Jump to content

Przykład" chorego" systemu punktowania na EC SB Air (by GJN):

Drużyna                    A           B
Kill'e (gracz)             24          8
Kill'e (AI)                  1            3    
Naziemki                 15           3
Asysty                     8             2
TNT                        3,213     0,911

A efekt - drużyna B prowadzi w punktacji.:facepalm:

P.S. I jeszcze zaznaczam - nie chodzi o zarobki, bo mam to w nosie, tylko o takie niezrozumiałe nonsensy punktowania.

Punktowanie.jpg

Edited by PL_Mirko
medal medal medal

@PL_Mirko bo pewnie wykonali wiecej zadań. Standard.
Druzyny, które koncentrują się na prywatnej punktacji (czy to kille czy TNT) zwykle przegrywają bo drużyna przeciwna zagarnęła więcej stref A. Tak samo zwiadowca to 1 kill a daje tyle samo punktów co cala formacja 6 czy tam 9 bomberów czy szturmoców AI.

Kille na graczach nie wnoszą praktycznie nić do punktacji ogólnej.

Co zaś do zniszczonych celow naziemnych to możesz ich zniszczyć sporo ale jeśli nie wygrasz bitwe nic to nie da. Strona atakująca zwykle zacyzna ze znaczną przewagą i zniszczenie kilku celów w każdej bitwie obronnej może nie wystarczyć

Edited by przybysz86
medal medal medal medal medal

2 hours ago, chmooreck said:

Dodatkowo nie bierzesz pod uwagę statystyk graczy, którzy opuścili mecz.

bardzo cenna uwaga. Jak poprzedni gracze nabili sporo punktów i wyszli to jeśli nie ma ich na liście, ich punkty nadal się liczą

• Like 1

• 6 months later...

@MasterBLB Może zarobki na symce (czym innym niż bombowcem) są słabe, ale symulanci na brak rp narzekać nigdy nie będą :3

Zrobiłem dwa zrzuty na bazy (3x ruska 500kg) B-25-tką i jakieś dwie naziemki z konwoju utłukłem. Dostałem za to 30k srebra.

Strach zgadywać ileż to lwów drukują Me 264 za bombienie lotnisk.

bandicam_1854.png
bandicam_1855.png
bandicam_1856.png
bandicam_1857.png
bandicam_1858.png
bandicam_1859.png
bandicam_1860.png
Zostało mi niecałe 5k expa do wybadania ostatniego Jaka z IV-tej ery. Jeszcze 33k zostało na nowe latadło :3
bandicam_1861.png
bandicam_1862.png
bandicam_1863.png
bandicam_1864.png
Tej modyfikacji weszło 28k expa:
bandicam_1865.png
bandicam_1866.png
Nigdzie mi te screeny nie pasują, więc wrzucę tu, bo chociaż część z mojego gadania jest zbieżna (chyba że mowa o ekonomii wyłącznie w charakterze lwów).
Mam już set do robienia wagerów ruską nacją na AB sklecony, teraz zrobię dwa wagery za 100k SL i...
Jety! Helki! I jakiś bardziej skompletowany set powojenny do SBGF będzie jak trochę dobiję czołgi, bo w nich też trochę zaszedłem. Tylko niektóre nielogiczne zagrywki gadzin odnośnie składu pojazdów do list na SBGF psuje całą zabawę. ASU-57 pokąsa i przebije od boku Pattona M48 i M60, więc nie wiem czemu nie miałby siedzieć w powojennym secie, tam gdzie jego miejsce. Nawet na tym najniższym, pod warunkiem że jest to Blok Wschodni vs NATO, a nie Alianci vs Oś. BTR-152 mógłby trafić na listę z wczesnymi helkami. A R3 mógłby w ogóle zostać przeniesiony z setu drugowojennego na powojenny (ten najwyższy, żadny inny). Przede wszystkim mapy też mogłyby być dobrane lepiej - żadnych Wietnamów i Korei na liście ww2. I żadnych amerykańskich portów i Alasek w ogóle na SBGF.

Edited by Nightwolf_

43 minutes ago, Nightwolf_ said:

Może zarobki na symce (czym innym niż bombowcem) są słabe, ale symulanci na brak rp narzekać nigdy nie będą :3

A tak, już sam to zauważyłem przy innej okazji. Tym bardziej boli jak się co chwila jakaś maszynka odblokuje, a tu z lewkami krucho :/

medal medal medal medal medal medal medal medal

27 minutes ago, MasterBLB said:

Tym bardziej boli jak się co chwila jakaś maszynka odblokuje, a tu z lewkami krucho :/

Zacznij grać na SB Air, a przekonasz się, że wcale nie jest tak krucho z lewkami.

Ja tam nie narzekam na zarobki na SB EC, maszyny wykupione na bieżąco i sporo "sreberek" na koncie:DD

Lewki.jpg

Edited by PL_Mirko
medal medal medal

20 minutes ago, PL_Mirko said:

Zacznij grać na SB Air, a przekonasz się, że wcale nie jest tak krucho z lewkami.

Ja tam nie narzekam na zarobki na SB EC, maszyny wykupione na bieżąco i sporo "sreberek" na koncie:DD

Jak się nic nie kupuje to tak ;)
Jeśli latasz głównie II i III erą a badasz V czy VI to idzie to tak wolno, żę na pewno kasy będzie więcej niż progresu RP.
Ja doszedłem teraz do podobnego momentu gdzie gram na IV erze a badam VI - i już progres jest bardzo powolny.

Problemem nie jest jednak to, że w EC się traci a to jak dużo zarabiasz per godzina gry w porównaniu z innymi trybami.
Jeśli latasz jako myśliwiec i masz przeciętne staty (albo niedaj latasz jako CAS) to Twoje zarobki w porónaniu z innymi trybami jakie znam (czołgowe SB i RB, morskie RB) lub z jakich znam kwestię zarobków z drugiej ręki (lotnicze RB) będą słabe.

Zarobki per kill pewnie mamy wysokie ale kille/h niskie i ogólnie tracimy.

Ja doskonale rozumiem, że to gra "free-2-play" czyli na nasze "kto nie smaruje ten nie jedzie" i wiele gier tego typu ma model taki, że od pewnego momentu bez konta premium jest ciężko i trzeba grać na niższych tierach, żeby zarobić na wyższe. Luzik - tak działa ten świat. Niech jednak działa sprawiedliwie dla wszystkich :)

No i trzeba też powiedzieć, że od czasu założenia tego tematu przeze mnie przeżyliśmy kilka mniejszych lub większych zmian w ekonomii zarobków czy kosztów napraw poszczególnych samolotów.
Ogólnie mam wrażenie, że dysproporcja między bomberami a myśliwcami się zmniejszyła. Pozstaje kwestia CAS
no i wspomnianej dysproporcji zarobków między trybami

On 16/08/2020 at 23:19, przybysz86 said:

Jak się nic nie kupuje to tak ;)

Nic się nie kupuje?

BTW. Sorry, że nie płaczę i nie jęczę razem z Tobą jaki to ten wirtualny Świat by Gaijin jest niesprawiedliwy, ale nie czuję takiej potrzeby.. 

Gram dla relaksu nie dla grindu...

A jeżeli masz syndrom grindu to płać i płacz;)

shot 2020.08.18 00.26.07.jpg

medal medal medal

12 minutes ago, PL_Mirko said:

Nic się nie kupuje?

BTW. Sorry, że nie płaczę i nie jęczę razem z Tobą jaki to ten wirtualny Świat by Gaijin jest niesprawiedliwy, ale nie czuję takiej potrzeby.. 

Gram dla relaksu nie dla grindu...

w takim razie pogratulować zarobków. Widać nie jestem tak dobrym pilotem jak Ty :)

ja mam wybadane i niekupione samoloty za paręnaście/parędziesiąt milionów SL (mając obecnie 300k). Plus drugie tyle na wyekspercenie załóg.

20 hours ago, przybysz86 said:

.... Widać nie jestem tak dobrym pilotem jak Ty :)

Nie!  
Ja jestem co najwyżej średnio-zaawansowanym graczem, ale za to bardzo aktywnym, staram się zrobić wszystko, aby to moja drużyna zwyciężyła.
Kiedy jest taka potrzeba wsiadam do bombera i niszczę bazy, a za chwilę w szturmowcu czy nawet F6F-5 z podwieszonymi bombkami atakuję naziemki.
Rozbijam się często przy tym, ale nie zwracam uwagi na staty z jednym wyjątkiem - staram się, aby na koniec bitwy K\D wyniosło 1\1 - co nie zawsze mi się udaje. 

Ty jesteś na pewno lepszym wirtualnym pilotem. Masz dużą wiedzę teoretyczną na temat samolotów.
Obserwowałem twoją grę w kilku bitwach i mogę się mylić, ale grasz asekuracyjnie jak rasowy myśliwiec - climbing i atak z góry, krótka seria i frag.
A to jest moim zdaniem  mniej opłacalne niż moja rola w bitwie "wszechstronnego konia roboczego".  

medal medal medal

@PL_Mirko nie to jest głównym problemem moim  zdaniem. Każdy przyczynia się na swój sposób do zwycięstwa. Do tego mój styl latania wynika z tego, że nie chcę ginąć bo śmierć kosztuje mnie połowę kasy za dany lot.

Ale jeśli chodzi o to co jest rdzeniem problemu to dysproporcje w zarobkach. Patrz jak różnią się zarobki za kille vs za bomby.
unknown.png

unknown.png

a co Twoim zdaniem jest trudniejsze?

Wypracować sobie pozycję, wymanewrować wroga, dobrze ocenić wyprzedzenie, nauczyć się balistyki broni, walczyć z przeciągnięciami, nauczyć zarządzania energią w walce kołowej, nauczyć się manewrów ofensywnych i defensywnych i w końcu może zestrzelić samolot czy nacisnąć spację kilka razy a w między czasie siedzieć sobie na dupie z myszą w ręku i kliknąć parę razy we wroga podczas gdy Twój autopilot potrafi lecieć idealnie poziomo nawet z urwaną 1/3 skrzydła?

Do tego Ci wszyscy mouse-warriorzy lezą do SB bo w RB i AB nie mają szans (tam myśliwce mają też mouse-aim) i przy okazji SB daje im duuuużo więcej RP.
Im nawet nie zależy tak bardzo na kasie - mogą ją tracić ginąć co lot. To ja czy Ty jesteśmy na straconej pozycji bo jeśli atakujemy bombery (tak też nie latam tylko za przyjemnymi w walce myśliwcami ale jak widzę bombera wroga to go atakuję nawet jak wiem, że zginę, jeśli tylko ma 1% szans, że zatrzymam go nim zrzuci bomby)
No i jak widać na screenach - bomber nawet jeśli będzie miał 100% zgonów i nigdy nie wróci to i tak zarobi więcej niż ja. Jego 50% jest większe niż moje 100%.

Do tego dołóż fakt, że zarabiasz dużo więcej RP niż SL oraz to że płacisz za spawn, tracisz SL za zgon (RP nie) i płacisz SL za moduły i załogi na poziomie ekspert a zobaczysz czemu nie stać mnie na zakup maszyn.
Mnie zakup maszyny + ekspert + wszystkie moduły jakie wybadam w i kupię (nawet uwzględniając kasę jaką zarobię je badając) kosztuje proporcjonalnie więcej SL niż RP na jego wybadanie. A przecież w przeciętniej bitwie zarabiam ok 20-50% więcej RP niż SL.

Jasne - jak się lata samolotami II-III ery, nie eksperci załóg, kupuje samoloty ale nimi nie lata (więc nie płaci za załogi, moduły i eksperta) a przy tym bada samoloty V ery samolotami III to tak - zarabia się więcej SL niż RP

I nawet nie chcę zaczynać o zarobkach w CASie.
Poniżej masz zarobki w samolocie premium + konto premium:

unknown.png

:facepalm:

Edited by przybysz86
  • Like 1

Pozdrowienia dla symulantów, oto efekt dzisiejszego losowania wielkiego trofeum:

Spoiler

551608769_shot2020_08_2411_52_29.thumb.j

No cóż, jak widać kolejny był mi niezwykle potrzebny ;]

Spoiler

1026169517_shot2020_08_2411_54_57.thumb.

Edited by MasterBLB

@MasterBLB każdy dostaje to co mu potrzebne. Ja np dostalem ostatnio 20 backupów na różne samoloty :good:

I potem jak ktoś zapyta to GJ może z czystym sumieniem powiedziec, że szanse na 1mln SL są calkiem spore

Spoiler

... proporcjonalne do ilości posiadanych SL ;) 

3 minutes ago, przybysz86 said:

proporcjonalne do ilości posiadanych SL

A wiesz @przybysz86 coś w tym może być? Bo to już z 4-5 milion jaki mi z tego trofeum losuje, a jeszcze ze 2 mi wpadły z tych randomowych losowań po bitwie.

• 3 weeks later...

O wiele lepiej się zarabia na SB jak nie ma wiele (albo jeszcze lepiej: żadnych) modułów do wybadania :3

Przy okazji: udało mi się wylądować bez końcówki skrzydła i kółka ogonowego.
Kółko straciłem jak rąbnąłem nim w dach czołgu. Kawałek skrzydła później, po tym jak zestrzeliłem stodziewiątkę i zahaczyłem o zestrzelony samolot:
bandicam_2211.png
bandicam_2212.png
bandicam_2213.png
Myślałem że mi ogon się urwie gdy ten tarł o ziemię.
bandicam_2215.png
bandicam_2216.png
bandicam_2217.png
bandicam_2218.png
bandicam_2219.png
bandicam_2220.png
bandicam_2221.png
bandicam_2222.png

Edited by Nightwolf_

Dzisiaj, a w zasadzie wczoraj trafiłem na chyba szczyt ubóstwa symulantów - nie mieć kasy na kupienie ekspertów na 1 maszynę III ery i 4 z II, to ludzkie pojęcie przechodzi iż taka bida u was panuje. Ten rekord biją tylko koledzy z dywizjonu którzy dali radę zbankrutować podczas szturmu lotniczego.

38 minutes ago, MasterBLB said:

Dzisiaj, a w zasadzie wczoraj trafiłem na chyba szczyt ubóstwa symulantów - nie mieć kasy na kupienie ekspertów na 1 maszynę III ery i 4 z II, to ludzkie pojęcie przechodzi iż taka bida u was panuje.

proszę Cię. mnie kiedys nie było stać na spawn (50% kosztów naprawy) maszyny z III ery (i to nie najdroższej) ;)

A do poziomu jaki opisujesz mogę dobić w 2min (wliczając zalogowanie się do gry) bo mam maszyn za jakieś 7mln wybadane do kupienia i tylko 700k na koncie* :)

*z perspektywy SB to "aż"

Edited by przybysz86

@MasterBLB pamiętasz teorię, że szczęście sprzyja bogatym?

Dobiłem ostatnio do miliona ciężką pracą. W związku z tym GJ postanowiło dać mi kolejny:
unknown.png

a tak to pare lat nie mialem

Edited by przybysz86
  • Haha 1

@przybysz86

Pamiętam. Co bardziej interesujące, miliony z tych skrzynek mi wpadały jak miałem na stanie 99M oraz 199M - przypadek?

Tak czy siak, gratuluję, milionik ekstra toć dla symulanta solidny zastrzyk gotówki. A weźcie pomęczcie jeszcze Ślimaków o możliwość bezpośredniego handlowania między graczami wagerami i rozkazami za srebro, to wtedy niejeden milionik z mej puli powędruje do Ciebie w zamian za zakłady na orły ^^

2 minutes ago, MasterBLB said:

A weźcie pomęczcie jeszcze Ślimaków o możliwość bezpośredniego handlowania między graczami wagerami i rozkazami za srebro, to wtedy niejeden milionik z mej puli powędruje do Ciebie w zamian za zakłady na orły

obstawiam, że jeśli już to się ślimak zgodzi za GJNy z czego pobierze 20% prowizji.

Raczej nie mają interesu pozwolić za SL. Nie po to tną nam zarobi i uniemożliwiają nam robienie wagerów w symce, żebyśmy je przehandlowali potem.

Szczerze to już chętnie bym je na warbondy przemielił jak stare skrzynki z bazarku ostatnio. Zawsze można za to jakiś booster kupić czy coś (do II poziomu sklepu jeszcze czasem od biedy dobiję grając w czołgi)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...