On 08/09/2018 at 16:58, Pradata said:

Akinek volt elég ideje megszerezte. :D

Így van. Sajnos nagyon sok meccset kell értük menni, ami pl. egy magamfajta csókának lehetetlen feladat. Nincs annyi időm hogy játszak, naponta maximum 5 meccset tudok menni mostanában. 

medal medal medal medal

1 hour ago, Hungaromaus said:

Így van. Sajnos nagyon sok meccset kell értük menni, ami pl. egy magamfajta csókának lehetetlen feladat. Nincs annyi időm hogy játszak, naponta maximum 5 meccset tudok menni mostanában. 

Én a pöcörős pumát próbáltam megszerezni, viszont annyira gagyi, de főleg igénytelen ez a brigád, hogy 2018-ban képtelenek egy olyan felületet csinálni, amin normálisan nyomonkövethető lenne, hogy épp miből mit csináltam meg. Így fogalmam nincs, hogy éppen a 2/3 mit jelent: kell-e még 2 kill vagy 3 nyert meccs, esetleg 5 assist. Annyit meg nem játszok én sem, hogy majd úgyis is meglesz idővel.

• Like 1
medal medal medal

On 09/09/2018 at 20:53, Pradata said:

viszont annyira gagyi, de főleg igénytelen ez a brigád, hogy 2018-ban képtelenek egy olyan felületet csinálni, amin normálisan nyomonkövethető lenne, hogy épp miből mit csináltam meg. Így fogalmam nincs, hogy éppen a 2/3 mit jelent: kell-e még 2 kill vagy 3 nyert meccs, esetleg 5 assist. Annyit meg nem játszok én sem, hogy majd úgyis is meglesz idővel.

Sajnos egyetértek. Tök rossz, hogy egy 1/3 vagy 2/3-at lát az ember és azt sem tudja mire kellene most hajtson. Persze sok-sok kattintással meglehet nézni, de na ... 

medal medal

Nem értem ezt a piacot!

Van eladási ár (sell) és van vételár (buy). Az eladási ár kevesebb, mint a vételár. Eddig érthető, mert így dolgoznak az antikváriumok, régiség kereskedők és különféle pénzváltó intézmények.

De ha el akarok valamit adni, akkor miért vonnak le még 17-18-19 százalékot az eladási árból? :008:

medal medal medal

3 hours ago, Nyilas4 said:

Nem értem ezt a piacot!

Van eladási ár (sell) és van vételár (buy). Az eladási ár kevesebb, mint a vételár. Eddig érthető, mert így dolgoznak az antikváriumok, régiség kereskedők és különféle pénzváltó intézmények.

De ha el akarok valamit adni, akkor miért vonnak le még 17-18-19 százalékot az eladási árból? :008:

Na igen, vagy egyiknek vagy másiknak kellene lenni. A kettő együtt így kitolás. 

Pláne, hogy a Gajin annyi GJC-t csinál amennyit akar. (mondjuk értelemszerűen értelmes keretek között különben a GJC elértéktelenedne) 

medal medal

45 minutes ago, Lord_KROK said:

Na igen, vagy egyiknek vagy másiknak kellene lenni. A kettő együtt így kitolás. 

Pláne, hogy a Gajin annyi GJC-t csinál amennyit akar. (mondjuk értelemszerűen értelmes keretek között különben a GJC elértéktelenedne) 

Nos nem feltétlen. Olyan ez, mint egy aukciós ház. Kereslet-kínálat. Az határozza meg a piactéren is az árakat. Ergo, ha neked van valami ritka dolgod, akkor értelemszerűen ká sok lecsót akarsz majd érte leakasztani, viszont a vevő annyira megpróbálja lealkudni, amennyire csak lehet.

medal

54 minutes ago, Lord_KROK said:

Vagy az eladási és a kínálati ár között legyen rés, vagy pedig a vételárból vonjon le. 

Jó, persze ilyen úgysem lesz sosem. 

Most vagy te nem érted a működését, vagy én nem értem miről beszélsz. :D

A "rés" azért van, mert az ún. kereslet-kínálat határozza meg az árat, ami nem mindig találkozik. Akarhatok én mindenfélét fillérekért, ha csak drágán kapnék. Ilyenkor ugye nagy a "rés".

Az pedig, hogy a tranzakcióból levonnak, ettől teljesen független. Bár a miértjét én sem tudom, leginkább a kib@szás kategóriába tudom sorolni. Persze, ahogy a mondás tartja, örüljünk, hagy legalább van ilyen is.

medal medal medal

Az eladási és a vételi ár között nem lenne rés, akkor létrejönni a vásárlás. Ha 1GJN-ért árulsz valamit, de csak 0,99-ért vennék meg, akkor addig nem fogod eladni, amíg valaki be nem adja a derekát. Vagyis hiába akarod eladni az IS-7-et például 1000-ért, ha csak 150-ért vennék meg. Ez így teljesen normális.

Az eladási árból viszont nem azért van 10-25% levonás, hogy Gaijin nyerjen rajta, hanem hogy korlátozza a felesleges tranzakciókat. Ha nem lenne ez a levonás, akkor simán lehetne trollkodni, hogy megveszek valamit 2,0-ért, és utána eladom 2,1-ért. Nyernék rajta 0,1GJN-t. Ezt pár napig-hétig ismételném és szép kis összeget össze tudnék szedni, amit elkölthetnék a Store-ban. Ennek a levonásnak köszönhetően viszont a 2,0-ért megvett tárgyat 2,48-ért kellene eladnom, hogy 0,1-et nyerjek rajta. Ez a 0,48-as ugrás az árban viszont már 24%-os drágulást jelent, ami nem biztos, hogy a következő vevőnek tetszik. Ezért van a levonás, nem azért, hogy Gaijin jutalékot kapjon. Ő a kulcsokból szerzi a pénzt, mert azokat tőle veszed. (Persze vannak, akik vesznek kulcsot 2,49-ért és utána 2,48-ért próbálják eladni. Na, ők buktak matekból...) Bár az is igaz, hogy a kulcsok eladásából is csak közvetett úton szerzi a pénzt, mert a GJN virtuális valuta. Azzal, hogy eladja neked a kulcsot, csak annyit nyer, hogy csökken a GJN a számládon, amit előbb-utóbb remélhetőleg valós pénzzel feltöltesz.

Steam piac is pontosan így működik, csak ott fel van cserélve a két mező, ahova a két összeg fel van tüntetve. Itt azt írod be, hogy mennyit fizessenek a tárgyadért, amiből a rendszer levon X%-ot. Steamen viszont azt írod be, hogy mennyit akarsz érte kapni, és arra megy rá X%, amit a vevőnek pluszban fizetnie kell. Az elv ugyanaz, csak Steamen nem úgy érzi az ember, hogy őt húzzák le. :D

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

On 14/09/2018 at 16:23, Pradata said:

Most vagy te nem érted a működését, vagy én nem értem miről beszélsz. :D

A "rés" azért van, mert az ún. kereslet-kínálat határozza meg az árat, ami nem mindig találkozik. Akarhatok én mindenfélét fillérekért, ha csak drágán kapnék. Ilyenkor ugye nagy a "rés".

Az pedig, hogy a tranzakcióból levonnak, ettől teljesen független. Bár a miértjét én sem tudom, leginkább a kib@szás kategóriába tudom sorolni. Persze, ahogy a mondás tartja, örüljünk, hagy legalább van ilyen is.

Szerintem te nem érted.

Van egy cucc mondjuk 1GJC-ért lehet megvenni. De eladni csak 0,8-ért. Akkor 0,2GJC a veszteséged minden egyes eladáson. 

Persze ez jó arra, hogy ne legyenek felesleges tranzakciók.

De akkor miért kell még ezenfelül is X %-os levonni? 

medal medal

4 minutes ago, TornadoHussar said:

Sziasztok!

Itt valahogyan legetseges akarbpremium jarmuvek eladasa is? Amelyeket regebben a storeban vettem es hasznaltam?

Tudtommal csak a kuponokat lehet eladni, beváltott vagy vásárolt járművet nem.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.