Jump to content

AH-1G Cobra

Powoli zbieram kase na zakup tego śmiglaka. Dobre to chociaż na RB mieszane, czy tylko na bitwy helki vs helki? Jakie sety uzbrojenia polecacie? Jakieś porady co do gry tym helikopterem? 

Cobra-4-LG1.jpg

Edited by kocz17
medal medal medal medal medal

Brak PPK wyklucza go z czołganych bitew, a granatniki 40mm nie nadają się kompletnie na bitwy śmigłowcowe. Od razu najlepiej wygrindować zasobniki z minigunami a potem działko 20mm.

• Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, kocz17 said:

Dobre to chociaż na RB mieszane, czy tylko na bitwy helki vs helki?

Jeszcze nie sprawdzałem w RB mieszanych, ale w trybie eventowym to jeden z najlepszych helikopterów do walki z innymi helikopterami.

1 hour ago, kocz17 said:

Jakie sety uzbrojenia polecacie?

Standardowy czyli tylko 28 rakiet.

1 hour ago, kocz17 said:

Jakieś porady co do gry tym helikopterem? 

Lataj nisko :D

Hindy lubią wysoko latać, do tego są uzbrojone w ATGM więc raczej na ich wysokość lepiej nie wchodzić, ogólnie nie pokazywać się i jeśli to możliwe to zajść od tyłu.

Co do ulepszeń, proponuje w takiej kolejności odkrywać:

oHkKM9T.jpg

Gunpody raczej ci nie będą potrzebne, 2x7mm starcza do wszystkiego obecnie, a 40mm są za wolne.

Edited by RideR2
  • Thanks 2
medal medal medal medal

Bardzo łatwo Cobrę zestrzelić, większość śmigłowców szturmowych była tak projektowana by wytrzymać bezpośrednie trafienie z 12,7, późniejsze to już z 23mm (NATO) i 20mm (Związek Radziecki).

Tutaj tego nie ma, jeden celny pocisk z pół calówki w przedział silnikowy i albo natychmiastowa śmierć, albo czarny dym i brak możliwości kontynuowania lotu.

A co najważniejsze to, że ogon potrafi odpaść od jednego trafienia z 7,62.

Hydrami da się niszczyć czołgi. 

Śmigłowiec dość szybki, ale instruktor odpowiednio utrudnia wykonywanie tym ciaśniejszych skrętów, czy szybkich nawrotów. 

No i proponuję zawsze startować z lotniska, odrywamy się momentalnie, a lot tuż nad koronami drzew sprawia, że tak szybko jak się pojawimy, tak szybko znikamy.
Jakikolwiek zawis mija się z celem.

• Thanks 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

na helki vs helki cobry szaleja

na mieszanych 

1 hour ago, Tivoru said:

Hydrami da się niszczyć czołgi. 

wejscie smiglakiem w strefe bitwy zwykle konczy sie zgonem

przydatnosc?bez atgm?polowanie na smiglaki wroga po zrobieniu szerokiego luku omijajac battlezone ;) 

• Thanks 1
medal medal medal medal medal medal

8 minutes ago, RideR2 said:

Nie ma to jak ruskie helikoptery :D 

a idz pan:lol2:

kobra se tak mozesz poszalec, moim ruskiem se moge pomarzyc o lataniu (chyba kupie burgera na promocji :S)

dzis jednego cwaniaka w kobrze udalo mi sie uwalic z atgm,

o8rXXah.jpg

troche smiechowo ze unguided ;) 

44 minutes ago, LuftMaus said:

kobra se tak mozesz poszalec, moim ruskiem se moge pomarzyc o lataniu (chyba kupie burgera na promocji :S)

Uroki ruskich helikopterów :D

Nie moja wina że każdy waży przynajmniej 6 ton.

Pamiętaj też że używam joya, dzięki czemu mogę znacznie ciaśniej skręcać i wykonywać manewry których się nie da zrobić na mouse aimie.

medal medal medal medal

1 hour ago, RideR2 said:

Pamiętaj też że używam joya

ja tez:016:znaczy - ucze sie i sporo czasu w test flight cwicze:lol2:

pare razy unik na joyu i salwa rakiet w ryjca ostudzila zapedy niecnego latacza kory chcial mi zdjac smiglo:lol2: (na koncie foka i fj4b )))

na mouse aimie po za autohoverem to wiecej czasu walczy sie z instruktorem :S a na joyu i full control smiglo sie slucha co ma robic (i sie nie giba - chociaz chyba zmienili wartosci bo jak sie na tym startuje to nie telepie tak jak pare dni  temu)

Polecam latać z gunpodem 20mm, w większości przypadków rozwala inne helikoptery na hita, do tego wystrzeliwuje chorą ilość pocisków na minutę (6000).

Zasięg też jest ogromny:

sTcJdr1.jpg

Jedyna wada to dość duży odrzut jak chce się wystrzelić dłuższą serię, dlatego najlepiej przed tym się rozpędzić do 200 km/h.

Można też strzelać krótkimi seriami, wtedy nie ma problemu z odrzutem i wtedy też najlepiej się snajpi inne helikoptery jak są 1000-1500m dalej.

Teoretycznie używając tego gunpoda można wygrać starcie z każdym helikopterem (teoretycznie bo całkiem trudno się celuje).

Edited by RideR2
medal medal medal medal

1 hour ago, Blady_Sandej said:

Na jakim trybie grindujecie ulepszenia do Cobry? Zabieranie jej na bitwy mieszane jest raczej bez sensu (ubiłem tylko jakiegoś Sturmpanzera rakietkami zanim zginąłem od pelotki). Z kolei na helikopterowym RB kolejki wyglądają na zasadzie: 1 sowiecki śmiglak - 12 USA/GER. Arcade zostaje? 

Aktualnie zostaje AB, RB było jeszcze całkiem aktywne tuż po wyjściu 1.83, teraz już jest martwe.

Btw, mój nowy rekord, AH-1G ubity z 1.85km :D 

shot_2018.10.30_18.19.30.jpg

Gościu zaczął masowo kasować mój team to się odwróciłem i go wysnajpiłem.

Aktualnie najlepszym sposobem na rozwalanie AH-1G jest trafianie ich z 1-1.5km, z tej odległości ich 7mm miniguny nie zadają prawie żadnych obrażeń, a takie działko może zdjąć na hita (przynajmniej ten gunpod co mam).

Edited by RideR2
  • Like 1
medal medal medal medal

PS: Ktoś ma jakąś koncepcję, w jaki sposób udała się Ślimokowi sztuka następująca, że na locie testowym (sterowanie myszą) śmigłowiec nawet jakoś lata i się słucha klawiszy, a bitwie (nic nie zmieniałem w sterowaniu) - ni ch..., cegła, krowa, kupa gówna? Praktycznie nie reaguje na komendy, trwa wieki zanim się go obróci. Na sterowaniu realistycznym z kolei nie jestem w stanie opanować śmiglaka myszą - w locie po prostej jeszcze jako tako, w walce nie ma mowy - do tego nie działa sterowanie wieżyczką i trzeba celować całym śmigłowcem (a nie mam skilla Ridera2, żeby tak wywijać).

Edited by Blady_Sandej
medal medal medal medal medal medal medal

18 minutes ago, LuftMaus said:

troche poprawili.. w becie tak smiglakiem rzucalo ze masakra :lol2:

No to tak poprawili, że teraz sztywny jest jak zdechły kot.

Już widzę tę scenę w centrali:

Sergiej: "Iwan! Gracze się skarżą, że się wiertalot chybocze. Weź młotek i gwoździe, przybij go na sztywno!" 

Iwan::my_precious:

Edited by Blady_Sandej
  • Haha 1

mi sie nie chce dluzej niz 5-10 min czekac :S

a na mieszanym kobra potrafi fajnie przetrzebic wraze smiglaki (ta, gram ruskiem, "uwielbiam" kobry...) a ppk ubijesz dziada jak sie zagapi, taka zwrotna ta franca

2 hours ago, LuftMaus said:

ej serio, lepszy 'zdechly kot' niz 'zdechly ciezarny hipopotam'..ehhh zaraza moglem kupic kobre a nie pchac sie w ruskich :S

Ja żałuję, że nie kupiłem najpierw germańskiego Skowronka - przynajmniej ma ppk na stocku i karabinami też może się bronić. Tyle, że Cobrę mogłem wziąć "od ręki", bo mam V erę w USA, a do niemieckiej V ery muszę jeszcze wykupić parę wybadanych maszyn (a tanio to nie będzie). Zanim Cobrą się dogrinduję do UH z ppk, to wieki miną. Ale przynajmniej wygląda kozacko, nie to co ten ruski pokrak :lol:

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...