcząc BMP-2 rakietą powietrze-ziemia, koloryzowane, rok 1974. (dodatkowo nie wpadłem w korkociąg)

20190517164130_1.jpg

Sorry, za mięso na czacie, ale to był wyczyn mojego życia, plus wiadomo emocje :D.

Edited by DukeNukem64
  • Like 2
  • Haha 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

25 minutes ago, DukeNukem64 said:

Diuk poraz pierszy ląduje na symulacji jetem, wcześniej niszcząc BMP-2 rakietą powietrze-ziemia, koloryzowane, rok 1974. (dodatkowo nie wpadłem w korkociąg)

No tylko pogratulować!

tylko jeśli mogę o coś prosić - nie używaj działek jako hamulców. Wiem, że się uczysz ale pasy są naprawdę długie (przynajmniej w SB) i lepiej przyziemić trochę przed pasem i się dotoczyć.

W oczach wielu, popularny w RB gun-braking w SB jest uznawane za bardzo duże faux pas. Generalnie używanie broni w okolicy lotniska (jeśli nie ma tam wroga) nie jest zwykle mile widziane.

Staraj się też lądować w tym samym kierunku w którym się startuje. Parę razy wbiłem się w kogoś kto akurat lądowal "pod prąd" a kogo nie widziałem pod nosem jako, że startowałem z 3-punktów.

Obie rzeczy nie są najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić ale jeśli tylko nie lądujesz krytycznie uszkodzoną maszyną i możesz sobie pozwolić na lądowanie z dobrego kierunku oraz nie hamowanie działkami to zrób to :)

No i do zobaczenia w powietrzu i w przyszłości pomyśl o jakimś prostym (nawet używanym) HS. Trudno zacząć ale daje dużo większą kontrolę niż myszkowanie

• Thanks 1
  • Upvote 1

Wielkie dzięki, za gratulacje i rady. Wcześniej tłokowcami wzbijałem się w powietrze, coś tam latałem, ale wroga ustrzelić nie mogłem, a dodatkowo wpadałem w korkociąg, na jetach widzę że jest dosyć łatwo, ale są pelotki z radarami, tak czy siak dziękuję za rady, postaram się je wdrożyć do mojego latania na symkach :good:.

Edited by DukeNukem64
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Tak z ciekawości, czym latasz? Napisy w kokpicie po angielsku, do tego widzę że samolot posiada tylko km-y. No i na pierwszym screenie napis AGM, na drugim coś o podczerwieni (IR). Ale, patrząc po sylwetce w rogu, to nie może być Sabre (ani Super Sabre, gdyż ten ma działka). Podejrzewałem G.91, ale ten miałby chyba napisy po włosku. A P/F-80 nie mają skośnych skrzydeł f05.png

Do tego widzę wajchę od spadochronu. Możesz sobie sprawdzić czy jest w tym samolocie wymodelowana.

Zbinduj przycisk w opcjach sterowania ("drag chute" czy jakoś tak) i odpal (byle nie w trakcie lotu, chyba że podczas lądowania, tuż po przyziemieniu). Jeśli odpalisz przycisk kiedy samolot stoi na pasie, dostaniesz tylko info że prędkość jest za mała by wypuścić gacie hamujące.

Chyba że samolot w ogóle spadochronu nie posiada. Wtedy dostaniesz info że go nie ma.

Edited by Nightwolf_

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...