kheynom

[DEVBLOG] Typ 1936A (Mob): Boj o váhovou třídu výš

Typ 1936A (Mob) je vylepšenou verzí torpédoborce základního typu 1936, který mnozí hráči dobře znají. Tato vylepšená verze typu 1936 se silnější výzbrojí bude na své kapitány čekat v aktualizaci War Thunderu 1.87!

Ve zkratce: Modifikovaná verze torpédoborce typu 1936 se silnější výzbrojí ve formě hlavních děl ráže typické pro lehké křižníky.

Něco z historie:

Ještě před vypuknutím 2. sv. války bylo nejvyšší velení Kriegsmarine znepokojeno nedostatkem palebné síly většiny svých moderních torpédoborců. Ve strachu, že by je srovnatelná plavidla jiných národů mohla předčít, proběhla v roce 1936 studie s cílem zjistit, zda-li je možné vystrojit torpédoborce typu 1934 a 1936 15cm hlavními děly.

Ta rychle odhalila, že ačkoliv je to teoreticky možné, způsobilo by to u těchto plavidel značné problémy se stabilitou a ve výsledku by to jejich bojové schopnosti omezilo.

I když si kvůli výsledkům studie torpédoborce tříd 1934 a 1936 uchovaly svá původní 12,8cm děla, nechtělo nejvyšší velení Kriegsmarine opustit tuto myšlenku na dobro a objednalo si úpravu jednoho existujícího torpédoborce.

To nakonec vedlo k vytvoření typu 1936A, jehož bylo v roce 1938 objednáno 8 plavidel. Ačkoliv měla nová třída zamýšlená 15cm děla, trpěla problémy citovanými původní studií a navíc měla problémy s parními kotly.

V roce 1940 byly položeny kýly prvních sedmi torpédoborců typu 1936 (Mob). Ty měly za cíl adresovat některé ze zjištěných problémů na vylepšených torpédoborcích typu 1936 a také zjednodušit celou konstrukci s účelem urychlit stavbu.

Jen několik vylepšených torpédoborců typů 1936A a 1936A (Mob) bylo ztraceno v bitvě. Více než polovinu lodí těchto dvou tříd si mezi sebe rozdělili po válce Spojenci, mezi jež patřily Spojené Státy, Velká Británie, SSSR a Francie. Poslední zbývající lodě byly vyřazeny z aktivní služby koncem 50. let.

image
image

V nadcházející aktualizaci 1.87 dostanou kapitáni War Thunderu a fanoušci německých námořních sil šanci velet torpédoborci typu 1936A (Mob), ve formě Z32 - torpédoborce, který toho zažil během své relativně krátké bojové služby mnoho a dokonce se krátce utkal s HMCS Haida během jejího posledního boje v roce 1944.

Torpédoborce typu 1936A (Mob) toho má se svým základním typem 1936 mnoho společného, a to nejen celkovým zjevem; existují tu ale i znatelné rozdíly. Výkon mají obě lodě stejné, a protože je typ 1936A (Mob) těžší, je i o něco pomalejší - dosahuje 36 uzlů (66,7 km/h), ve srovnání s 38,5 uzly (71 km/h) u klasického typu 1936.

news_destroyer_class1936a_mob_z32_com_76
Stáhnout tapetu:

Ostrozrací kapitáni si ale už možná všimli toho největšího a zároveň nejzásadnějšího rozdílu - rozdílu v hlavní výzbroji. Zatímco na klasickém typu 1936 najdete 12,8cm hlavní děla, tak z tohoto úhlu pohledu jsou torpédoborce typu 1936A (Mob) díky svým 15cm dělům blíže lehkým křižníkům!

Těchto pět monstrózních děl je rozděleno do tří samostatných věží na zádi a jedné dvojité na přídi lodi, hned pod můstkem. Kapitáni, kteří jsou zvyklí bojovat proti lehkým křižníkům přesně ví, jak devastující mohou tato děla velké ráže být, na vyřazení menšího cíle, například torpédoborce, stačí často jen několik málo salv.

Lehké křižníky jsou ale velké a neohrabané, obzvláště ve srovnání s lehkými a obratnými torpédoborci. V tomto ohledu typ 1936A (Mob) vyniká a kombinuje v sobě aspekty obou lodních tříd - používá silná děla ráže lehké křižníku a kombinuje ho s vynikající rychlostí a obratností torpédoborce typu 1936. Potenciální velitelé tohoto plavidla by ale měli myslet na jeden nedostatek - delší čas nutný k přebití děl větší ráže.

Co se týče protiletadlové výzbroje, tak ta je srovnatelná se svými protějšky - dva dvojité poloautomatické 37mm kanóny, 20mm autokanóny ve formě dvou čtverných "Vierlingů" a čtyř jednotlivých FlaK38.

destroyer_class1936a_mob_z32_08_1280h720destroyer_class1936a_mob_z32_07_1280h720destroyer_class1936a_mob_z32_02_1280h720destroyer_class1936a_mob_z32_05_1280h720destroyer_class1936a_mob_z32_06_1280h720

Celkově vzato bude z této vylepšené modifikace osvědčeného torpédoborce typu 1936 definitivně nepříjemný soupeř v námořních bitvách a nikdo by ho neměl za žádných okolností podceňovat, kapitáni lehkých křižníků už vůbec ne!

Určitě si nový typ 1936A (Mob) vyzkoušejte, do té doby přejeme klidnou plavbu, kapitáni!

• Like 1
  • Thanks 1

nic proti je to krásná loď ale tak si říkám k čemu vlastně, dneska jsem si chtěl lodě zahtá, a zkoušel jsem postupně od br 1.0 do 3.7, němce anglány i usa a asi po deseti minutách marného zkouzšení jsem to vzdal

• Upvote 1
medal

2 hours ago, TAZmann said:

nic proti je to krásná loď ale tak si říkám k čemu vlastně, dneska jsem si chtěl lodě zahtá, a zkoušel jsem postupně od br 1.0 do 3.7, němce anglány i usa a asi po deseti minutách marného zkouzšení jsem to vzdal

Tak máš spawn, po 900 m je bod a naproti v dálce cca 2 000 M je enemy spawn a střílí se hned na spawny, lodě herně a zábavností jsou tu na bodu nula, krásné modely a moře to nezachrání, navíc nechápu proč aspoň ty blbé body nejsou dělané ve stylu tankových map, kdy se hlavní boje odehrávají cca o ten střední hlavní cap. Tady dají 2 capy těsně před spawny a třetí naprosto mimo bojiště, kde když si někdo neveme nějaký rezervní šrot tak ho nezacapne..zkoušel jsem se letadlem vytáhnout i na BR 5 něco a stejná tragédie, body a mapy a hratelnost dělaná stejně jako když si vemeš zálohy. Lodě jsou tu jen pro otrlé hráče a cca po 30 minutách " hry " tě odradí buď to vypnout nebo odejít do letadel či tanků:016: a když se mrkneš naty požadované body, někde na BR 3.7 cca 75 000 RP, tak to mně už odradí totálně, vtomto stavu jsem ochoten zkoumat max 20 - 30 000 RP víc ne, a taky do té výše mám lodě odjeté:lol2:

Edited by Paya_CZ
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

41 minutes ago, Paya_CZ said:

Tak máš spawn, po 900 m je bod a naproti v dálce cca 2 000 M je enemy spawn a střílí se hned na spawny, lodě herně a zábavností jsou tu na bodu nula, krásné modely a moře to nezachrání, navíc nechápu proč aspoň ty blbé body nejsou dělané ve stylu tankových map, kdy se hlavní boje odehrávají cca o ten střední hlavní cap. Tady dají 2 capy těsně před spawny a třetí naprosto mimo bojiště, kde když si někdo neveme nějaký rezervní šrot tak ho nezacapne..zkoušel jsem se letadlem vytáhnout i na BR 5 něco a stejná tragédie, body a mapy a hratelnost dělaná stejně jako když si vemeš zálohy. Lodě jsou tu jen pro otrlé hráče a cca po 30 minutách " hry " tě odradí buď to vypnout nebo odejít do letadel či tanků:016: a když se mrkneš naty požadované body, někde na BR 3.7 cca 75 000 RP, tak to mně už odradí totálně, vtomto stavu jsem ochoten zkoumat max 20 - 30 000 RP víc ne, a taky do té výše mám lodě odjeté:lol2:

Já si onehdá řek, že bych si ty čluny aspoň zkusil. No a co jinýho, než Brity, že...

Kouknu na ně, vidim že maj .303 kulomety. Kouknu na protivníky, vidim že maj půlpalce, dvacítky a i něco silnějšího...

Pronesu na adresu Gaijinu pár nehezkých slov...

No, vlastně pronesu hodně velmi neslušných slov...

Jdu hrát něco jinýho...

• Haha 1
medal medal medal medal

37 minutes ago, Paya_CZ said:

Tady je problém. Gaijin se nám zacyklil. Gaijin nám nemůže zvětšit mapy protože pak by byl gameplay kompletně nepoužitelný. Pro čluny by to byla nuda protože by modlo trvat klidné i 5minut než se dostanou ze spawnu někam kde můžou něco udělat (Fiji na lowtieru s pomalým SCčkem je fáák zábava) a DD/CL gameplay by šel komplet  do ****** protože krom snipení mezi sebou by ve výsledku v bitvě hráli nulovou úlohu (nikam by se nedostali). Nebo by Gaijin musel na mapy naflákat stejné/větší množsví ostůvků které má komunita tááák v oblibě (udělali by z NF map městské mapy 2.0).

Proč jsou body tak jak jsou?

Logicky první dva jsou pískovišti pro čluny (kde jsou čluny celkem v bezpečí) no a třetí je venku pro DD/CL aby taky k něčemu byly. Pokud by všechny body byly na pískovišti tak nemá cenu vůbec brát DD protože se bitva stejně rozhodne dřív než se tam dostanou. 

Všechny tyto problémy se táhnou až k rozhodnutí vytvoří rychlou (CS:GO) střílečku s loděma která bude na stejném archetypu jako tanky (= zaber bod A/B/C nebo nepřátelskou základnu). To je centrální problém WT NF i WoWs. A osobně za mě důvod který obě hry sráží (alespoň že ve WT nejsou frustrující mechaniky jako camosystém a systém míření není point and click - hraju RB) Osobně očekávám kdy se vytasí s konvojem (testovali asymetrickou verzi před vánocema a byl to podle mě úspěch a dev několikrát potvrdil že pracují na nových módech)

medal medal

8 minutes ago, ShadowRangerCZ said:

Tady je problém. Gaijin se nám zacyklil. Gaijin nám nemůže zvětšit mapy protože pak by byl gameplay kompletně nepoužitelný. Pro čluny by to byla nuda protože by modlo trvat klidné i 5minut než se dostanou ze spawnu někam kde můžou něco udělat (Fiji na lowtieru s pomalým SCčkem je fáák zábava) a DD/CL gameplay by šel komplet  do ****** protože krom snipení mezi sebou by ve výsledku v bitvě hráli nulovou úlohu (nikam by se nedostali). Nebo by Gaijin musel na mapy naflákat stejné/větší množsví ostůvků které má komunita tááák v oblibě (udělali by z NF map městské mapy 2.0).

Proč jsou body tak jak jsou?

Logicky první dva jsou pískovišti pro čluny (kde jsou čluny celkem v bezpečí) no a třetí je venku pro DD/CL aby taky k něčemu byly. Pokud by všechny body byly na pískovišti tak nemá cenu vůbec brát DD protože se bitva stejně rozhodne dřív než se tam dostanou. 

Všechny tyto problémy se táhnou až k rozhodnutí vytvoří rychlou (CS:GO) střílečku s loděma která bude na stejném archetypu jako tanky (= zaber bod A/B/C nebo nepřátelskou základnu). To je centrální problém WT NF i WoWs. A osobně za mě důvod který obě hry sráží (alespoň že ve WT nejsou frustrující mechaniky jako camosystém a systém míření není point and click - hraju RB) Osobně očekávám kdy se vytasí s konvojem (testovali asymetrickou verzi před vánocema a byl to podle mě úspěch a dev několikrát potvrdil že pracují na nových módech)

Tak já jezdim loidě RB i AB, ale prostě to není ono WoW jsem zkusil kdysi dávno jak vyšlo a tam to bylo zábavný no, tady jeto takové divné a mišmaš....prostě žádná zábava, a ty vlnky s střílení do písku / nebo naprosto mimo než kam míří děla je taky kapitola pro sebe...

• Confused 1

Hrál jsem před nějakou dobou Německé lodě a mám tam asi 6 člunů .. 

Že by ty jejich zbraně byly nějak účinné se mi nezdálo .. spíš se ( tehdy ) oplatilo jezdit naplno a sprejovat co se objevilo poblíž ,

takže i tak bylo na tom nízkém tieru účinné sbírat asisty .. pak jsem toho nechal,protože jsem toho masomlýnku už měl dost .. 

Hrát s křižníkem,že po spawnu popluju cca 200 metrů a pak bude statická přestřelka .. to mě docela děsí ..

medal medal medal

4 minutes ago, Night_Trapper said:

Hrál jsem před nějakou dobou Německé lodě a mám tam asi 6 člunů .. 

Že by ty jejich zbraně byly nějak účinné se mi nezdálo .. spíš se ( tehdy ) oplatilo jezdit naplno a sprejovat co se objevilo poblíž ,

takže i tak bylo na tom nízkém tieru účinné sbírat asisty .. pak jsem toho nechal,protože jsem toho masomlýnku už měl dost .. 

Hrát s křižníkem,že po spawnu popluju cca 200 metrů a pak bude statická přestřelka .. to mě docela děsí ..

To sem právě od vyššího BR očekával něco nového, no spíš jeto horší než ty čluny...GJ chybí nápaditost námořního modu, vše mají ale to nejdůležitější bohužel ne....upřímně jsem rád že jsem " testerem " zadarmo...tady není nic co by stálo zato podpořit....

Edited by Paya_CZ
  • Confused 1

18 minutes ago, Paya_CZ said:

Tak já jezdim loidě RB i AB, ale prostě to není ono WoW jsem zkusil kdysi dávno jak vyšlo a tam to bylo zábavný no, tady jeto takové divné a mišmaš....prostě žádná zábava, a ty vlnky s střílení do písku / nebo naprosto mimo než kam míří děla je taky kapitola pro sebe...

Já nějak marně hledám rozdíl v gameplayji. :dntknw: 

Divné a mišmaš? Moho vědět co?

Věc názoru,naopak mě gameplay s vlnkama baví. Hold co se dá dělat :dntknw: Nevíc vlnky většinu času nejsou zas tak velké.

9 minutes ago, Paya_CZ said:

To sem právě od vyššího BR očekával něco nového, no spíš jeto horší než ty čluny...GJ chybí nápaditost námořního modu, vše mají ale to nejdůležitější bohužel ne....upřímně jsem rád že jsem " testerem " zadarmo...tady není nic co by stálo zato podpořit....

Osobně jeden z nejhoršíš postojů které může člověk kterému se něco  nelíbí mít...

• Upvote 1
medal medal

Ten gameplay... 

Gameplay s obsazováním bodů má svou logiku,problém je že je ten smysl u všech map stejný.. 

U letounů je výhoda,že každá letecká bitva se vyvíjí jinak a konečně to není jen o sluncem zalité obloze,ale jsou tam mraky a noc,chybí škaredé počasí a vysloveně slota kdy se letí na slepo,na přístroje.. 

U lodí je to počasí nejdůležitější 

.... noc-to byla doba vyloženě pro čluny ... mlha až k hladině,déšť,vlny a řekl bych že pro čluny se ty mapy povedly u větších lodí je ta ostrovní oblast past,tam to bude chtít jiné mapy... 

A kdyby hra (RB) pro letouny a nově lodě měla zapnutý častější mód EC ,tak by to vůbec nebylo od věci ....

medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.