Sign in to follow this  
kheynom

Korveta třídy Flower

 

Druhoválečné britské korvety třídy Flower vznikly pro doprovod konvojů přes Atlantik a jejich ochranu před německými ponorkami. HMCS Brantford, kanadská korveta třídy Flower bude již brzy dostupná ve hře jako součást CBT britského Královského námořnictva!

 

Stručně: Britská korveta na nižších úrovních, ale se slušnou palebnou silou, ale poměrně mizernou mobilitou.

 
Z historie
 

Těsně před počátkem 2. sv. války se začalo ukazovat, že německé ponorky by v případě vypuknutí války představovaly vážnou hrozbu britským transatlantským konvojům. Královské námořnictvo proto potřebovalo velký počet menších plavidel, které by se této hrozbě dokázaly postavit a které by zároveň byly levné, jednoduché a rychle vyrobitelné bez dopadu na konstrukci větších válečných plavidel.

 

V reakci na poptávku navrhla firma Smiths Dock Company upravenou verzi jedné ze svých lodí o výtlaku 700 tun určenou pro lov velryb. Navržené plavidlo splňovalo všechny požadavky Královského námořnictva a mohlo být stavěno i v malých loděnicích rozesetých všude po Velké Británii, což by znamenalo žádný dopad na konstrukci velkých válečných plavidel. Návrh byl přijat a objednávka na první korvety třídy Flower pak dorazila v červenci 1939.

 

Ačkoliv měly korvety třídy Flower operovat jen u britského pobřeží, díky svému dosahu a plavbyschopnosti brzy začaly doprovázet konvoje přes Atlantik do a z Velké Británie. Jejich hlavní úlohou bylo odhánění ponorek, což je důvod, proč většina lodí této třídy byla jen relativně lehce vyzbrojena a často určena pro boj s ponorkami.

 

Kromě Velké Británie byly korvety třídy Flower během 2. sv. války často používány v různých rolích i jinými zeměmi, namátkou Spojenými státy, Francií, Kanadou, Řeckem, Nizozemím a mnoha dalšími. Plavidla třídy Flower sloužila až do konce 2. sv. války, i když už během ní docházelo k postupnému nahrazování pokročilejšími plavidly.

 

Zatímco Spitfiry a Hurricany odháněly Luftwaffe z nebe nad Británií, zajišťovaly korvety třídy Flower nepřestávající proud života nutných zásob do Velké Británie odháněním smeček německých ponorek v průběhu celé války. Korvety třídy Flower jsou díky 260 vyrobeným lodím jedním z nejvíce vyráběných britských válečných plavidel, jejichž přínos nelze podceňovat.

 

image
 

Ve War Thundeu bude korvety třídy Flower reprezentovat v Kanadě postavená HMCS Brantford, která byla zařazena do výzbroje u RCN v květnu 1942. Ve srovnání s ostatními plavidly na prvních úrovních má HMCS Brantford dobrou palebnou sílu i odolnost, ale chybí jí rychlost a obratnost, zejména díky velké velikosti a poměrně slabému motoru.

Protože byly korvety třidy Flower používány zejména v protiponorkové roli, byla jejich palubní výzbroj lehká. Primární výzbroj tvoří čtveřice 102mm děl na přídi a jeden 40mm a dva 20mm autokanóny pro obranu před letadly - HMCS Brantford je přiměřeně vyzbrojená pro boj s hladinnými cíly.

flower_01_1280h720_30cc8d7e89448bb67586e

Stáhnout tapetu: 1280x1024 1920x1080 2560x1440

Protože ale většina velitelů bude soustředit svou střelbu na jediný cíl, musí být neustále ve střehu a připraveni reagovat na rychle se měnící situaci na bojišti. Protivníci určitě budou chtít zneužít malou rychlost Brantfordu (30 km/h) a budou se ho snažit vymanévrovat.

 

Kuriozita: Ačkoliv byly korvety třídy Flower používané Spojenci, dostaly se i ke Kriegsmarine, která během německé okupace Francie ukořistila čtyři plavidla.

 

flower_02_1280h720_b612490183a93e075656c

 

Torpédové čluny se budou snažit přiblížit se nepozorovaně a vypustit na svou nic netušící oběť vějíř torpéd. Kromě torpéd je HMCS Brantford zranitelná i útoky ze vzduchu, zejména pokud všechny její zbraně míří na cíl na hladině. Proto doporučujeme, abyste se drželi poblíž svých spoluhráčů a vyvarovali se taktiky "osamělého vlka". Díky tomu budete mít za zády hlavně svých kamarádů a také podle Murpyho bojových zákonů bude moci nepřítel střílet i na někoho jiného.

 

I když se budete snažit sebevíc vyhnout se osamocenému boji s nepřítelem, nikdy se vám to úplně nepodaří. V takových případech je nutné připravit se na nevyhnutelné - poškození vašeho plavidla. Naštěstí má HMCS Brantford na svou úroveň relativně velkou osádku, která čítá 85 námořníků. To dává lodi slušnou bojovou výdrž a schopnost "tankovat" poškození a zároveň zůstat na hladině a v provozu.

 

Určitě si korvetu třídy Flower vyzkoušejte na cestě stromem Královského námořnictva během uzavřeného testování! Do té doby přejeme klidnou plavbu, kapitáni!


 

 
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.