Jump to content

Propozycje nowych pojazdów

• 1 month later...

1. M51 Isherman. Powstała przy wydatnej pomocy francuskich speców modyfikacja wysłużonych izraelskich Shermanów. Z wież wozów z długą 76-ką wyrzucono starą armatę i wciśnięto nową, skróconą wersję (z 56 do 44 długości kalibrów) francuskiej 105-ki znanej z AMX 30. Zwiększono siłę ognia kosztem zapasu amunicji. Mógłby trafić do regularnego drzewka.

17060674195_4f33b43e29_b.jpg

M51--e1500738640955.jpg

2. Izraelski M10 Wolverine, ale z francuskim działem SA50 L/57 (które jest już w grze). Historia ich powstania jest ciekawa - same pojazdy odkupiono kilka lat po zakończeniu WW II po cenie złomu, wyremontowano, wymieniono silnik na diesel oraz armatę na skuteczniejszą. IMO mógłby być jako normalna premka lub do wygrania w evencie.

elticpk.jpg

l51pmfo.jpg?resize=620,442&ssl=1

Nie jest to co prawda sprzęt stricte francuski, tylko powstały przy pomocy ich speców, ale w grze są przecież maszyny jak MaGach 3.

Edited by derbo81
  • Like 1
  • Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• 3 weeks later...
  • 6 months later...

Ostatnio o tym czytałem i... to jest świetne!

Wybraźcie sobie samochód pancerny zaprojektowany zaraz po WWII, mający 8 kół, 6 wałów napędowych, zdwojone stanowisko kierowcy (przód-tył), 40mm pancerz, wieżę od AMXa i 90mm działo (były też z 75) przeznaczone do niszczenia T-54. Do tego używane w konfliktach na całym świecie. Wyobraziliście sobie?

O to Panhard EBR :wub:

panhard.png.3309c2dcf392649e9ef980711078

Tutaj są świetne zdjęcia stojących egzemplarzy. Pod koniec są też wersje... transportu piechoty oraz wraki:

http://www.massimocorner.com/afv/Surviving_Panhard_EBR.pdf

PS W Europie i Afryce samochody pancerne przeznaczone do niszczenia T-54 były swego czasu dość modne (był jeszcze np. dużo biedniejszy Panhard AML) i tak dobrze się sprawdzały w niszczeniu czołgów (w różnych konfliktach w Afryce), że nawet Amerykanie postanowili mieć swój samochód i... jest on we Włoskim drzewku jako premka na 8.0, a jego imię to Cadillac Commando V-150 - @ZdechlypieS - lepsza nazwa niż Abdul, co?

PPS Niektórzy pewnie wiedzą o tym znacznie więcej, ale zapewne wiele osób tak jak ja nic nie wie lub prawie i dla nich to napisałem, bo wydało mi się ciekawe.

medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...