Sign in to follow this  
Gelesztaa

1.83 – pletykák, tények, kívánságműsor

14 minutes ago, Lord_KROK said:

Egyébként a JELENLEGI FORMA alatt többek között azt is értem, hogyha nincs Tier 5 tankból meg repülőből is, az adott nemzetnél, akkor csak teszt meccset mehetsz éleset nem. Tehát vannak helikopterek, de mégsincsennek. 

És gondolom éles meccseknél az MM-nek sem tesz túl jót, hogy kizárjuk rögtön a játékosok nagy százalékát (mivel nincs neki tier 5 tankból/repülőből) 

Egyrészt: de, mehetsz, csak ahhoz fizetned kell. Ha smucig vagy, akkor I.J.B. Másrészről még CBT van, ezért nincs általánosan kiadva a helis fa. Idővel ez változni fog, pont mint ahogy az, hogy a játékosbázis 80%-ának nem elérhető. Heliknél jelenleg két hibát látok. Egyrészről nincs tutorial (Fritz-X és AGM-12 detto... azokhoz is kéne valami "használati utasítás"), és bár próbálgatással kitapasztalható, hogy mit meg hogy kéne, fenemód időigényes és megeszi az ember életét, másrészről pedig mi a heringet akarnak a japóknak adni, ami nem német/amcsi copypaste? OK, az OH-1 esetleg belefér (bár azon nincs csöves fegyverzet), de azon kívül?

medal

1 hour ago, IGLA_HUN said:

Apropó javítókészlet meg poroltó: akik nem akarják kifejleszteni, azoknak még mindig ott az az opció, hogy GE-re megvegyék. Hogy az pénzbe kerül? Tessék golden wagereket menni, vagy dolgozni!

Bár én sem értek teljesen egyet a tüntető tömeggel, de tankosok ezek hiányában igenis hátrányban vannak a játék más gépeihez képest. Repülő tud javítani a reptéren. Helikopter tud javítani a leszállópályán. Hajó tud javítani, tüzet oltani, LÉKET FOLTOZNI az óceán tó közepén. Tank? Fejleszd ki előbb. Ilyen szempontból igenis jogos lenne, hogy tank is tudjon javítani a mező közepén, ne csak a krétakörben.

1 hour ago, Lord_KROK said:

Egyébként a JELENLEGI FORMA alatt többek között azt is értem, hogyha nincs Tier 5 tankból meg repülőből is, az adott nemzetnél, akkor csak teszt meccset mehetsz éleset nem. Tehát vannak helikopterek, de mégsincsennek. 

És gondolom éles meccseknél az MM-nek sem tesz túl jót, hogy kizárjuk rögtön a játékosok nagy százalékát (mivel nincs neki tier 5 tankból/repülőből) 

A jelenlegi forma szerint csak az játszhat éles csatát a helikkel, aki megvette valamelyik csomagot. Tehát ha nincs se tankod, se repülőd Tier5-ből, akkor is lesz 1 helikoptered, amivel játszhatsz. Az megint csak más kérdés, hogy miért tennél a készletbe egy 9.0+-os BR-ű helit, ha nincs hozzá illő tankod...

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

25 minutes ago, Kulcsos12 said:

Bár én sem értek teljesen egyet a tüntető tömeggel, de tankosok ezek hiányában igenis hátrányban vannak a játék más gépeihez képest. Repülő tud javítani a reptéren. Helikopter tud javítani a leszállópályán. Hajó tud javítani, tüzet oltani, LÉKET FOLTOZNI az óceán tó közepén. Tank? Fejleszd ki előbb. Ilyen szempontból igenis jogos lenne, hogy tank is tudjon javítani a mező közepén, ne csak a krétakörben.

Amennyire emlékszem a hajónál is fejlesztened kell, hogy meglegyen, (a tűzoltást, javítást szinte tutkó, a lékfoldozást már nem tudom pontosan). Egyébként meg egy alap tank nincs hátrányban a helihez vagy a reptérhez képest: azok a leszállópályán tudnak javítani, ezek meg a krétakörben. De ha már tank: ők vannak a legjobban eleresztve. Repülő/heli: kilövik a lövészed, I.J.B., max ha visszakorcolsz a reptérre, akkor frissen-fitten beszáll egy másik. Hajó még rosszabb, lévén ha x mennyiségű emberednek harangoztak, akkor nem tehetsz ellene semmit. Ellenben tanknál csak úgy, a semmiből elő bírsz húzni egy extra legénységi tagot minimális várakozási idő után, ha ki van fejlesztve az opció. Kicsit sem irreális...

medal

4 hours ago, IGLA_HUN said:

Egyrészt: de, mehetsz, csak ahhoz fizetned kell. Ha smucig vagy, akkor I.J.B. Másrészről még CBT van, ezért nincs általánosan kiadva a helis fa. Idővel ez változni fog, pont mint ahogy az, hogy a játékosbázis 80%-ának nem elérhető. Heliknél jelenleg két hibát látok. Egyrészről nincs tutorial

Mi a heringnek fizetnék, amikor nincs hozzáillő tankom? 

Mivel CBT van a tutorial dolog még változhat. 

Egyébként hogy visszatérjek az eredeti szálra (mert ez már a helis topic on-ja egy ideje) ennek a játéknak nagyon sok mindenre INKÁBB van szüksége jelenleg mint helikopterekre.Inkább azt lenne érdemes fejleszteni 

medal medal

1 hour ago, IGLA_HUN said:

Amennyire emlékszem a hajónál is fejlesztened kell, hogy meglegyen, (a tűzoltást, javítást szinte tutkó, a lékfoldozást már nem tudom pontosan). Egyébként meg egy alap tank nincs hátrányban a helihez vagy a reptérhez képest: azok a leszállópályán tudnak javítani, ezek meg a krétakörben. De ha már tank: ők vannak a legjobban eleresztve. Repülő/heli: kilövik a lövészed, I.J.B., max ha visszakorcolsz a reptérre, akkor frissen-fitten beszáll egy másik. Hajó még rosszabb, lévén ha x mennyiségű emberednek harangoztak, akkor nem tehetsz ellene semmit. Ellenben tanknál csak úgy, a semmiből elő bírsz húzni egy extra legénységi tagot minimális várakozási idő után, ha ki van fejlesztve az opció. Kicsit sem irreális...

Igen, de egy repülőnek motor nélkül, szitává lőtt szárnyakkal is van esélye visszasiklani a reptérre. A tank nyilván nem tud ilyet. Viszont a repülősöknek mindig van egy fix repterük mélyen a biztonságos területen, ahol javíthatnak, míg a tankoknak nincs, vagy csak nagyon nagyon ritkán. Ha tegyük fel a motor és a sebváltó nem is sérült meg, de a lövegzár vagy a cső igen, akkor mit csinálsz mondjuk egy Lengyel vagy Finn mapon? Fehér zászlóval begurulsz a két csapat közé a pálya közepére, hogy "bocsi, csak javítani jöttem" vagy mi? Már ha tiétek a pont, természetesen...

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Arról van valami infó, hogy a bomberek szerephez jutnak a jövőben (AB), vagy továbbra is csak parasztvakitásos disznek lesznek a játékban mint az utóbbi időben??? 

Tök durva., hogy már a Greifnek (az utolsó bomberem) sincs semmi értelme. 

Edited by Lord_KROK
medal medal

On 18/10/2018 at 23:55, Lord_KROK said:

Arról van valami infó, hogy a bomberek szerephez jutnak a jövőben (AB), vagy továbbra is csak parasztvakitásos disznek lesznek a játékban mint az utóbbi időben??? 

Tök durva., hogy már a Greifnek (az utolsó bomberem) sincs semmi értelme. 

Olyannyira, hogy jön a Ju 288C, ami igencsak bomber. Egyébként meg úgy, ahogy te használod, (ezercsilliós sebességgel zuhanunk rá a bázisra) nem is lesz értelme.

medal

Nekem lenne pár ötletem ami közül valamelyiket meg lehetne csinálni.

1. Jelölések megszüntetése RB légi csatákban

2. Magasabb kezdési pont a bombázóknak RB csatában.

3. Jobb mesterséges intelligencia a bombázó lövészeinek.

4. Célzás segítő RB csatában a bombázóknak lövész nézetben.

5. RB légi csatában vissza a bombacélzót.

6. RB EC játékmódot jelölések nélkül.

medal medal medal medal medal medal medal medal

A Tisztelt fejlesztőknek a  HEATFS lőszereken kellene javítani, mivel: Rengeteg olyan tank van, amelyek nem rendelkeznek APTSDS, APHEBC, APCBC, stb lőszerekkel. Ugyanis a HEATFS lőszerek igen nagy hátrányban vannak az előbbiekben felsorolt lőszerekkel szemben, amikor egy ellenséges tank pl. egy vékonyabb kerítés mögött van. Ha rá durrantok HEATFS lőszerrel csak a kerítést rombolja le, míg az összes többi lövedék kerítésen, sőt beton gerendákon keresztül is kilövik a tankokat. Pl. az American pályákon rengeteg kerítések és alacsonyabb beton gerendák vannak és hiába zöldül be a célzó kereszt zöldre csakis a kerítést lövi szét a kumulatív lőszerek, Még egy kisebb bokron sem akar sokszor áthatolni, ami nagyon zavaró és idegesítő. Kumulatív lőszerek csak akkor hatásosak, ha az útjában nincsenek bokrok, kisebb fák, stb. 

medal medal medal medal medal medal

Igen és ez a valóságban is így van.A kötény lemezt pont ezért találták ki, hogy előbb elinduljon a kumulatív sugár és mire a páncélhoz ér már nincs ereje átégetni. Nekem a hatékonyságával van gondom, néha 2, 3 találat is kell a kilövéshez az M348 HEATFS lőszerrel.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

On 21/10/2018 at 18:48, __Jagermeister__ said:

Jobb mesterséges intelligencia a bombázó lövészeinek.

What? Így is röhej amit művelnek 2 dolgot lőnek el pilóta és motor semmi mást nem , mellém lőnek és helo én meg lőhetem a bombert 20-30mm-vel  5xp 10kredit-ért....

medal medal medal medal medal medal

Én nem bánom, ha javítanak a HEAT-FS-n, csak ne találkozzak ezzel a lőszerrel második világháborús környezetben. Ugyanúgy APFSDS-sel sem. Meg ATGM-el sem. 

Olyan "fair and balanced", amikor a PT-76 200mm-es átütéssel Pz IV J-t Pz IV H-t, Hetzert és Jagdpanzer IV-et kap ellenfélnek. Vagy amikor a BMP-1 ATGM-mel levadássza a JagdPanther-t meg a Ferdinándot.

medal medal medal

1 hour ago, air_fighter_hu said:

What? Így is röhej amit művelnek 2 dolgot lőnek el pilóta és motor semmi mást nem , mellém lőnek és helo én meg lőhetem a bombert 20-30mm-vel  5xp 10kredit-ért....

Akkor vagy túl közel mentél hozzá, vagy a játékos irányította. Mert ahhoz hogy az MI elkezdje lőni az ellenfelet vagy 500m-re kell hogy legyen tőled. De addigra meg már rég lelő. Meg ki az a hülye aki olyan közel megy hozzá? Én is ezért szoktam rá arra reálban hogy én kezelem a lövészeket mert arra hogy ők tüzeljenek várhatok. Én meg már 1km távolságra lövök. Nekem is volt már olyan hogy jön mögöttem a vadász nagyjából 1km-re gondoltam leadok egy rövid sorozatot hogy lássam hogy pontosan merre célozzak. Erre egyből kilőttem a pilótáját. Ehhez okurka nagy szerencse kellett. Egyszer volt még egy olyan hogy 2km-es távolságra jött mögöttem egy játékos, gondoltam tüzet nyitok rá hogy lássa hogy figyelem és hogy én irányítom a lövészeket. Valahogy aztán sikerült eltalálnom szóval inkább meg gondolta magát hogy ha onnan eltalálom akkor mi lesz ha közelebb jön. De ezek csak ritka pillanatok. A legtöbb esetbe a bázisig nem jutok el. Nem nagy élvezet úgy fejleszteni egy gépet hogy csatánként 200-300rp-t szerzel velük... Mert vagy sikerül eljutnod a bázisig vagy nem, vagy le tudod lőni a vagy nem. Azzal se vagy sokkal előrébb ha le is lövöd de ő is téged. Jelen pillanatban a bombázókat lehet a leglassabban fejleszteni.

medal medal medal medal medal medal medal medal

14 hours ago, Nyilas4 said:

Holnap jön az 1.83

Ennyit a game play mentésemről...

Azért kíváncsi leszek, hogy mennyi érdemi javítás fog jönni vele. Mert lenne mit.

---

Érdekes, hogy már vagy 15-20 perce megy frissítés, de még mindig nincs kint hír a főoldalon. Mondjuk nem 2 perce lesz, mert közel 20 GB-ot tölt le, miután elszórakozott a textúrákkal.

Edited by Pradata
medal medal medal

On 20/10/2018 at 13:34, IGLA_HUN said:

Olyannyira, hogy jön a Ju 288C, ami igencsak bomber. Egyébként meg úgy, ahogy te használod, (ezercsilliós sebességgel zuhanunk rá a bázisra) nem is lesz értelme.

Aha, miénk 4880GE-ért ... 

(és kevesebb bombát visz mint a Greif ahogy elnéztem) 

medal medal

On 23/10/2018 at 10:20, Pradata said:

Érdekes, hogy már vagy 15-20 perce megy frissítés, de még mindig nincs kint hír a főoldalon. Mondjuk nem 2 perce lesz, mert közel 20 GB-ot tölt le, miután elszórakozott a textúrákkal.

Az érdekes az, hogy nekem is kb annyit töltött le, pedig az amcsi, az orosz és a német hajók is le voltak töltve korábban a CBT miatt. Kérdem én 2 repülő, 3 tank, 3 heli és a brit hajók hol foglalnak ekkora helyet? Lemodelleztek minden teafiltert a csónakokban?

26 minutes ago, Kulcsos12 said:

Az érdekes az, hogy nekem is kb annyit töltött le, pedig az amcsi, az orosz és a német hajók is le voltak töltve korábban a CBT miatt. Kérdem én 2 repülő, 3 tank, 3 heli és a brit hajók hol foglalnak ekkora helyet? Lemodelleztek minden teafiltert a csónakokban?

23 hours ago, Stona said:

The game files data compression algorithm has been changed. It will significantly increase the ressources loading speed, lowering the amount of freezes and game stuttering for affected computers, and improve performances on dual-core systems. As a result of those changes and due to implementation of the fleet to the War Thunder, the update have to be around 19GB.

Gondolom a CBT még nem tartalmazta ezeket.

Edited by Pradata
medal medal medal

1.83 témája ... Nem akartam elhamarkodottan irni, direkt játszottam pár napot, de az első napos tapasztalatok csak egyre erősebbek lettek : 

Nos a Gajinnak sikerült elérnie, hogy mostmáér még bosszantóbbnak találjam a kill helyett mindössze assistot kapok dolgot mint eddig valaha!

Előszöris a hajóknál ugye bevihető repülőgép, és bár az assist is ér SP-t, de valójában a kill az igazi forrása ennek. És hát ugye ez kvázi eldöntheti a meccsben a későbbi eredmáények elérésének lehetőségét. Más szóval extrém fontos, hogy kill-t kapj assist helyett.
És ez még csak a kevésbé fontos volt... 

A másik csöppet sem elhanyagolható, sőt kiemelkedő fontosságú tény, az az, hogy mig egy kill-ért kapsz X mennyiségű SL-t (és most itt még 1.0-17ről beszélek) olyan 40-60LB-t, addig egy assistért 0-1LB között kapunk és 1-2SL-t. Vagyis 1 kill felér jobb esetben is 40-60 assistal.  Ezt borzasztóan unfairnek tartom! 
Na persze hogy egy meccsben van mondjuk 6-8-10 assistom és mondjuk 1 killem. Azt pedig h mi alapján kapounk assistot meg kill-t, itt sem iskerült megfejtenem. Azt már észerevettem, hogy akármennyire is rommá lövöm ha nem -n viszem be az utolsó lövést akkor tuti nem lesz kill... de sokszor akkor sem ha én viszem be. 

Elhiszem, hjogy sok meló volt a hajójkkal, meg tesztelni meg minden, de azért nem érzem azt, hogy az elképesztően extrém lassú haladás lenner az ami kifizetődővé tenné ezt az egészet! Elképesztően frusztráló és aggasztó ez igy. 

Ha már ott tartunk a damage modellek továbbra sem okésak. Ahogy a bomberek sem. 1.83 óta egyszer sem volt olyan, hogy egy bármilyen bomberrel arcadeban két célpontot is kidobjak, sőt 10 esetből kilencszer az elsőhöz sem érek oda! Ott van pl a Stirlingem ami már hetek óta áll a fejlődésben hiába hozom ki állandóan, mert nem éri meg hogy 1gramm bombát is ledobjon! :angry: A B17-esekkel ugyanez a helyzet csak azok még rendes bombaterhet sem visznek! Ezért mostmár tényleg le kell szerelnem minden bombert minden peresetből... kivéve talán a Greiff-et az lkegalább gyors és ha odaér kidob egy bázist. És az legalább néha odaér. 

Elleben természetesen bizonyos itemek kereskedését (lásd a felvetéseim között) nem sikerült megoldani, bár kétlem, hogy bármilyen illetékes is olvasta volna. De vannak helikopterek ... hurrá. 

medal medal

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.