Jump to content

Polskie drzewko maszyn w War Thunder ?

Witam, tak więc ostatnio przeglądnąłem pewien post na forum z przed niespełna 2 lat w którym to ktoś nasunął pomysł dodania osobnego drzewka polskich jednostek, lecz wiele osób stwierdziło że nie ma na to wystarczająco dużo maszyn i można by było zrobić co najwyżej drzewko międzynarodowe. Tak więc zainspirowało mnie to do poszukania maszyn które w takim drzewku mogły by się znaleźć, bo prędzej czy później o ile Ślimakowi się nie zbankrutuje prawie na pewno do gry zostaną dodane maszyny wielu innych nacji, w tym i polskie. Tak więc o to taka moja skromna lista maszyn z krótkimi opisami

Jednostki naziemne niskich er:

Tutaj w większości umieszczę wynalazki z okresu 20 lecia międzywojennego w sporej części jedynie prototypy ale jeżdżące i szczelające

-TKS (tankietka z 20mm karabinem maszynowym wz. 38FK)

-TKD ( eksperymentalne działo samobieżne uzbrojone w  wz. 25 kal. 47 mm ,,Pocisk" )inne tankietki odpadają ze względu na zbyt słabe uzbrojenie

-4TP (lekki czołg rozpoznawczy z 20mm karabinem maszynowym wz. 38FK)

-PZInż 130 ( lekki pływający czołg z armatą automatyczna 20mm)

-PZInż 160 (działo samobieżne z armata Boforsa kalibru 37 mm)

-7TP ( tego pana chyba nie trzeba przedstawiać)

-9TP (modernizacja 7TP mająca wejść do produkcji pod koniec 39 roku)

-10TP (Prototyp czołgu pościgowego z armatą Boforsa)

-14TP(czołg szturmowy już z 50 mm pancerza i docelowo armatą kalibru 47mm)

-20/25TP (już niestety tylko makieta i maszyna na papierze ale planowana specyfikacja pasuje już do średnich er i można by było zrobić z tego kilka wariantów)

Dalsze TP to już niestety tylko same założenia i ewentualnie rysunki na papierze a średnie ery tak jak w przypadku Włochów i Francuzów trzeba by było wypełnić używanymi przez Polaków maszynami innych nacji czyli głownie rosyjskimi i brytyjskimi

Na wyższych erach będzie już trochę biedniej i mniej "naszo" ale można by było walnąć np

-T-55AM Merida  (polska modernizacja T-55)

-PT-91 (polska modernizacja T-72)

-PT-91M ( Podrasowana wersja eksportowa dla Malezji)

-PT-16/17 ( Propozycje modernizacji PT do nowszych standardów)

- Anders ( prototyp wozu bojowego z armatą 120mm)

-Leoparda 2PL (Modernizacja polskich Leopardów 2A4 do nowszego standardu)

-WWO Wilk (rosomak z armatą 120mm)

I tak na oko mamy juz ponad 20 maszyn razem z ich różnymi wariantami moze to być i prawie 30 a dodając paręnaście zapychaczy w postaci pojazdów z innych nacji na średnie ery ( jak już to miało miejsce w innych nowych drzewkach ) mamy już w sam raz materiału :) 

Oczywiście jest to tylko moja sugestia, śmiało możecie pisać jakie pojazdy byście jeszcze dodali a jakie według was nie pasują i dlaczego. Jeśli to sie Wam spodoba to dorobię jeszcze podobna listę z lotnictwem i pelotkami ;)

PS. Chyba dobry dział wybrałem ?

• Like 4
  • Haha 4
  • Confused 5

Ale takie 7TP i TKS z 20 mm mogły by się spokojnie w grze znaleźć. Dużo gorsze pojazdy są w drzewku włoskim czy francuskim.

W lotnictwie za to istne szaleństwo: PZL.7, 11, 24, 23, 43, 37.

Edited by Osberth
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 2
medal medal

U Francuzów w drzewku normalnym lub jako premki (jedno nie wyklucza drugiego) to jestem za i to bardzo mocno. Ale tylko te maszyny, które istniały, no i co najważniejsze - które są możliwe do odtworzenia. Pancernie wypadamy słabo,nieco lepiej lotniczo. W marynarce np. ORP "Grom" czy "Wicher" w drzewku, a "Błyskawica" i "Burza" jako premium (albo na odwrót - byle miały inne uzbrojenie). "Ptaszkami" czy monitorami rzecznymi na niskich BR-ach też bym nie pogardził. Gdyby tak ktoś opracował grywalny model którejkolwiek naszej maszyny i dogadał się tak jak gracze z  Rumunii z IAR-em, to bym był zadowolony bardzo...

• Like 3
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

U Francuzów ? Przecież oni nie używali ani jednego z naszych czołgów ani samolotów, jak już to my ich sprzętu.

Patrząc realnie to z maszyn, które byłyby jako tako grywalne w warunkach Tjundry wybór mamy jeszcze mniejszy

Czołgi:

TKS - pierwsza era BR max 1.3

7TP - pierwsza/druga era BR max 2.0

Obydwa używane po kapitulacji przez Niemców do pacyfikowania partyzantki

PT91 Twardy - idealny kandydat na 6 erę w drzewku braci ze wschodu.

Samoloty:

PZL P24 - druga era BR 2.3 do 2.7 (używany przez Rumunię, Bułgarię, Grecję i Turcję od biedy do brytyjskiego drzewka)

Łoś - druga era BR jakieś 3.0 (używany przez Rumunię np. podczas nalotów na ZSRR)

Śmigłowce:

Sokół ???

Marynarka:

Błyskawica

Grom

Wicher

Burza

Gryf (stawiacz min)

Do drzewka brytyjskiego idealne.

• Like 1
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal

1 hour ago, cebulowy_rycerz said:

U Francuzów ? Przecież oni nie używali ani jednego z naszych czołgów ani samolotów, jak już to my ich sprzętu.

Ja wiem, historię znam, ale to gra jest... (jaka jest taka jest). Gdyby polskie maszyny były dodane rozrzucone do drzewek niemczysków/angoli/ruskich jako zdobyczne/sojusznicze to płacz byłby łolaboga (najmniejszy chyba przy anglikach). Z resztą, np. przy marynarce jak to podzielić - "Wichry" wzorowane na "Bourrasque" - do Francuzów, a "Gromy" budowane w angielskich stoczniach do GB? Trałowce naszej konstrukcji i produkcji w drzewku niemiaszków-bo 3 u nich dużej służyły niż przed wojną pod naszą banderą?  A u Francuzów, którzy obfitością maszyn w drzewku nie grzeszą, byłoby OK. Sojusznik przedwojenny niby. :p: Dodać do gry na tej samej zasadzie co IAR u Włochów - oni na nim też nie latali.A po cichu liczę na czołgi Węgier w przyszłości we włoskim drzewku, też raczej ubogim).

Jeździdła

TKS - pierwsza era BR max 1.0 (patrz AMR.35 lub włoski L3)

7TP - pierwsza era BR max 1.0 (patrz T-26)

PT91 Twardy - idealny kandydat na 5 erę w drzewku Francji jako premka lub eventowy gift

Latadła:(tu mogłoby być sporo więcej maszyn, zależnie od możliwości odtworzenia, więc od dokumentacji)

PZL P.11 we wszystkich odmianach - 1.0 (patrz rezerwy Francji) jako premka/gift tamże

PZL P.24 max 2.0

PZL 23 Karaś max 1.3

PZL 30 Żubr - max 1.7

PZL 37 max 2.7

Latacze - oprócz "Sokoła" mamy Mi-2 "Żmija" oraz Mi-24 :) kandydaci na francuskie premium lub gift (albo i jedno i drugie)

Edit: "Gryfa" też Francuzi klepali....dość długo :)

Edited by derbo81
  • Haha 1
  • Upvote 1

4 hours ago, Osberth said:

Ale takie 7TP i TKS z 20 mm mogły by się spokojnie w grze znaleźć. Dużo gorsze pojazdy są w drzewku włoskim czy francuskim.

W lotnictwie za to istne szaleństwo: PZL.7, 11, 24, 23, 43, 37.

Chciałbyś grać polskimi premkami z niemieckiego, czy z ruskiego drzewka?

Łoś - druga era BR jakieś 3.0 (używany przez Rumunię np. podczas nalotów na ZSRR)

I pacyfikowania ludności cywilnej...

Marynarka: 

Błyskawica

Grom

Wicher

Burza

Gryf (stawiacz min)

I to jest dobry pomysł. Okręty rzeczywiście służyły w ramach Royal Navy, a część z nich nawet należała wcześniej do niej.

6 hours ago, SkorpioPL said:

-20/25TP (już niestety tylko makieta

Poproszę źródło, że powstała makieta.

W Polsce nie rozważano nawet takich czołgów. Czy jeśli nie stać Cię na Alfa Romeo to będziesz planował ubezpieczenie nowego Ferrari i chodził po ubezpieczalniach, aby przedstawiły oferty? Dodajmy, że aby pooglądać te oferty musisz jeszcze zapłacić.

Sam proponujesz drzewko na które miałoby czołgi w 1 erze, może pojedyncze w 2 i później w 6... super drzewko! Za dużo WoT, za mało historii ;)

• Like 2
  • Haha 2

19 minutes ago, Durzy said:

Chciałbyś grać polskimi premkami z niemieckiego, czy z ruskiego drzewka?

A dlaczego nie angielskiego dla czołgów i francuskiego dla lotnictwa? Jak popatrzeć na licencje, miało by to większy sens. Od biedy PT-91 w ZSRR.

Podwozie od 7TP i ogon od PZL.24 już w grze mamy :wink:

Edited by Osberth
  • Like 1
medal medal

12 minutes ago, Osberth said:

A dlaczego nie angielskiego dla czołgów i francuskiego dla lotnictwa? Jak popatrzeć na licencje, miało by to większy sens. Od biedy PT-91 w ZSRR.

Ale nasze samoloty po porażce w 1939 nie latały we Francji, a czołgi nie jeździły w Anglii, a jeśli chcesz angielskie czołgi w angielskim drzewku, ale z polskim malowaniem to masz przecież "Scorpiona" do kupienia za 4000 orzełków. Gdybym wylosował na niego zniżkę 70% to od razu bym kupił.

• Like 1

53 minutes ago, Durzy said:
3 hours ago, cebulowy_rycerz said:

Marynarka: 

Błyskawica

Grom

Wicher

Burza

Gryf (stawiacz min)

I to jest dobry pomysł. Okręty rzeczywiście służyły w ramach Royal Navy, a część z nich nawet należała wcześniej do niej.

Raczej należała później :)  Jeśli już, to RN miała przez jakiś rok "Błyskawicę" i nieco dłużej "Burzę". Tylko te posiadanie było raczej formalne, ww. okręty stały sobie bezczynnie przy nabrzeżu. Ew. prób morskich ""Gromów" przed wojną nie liczę. A i tak przy ww. okrętach 3 do 2 dla francuskiego okrętów pochodzenia :) 

18 minutes ago, Durzy said:

Ale nasze samoloty po porażce w 1939 nie latały we Francji, a czołgi nie jeździły w Anglii,

No i? IAR-y nie latały pod niebem Italii, tak jak Bumerangi pod niebem Albionu.;) Nie zapominajmy,że to tylko gra, gdzie historyczność jest w sporej dozie poświęcona na rzecz grywalności, w której IMO jedynym sensownym miejscem ew. naszych maszyn jest drzewko Francji.

Edited by derbo81

Osobiście już wolę, żeby nie było ich wcale niż mają zrobić taką tandetę jak w konkurencyjnej grze. Na upartego można dodać nacje czołgów czeskie, szwedzkie, australijskie, hiszpańskie, czy inne w których 90 % pojazdów to prototypy sicrete dokumente albo kopie innych pojazdów dostępnych już w grze.

• Like 3
medal medal medal medal medal medal medal medal

Guest

Dla mnie liczy się tylko Łoś ,

bo to nie jest kolejny pierdzilolek z 1 ery , tylko przekozacka maszyna przedwojenna .

Czy będę latał z szachownicą czy rumuńskim krzyżem mało mnie obchodzi . Ja chcę Łosia :crying:

1 hour ago, wieko45 said:

W kółko ten sam temat, to ja zaproponuję nowość - może weźmiemy czołgi z Warhammera 40K, nalepimy na nie polskie orły i szachownice i będzie równie autentyczne "polskie drzewko".

WG ma licencje na czołgi z Warhammera... 

14 minutes ago, HATAMOTO said:

Dla mnie liczy się tylko Łoś ,

bo to nie jest kolejny pierdzilolek z 1 ery , tylko przekozacka maszyna przedwojenna .

Czy będę latał z szachownicą czy rumuńskim krzyżem mało mnie obchodzi . Ja chcę Łosia :crying:

Łosiem podobno latało się jak myśliwcem. Też bardzo chciałbym zobaczyć ten samolot w grze, bo uważam że jest to nasz najlepszy samolot z czasów II wojny światowej. 

Edited by FortisYankee

Ja bym chciał kawalerzyste, takiego na koniu. Z Urem. Podjechać na koniku do lasu, albo do jakiegoś kościółka, zakraść się na dzwonnicę i strzelać do niemiaszków i kufajmańców, albo z między skał :DD Grałbym wtedy RB, obiecuję! :lol2:

On 13/01/2019 at 23:08, derbo81 said:

No i? IAR-y nie latały pod niebem Italii, tak jak Bumerangi pod niebem Albionu.;)

Australia jak i Kanada należały do Wspólnoty i uznawały tego samego Króla, więc jak najbardziej pasuje do drzewka!

O IARach nic nie wiem, nie wiem jak wyglądała wspólna walka Włoch i Rumunii. Na pewno pasowałyby do niemieckiego drzewka, bo koniec końców OŚ musiała pomagać każdemu wspólnikowi poza Japonią i wysyłać swój sprzęt, swoje wojsko i dowódców... Przyznam, że osobiście żałuję, że zrezygnowano z czołgowego drzewka włosko-węgierskiego, bo mielibyśmy wtedy kilka ciekawych czołgów.

On 13/01/2019 at 23:08, derbo81 said:

w której IMO jedynym sensownym miejscem ew. naszych maszyn jest drzewko Francji.

TP7 był rozwinięciem brytyjskiego Vickersa E, tak jak T26. Zarówno Vickersy E jak i francuskie R/H35. TP10 to znowu pomysł oparty na wizji amerykańskiego bajkopisarza Christiego. Natomiast słyszałem o wieeelu polakach walczących później na czołgach brytyjskich, a francuskich jakoś nie. Z samolotami było podobnie. Patrząc na podejście Polaków i Francuzów, do walki w 1940, to przypisywanie tych pierwszych do drzewka tych drugich, byłoby okrutną obrazą dla tych pierwszych...

Mnie się marzy drzewko "reszta świata" i myślę, że to byłby najsensowniejszy pomysł, tylko nie wiem jak by ono miało być losowane w RB. Jako 3 nacja?

1 hour ago, Durzy said:

rezygnowano z czołgowego drzewka włosko-węgierskiego

Nigdzie nie napisali, że zrezygnowali :p W grudniu mogą nam dać niespodziankę i zamiast szwedzkiego to gałązki innych państw Osi do makaroniarzy

1 hour ago, Durzy said:

Jako 3 nacja?

Dodali niedawno oddzielne flagi, zapewne się da przypisać, żeby pojazdy tylko z danej linii (np. węgierskiej czy czechosłowackiej) mogły brać udział w bitwie (oczywiście RB/SB bo na AB to bezsens). Wtedy jednak nie da się stworzyć zwykłego lineupu ze względu na pustkę w dostępnych pojazdach.

Edited by AdBl0k

8 hours ago, Durzy said:

Ja bym chciał kawalerzyste, takiego na koniu. Z Urem. Podjechać na koniku do lasu, albo do jakiegoś kościółka, zakraść się na dzwonnicę i strzelać do niemiaszków i kufajmańców, albo z między skał :DD Grałbym wtedy RB, obiecuję! :lol2:

Mam kandydata na rezerwę w naszym drzewku :)

PICT3543.JPG.jpg

• Like 1
  • Haha 2

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...