Sign in to follow this  
Hungaromaus

Helikopterek

Nos, hol is kezdjük ? Van itt valakinek helis tapasztalata ? Esetleg más játékból ? 

Azt viszont már most, 4 meccs után látom hogy ezeknek a helikopter helikopter elleni meccseknek semmi értelmük nincs. Egy pár perces lövöldözés az egész. 

ÁÁÁÁÁÁRKÁÁÁÁÁD 

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

Én eddig csak magyar fejlesztésű (!!!) Thunder Wolves-szal játszottam. Igaz, hogy árkád volt, nem valami profi szim, de az irányítása szerintem jó volt.

W - gyorsulás -> haladás előre

S - lassítás -> haladás hátra

A - kilengés balra

D - kilengés jobbra

Q - emelkedés

E - süllyedés

Célzás pedig egérrel.

Ez azért volt jó, mert míg az egérrel célra tartottam a helit, az A-D gombokkal ki tudtam térni a légvédelmi tűz elől. Erre itt jelenleg nem sok esély van. AB-ba, RB-be szerintem Mouse Aim-nek jobb lenne a mostaninál. Főleg hogy se a tankosok, se a repülősök nem kaptak bonyolult irányítást ezekben a csatákban. (Mer mint tudjuk a tank tornya és ágyúja külön-külön mozog a valóságban, míg a játékban mindkettőt az egér vezérli egy mozdulattal. Helik is megérdemelnének egy ilyen jellegű irányítást.)

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Sajnos a War Thunder jelenleg borzalmasan túl van bonyolítva az irányítás szempontjából (is). A helik meg pláne, mivel ott van ugye a kollektív kar, meg a mozgatható géppuskák ill. ágyúk, páncéltörő rakéták.

Kíváncsi vagyok hogy hosszú távon hogyan lesznek belőve ezek a dolgok. Az irányítást menedzselni így nagyon nehéz.

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

Nem lenne túl bonyolult, ha nem ugrana vissza vízszintesbe a gép, amint elengedem a gombokat. Nálam az előre-hátra billenés a Shift-Ctrl gombokon van. Ha előre akarok menni, akkor a Shiftet kell lenyomnom. Ekkor a gép előre billen, és lassan elindul előre. Csakhogy nem jegyzi meg a bukás szögét mikor elengedem a Shiftet, hanem rögtön visszadobja vízszintesbe. Ha meg nyomva tartom, akkor meg tovább bukik, míg dob egy bukfencet, leáll a motor és kivágom az idei karácsonyfákat... Sokkal kezelhetőbb lenne, ha mindaddig tartaná a beállított szöget, irányt, akármit, míg egy ellentétes irányú gombot le nem nyomok.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Én kipróbáltam egérrel és joyjal is. Joyjal jobb, de szinte mindenki egérrel nyomja, azzal meg ugye könnyebb célozni, ráadásul egy csalás az egész, mert amire ráviszed a kurzort vagy a célkeresztet a gép az után fordul. Tehát az egérrel nem Te irányítod magát a gépet hanem mutatod hogy merre menjen. Ez árkád. Bizonyára sokaknak nem tetszik hogy ezt mondom de ez így elég etikátlan, és sok kérdést felvet. Én nem azt mondom hogy mindenki játszon joystickal, meg azt sem hogy aki egérrel nyomja az k*csög, ellenben Gaijin felelőssége az hogy egyenlő feltételeket biztosítson mindenkinek. Ez azonban nagyon nincs meg.

Mi-24D-vel, 1-1.5 perces meccseket nyomtunk tegnap. Elindulok, 70 sec múlva jön az AH-1G és már zuhanok is. Ez egy vicc.

• Upvote 1
medal medal medal medal

Ez az irányítás egy katasztrófa. SIM módban gyakorlatilag lehetetlen egyenesben tartani a Mi-24-est. Kizárt dolog hogy ezzel ebben a formában haladást érjen el az ember, nem hogy még killt.

medal medal medal medal

Na hosszú szünet után újra elkezdtem próbálkozni és sikerült teljesen jól belőni az irányítást. Tank RB és SIM módban próbálkozom, igen sikeresen használom a Mi-24D-met !

Szinte nincs olyan meccs hogy ne lenne 1-2 kill a 24-essel. A Falanga páncéltörő rakéták nagyon jól irányíthatóak, emelett az S-24-eseket használom, azok meg brutálisak. Ha netán egy lövészpáncélost támadok meg és az S-24-et rá tudom indítani, elég ha 8-10 méterre mellé találok, annak annyi.

A gépágyúkonténert még nem próbáltam élesben, de szerintem nem sok értelme van, hacsak nem helikopterre vadászni indul az ember...

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

12 hours ago, Hungaromaus said:

Na hosszú szünet után újra elkezdtem próbálkozni és sikerült teljesen jól belőni az irányítást. Tank RB és SIM módban próbálkozom, igen sikeresen használom a Mi-24D-met !

Szinte nincs olyan meccs hogy ne lenne 1-2 kill a 24-essel. A Falanga páncéltörő rakéták nagyon jól irányíthatóak, emelett az S-24-eseket használom, azok meg brutálisak. Ha netán egy lövészpáncélost támadok meg és az S-24-et rá tudom indítani, elég ha 8-10 méterre mellé találok, annak annyi.

A gépágyúkonténert még nem próbáltam élesben, de szerintem nem sok értelme van, hacsak nem helikopterre vadászni indul az ember... 

Helikopterek ellen sincs sok értelme, mivel a célzást a gép orrában lévő gépágyú végzi. Vagyis ha tüzelsz, akkor a szárnyakon lévők is tüzelnek, amik meg ugye teljesen máshova céloznak. Csak lőszerpazarlás. Helik ellen is az S-24 a nyerő beállított robbanási távolsággal. Legalábbis nekem.

6 hours ago, Kulcsos12 said:

Helikopterek ellen sincs sok értelme, mivel a célzást a gép orrában lévő gépágyú végzi. Vagyis ha tüzelsz, akkor a szárnyakon lévők is tüzelnek, amik meg ugye teljesen máshova céloznak. Csak lőszerpazarlás. Helik ellen is az S-24 a nyerő beállított robbanási távolsággal. Legalábbis nekem.

Őőő várjál, nálam külön gomb van mert én joyjal nyomom ! A joy ravaszán van a gépágyúkonténer, és a gamer egér görgetőjét hosszan nyomva tüzel az orrgéppuska, illetve a Falanga rakétákat is az egérrel irányítom a célra. Viszont az Sz-24-est én csapódó gyújtóval használom. 

Te milyen vezérlést használsz ? Úgy értem Egyszerűsített, Realisztikus vagy Teljes ? Én a Realisztikussal nyomom, egyedül a függeszkedést (hover) nem tudtam még belőni erre a módra, tehát nem nagyon tudok (még) vele helyből fel és leszállni. De ha átállítom Egyszerűsített módra akkor van rá gomb amivel automatikusan függeszkedésbe kapcsol.

256763502_shot2019_05_2814_50_49.thumb.j

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

Én Mouse Aim-mel használom (használtam), de mivel messze nem úgy mozog a heli, ahogy azt a valóságban látni, így nem is foglalkoztam vele, hogy komolyabban beállítsam. Amit például a lenti videóban 2:30-nál csinál, hogy oldal irányba mozog, nem lehet rendesen kivitelezni a játékban, mert az A-D gombokra csak a tengelye körül oldalra billen a heli, majd utána elindul az adott irányba. A gond, hogy ha nyomva tartom a gombot, akkor egy idő után oldalára borul az egész és lezuhan. Ha meg elengedem a gombot, akkor meg ugye visszaáll függőlegesbe és nem megy tovább oldalra. Vagyis addig kell nyomogatni a gombot, amíg oldalazni akarok, a végeredmény viszont egy billegő idegbaj nem oldalazás.

Lehet, hogy én gondolkozok nagyon árkádosan, de számomra egy tank és repülő kombó lenne az ideális irányítás. Vagyis Shift-Ctrl lenne a függőleges mozgás, WASD a vízszintes, a heli pedig az egér irányába forog a saját tengelye körül. Hasonlóan a magyar fejlesztésű Thunder Wolves-hoz.

Ha belegondolunk, hogy a repülők is egy egérmozdulattal mennyi mindent meg tudnak csinálni, egy ilyen irányítási mód se ártana a heliknek. A repülőknél se a csűrő- és kormánylapokat irányítod, hanem csak irányt adsz meg, a gép meg automatikusan vezérli a lapokat, hogy arra menjen a gép, amerre akarod. Ugyanígy kellene a heliknél is- Ha balra akarok oldalazni, akkor lenyomom a D-t, a rotor meg úgy álljon be, hogy a heli balra induljon el. Mindez persze valós FM-el korlátozva. Sokkal agilisabbak lennének a helik a játékban a mostani állapothoz képest. Egyszerűbb lenne irányítani, nagyobb eséllyel tudnának kitérni, és ezekkel együtt népszerűbbek is lennének. Jelenleg a normandiai léggömbökkel egyenrangú free killek a helik, nem többek.

Edited by Kulcsos12

9 hours ago, Kulcsos12 said:

Én Mouse Aim-mel használom (használtam), de mivel messze nem úgy mozog a heli, ahogy azt a valóságban látni, így nem is foglalkoztam vele, hogy komolyabban beállítsam. Amit például a lenti videóban 2:30-nál csinál, hogy oldal irányba mozog, nem lehet rendesen kivitelezni a játékban, mert az A-D gombokra csak a tengelye körül oldalra billen a heli, majd utána elindul az adott irányba. A gond, hogy ha nyomva tartom a gombot, akkor egy idő után oldalára borul az egész és lezuhan. Ha meg elengedem a gombot, akkor meg ugye visszaáll függőlegesbe és nem megy tovább oldalra. Vagyis addig kell nyomogatni a gombot, amíg oldalazni akarok, a végeredmény viszont egy billegő idegbaj nem oldalazás.

Lehet, hogy én gondolkozok nagyon árkádosan, de számomra egy tank és repülő kombó lenne az ideális irányítás. Vagyis Shift-Ctrl lenne a függőleges mozgás, WASD a vízszintes, a heli pedig az egér irányába forog a saját tengelye körül. Hasonlóan a magyar fejlesztésű Thunder Wolves-hoz.

Ha belegondolunk, hogy a repülők is egy egérmozdulattal mennyi mindent meg tudnak csinálni, egy ilyen irányítási mód se ártana a heliknek. A repülőknél se a csűrő- és kormánylapokat irányítod, hanem csak irányt adsz meg, a gép meg automatikusan vezérli a lapokat, hogy arra menjen a gép, amerre akarod. Ugyanígy kellene a heliknél is- Ha balra akarok oldalazni, akkor lenyomom a D-t, a rotor meg úgy álljon be, hogy a heli balra induljon el. Mindez persze valós FM-el korlátozva. Sokkal agilisabbak lennének a helik a játékban a mostani állapothoz képest. Egyszerűbb lenne irányítani, nagyobb eséllyel tudnának kitérni, és ezekkel együtt népszerűbbek is lennének. Jelenleg a normandiai léggömbökkel egyenrangú free killek a helik, nem többek.

Egyetértek, bár én azért bonyolultabb kérdésnek tartom ezt. Az biztos hogy az irányítást elk*rták. Bizony, sokkal egyszerűbb megoldásokat is használhatnának, nem is értem hogy miért kínlódtatnak minket ezekkel a beállításokkal. Pedig nagyon szépen kidolgozták a gépeket. 

Én a Teljes vezérlést használom 99%-ban, azt finomítom kis lépésekben. Nagyon jól haladok, de messze még az út vége... :D

Az általad említett oldalazó mozgást én is képtelen vagyok előidézni, mert a 24-es egyfolytában előre "akar" elindulni. Azt rühellem a legjobban hogy még ebben a módban sem lehet különválasztani az "előre és fölfelé" illetve a "hátra és lefelé" vektorokat. Magyarul, ha a botot előre döntöm, a gépnek előre kéne indulnia. De a War Thunderben nem így történik, fölfelé is elindul. És ugyanígy hátrafelé-lefelé indul ha a botot magamra húzom....

medal medal medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.