Sign in to follow this  
Pradata

Javaslatok a repülők használati feltételeinek változtatására tank csatákban

Ide jöhetnek azok az ésszerű(!) javaslatok, amikkel az egyes játékmódokban (AB/RB/SB) szerintetek kiegyenlítettebbé tehető a repülők használata. Fontos, hogy jelöljétek milyen játékmódról beszéltek.

Ha sikerül rendezett formába szedni, akkor mehetne is a javaslatok topikba, hátha vmit átvesznek belőle a fejlesztők.

medal medal medal

Kezdeném is a sort az RB móddal, mivel kb 90-95%-ban abban játszom.

1. Már alapvetően azt nagy előrelépésnek tekinteném, hogy a repülők behozása vmilyen időkorláthoz lenne kötve, amit egy ésszerű 5-10 perc közötti intervallumban szabnék meg. Ez elejét venné az utóbbi pár hónapban rendszeressé vált, bár mostanában vmelyest visszaszorult ún. "cap'n'fly", azaz "foglalj és repülj" taktikának. Így nem arról szólna az elvileg tank, gyakorlatilag kevert játékmód már a 3. percben, hogy a repülőket kell lesni, mikor bombáznak, rakétáznak vagy épp zuhannak az emberre.

2. A fentihez kapcsolódóan, ha vki egy pont foglalása után kiugrik a járműből, akkor kapjon érte SP (esetleg még SL) levonást, ami megakadályozza, hogy ilyen módon repülőre válthasson. Persze ez könnyen "kijátszható" azzal, ha beáll az ellenfél célkeresztje elé és kilöveti magát, de még ez is jobb.

3. Vmilyen módon szankcionálni a kamikaze módot. Nem egyszerű, mert simán lehet egy elvétett manőver következménye is, de pl. ilyen esetben nem kapna a sikeres találatért SP-t, így megnehezítve a következő jármű behozását. Persze ez a kilőtt tankozón nem sokat segít már.

4. A földi egységekéhez hasonlóan a légi éledési pont körül cirkáló ellenfelek (spawn camper) jelölése a térképen.

medal medal medal

6 minutes ago, Pradata said:

Kezdeném is a sort az RB móddal, mivel kb 90-95%-ban abban játszom.

1. Már alapvetően azt nagy előrelépésnek tekinteném, hogy a repülők behozása vmilyen időkorláthoz lenne kötve, amit egy ésszerű 5-10 perc közötti intervallumban szabnék meg. Ez elejét venné az utóbbi pár hónapban rendszeressé vált, bár mostanában vmelyest visszaszorult ún. "cap'n'fly", azaz "foglalj és repülj" taktikának. Így nem arról szólna az elvileg tank, gyakorlatilag kevert játékmód már a 3. percben, hogy a repülőket kell lesni, mikor bombáznak, rakétáznak vagy épp zuhannak az emberre.

Az időkorlát nem biztos, hogy megfelelő megoldás, mivel vannak csaták, amit 5perc alatt ledarál az egyik csapat. Ritka, de van ilyen. Illetve olyan is, ahol 10 perc is eltelik különösebb akció nélkül, mert mindenki campel vagy a pálya szélén kerül. Időkorlát helyett a csapatpontok (Ticketek) alapján kellene engedélyezni a repülők behozatalát. Ha a csapat elveszíti a pontjaik felét mondjuk, hozhatnak be gépet, addig nem. A jó oldala, hogy így korlátozva vannak a repülők, nincs "cap'n'fly" és mindkét csapat számára látható, hogy mikortól számíthat légicsapásra az ellenféltől. A hátránya, hogy a behozott repülő nem feltétlenül tud segíteni a csapatnak, ami már így is vesztésre áll(hat). Ha pl. az ellenfél befoglalja mindhárom pontot Lengyel mapon, akkor egy repülő aligha tud javítani a csapat helyzetén.

22 minutes ago, Pradata said:

2. A fentihez kapcsolódóan, ha vki egy pont foglalása után kiugrik a járműből, akkor kapjon érte SP (esetleg még SL) levonást, ami megakadályozza, hogy ilyen módon repülőre válthasson. Persze ez könnyen "kijátszható" azzal, ha beáll az ellenfél célkeresztje elé és kilöveti magát, de még ez is jobb.

és nem lenne fair azokkal szemben, akik véletlenül felborulnak vagy fennakadnak egy kavicson és kénytelenek kiugrani a járműből...

24 minutes ago, Pradata said:

3. Vmilyen módon szankcionálni a kamikaze módot. Nem egyszerű, mert simán lehet egy elvétett manőver következménye is, de pl. ilyen esetben nem kapna a sikeres találatért SP-t, így megnehezítve a következő jármű behozását. Persze ez a kilőtt tankozón nem sokat segít már.

Igen, lehet elvétett manőver, rosszul beállított élesítési idő, de lehet VérPistike bosszúja is. Nehéz kiszűrni valójában melyik volt, ahogy a TeamKilleket is nehéz szűrni légi csatákban. Teljesen mindegy milyen büntetést szabsz ki a kamikakze pilóták ellen, mindig lesznek. Ha egyszer felb@sztad Pistike agyát, mert kilőtted a drága tankját, akkor a R2Y2-t is rád dobja, ha be tudja vinni. Itt már teljesen mindegy kap-e SP vagy SL-levonást, hogy mekkora a javítási költség. Megteszi, mert kilőtted a tankját. Az ilyen mentalitású játékosok gyorsan visszajutnának a hangárba, ha a repülős tevékenységekért egyáltalán nem járna SP jutalom. Kapják meg a megfelelő RP és SL jutalmat, mert a rendes pilótákkal nem kellene kiszúrni (jó)pár balfék miatt. És nem felejtsük el, hogy akármilyen jó a pilóta, foglalni nem tud. Minél többen vannak a levegőben, annál biztosabb, hogy elveszítik a csatát.

39 minutes ago, Pradata said:

4. A földi egységekéhez hasonlóan a légi éledési pont körül cirkáló ellenfelek (spawn camper) jelölése a térképen.

És legalább 2 éledési pont repülőknek is. De a legjobb megoldás az lenne, ha az adott térképen Te magad állíthatnád be, melyik szektorban, milyen magasságban szüless le. Természetesen csak "hazai" térfélen, tankos pályától x km-re.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 hours ago, Kulcsos12 said:

Az időkorlát nem biztos, hogy megfelelő megoldás, mivel vannak csaták, amit 5perc alatt ledarál az egyik csapat. Ritka, de van ilyen. Illetve olyan is, ahol 10 perc is eltelik különösebb akció nélkül, mert mindenki campel vagy a pálya szélén kerül. Időkorlát helyett a csapatpontok (Ticketek) alapján kellene engedélyezni a repülők behozatalát. Ha a csapat elveszíti a pontjaik felét mondjuk, hozhatnak be gépet, addig nem. A jó oldala, hogy így korlátozva vannak a repülők, nincs "cap'n'fly" és mindkét csapat számára látható, hogy mikortól számíthat légicsapásra az ellenféltől. A hátránya, hogy a behozott repülő nem feltétlenül tud segíteni a csapatnak, ami már így is vesztésre áll(hat). Ha pl. az ellenfél befoglalja mindhárom pontot Lengyel mapon, akkor egy repülő aligha tud javítani a csapat helyzetén.

Az 5 perces csata elég ritka, de oda már mindegy is kb a repülő, max vmivel több SL és RP jönne be a kasszába.

A 10 perces tétlenség meg inkább jellemző SB-re, mivel ugye ott eleve (többnyire) teljes méretűek a pályák is. Legalábbis nekem nem rémlik az utóbbi időből, hogy bármikor ilyen RB csatában lettem volna, pedig <3.0 és 8.0< kivételével kb. mindenhol játszok több nemzettel is.

Ez a ticketes megoldás viszont érdekes lehet. Az biztos, hogy sokkal kiszámíthatóbbá tenné a repülőket.

3 hours ago, Kulcsos12 said:

és nem lenne fair azokkal szemben, akik véletlenül felborulnak vagy fennakadnak egy kavicson és kénytelenek kiugrani a járműből...

Szvsz leprogramozható, hogy vmi script alapján a játék nagy biztonsággal eldöntse, hogy mikor akadsz fenn. Az már más kérdés, hogy foglalkoznának-e ilyennel, hiszen az egyszerű szétkapcsolódás/összeomlás miatti visszatérés lehetőségére is elég sokat kellett várni.

A fennakadás és felborulás miatt kiugrók száma még szerintem mindig alacsonyabb, illetve a földi egységgel való visszatérés még mindig lehetséges lenne.

Igen, lehet elvétett manőver, rosszul beállított élesítési idő, de lehet VérPistike bosszúja is. Nehéz kiszűrni valójában melyik volt, ahogy a TeamKilleket is nehéz szűrni légi csatákban. Teljesen mindegy milyen büntetést szabsz ki a kamikakze pilóták ellen, mindig lesznek. Ha egyszer felb@sztad Pistike agyát, mert kilőtted a drága tankját, akkor a R2Y2-t is rád dobja, ha be tudja vinni. Itt már teljesen mindegy kap-e SP vagy SL-levonást, hogy mekkora a javítási költség. Megteszi, mert kilőtted a tankját. Az ilyen mentalitású játékosok gyorsan visszajutnának a hangárba, ha a repülős tevékenységekért egyáltalán nem járna SP jutalom. Kapják meg a megfelelő RP és SL jutalmat, mert a rendes pilótákkal nem kellene kiszúrni (jó)pár balfék miatt. És nem felejtsük el, hogy akármilyen jó a pilóta, foglalni nem tud. Minél többen vannak a levegőben, annál biztosabb, hogy elveszítik a csatát.

Persze, ezért is írtam, hogy a kilőtt tankozón már igazából nem segít, ha bármilyen levonást kap az őt kilövő repülős. Ellenben mégis lenne vmi nevelő/terelő hatása, ha emiatt a repülős jó eséllyel mehetne a hangárba. Mert ugye jelenleg kvázi csak jutalmaz a rendszer egy ilyen manővert.

Aki saját hibájából zuhan le, az benyeli a dolgot, legközelebb jobban figyel majd. Tehát nem kell szűrni semmit, cserébe az igazi kamikazékat sem jutalmazza a rendszer.

És legalább 2 éledési pont repülőknek is. De a legjobb megoldás az lenne, ha az adott térképen Te magad állíthatnád be, melyik szektorban, milyen magasságban szüless le. Természetesen csak "hazai" térfélen, tankos pályától x km-re.

A két pont szerintem már bőven jó lenne és jól is illeszkedne a játék jelenlegi mechanikájába. Az utána lévő rész szerintem, jelenleg legalábbis, túl mutat az RB-n.

Amúgy pont ez előző csatában volt egy jó példa a fentiekre. M56 foglalt, kilőtték és a mi légi pontunk felett cirkált és szedte ki a belépő gépeket.

Azt meg ugye mondani sem kell, hogy olyan megoldást lehetetlen, de legalábbis nagyon nehéz találni, ami minden eshetőséget (pl. felakadás, elvétett manőver) figyelembe vesz és jól kezel. Már az is elég lenne, ha az esetek 70-80%, esetleg 90%-át szűrné/kivédené. Az ártatlanul szankcionáltak meg majd jobban figyelnek/ügyesebbek lesznek legközelebb.

medal medal medal

On 01/09/2018 at 12:19, Kulcsos12 said:

Olyan SP és SL levonást hogy attól koldulna ? Az ilyen mentalítású játékosokért nem kár. Persze Gaijinnak lehet mert az ilyen VérPistikék (szülei) rendszerint jól fizető vendégek...  :dry:

medal medal medal medal

2 hours ago, Hungaromaus said:

Olyan SP és SL levonást hogy attól koldulna ? Az ilyen mentalítású játékosokért nem kár. Persze Gaijinnak lehet mert az ilyen VérPistikék (szülei) rendszerint jól fizető vendégek...  :dry:

Igen, értük nem kár. De nem akarok én is olyan szép büntetést kapni, ha elhibázok egy manővert. Épp elég általánosított büntetés van már a játékban pár kirívó eset miatt, aminek ártatlanul is az elszenvedője vagyok. (Például, hogy a B-29, Tu-4 spam miatt bevezették, hogy csak 4 bombázó lehet egy csatában, mert percek alatt bedarálják a repteret is. Ez viszont nem csak ezekre, hanem az összes többi bombázóra is kihatott, így RB-n nincs olyan, hogy a földi célpontok kibombázása miatt veszítene az egyik csapat.)

Szóval értem, hogy mindenki dühös ha kidobja egy gép és esetleg még mellé is csapódik a földbe, de attól még nem szabadna átesni a ló túloldalára. Ha azt nem tudják normálisan szűrni, hogy mi az assziszt és mi a kill, akkor azt sem fogják, hogy mi volt szándékos kamikaze és mi volt bénázás. Nem az idiótákat kell kivizsgálni, hanem az okát, amiért ezt teszik. Ez pedig:

1. A bosszú, amiért kilőtted a tankját, holott ő a szerver ásza. Ezt nagyban megkönnyíti, hogy RB-n a killcam mutatja egy kis ideig, hogy honnan lőttél. Ha ismeri egy kicsit a pályát, akkor pontosan tudja, hova kell becsapódnia, hogy bosszút álljon. SB-n ellenben csak a tankot ért találat látszódik, illetve, hogy milyen irányból jött a lövés. Az, hogy 50m vagy 1500m-ről lőttél, nem! Persze ha előtte percekig pin-pongoztatok, akkor felesleges a killcam, mert tudja hol vagy...
  2. Gyors SP gyűjtés. Köztudott, hogy csatát csak tankkal lehet nyerni, és erre egy olcsó légvédelmi aligha alkalmas. Egy másik közepes vagy nehéz tank SP költsége viszont több, mint egy megpakolt P-47-é, így nem kérdés, mivel jön be. Keres egy pontot ahol sokan vannak, és a siker érdekében csak akkor nyomja meg a szóközt, mielőtt becsapódik. Így biztos, hogy nem dobja mellé, és ha jó pontot választott, akkor 2, 3, vagy több killt is szerezhet, ami elég SP-t ad, hogy behozza azt a tankot, amit előbb nem tudott.

Ha RB-n is az SB-s killcam lenne és repülővel nem lehetne SP-t gyűjteni, az elég szépen lecsökkentené a kamikaze pilóták jelenlétét, mert nem lenne oka ezt tenni. Nem tűnnének el teljesen, mert idióták mindig lesznek, de kevesebben lennének.

• Like 1
  • Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, air_fighter_hu said:

Hehe már fel se kell majd szállniuk a reptérről kirakétáznak :facepalm:. Még jó hogy a patch óta kb abba hagytam az elcseszett hangok és az orosz repcsi tech tree kinyírása miatt.

Reveal hidden contents

Azért ez üt.

Innen is "gratula" annak a felelős fejlesztőnek, aki ezt így kiengedte. Ha tudott róla, akkor azért, ha nem akkor azért.

medal medal medal

Én nem tudtam benézni DevSzerverre, így csak az előzetes frissítésjegyzéket olvasgattam. A legutolsó sorra hívnám fel a figyelmet:

In RB ground battles, the cost of respawning ground vehicles has been reduced by half, and for reserve vehicles, has been removed altogether.

Vagyis Tank RB-n a harckocsikkal való REspawn SP költésge a felére lesz csökkentve. Ez azt jelenti, hogy ha nehéz tankkal kezded a csatát és az első áldozatod a nyakadba zuhan a P-47-tel, nem biztos, hogy a hangárba kell menned, mert nincs elég SP-d egy másik tankra. Illetve egy rosszul kezdett csatát sem kell ott hagynod. Szerencsére a repülők ára nem lesz csökkentve.

DE!!!

A sikeres kamikaze támadás által gyűjtött SP mennyiség most jóval többet fog érni. Nagy nehezen kilősz egy T-29-et, 2 perccel később rád zuhan egy géppel és nem M18-at hoz be, hanem egy T-34-et, mert most olcsóbban be lehet majd hozni.

Látszólag jó iránynak tűnik ez a változtatás, mert könnyebben lehet majd tankokat bevinni és nem fog a fél csapat kilépni az első 3 percben, de ezáltal a kamikaze sokkal hatékonyabb SP farmolási módszer lesz. Nem kell majd jó tankosnak lenned ahhoz, hogy végig játssz egy csatát, elég, ha csak jól tudsz lezuhanni. A repülőknél ki KELL kapcsolni az SP gyűjtést.

7 hours ago, Kulcsos12 said:

Én nem tudtam benézni DevSzerverre, így csak az előzetes frissítésjegyzéket olvasgattam. A legutolsó sorra hívnám fel a figyelmet:

Vagyis Tank RB-n a harckocsikkal való REspawn SP költésge a felére lesz csökkentve. Ez azt jelenti, hogy ha nehéz tankkal kezded a csatát és az első áldozatod a nyakadba zuhan a P-47-tel, nem biztos, hogy a hangárba kell menned, mert nincs elég SP-d egy másik tankra. Illetve egy rosszul kezdett csatát sem kell ott hagynod. Szerencsére a repülők ára nem lesz csökkentve.

DE!!!

A sikeres kamikaze támadás által gyűjtött SP mennyiség most jóval többet fog érni. Nagy nehezen kilősz egy T-29-et, 2 perccel később rád zuhan egy géppel és nem M18-at hoz be, hanem egy T-34-et, mert most olcsóbban be lehet majd hozni.

Látszólag jó iránynak tűnik ez a változtatás, mert könnyebben lehet majd tankokat bevinni és nem fog a fél csapat kilépni az első 3 percben, de ezáltal a kamikaze sokkal hatékonyabb SP farmolási módszer lesz. Nem kell majd jó tankosnak lenned ahhoz, hogy végig játssz egy csatát, elég, ha csak jól tudsz lezuhanni. A repülőknél ki KELL kapcsolni az SP gyűjtést.

Vagy bejön a reserve usa tankkal ugye spawn pontot akkor nem veszít, pontot behúzza ugrik/kilöveti magát és helo tank rb ment repülni.

medal medal medal medal medal medal

Nekem a bombázáshoz van egy javaslatom.

A mai napig lehet hallani olyan híreket, hogy fel nem robbant második világháborús bombákat találtak, itt és itt.

Szerintem teljesen reális lenne, és megállná a helyét, ha adnának 5-10 százalék esélyt (vagy többet), hogy a bombák ne robbanjak fel.

Rakétáról nem tudok, hogy ilyen történt volna.

medal medal medal

16 hours ago, Nyilas4 said:

A mai napig lehet hallani olyan híreket, hogy fel nem robbant második világháborús bombákat találtak, itt és itt.

Szerintem teljesen reális lenne, és megállná a helyét, ha adnának 5-10 százalék esélyt (vagy többet), hogy a bombák ne robbanjak fel.

Történt pedig... A net-en ha körbenézel több meghökkentő fotót is találhatsz róla.:) Meg tüzérségi gránátokkal, stb. is. Nem hiszem hogy túl jó ötlet lenne bevezetni...

medal medal

19 hours ago, Nyilas4 said:

Így is van épp elég összeesküvés-elmélet a játék körül, felesleges még egyet generálni. "Mert megint az én bombám sült be! Bezzeg az előbb, ami mellettem landolt, az nem!"

6 hours ago, Kulcsos12 said:

Így is van épp elég összeesküvés-elmélet a játék körül, felesleges még egyet generálni. "Mert megint az én bombám sült be! Bezzeg az előbb, ami mellettem landolt, az nem!"

Arról nem is beszélve hogy akkora hiszti lenne belőle amekkora még sosem volt. Jogos is lenne. Elég csak abba belegondolni amikor teszem azt a prémium gépek bombái döglenének be. Valahogy nekem sem venné be a gyomrom...

• Upvote 1
medal medal medal medal

48 minutes ago, Hungaromaus said:

Arról nem is beszélve hogy akkora hiszti lenne belőle amekkora még sosem volt. Jogos is lenne. Elég csak abba belegondolni amikor teszem azt a prémium gépek bombái döglenének be. Valahogy nekem sem venné be a gyomrom...

A prémium tankom lövedéke is mindig bemehetne. :p:

medal medal medal

AB-en pl a saját repülésfa behozatala lenne jó. Persze sokan kiakadnának, mert tankot fejlesztenek repülőt nem, de így járnának. A Földünkön kb 30 % szárazföld, 70% víz és az egészet 100% légkör fedi le. :p:

• Like 1
  • Haha 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Ez így igaz Lanty. Enyhén szólva is idegesítő, h rengetegen felső szintű tankcsatákban beleverik a földbe a repülőket, én meg légvédelemmel nem tudom lőni őket, mert balfék ahhoz, h felhúzzon egy jetet. Ha nem fejleszti a repülő fákat az adott illető, akkor tankcsatákban se nyomkodja a 7-8-9 es gombot, ha hülye hozzá. 

• Thanks 2
medal medal medal medal

On 26/12/2018 at 12:09, Jalapeno1985 said:

Ez így igaz Lanty. Enyhén szólva is idegesítő, h rengetegen felső szintű tankcsatákban beleverik a földbe a repülőket, én meg légvédelemmel nem tudom lőni őket, mert balfék ahhoz, h felhúzzon egy jetet. Ha nem fejleszti a repülő fákat az adott illető, akkor tankcsatákban se nyomkodja a 7-8-9 es gombot, ha hülye hozzá. 

Várjunk !

Nem csak azért veri bele a földbe a jetet (meg persze bármilyen repülőt) mert nem tudja felhúzni, hanem mert neki mindegy hogy túléli-e vagy beledurran a földbe. Neki a kill számít, meg esetleg az hogy győzzön a csapata.

Ezért be kéne vezetni egy olyan rendszert ami figyeli a játékosok kill/crash arányát és akinél ez az arány magas annak egyszerűen ne számolja el a killt. Persze ezt konkrétabban kellene szabályozni mint ahogy én itt leírtam, de szerintem használna. Egyből nem lenne kamikázézés. Lehet hogy drasztikus lépés lenne, de az ilyen kill nem sportszerű. Így persze könnyű, de ez a mutatvány maradjon meg AB-ben.

• Thanks 1
medal medal medal medal

Folyamatosan figyelni ezt az arányt elég sok meló lenne. Konkrét szabályok kellenek ennek a megakadályozasához,  ami mindenkire egyformán érvényes.

- Csak akkor hozhasson be az illető új járművet, ha az előzőt killnek elszámolta valakinek. Ezzel nemcsak a kamikaze szűnne meg, de a foglalás utáni kiugrálás is.

- Spawnpont jutalmazást teljesen ki kellene kapcsolni repülőknél. Vagyis ha lelőnek vagy becsapódsz, csak akkor jöhetsz be új járművel, ha TANKKAL korábban szereztél elég pontot hozzá.

Ezeket elég könnyű lenne leprogramozni a javasolt kill-crash arány figyelése helyett. Szerintem.

• Upvote 2

Egyetértek.  Nem vágom a szerveres részét, de gondolom a játék úgy (is) működik hogy mindenkiről és mindenről folyamatosan statisztikákat készít, így talán nem lenne olyan nehéz a crash/kill szabályozása. Persze egy programozó kell ehhez, nem én... 

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.