Jump to content

Nowa mechanika lotnisk na EC

Dziś dostaliśmy nowe lotniska i prawdopodobnie jeszcze nie wiecie gdzie robić kupkę z waszych bomberków.

816UUrW.jpg

To podstawowe cele. Jest ich 4 i żeby lotnisko padło musimy zniszczyć wszystkie. Bombardowanie strefy zniszczonej nie da nam efektu.

Lotnisko na mapie taktycznej ma 4 kwadraciki symbolizujące za pomocą kolorów hp pojedynczych stref. Ale ich umiejscowienie niema pokrycia z umiejscowieniem stref więc albo walimy na pamięć albo z 4km próbujemy wypatrzeć plamki po np. bombkach 50kg... Tak czy inaczej fajnie ale mogli to lepiej rozwiązać.

• Like 3

Czyli strategiczne bombardowanie znad chmur na "ślepo" nie będzie miało sensu :P Kolejny gwóźdź do trumny dla bombowców a ukłon dla szturmowców.

• Like 1
  • Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal

Nieskończona konfrontacja

• Nowa mechanika — lotniska modułowe. W skrócie: każde lotnisko składa się teraz z 4 modułów. Są to pas startowy, składy paliwa, kwatery obsługi i płyta postojowa samolotów. Status każdego z modułów widoczny jest na ikonie lotniska i rzutuje na jego sprawność. Całkowita ilość „Punktów Wytrzymałości” lotniska składa się z „Punktów Wytrzymałości” poszczególnych modułów. Bomby trafiające w już zdemolowany moduł nie pogłębią zniszczeń, podobnie jak trafienia ulokowane w ogólnym obrysie lotniska, ale nie w którymś konkretnym module.
  • Wszystkie lotniska w Nieskończonej Konfrontacji zostały zaktualizowane, by działać w ramach nowej mechaniki. Usprawnienia obejmują też zwiększenie komfortu startu i lądowania, dzięki wydłużonemu pasowi startowemu.

Ech... szkoda że nie na RB... ;)

• Like 2
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

LastGrayAngel już podpowiedział jak to się je:

https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/406004-upcoming-enduring-confrontation-updates/&page=27&tab=comments#comment-7923878

Pozycja ikonek na symbolu lotniska:

pas startowy (lewy górny)              kwatery (prawy górny)

składy paliwa (lewy dolny)              płyta postojowa (prawy dolny)

pas startowy - cały obszar do lądowania - gdy zniszczony całkowicie: spawn samolotów na tym lotnisku jest wyłaczony

kwatery - dużo namiotów - gdy pozostaje "żywe": będzie naprawiać każdą inną strefę o małą ilość (it wil repair all other zones with a small amount) [powoli przez cały czas czy po prostu odnowi tylko pewną część hp? ot, zagadka...]

składy paliwa - mała strefa z beczkami wewnątrz - gdy uszkodzone: tankowanie samolotu trwa dłużej

płyta postojowa - hangary (angars :3) - gdy uszkodzone: naprawa i uzupełnienie amunicji trwają dłużej

Cor_Angar.png

Edited by Nightwolf_
  • Thanks 1

3 hours ago, Nightwolf_ said:

Pozycja ikonek na symbolu lotniska:

pas startowy (lewy górny)              kwatery (prawy górny)

składy paliwa (lewy dolny)              płyta postojowa (prawy dolny)

A to jest zawsze tak ustawione czy jest zależne od kierunku ułożenia lotniska?

10 minutes ago, Fury_2ndAD_PL said:

A to jest zawsze tak ustawione czy jest zależne od kierunku ułożenia lotniska?

Myślę że zawsze; że ikony są nieruchome względem symbolu lotniska, a ten jest nieruchomy względem naszego ekranu - się obraca tak że zawsze dół symbolu widzimy skierowany w dół ekranu.

Ale zaraz zapytam LGA.

Udało mi się coś wykombinować z własnym [w domyśle: "customowym" zdjęciem. Nie obrazkiem mojej konkretnej osoby :3] zdjęciem wklejanym do kokpitu ŁaGG-ów, ale to jest już "kradzież", prowizorka i kombinowanie na potęgę.

Ale działa.

EDIT: Już przybysz86 zarzucił pytaniem, 14 minut temu :3

Edited by Nightwolf_

• Wszystkie lotniska w Nieskończonej Konfrontacji zostały zaktualizowane, by działać w ramach nowej mechaniki. Usprawnienia obejmują też zwiększenie komfortu startu i lądowania, dzięki wydłużonemu pasowi startowemu.
  • All airfields on all Enduring Confrontation missions have been replaced by updated ones in order to be compatible to the new mechanics. New airfields have also been improved to allow a more comfortable take off and landing due to an increase in runway length.

hmm a moze i enduring na RB bedzie to mial :D 

medal medal medal medal medal medal

16 hours ago, DukeNukem64 said:

Pewnie było, ale jak wiadomo tę parę lat to już trzeba do nich dodać znak :D.

Będę musiał w końcu znaleźć czas na tę konfrontację i z kimś ją polatać :good:.

W końcu mam parę customowych kokpitów które udało mi się po swojemu zedytować (bo większość maszyn nawet nie ma tekstur kokpitów dostępnych w assetviewerze), no i od wczoraj zacząłem badać (ledwo zaczęte z dawien dawna) drzewko sowieckie.

Standard u mnie, czyli bez mieszania typu USA+GER+JPN+IT+USSR vs IT+UK+USSR+FR na chińskiej mapie.
Jedną bitwę wczoraj udało mi się odpalić tylko dlatego że trzech gości od Osi którzy wskoczyli jednocześnie (pewnie squad) wiedzieli jak wygląda SB EC i nie wyszli po pięciu sekundach, czekali cierpliwie aż po 10 minutach ktoś od sowietów wskoczył (a wcześniej, zanim ośki dołączyły, wskoczyło dwóch ludzi po stronie sowietów, tylko każdy w odstępie trzech minut i każdy wyszedł po dwóch, dosłownie dwóch sekundach).
Przyzwoite USSR vs GER+IT na Korsuniu, przedział 1.0-2.0.
Trochę latania na I-15, dwa wyloty i trzy nieudane próby startu na stockowym Po-2 (któremu ukradli wszystkie moduły, a miałem go wypikowanego). Trzy nieudane próby wynikały z tego, że stockowemu Po-2 po pierwszym locie zmieniłem konfigurację z 2x100 na 6x50. Kto spróbuje tym wystartować ten pozna co to są 'jakieś jaja' (a kto tym wystartuje, to ma mój podziw - niestety nic bardziej materialnego :3).
Pierwszy przelot, pudło przy bombieniu stanowiska AAA i jedno zniszczone przy użyciu karabinu strzelca. Drugi przelot, jedno AAA zbombione i cztery rozstrzelane dość zgrabnie. Po-2 ma całkiem mały zapas amunicji w karabinie i strzelec nie trzyma jakiejś dodatkowej taśmy.
Wynik: wszystkie moduły wybadane, od zera do wszystkich, zużywając koło połowy albo 2/3 expa badawczego jaki ten samolot zdobył. Żeby taki wynik uzyskać na RB, musiałbym wylecieć z 10 razy, zwłaszcza biorąc pod uwagę prędkość pociaka.

Mam TS-a, mam Discorda i mam joystick. Ale też niestety nie potrafię grać na trybie mikrofonu 'przyciśnij i mów', musi to być wychwytywanie głosem. Próbowałem parę razy z klanem w PS2. A na TS-ie mam zbindowany klawisz do włączenia/wyłączenia mikrofonu jak coś niepotrzebnie hałasuje z mojej strony, i czasem się zdarzało że mówiłem do wyłączonego mikrofonu :3 Na szczęście TS mówi wyraźnie 'microphone muted/activated', więc tylko co jakiś czas go wyłączałem, żeby się przekonać czy się wyłączy czy jednak włączy :D

No i niestety mam "własny" pokój (ale na spółkę z bratem [i to młodszym]), tylko do nich drzwi nie ma. Jest tylko rama na drzwi. Drzwi będą "po remoncie" który już ze 2-3 lata jest zapowiadany. Muszę kombinować z czułością wychwytywania mikrofonu żebym nie musiał krzyczeć żeby coś wyłapał, ale też żeby nie łapał rozmów z sąsiedniego pokoju.

Cóż, człowiek stara się jak może :3

Edited by Nightwolf_
  • Like 1

Coś jest nie tak jak powinno. Wczoraj ze skrzydłowym lecieliśmy na EC4 na B-17E. Zaatakowaliśmy lotnisko na mapie Sector of "coś tam". Lecieliśmy  w kluczu a następnie równocześnie zrzuciliśmy ładunek. Ja odczepiłem 6x1000lbs kolega ładunek stokowy. Moim celem była płyta postojowa, jego pas i kwatery. Nie dość że lotnisko absolutnie nie zostało uszkodzone to jeszcze koledze zaliczyło łączy tonaż bomb zrzuconych przez naszą dwójkę. Wiemy to ponieważ masa trotylu którą mu zaliczyło była ponad dwukrotnie wyraża niż masa jego bomb co jest oczywiście niemożliwe, ja za to "dostałem" okrąglutkie 0 mimo to że odprowadzałem bomby wzrokiem i widziałem że trafiły. Ogólne uszkodzenie lotniska to 0HP

Przykład z dzisiaj. Leciałem na EC3 na B-25 i zaatakowałem lotnisko na mapie Zhengozhou (czy jakoś tak) pierwszy zrzut na kwatery (zrobiły się na żółto) ładunek 3x1000lbs, drugi zrzut na pas tym samym, z tym że pas tego nie poczuł. Żeby było śmieszniej zaliczało mi każdorazowo 1,4t tnt mimo że bomby całościowo ważyły ok 1,3t. Lotnisko w ogólnym HP nie zostało uszkodzone w ogóle.

Coś porąbali, za dużo bombowców było to zrobili je niegrywalnymi.

Edited by Fury_2ndAD_PL
  • Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...