Sign in to follow this  
kheynom

křižník HMS Tiger

Lehký křižník HMS Tiger je posledním britským dělovým křižníkem tradiční druhoválečné konstrukce, který se kvůli průtahům při stavbě dočkal služby v Královském námořnictvu až dlouho po konci války. Kapitáni War Thunderu budou mít možnost získat toto válečné plavidlo jako jednu z cen v eventu ”Bojový inženýr”!

 

Kýly třech křižníků třídy Tiger byly založeny počátkem 2. sv. války ještě jako třída Minotaur. Protože se ale Britové v té době soustředili hlavně na protiponorkový boj - což nebyla zamýšlená role Minotaurů - měla jejich konstrukce jen malou prioritu. Proto byly koncem války lodě jen částečně dokončené a zároveň stihly zastarat.

 

Po konci 2. sv. války padlo rozhodnutí dokončit stavbu lodí, ale s upravenou konstrukcí. Práce na dokončení nové třídy lehkých křižníků Tiger začaly začátkem 50. let a dokončeny byly jejich koncem. Plavidla prošla zásadními úpravami, ale kvůli rychlým technologickým pokrokům a velkým změnám v námořních doktrínách stejně zůstala zastaralá. Celá třída tak byla následně předělána na vrtulníkové křižníky, které v Královském námořnictvu sloužily do konce 70. let. Lehké křižníky třídy Tiger byly posledním britským plavidlem se šestipalcovými děly a také světově poslední velkorážná dělová loď - takové už nikdo nestaví.

 

image
image

 

Ve zkratce: Poslední třída dělových křižníků Královského námořnictva s poloautomatickou velkorážnou primární a sekundární výzbrojí!

 

Kapitáni War Thunderu mohou mít na první pohled pocit, že Tiger je stejný jako všechny ostatní lehké křižníky a navíc má na své palubě znepokojivě málo děl. Nenechte se zmýlit, HMS Tiger je nebezpečnější, než na první pohled vypadá.

news_cruiser_tiger_com_7f246489362b60355
Stáhnout tapetu:

I když má jen dvě dvojité věže se 152mm děly, jednu na přídi a druhou na zádi, dokáže lehký křižník třídy Tiger během chvíle vypustit ohromnou salvu velkorážných projektilů, a to díky svým poloautomatickým zbraním, schopným vychrlit 20 ran za minutu! V každé druhotné věži se nachází dva poloautomatické 76mm kanóny s kadencí 90 ran za minutu. Díky tak vysoké rychlosti palby je HMS Tiger vážnou hrozbou jakémukoliv protivníkovi, zatímco jeho 76mm kanóny schopné střílet náboje s rádiovou roznětkou nabízejí vynikající ochranu před letadly.

 

cruiser_tiger_08_1280h720_df8edc97e347e3

cruiser_tiger_04_1280h720_31e7cffce1ff19

cruiser_tiger_07_1280h720_96fd908cb286db

cruiser_tiger_03_1280h720_43bc3a6458da56

cruiser_tiger_06_1280h720_4e001ad7168be2

 

Lehký křižník HMS Tiger - toto speciální eventové plavidlo 4. úrovně bude cenným kouskem do kolekce velkých plavidel všech kapitánů, tak si ho nenechte uplout!

  • Like 1
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak toto by se mi líbilo. Avšak pokud to bude ten stupidní systém jako v případě IS-7, tedy napřed poskládat ruský střep, abych mohl skládat (rozuměj nakupovat a pak skládat) Tigera, je to naprosto mimo možnosti normálních hráčů. Tajně doufám, že to bude klasika - vyhrát 10 bitev, nastřílet XY dmg a to vše 15x a hurá, křižník je doma. Ovšem známe Gaijin, když se něco neosvědčí, budeme to tlačit tak dlouho, dokud to někdo bude zkoušet splnit...:dntknw: 

 

Edited by Packal
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.