Sign in to follow this  
kheynom

Savoia-Marchetti SM.92

image
Stáhnout tapetu: 1280x1024 1920x1080 2560x1440

SM.92 je prototyp italské těžké stíhačky z konce války vyvinutý na základech svého předchůdce SM.91. Ačkoliv se tento dvouocasý válečný stroj na frontovou linii nikdy nepodíval, budou moci italští piloti kompletně otestovat jeho konstrukci v bitvě v nadcházející aktualizaci War Thunderu 1.87!

 

Ve zkratce: Odlehčená a dále vylepšená verze italské prototypové těžké stíhačky SM.91 s univerzálnější výzbrojí.

Něco z historie
 

I když těžká stíhačka SM.91 již dříve prokázala dobré letové charakteristiky, ukázalo se, že je na svou zamýšlenou roli zachytávání bombardérů moc těžká. Kromě toho nedosahovala původních hodnot max. rychlosti a stoupavosti, jaké Regia Aeronautica požadovala.

 

Proto padlo rozhodnutí tyto nedostatky napravit úpravou konstrukce. Italští inženýři si brzy uvědomili, že jedinou cestou jak toho dosáhnout je snížení hmotnosti letounu. Došlo tedy k zásadním zásahům do konstrukce.

 

Kokpit byl přesunut do levého trupu, čímž došlo k odstranění gondoly uprostřed, dálkově ovládaná věž byla zaintegrována do zadního kormidla a proběhly další menší změny konstrukce. Redesign draku a snížená hmotnost přispěla k lepší letovým charakteristikám stroje.

 

Nakonec byla konstrukce odsouhlasena v roce 1943 byl vyroben jeden prototyp SM.92. V té době už ale válka v Itálii skončila a SM.92 se testoval do roku 1944 výhradně s německými výsostnými znaky. Během jednoho z testů ale na prototyp omylem zaútočila italská stíhačka C.205 a letoun těžce poničila. Nakonec byl jediný prototyp SM.92 o něco později zničen při spojeneckém bombardování.

 

image
 

Ve War Thunderu se SM.92 objeví jako těžká stíhačka na 4. úrovni italského tech. stromu letectva - s vydáním nadcházející aktualizace 1.87. Na rozdíl od svého předchůdce je SM.92 o něco rychlejší a obratnější díky nižší hmotnosti a nabízí také širší škálu nabízené výzbroje.

 

Největším rozdílem mezi SM.91 a SM.92 jsou letové výkony. Ačkoliv je to stále dvoumotorový těžký stíhač, byla hmotnost SM.92 snížena o několik stovek kilogramů díky odstranění kokpitu uprostřed a jeho integraci do levého trupu. Díky tomu se mírně zvýšila rychlost stroje na 615 km/h ve středních výškách a zároveň se trochu zlepšila celková ovladatelnost a stoupavost.

 

Dalším rozdílem mezi SM.92 a SM.91 je výzbroj. Místo letadla drtící konfigurace šesti 20mm kanónů na SM.91 najdete u SM.92 více hlavní na úkor jejich ráže. Jinými slovy je SM.92 vybaven jen třemi 20 kanóny, které doplňují čtyři těžké kulomety Breda-SAFAT ráže 12,7 mm.

 

Dále je nutno zmínit, že tato palebná síla je rozmístěna po obou trupech, konkrétně v jejich nosech a na centrální části křídla - zbraně jsou umístěné poměrně daleko od sebe a je tak o něco těžší trefit nepřítele mimo nastavenou vzdálenost soustřelu.

 

sm_92_06_1280h720_bdb9bfa6d972e226c3aa9c

 

Kromě dopředné výzbroje chrání zadní polosféru letadla jedna dálkově ovládaná věž s těžkým kulometem, integrovaná v zadní části stroje do výškovky. Pokud to stále některým pilotům nestačí, u SM.92 najdete stejnou sekundární výzbroj, jako u jeho předchůdce.

 

Tímto děkujeme Paolo Miana z kulturní asociace Gli Archivi Ritrovati za jejich pomoc s archivy SIAI-Marchetti a materiály k letounům SM91/92. Bez jejich pomoci by tato unikátní letadla ve War Thunderu nemohla existovat.

 

SM.92 se objeví v řadách Regia Aeronautica spolu s vydáním nadcházející aktualizace 1.87. Mezitím sledujte pozorně novinky, ať vám neunikne nic z chystané aktualizace, která se ve hře objeví již velmi brzy. Do té doby přejeme čisté nebe, piloti!


 

  • Like 1
  • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.