Sign in to follow this  
CZ_Luther

Body pro nasazení letadla

Ahoj, jak mám chápat tohle? Proč jednou můžu letadlo použít a podruhé ne, když mám přesný počet bodů? Podle čeho se to řídí? Musím s tankem dát alespoň 1kill a 1 assist, nebo stačí 1 obsazení základny, aby mě to povolilo letadlo? :p: Nebo snad záleží jestli jsem +1 BR a vlastně nemám s latadlem šanci, tak mi to povolí? Či jsem -1 BR a letadlo mě to zakáže, protože bych byl OP?

wtf1.png

wtf2.png

medal medal medal medal medal

To je divné teda. :D Takže i cena se řídí podle BR předpokládám. Takže když jsem +1BR tak mám stroje levnější než když je to naopak viz screeny?o_o

13 minutes ago, CZ_Luther said:

To je divné teda. :D Takže i cena se řídí podle BR předpokládám. Takže když jsem +1BR tak mám stroje levnější než když je to naopak viz screeny?o_o

Tak na tohle bych zrovna nespoléhal :lol2:

24 minutes ago, CZ_Luther said:

Ano, cena za nasazení se vskutku liší podle rozmezí BR v té konkrétní bitvě. Když máš v sestavě stroj s BR nejvyšším, potřebuješ víc. Všechno se to odvíjí podle stroje s nejvyšším BR v tvojí sestavě, stejně jako to funguje u matchmakingu... :)

U letadel se navíc cena liší podle vybraný výzbroje. Za bomby, rakety a jinej přídavnej bordel se platí ještě extra. Proto se může stát, že když máš třeba u stíhačky vybraný bomby v podvěsu, tak ti body pro nasazení stačit nemusí. Ovšem když ty bomby sundáš, letadlo nasadit můžeš... :)

• Like 1
medal medal medal medal

9 hours ago, ManOfHarlech said:

Ano, cena za nasazení se vskutku liší podle rozmezí BR v té konkrétní bitvě. Když máš v sestavě stroj s BR nejvyšším, potřebuješ víc. Všechno se to odvíjí podle stroje s nejvyšším BR v tvojí sestavě, stejně jako to funguje u matchmakingu... :)

U letadel se navíc cena liší podle vybraný výzbroje. Za bomby, rakety a jinej přídavnej bordel se platí ještě extra. Proto se může stát, že když máš třeba u stíhačky vybraný bomby v podvěsu, tak ti body pro nasazení stačit nemusí. Ovšem když ty bomby sundáš, letadlo nasadit můžeš... :)

Že s bombami je letadlo dražší vím. :good:Dokonce, že čím vyšší BR, tím vyšší cena za nasazení, narozdíl od podivného názoru KaTo_DC ze kterého jsem vydedukoval pravý opak. Spíše než cenu, ale stále nechápu proč jednou letadlo můžu vzít a podruhé ne. :dntknw:

Vím, je to maličkost, ale RB jsem začal hrát nedávno se stroji do BR 4.0 a 3 tieru max, jinak preferuji arkádu, kde jedu skoro všude už jen top tier, který je naprosto nehratelný, tak zkouším nízko-tierový RB a je to větší "relax" než nízko-tierová AB. :DD

• Confused 1

2 minutes ago, CZ_Luther said:

Že s bombami je letadlo dražší vím. :good:Dokonce, že čím vyšší BR, tím vyšší cena za nasazení, narozdíl od podivného názoru KaTo_DC ze kterého jsem vydedukoval pravý opak. Spíše než cenu, ale stále nechápu proč jednou letadlo můžu vzít a podruhé ne. :dntknw:

Vím, je to maličkost, ale RB jsem začal hrát nedávno se stroji do BR 4.0 a 3 tieru max, jinak preferuji arkádu, kde jedu skoro všude už jen top tier, který je naprosto nehratelný, tak zkouším nízko-tierový RB a je to větší "relax" než nízko-tierová AB. :DD

Vidíš a já z tvého podivného dotazu vydedukoval, že je ti jasné, že pokud jsi "top" stroj, máš dražší nasazení (a obráceně) a jen jsem ti tvůj názor schválil :D.

• Haha 1
medal medal

Jak již zde bylo uvedeno,tak body nasazení se odvíjí od MM a BR tvé aktivní lišty (BR +/- 1.0).Jsi-li v dané bitvě TOP TIER,tak body na nasazení letadla jsou minimálně 530 a nejsi-li TOP TIER,tak je potřeba 480 bodů na nasazení (to je minimum).

Dále se odvíjí počet bodů na nasazení od toho,jakou máš výzbroj na daném letadle a o jaký jde druh letadla.

Pro jednoduchost platí toto: stíhač bez přídavné výzbroje minimálně 480 bodů (pozor podvěsy s přídavnou palebnou silou u některých letadel zůstávají na                                                                480!,např. Bf-109 F4)

stíhač s přídavnou výzbrojí (bomby,rakety) minimálně 530 bodů na nasazení

:salute:

Edited by Mennerico_CZ
  • Confused 1
  • Upvote 1
medal medal medal

Tak jo, ještě někdo má zde touhu vyjádřit se na otázku na kterou se neptám? :facepalm: Pokud nevím odpověď, tak nepíši nic. Asi pokládám dotaz příliš "komplikovaně", ale opravdu nevím proč mi tu každý reaguje na počet bodů a ne na to, proč jednou za body (které mám) si letadlo můžu vzít a podruhé ne. Na to tu jsou i ty screeny, že to není žádný výmysl. Neřeším, že jednou stojí 430 a podruhé 530, když potřetí bude třeba za 500 rovných a s bombami za 600.

Snaha dobrá (té si cením) ale v úplně jiném směru. :good: Mám ale mizernou trpělivost, takže pro ty méně chápavé to zkusím menší slohovkou...jednu bitvu nahraji 300 bodů, letadlo stojí 300 bodů = můžu si ho vzít do bitvy a ještě zkusit něco uhrát. Příjde další bitva já opět nahraji přesný počet pro nasazení letadla, tentokrát tedy 350 a letadlo mi to opět povolí. Jenže pak příjde další bitva, kde opět mám 350 bodů z 350 potřebných pro nasazení letadla, ale tentokrát mi hra tvrdí, že letadlo nemůžu použít i když body mám. Zajimá mě proč?

3 hours ago, CZ_Luther said:

Asi pokládám dotaz příliš "komplikovaně", ale opravdu nevím proč mi tu každý reaguje na počet bodů...

To protože jsi se na to vůbec nezeptal a hodil jsi tam BEZ VYSVETLENI nic neříkající screeny. Proto. :) Na co se na těch screenech ptáš jsi nám vysvětlil až teď...

3 hours ago, CZ_Luther said:

...jednu bitvu nahraji 300 bodů, letadlo stojí 300 bodů = můžu si ho vzít do bitvy a ještě zkusit něco uhrát. Příjde další bitva já opět nahraji přesný počet pro nasazení letadla, tentokrát tedy 350 a letadlo mi to opět povolí. Jenže pak příjde další bitva, kde opět mám 350 bodů z 350 potřebných pro nasazení letadla, ale tentokrát mi hra tvrdí, že letadlo nemůžu použít i když body mám. Zajimá mě proč?

A moje odpověď je - nevím. Jen hádám, že za to může nějaká Gaijinovská zaokrouhlovací funkce, která ve skutečnosti po nějakém interním přepočtu ohodnotí letadlo na 350,00000001 (btw - tahle dementní funkce je používaná třeba v exelu, kde lze nasimulovat, aby 700/2=350,00000001 (nebo 349,9999999)), ale na screen hodí zaokrouhlenou sumu.

• Thanks 1
medal medal

32 minutes ago, KaTo_DC said:

To protože jsi se na to vůbec nezeptal a hodil jsi tam BEZ VYSVETLENI nic neříkající screeny. Proto. :) Na co se na těch screenech ptáš jsi nám vysvětlil až teď...

19 hours ago, CZ_Luther said:

Ahoj, jak mám chápat tohle? Proč jednou můžu letadlo použít a podruhé ne, když mám přesný počet bodů? ...

Hned v prvním příspěvku jsem položil, zřejmě dosti nejasnou, otázku. ;)

Ale konečně mám odpověď na svoji "hloupou" otázku. Díky, KaTo_DC! Jestli je to něco podobného, jak uvádíš s tím Excelem, tak je to ojeb nadruhou od Gaijinu. Nepříjde mi to fér zakazovat něco, na co mám nárok a čím bych mohl bitvu ještě nějak vylepšit/zvrátit v prospěch mého týmu, jen protože ve skutečnosti mám 529,999 z potřebných 530. :dntknw:

Tohle je screen výsledků z pozemní RB.. A to je jen to, co se mi podařilo sundat..

Gaijin by měl vážně zvýšit počet potřebných bodů pro spawn letadla...

Spoiler

IksImAy.jpg

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.