Sign in to follow this  
kheynom

torpédoborec Leningrad

 

Leningrad je vedoucí lodí své třídy, kterou tvořila trojice sovětských torpédoborců postavená v 30. letech a určená pro Baltskou flotilu. Někteří kapitáni se již seznámili s Moskvou, její sesterskou lodí, ale nyní Leningrad dostupný všem jako jedna z hlavních cen námořního maratonu!

 

Ve zkratce: Vedoucí loď třídy torpédoborců Leningrad v pozdně-válečné konfiguraci s vylepšenou protiletadlovou obranou.

 
Něco z historie:
 

Torpédoborce třídy Leningrad byly prvními velkými válečnými plavidly postavenými Sovětským svazem po socialistické revoluci a následné občanské válce. Sovětští konstruktéři se inspirovali francouzskou třídou Vauquelin a stvořili torpédoborec Projekt 1, který měl předčít všechny tehdejší sovětské torpédoborce ve výzbroji.

 

Torpédoborec Projekt 1 byl schválen v únoru 1930 a kýl první lodi byl položen v roce 1932. Leningrad, jako vedoucí loď své třídy, začal být konstruován v listopadu 1932 a spuštěn na vodu o rok později. Během námořních zkoušek Leningrad dosahoval mnohem vyšších rychlostí, než bylo projektováno. Objevily se ale i problémy, díky kterým bylo jeho zařazení do výzbroje zpožděno - loď procházela modifikacemi v suchém doku.

 

V prosinci 1936 byl Leningrad konečně zařazen do výzbroje a zařazen do Baltské flotily. Po německé invazi do Sovětského svazu byl Leningrad úkolován ochranou minolovek a později i sám kladl miny. Loď operovala zejména v okolí Kronstadtu a Leningradu a často zasypávala nepřátelské pozice na pobřeží palbou, případně chránila spojenecké jednotky. Leningrad tak činil až do konce obléhání Leningradu v roce 1944.

 

Po 2. sv. válce Leningrad sloužil Leningrad v Baltské flotile a počátkem 50. let prošel velkou modernizací. Přesto byla loď o nedlouho později předělána na cvičný cíl až do počátku 60. let, kdy v květnu roku 1963 jeho historii nadobro ukončila protilodní střela.

 

image
 

Ve War Thunderu bude Leningrad hráčům dostupný ve formě jedné z hlavních cen čekajících na kapitány v námořním maratonu. Ačkoliv sdílí mnoho vlastností se svou sesterskou lodí Moskva, nabízí Leningrad lepší protivzdušnou obranu a dovolí tak jejím kapitánům díky prémiovému statutu rychlejší postup k lehkým křižníkům.

 

Leningrad má stejnou hlavní výzbroj jako Moskva - tvoří ji pětice 130mm děl B-13. Tato děla dokáží protivníka slušně pocuchat, ale je nutno dodat, že věže ve kterých jsou umístěná se otáčí velmi pomalu a nedokáží tak rychle reagovat na novou hrozbu. Kapitáni ale vždycky v takovém případě mohou situaci vyřešit vypuštěním vějíře torpéd z jeho dvojice čtverných 533mm torpédometů.

leningrad_01_1280h720_6f49cb6a6eb703a6f3
Stáhnout tapetu: 1280x1024 1920x1080 2560x1440

Na rozdíl od Moskvy ale na Leningradu najdete větší sekundární a protiletadlovou výzbroj. Torpédoborec Leningrad je pro boj s letadly a menšími plavidly vystrojen dvěma samostatnými 76mm děly 34K s možností střelby protiletadlové munice, šest samostatných 37mm kanónů 70-K a čtyři samostatné těžké kulomety DŠK ráže 12,7mm. Ve výsledku se tak kapitáni Leningradu nemusí tolik starat o letadla a hlídkové čluny a soustředit se na boj s ostatními velkými plavidly, zatímco se střelci postarají o zbytek.

 

Stejně jako její sesterská loď, i Leningrad je pancéřován jen ve formě pancéřových štítů u hlavních děl. Leningrad ale ke své ochraně může využít svou rychlost - dokáže vyvinout až 43 uzlů (80 km/h) - může se tak nepřátelské palbě vyhnout pomocí ostrých manévrů.

 

leningrad_02_1280h720_f9f0132185e009b302

 

Vedoucí loď své třídy Leningrad budou moci získat všichni kapitáni jako jednu z hlavních cen námořního maratonu. Zúčastněte se eventu a získejte kromě Leningradu i několik dalších odměn! Do té doby přejeme hodně štěstí a klidné moře, kapitáni!


 

  • Like 3
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.