Sign in to follow this  
CZ_Luther

Body pro nasazení letadla

Ahoj, jak mám chápat tohle? Proč jednou můžu letadlo použít a podruhé ne, když mám přesný počet bodů? Podle čeho se to řídí? Musím s tankem dát alespoň 1kill a 1 assist, nebo stačí 1 obsazení základny, aby mě to povolilo letadlo? :p: Nebo snad záleží jestli jsem +1 BR a vlastně nemám s latadlem šanci, tak mi to povolí? Či jsem -1 BR a letadlo mě to zakáže, protože bych byl OP?

wtf1.png

wtf2.png

medal medal medal medal medal

To je divné teda. :D Takže i cena se řídí podle BR předpokládám. Takže když jsem +1BR tak mám stroje levnější než když je to naopak viz screeny?o_o

13 minutes ago, CZ_Luther said:

To je divné teda. :D Takže i cena se řídí podle BR předpokládám. Takže když jsem +1BR tak mám stroje levnější než když je to naopak viz screeny?o_o

Tak na tohle bych zrovna nespoléhal :lol2:

24 minutes ago, CZ_Luther said:

Ano, cena za nasazení se vskutku liší podle rozmezí BR v té konkrétní bitvě. Když máš v sestavě stroj s BR nejvyšším, potřebuješ víc. Všechno se to odvíjí podle stroje s nejvyšším BR v tvojí sestavě, stejně jako to funguje u matchmakingu... :)

U letadel se navíc cena liší podle vybraný výzbroje. Za bomby, rakety a jinej přídavnej bordel se platí ještě extra. Proto se může stát, že když máš třeba u stíhačky vybraný bomby v podvěsu, tak ti body pro nasazení stačit nemusí. Ovšem když ty bomby sundáš, letadlo nasadit můžeš... :)

• Like 1
medal medal medal medal

9 hours ago, ManOfHarlech said:

Ano, cena za nasazení se vskutku liší podle rozmezí BR v té konkrétní bitvě. Když máš v sestavě stroj s BR nejvyšším, potřebuješ víc. Všechno se to odvíjí podle stroje s nejvyšším BR v tvojí sestavě, stejně jako to funguje u matchmakingu... :)

U letadel se navíc cena liší podle vybraný výzbroje. Za bomby, rakety a jinej přídavnej bordel se platí ještě extra. Proto se může stát, že když máš třeba u stíhačky vybraný bomby v podvěsu, tak ti body pro nasazení stačit nemusí. Ovšem když ty bomby sundáš, letadlo nasadit můžeš... :)

Že s bombami je letadlo dražší vím. :good:Dokonce, že čím vyšší BR, tím vyšší cena za nasazení, narozdíl od podivného názoru KaTo_DC ze kterého jsem vydedukoval pravý opak. Spíše než cenu, ale stále nechápu proč jednou letadlo můžu vzít a podruhé ne. :dntknw:

Vím, je to maličkost, ale RB jsem začal hrát nedávno se stroji do BR 4.0 a 3 tieru max, jinak preferuji arkádu, kde jedu skoro všude už jen top tier, který je naprosto nehratelný, tak zkouším nízko-tierový RB a je to větší "relax" než nízko-tierová AB. :DD

• Confused 1

2 minutes ago, CZ_Luther said:

Že s bombami je letadlo dražší vím. :good:Dokonce, že čím vyšší BR, tím vyšší cena za nasazení, narozdíl od podivného názoru KaTo_DC ze kterého jsem vydedukoval pravý opak. Spíše než cenu, ale stále nechápu proč jednou letadlo můžu vzít a podruhé ne. :dntknw:

Vím, je to maličkost, ale RB jsem začal hrát nedávno se stroji do BR 4.0 a 3 tieru max, jinak preferuji arkádu, kde jedu skoro všude už jen top tier, který je naprosto nehratelný, tak zkouším nízko-tierový RB a je to větší "relax" než nízko-tierová AB. :DD

Vidíš a já z tvého podivného dotazu vydedukoval, že je ti jasné, že pokud jsi "top" stroj, máš dražší nasazení (a obráceně) a jen jsem ti tvůj názor schválil :D.

• Haha 1
medal medal

Jak již zde bylo uvedeno,tak body nasazení se odvíjí od MM a BR tvé aktivní lišty (BR +/- 1.0).Jsi-li v dané bitvě TOP TIER,tak body na nasazení letadla jsou minimálně 530 a nejsi-li TOP TIER,tak je potřeba 480 bodů na nasazení (to je minimum).

Dále se odvíjí počet bodů na nasazení od toho,jakou máš výzbroj na daném letadle a o jaký jde druh letadla.

Pro jednoduchost platí toto: stíhač bez přídavné výzbroje minimálně 480 bodů (pozor podvěsy s přídavnou palebnou silou u některých letadel zůstávají na                                                                480!,např. Bf-109 F4)

stíhač s přídavnou výzbrojí (bomby,rakety) minimálně 530 bodů na nasazení

:salute:

Edited by Mennerico_CZ
  • Confused 1
  • Upvote 1
medal medal medal

Tak jo, ještě někdo má zde touhu vyjádřit se na otázku na kterou se neptám? :facepalm: Pokud nevím odpověď, tak nepíši nic. Asi pokládám dotaz příliš "komplikovaně", ale opravdu nevím proč mi tu každý reaguje na počet bodů a ne na to, proč jednou za body (které mám) si letadlo můžu vzít a podruhé ne. Na to tu jsou i ty screeny, že to není žádný výmysl. Neřeším, že jednou stojí 430 a podruhé 530, když potřetí bude třeba za 500 rovných a s bombami za 600.

Snaha dobrá (té si cením) ale v úplně jiném směru. :good: Mám ale mizernou trpělivost, takže pro ty méně chápavé to zkusím menší slohovkou...jednu bitvu nahraji 300 bodů, letadlo stojí 300 bodů = můžu si ho vzít do bitvy a ještě zkusit něco uhrát. Příjde další bitva já opět nahraji přesný počet pro nasazení letadla, tentokrát tedy 350 a letadlo mi to opět povolí. Jenže pak příjde další bitva, kde opět mám 350 bodů z 350 potřebných pro nasazení letadla, ale tentokrát mi hra tvrdí, že letadlo nemůžu použít i když body mám. Zajimá mě proč?

3 hours ago, CZ_Luther said:

Asi pokládám dotaz příliš "komplikovaně", ale opravdu nevím proč mi tu každý reaguje na počet bodů...

To protože jsi se na to vůbec nezeptal a hodil jsi tam BEZ VYSVETLENI nic neříkající screeny. Proto. :) Na co se na těch screenech ptáš jsi nám vysvětlil až teď...

3 hours ago, CZ_Luther said:

...jednu bitvu nahraji 300 bodů, letadlo stojí 300 bodů = můžu si ho vzít do bitvy a ještě zkusit něco uhrát. Příjde další bitva já opět nahraji přesný počet pro nasazení letadla, tentokrát tedy 350 a letadlo mi to opět povolí. Jenže pak příjde další bitva, kde opět mám 350 bodů z 350 potřebných pro nasazení letadla, ale tentokrát mi hra tvrdí, že letadlo nemůžu použít i když body mám. Zajimá mě proč?

A moje odpověď je - nevím. Jen hádám, že za to může nějaká Gaijinovská zaokrouhlovací funkce, která ve skutečnosti po nějakém interním přepočtu ohodnotí letadlo na 350,00000001 (btw - tahle dementní funkce je používaná třeba v exelu, kde lze nasimulovat, aby 700/2=350,00000001 (nebo 349,9999999)), ale na screen hodí zaokrouhlenou sumu.

• Thanks 1
medal medal

32 minutes ago, KaTo_DC said:

To protože jsi se na to vůbec nezeptal a hodil jsi tam BEZ VYSVETLENI nic neříkající screeny. Proto. :) Na co se na těch screenech ptáš jsi nám vysvětlil až teď...

19 hours ago, CZ_Luther said:

Ahoj, jak mám chápat tohle? Proč jednou můžu letadlo použít a podruhé ne, když mám přesný počet bodů? ...

Hned v prvním příspěvku jsem položil, zřejmě dosti nejasnou, otázku. ;)

Ale konečně mám odpověď na svoji "hloupou" otázku. Díky, KaTo_DC! Jestli je to něco podobného, jak uvádíš s tím Excelem, tak je to ojeb nadruhou od Gaijinu. Nepříjde mi to fér zakazovat něco, na co mám nárok a čím bych mohl bitvu ještě nějak vylepšit/zvrátit v prospěch mého týmu, jen protože ve skutečnosti mám 529,999 z potřebných 530. :dntknw:

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.