Sign in to follow this  
kheynom

Micubiši T-2K

 

Mitsubishi T-2K je japonský nadzvukový výcvikový stroj vyvinutý počátkem 70. let. V aktualizaci 1.87 dostanou japonští piloti příležitost postoupit do nadzvukové éry díky zavedení ozbrojené verze T-2, která se ve hře objeví již velmi brzy!

 

Ve zkratce: První japonský nadzvukový stroj, jak historicky, tak i ve War Thunderu.

Něco z historie
 

Po konci 2. sv. války a vytvoření JSDF se japonská výzbroj, alespoň co se týkalo letadel, skládala zejména ze zahraničních strojů. Zatímco se v druhé polovině 20. století vojenské letectví přesunovalo do nadzvukové éry, Japonsko řešilo jak udržet krok s rychlým technologickým vývojem.

 

V polovině 60. let Japonsko začalo hledat nový nadzvukový výcvikový letoun, který měl nahradit již nevyhovující podzvukový Fuji T-1. Muselo padnout rozhodnutí, jestli nakupovat v zahraničí, nebo vyvinout vlastní letadlo. Nakonec byla vybrána druhá možnost.

 

V roce 1967 poslaly tři japonské firmy své návrhy a vyhrál ten od Mitsubishi. V březnu 1968 byla dokončena technická dokumentace a začala konstrukce prototypu označeného jako XT-2. Počátkem 1971 byl prototyp hotov a v červenci téhož roku proběhl jeho první let.

 

Po úspěšném prvním letu prvního prototypu byly objednány další tři. Ze čtyř zkonstruovaných prototypů byly dva bez výzbroje a dva se zbraněmi. Ty pak sloužily jako základ pro výrobu sériových strojů.

 

XT-2 splnil dané požadavky a začal být vyráběn pod označením T-2. Bylo objednáno 90 sériových letounů, ale do konce výroby v roce 1988 jich bylo vyrobeno celkem 96, počítaje prototypy a zkušební verze. Stroje T-2 byly zařazeny do výzbroje JSDF v roce 1975 a zůstaly ve službě až do roku 2006.

 

 

image

 

Ve War Thunderu bude T-2K prvním nadzvukovým strojem na 6. úrovni japonského tech. stromu letectva - v nadcházející aktualizaci 1.87. Již brzy budou mít japonští piloti příležitost bojovat v nadzvukových rychlostech s pokročilou řízenou výzbrojí!

 

image
Stáhnout tapetu: 1280x1024 1920x1080 2560x1440

T-2K pohání dva proudové motory Ishikawa-Harima TF40-801A, což jsou japonské licenčně vyráběné verze motorů Rolls-Royce Turbomeca Adour. Každý z těchto motorů dokáže vyprodukovat v tahu až 20,95 kN a až 31,76 kN při zapnutí přídavného spalování. Tato hrubá síla znamená, že T-2K dokáže vyvinout rychlost až 1700 km/h (Mach 1,6) ve výšce 10 km.

 

Kuriozita: T-2 byl prvním čistě japonským letounem, který prorazil zvukovou bariéru a cestoval nadzvukovou rychlostí.

 

Navzdory faktu, že T-2 byl výcvikový stroj, japonští piloti ve War Thunderu se nemusí bát, že bychom je do bitvy poslali s prázdnou! T-2K představuje vyzbrojenou verzi tohoto výcvikového stroje a nabízí tak svým pilotům slušnou možnost volby.

 

t2_06_1280h720_48d7dfe61ea747d39d78d71ab

 

Kromě hlavní výzbroje, kterou tvoří jeden 20mm rotační kanón v nose, může T-2K nést konvenční pumy, raketnice s neřízenými střelami a také dvě střely vzduch-vzduch typu AIM-9B Sidewinder! Díky výběru podvěsné výzbroje bude T-2K podávat vynikající výkony nejen v leteckých bitvách, ale lze ho použít i v kombinovaných.

 

T-2K je na svém finálním přiblížení do nejvyšší úrovně tech. stromu japonských letadel - jeho přílet je očekáván spolu s vydáním aktualizace 1.87. Mezitím sledujte novinky s informacemi o dalších aspektech velké aktualizace mířící do hry. Do té doby přejeme šťastný lov, piloti!


 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jsem zvědav, kolik kamufláží bude vylétatelných a kolik bude za 200 GE. Zase nám soudruzi trochu tápou v balancu, 50tky budou létat proti 70tce, která je o 250-300 km/h rychlejší.

medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Kaizy said:

Jsem zvědav, kolik kamufláží bude vylétatelných a kolik bude za 200 GE.

Tak zrovna kamufláže za GE mě netrápí. Přeci jen je WT F2P a z něčeho žít musí. No a "kosmetika" je pro tenhle účel ideální... :)

U letadel jsou kamufláže stejně k prdu a u tanků stačí jedna pro každý prostředí (les, poušť, zima). Cokoliv dalšího je bonus, a tedy má smysl za to něco chtít...

medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Ghjji

Zaujímalo by ma ako chcú vybalancovať T2-K keď napríklad F100D dosiahne reálne okolo 1200 km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Ghjji said:

Zaujímalo by ma ako chcú vybalancovať T2-K keď napríklad F100D dosiahne reálne okolo 1200 km/h

Velmi jednoduše, napsáno může být cokoliv a kolega se neustále snaží s prouďákem dosáhnout té rychlosti co je psána a bohužel ani při letu střemhlav ne a ne:D, papír a virtuální obzvláště snese všechno;). Mně spíše zajímá kdo bude tyto stroje hrát jako klasické bitvy letadla / letadla ?, myslím tím klasické AB ( tam to hraje mizivé % lidí a většinou 6x6 ), v RB klasických netuším ale v pozemních RB to určitě bude vidět.

Edited by Paya_CZ
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.