Sign in to follow this  
Nekeresdi

Hadihajó nyílt béta teszt

Szerintem ide lehet írni a hajós  résszel kapcsolatos tapasztalatokat.

Eddig még csak a német L.S. 3 reserve hajóval játszottam és a következőket tudom elmondani.

Elég gyors, jól fordul, egyszer sikerült újra vízre kerülni, miután partra futottam.

Amivel viszont gondom van, az a célzás. Nagy távolságról (1000 méter felett) elég nehezen tudok bármit is eltalálni. Repülőt pedig egyáltalán nem. Igazából azt sem tudom, hogy a célkereszten a rovátkák milyen távolságot jelölnek.

Ennek ellenére már két hajót kilőttem és vagy 5 assist-ot szereztem. 

Az assist-al kapcsolatban pedig rátérnék a hajós rész gazdasági hátterére: 1 assist-ért kapok kőkemény 1 SL-t, és 1 RP-t. Emellett még a modulfejlesztés is 2-3 igen jó csata modulonként.

Ilyen lassú fejlesztés se a repülőknél, se a tankoknál nincs.

medal medal medal

7 hours ago, Nyilas4 said:

1 assist-ért kapok kőkemény 1 SL-t, és 1 RP-t. Emellett még a modulfejlesztés is 2-3 igen jó csata modulonként.

Ilyen lassú fejlesztés se a repülőknél, se a tankoknál nincs.

Ezen én is kiakadtam. 7-8 assist után is szinte semmi. A kill meg ritka mint a fehér holló

medal medal

Elmondhatom, hogy gazdaság tekintetében "javult" a helyzet: Mostmár van olyan kill assist, amire 1 szem SL-t kapok, vagy egyáltalán semmit...

Részemről örülnék, ha teljesen én irányíthatnám a hajót, lövészekkel együtt és nem  kezdene el lőni az AI mindenre, ami lőtávolságába  kerül.

medal medal medal

2 hours ago, Nyilas4 said:

Elmondhatom, hogy gazdaság tekintetében "javult" a helyzet: Mostmár van olyan kill assist, amire 1 szem SL-t kapok, vagy egyáltalán semmit...

Részemről örülnék, ha teljesen én irányíthatnám a hajót, lövészekkel együtt és nem  kezdene el lőni az AI mindenre, ami lőtávolságába  kerül.

Ezekre vannak külön gombok. Van egy gomb amivel meg tudod adni, hogy hajóra, repülőre vagy mindkettőre lőjenek-e a másodlagos fegyverekkel. Illetve van külön gomb, amivel konkrét célpontot is megadhatsz nekik.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

On 24/10/2018 at 00:51, Lord_KROK said:

Ezen én is kiakadtam. 7-8 assist után is szinte semmi. A kill meg ritka mint a fehér holló

Ha esetleg nem volt meg, akkor ajánlom elolvasni az ide vonatkozó részt: https://warthunder.hu/2018/06/flotta-dijazasi-rendszer-es-jutalmak/

Hajóknál nem az számít, hogy kaptál-e asszisztot, hanem hogy mennyit raktál bele abba az asszisztba.

medal medal medal medal medal medal medal

47 minutes ago, ThaisS said:

Ha esetleg nem volt meg, akkor ajánlom elolvasni az ide vonatkozó részt: https://warthunder.hu/2018/06/flotta-dijazasi-rendszer-es-jutalmak/

Hajóknál nem az számít, hogy kaptál-e asszisztot, hanem hogy mennyit raktál bele abba az asszisztba.

1 hour ago, Kulcsos12 said:

Ezekre vannak külön gombok. Van egy gomb amivel meg tudod adni, hogy hajóra, repülőre vagy mindkettőre lőjenek-e a másodlagos fegyverekkel. Illetve van külön gomb, amivel konkrét célpontot is megadhatsz nekik.

Köszönöm mindkettőtöknek!

Hasonló leírásokból jó lenne, ha még lenne, akár angol nyelvű is. Jó  lenne azt is tudni, hogy csata elején miért kezdek 94%, 95%, 90% legénységgel.

• Upvote 2
medal medal medal

Azt ugye nem gondolják komolyan a fejlesztők, hogy a tengervíz is úgy "működik", mint a szárazföld?

Öt méterre ledobok egy 250 kg-os bombát egy hajó elé, ugyanúgy ott van a bombaveszély jel, mint a tank előtt, majd szépen felrobban a hajó. Nem kéne annak a bombának süllyedni a vízben és legfeljebb egy nagy lökéshullámot kiváltani, ami egy szimpla találatig jut el? RB légi csatákban legalábbis így működik.

Spoiler

1070987968_shot2018_10_2718_38_57.thumb.

Az Emillel én vagyok, az áldozat, aki a porfelhőben van, meg egy másodperc múlva pukkan.

medal medal medal

On 28/10/2018 at 16:41, Nyilas4 said:

Azt ugye nem gondolják komolyan a fejlesztők, hogy a tengervíz is úgy "működik", mint a szárazföld?

Öt méterre ledobok egy 250 kg-os bombát egy hajó elé, ugyanúgy ott van a bombaveszély jel, mint a tank előtt, majd szépen felrobban a hajó. Nem kéne annak a bombának süllyedni a vízben és legfeljebb egy nagy lökéshullámot kiváltani, ami egy szimpla találatig jut el? RB légi csatákban legalábbis így működik.

Hide contents

1070987968_shot2018_10_2718_38_57.thumb.

Az Emillel én vagyok, az áldozat, aki a porfelhőben van, meg egy másodperc múlva pukkan.

Azért víz alatt is tudott a bomba komoly kárt okozni (köszönhetően annak, hogy jóval erősebb ott a lökéshullám, igaz jóval kisebb távra terjed a nagyobb közegellenállás miatt), pláne ha közvetlen a hajó alatt robban. Példának okán ajánlom figyelmedbe a USS William D. Porter (DD-579) esetét, amit egy a hajó alatt (!!!) robbanó kamikaze süllyesztett el.

• Thanks 1
medal

A bombák eleve siralmasok, kezdve azzal, mikor eleve a hajóra(értsd a testre) dob az enemy 3-5 bombát (alapesetben sem értem, hogy oldalról érkező repülőgép hogy képes erre)...

Nem ezt felejtsétek el! Eleve nem értem, mi a nyavajáért repkednek gépek egy tengeri csatában?!? Oké, értem én a II Világháborúban is részt vettek. De ha ennél nagyobb hibákra (fejlesztői, történelmi, technikai) a hivatalos válasz, hogy ez csak egy játék, akkor miért nem lehet őket kifelejteni? 
Tengeri csata - ennek ellenére a második perctől alig látok hajót és csak repked a csapatok 2/3 része, totális mértékben tönretéve a játékélményt. 
Megvallom, lényegesen többet vártam ekkora csinnadratta után.

• Haha 1
medal

17 hours ago, HUN_Premorten said:

A bombák eleve siralmasok, kezdve azzal, mikor eleve a hajóra(értsd a testre) dob az enemy 3-5 bombát (alapesetben sem értem, hogy oldalról érkező repülőgép hogy képes erre)...

Nem ezt felejtsétek el! Eleve nem értem, mi a nyavajáért repkednek gépek egy tengeri csatában?!? Oké, értem én a II Világháborúban is részt vettek. De ha ennél nagyobb hibákra (fejlesztői, történelmi, technikai) a hivatalos válasz, hogy ez csak egy játék, akkor miért nem lehet őket kifelejteni? 
Tengeri csata - ennek ellenére a második perctől alig látok hajót és csak repked a csapatok 2/3 része, totális mértékben tönretéve a játékélményt. 
Megvallom, lényegesen többet vártam ekkora csinnadratta után.

3-5? Mi a túrónak annyi? 2 darab 100 kilós/250 fontos stabilan kifingat bármit rank II-ig, jó célzást feltételezve. És oldalról hogy képes erre a repülő? Szimplán elé célzol a sebesség függvényében, mint minden mozgó célpontnak.

Már megbocsáss, de miért kellene őket kifelejteni? A valóságban is főként a repülőgépek megléte vagy nem léte döntötte el a tengeri csatákat a II.VH-ban. Épp elég az, hogy a játékban a repülők nem szerepelnek csatadöntő tényezőként. Gondolj bele, kihozhat akár a komplett csapatod annyi repülőt amennyit csak bír, ha az ellen elfoglalja a bázisokat, akkor bizony ott bukta lesz (kivéve persze ha elveszítik az összes járművüket, de arra - még - nem láttam példát hajóknál). Ja, és teszem hozzá, hogy egyáltalán nem OP a repülő tengeri csatákban: ha ésszel-ész nélkül repülsz rá egy ellenséges hajókötelékre egymagad, akkor baromi sanszos, hogy rojtosra lőnek még mielőtt kioldhatnád a bombákat. 1v1-ben mondjuk kicsit másabb a helyzet, de nem reménytelen próbálkozás hajóval kilőni egy repcsit.

• Upvote 1
medal

Akkor ne nevezzék tengeri csatának, inkább "Légi csata tengeri célpontok ellen" vagy "Légi csata tenger felett". Vagy te esetleg teniszütővel sakkozol?
Magam részéről nem látok semmi értelmet abban, hogy pár perc elteltével maximum 1-2 hajó lézeng a tengeren és mindenki más repked és lövik egymást. 

S most mondjam azt, hogy több repcsit szedek le, mint ahány hajót lövök ki? Oka, hogy másra nagyon nincs mire lőnöm és elég jó légelhárítós voltam mindig... 

Ja igen, bázisfoglalás; 1-2 kört leszámítva a tapasztalat az, hogy szarik bele mindenki a bázisokba, irány a pálya legnagyobb dzsumbuja, lövünk mint a marha - a nagy számok törvénye alapján valamit csak eltalálunk -, megvan a pont a repülésre, hosszan nyomunk egy J-gombot aztán irány a levegő. 
Áruld el nekem kérlek, ennek mi a túró értelme van? 

Edited by HUN_Premorten
medal

6 hours ago, HUN_Premorten said:

megvan a pont a repülésre, hosszan nyomunk egy J-gombot aztán irány a levegő. 
Áruld el nekem kérlek, ennek mi a túró értelme van? 

Miért tanknál nem ugyanez van??? 

A 3/4-ed fórum tankozik, de mindenki alig várja, hogy ott is repülőbe üljön. 

medal medal

8 hours ago, HUN_Premorten said:

Akkor ne nevezzék tengeri csatának, inkább "Légi csata tengeri célpontok ellen" vagy "Légi csata tenger felett". 

Még nem próbáltad a tank SB-t? Pedig annak meg az a hivatalos megnevezése, hogy tank szimulátor csata...  (csak időnként a tankok hiányoznak...  :) )

• Haha 1
medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.