Gondolom többen is vagyunk akik nem értik (annyira) a piactér működését. Jó lenne ha megírnátok a tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban. Mit éri meg, mit nem eladni vagy venni, hogyan lehet  a legjobban kijönni belőle...

Nekem van több kérdésem is :

-Lehet itt a fórumon eladásra hirdetni vagy keresni a dolgokat ? Legális ?

-Pontosan hogyan működik ez az "Assemble" ? Mi kell hozzá és mi a menete ?

-Ha egy ládát nem nyitok ki vagy nem adok el és lejár az ideje akkor eltűnik ezt jól látom ?

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

25 minutes ago, Hungaromaus said:

-Ha egy ládát nem nyitok ki vagy nem adok el és lejár az ideje akkor eltűnik ezt jól látom ?

Ezekre én is szeretném tudni a választ. 

medal medal

1 hour ago, Hungaromaus said:

Ja és mi ez a sok marhaság ? 

Százlábú, meg Erőtér, meg Torony, meg mittudomén. Ezek mire jók és mi fenét akar velük a A Csiga ???

Ezekből rakod össze a tank alkatrészeit mindből 2 kel az megnyit egy újat abból is 2 az is megnyit egy újat és így megy 8 szintig ahol vannak az alkatrészek.

medal medal medal

1 hour ago, LudovikHun said:

Ezekből rakod össze a tank alkatrészeit

A repülő alkatrészeit. 

Egyébként szerintem az ápr 1 miatt van ez. Szal szerintem ez marhaság ami eltűnik majd ápr 1 után nem sokkal

medal medal

4 hours ago, Hungaromaus said:

-Lehet itt a fórumon eladásra hirdetni vagy keresni a dolgokat ? Legális ?

Lehet, de semmi értelme. Csak az árakat tudod megszabni, azt, hogy ki veheti meg, azt nem. A rendszer a vételi és az eladási ajánlatokat ollózza össze. Ha van közös érték, akkor létrejön a vétel.

Játékmódtól függően a csaták utána kapsz egy ládát a Tigrishez vagy a Kobrához. A ládát kinyitva (nem kell hozzá semmilyen kulcs vagy GE!) kapsz 5db 1.-es szintű alkatrészt. Ha ezekből összejön 2, akkor azt az "Assemble" gombbal össze tudod kovácsolni egy 2-es szintű alkatrésszé, majd azt 3-assá, 4-essá, ...stb... egészem 8-as szintűig. Ha megvan mind a 4 féle típusból a 8-as szintá (kék) alkatrész, akkor abból össze lehet szerelni a Tigrist vagy a Kobrát.

Elvileg igen. Eltűnik a raktáradból és elvileg a piacról is.

Egy kis Tutorial:

5 játékos akarja megvenni a J2M2 festést 0,17GJN-ért (kép alatti lista bal oldalon), a többi 19 játékos viszont ennél is olcsóbban akarja.A legolcsóbb eladási ár viszont 0,38GJN (kép alatti lista jobb oldalon). Ha nekem van raktáron egy ilyen festésem és azonnal meg akarok szabadulni tőle, akkor felteszem 0,17-ért és a rendszer már el is adta az 5 játékos egyikének. (Szerintem aki először tesz meg egy ajánlatot az adott áron, az kapja meg elsőként a tételt, de ezt csak az én véleményem.) Ha viszont azonnal meg akarom venni, akkor 0,38-ért kell tennem vételi ajánlatot, és a rendszer már át is adja nekem a festést. DE! Nem kötelező ezzel a két határértékkel számolni. Ahogy a valóságban is lehet alkudozni a piacon (már akivel lehet...), úgy itt is lehet.

Most nézzük meg a felső grafikont. Ez az eladási és a vételi ajánlatokat mutatja. Kék a vételi, zöld az eladási. A vízszintes tengely mutatja az árakat, a függőleges pedig az ajánlatok számát. Mivel a vételi ajánlatok nem sokban térnek el egymástól (0,17, 0,16, 0,15, 0,14, 0,11, és kevesebb), így a grafikonon a kék terület szélessége kicsi. Ezzel szemben az eladási árak 0,38-tól egészen 11,0-ig elhúzódnak, így a zöld terület arányosan szélesebb. A két terület sosem fog összeérni, mert akkor történik az adás-vétel.

Én erre a festésre tettem pár órája egy 0,25GJN-os vételi ajánlatot. Mivel senki sem kínálta ilyen olcsón, így nem is kaptam meg rögtön. Egy új eladó viszont szembesül a ténnyel, hogy 0,38-ért nem veszik meg, mivel a 0,17 a legmagasabb ajánlat az enyém után. Így lényegében meggyőzöm, hogy én 0,25-ös ajánlatommal még jól is jár a 0,17-esekkel szemben. Most néztem, és azóta már valaki el is fogadta az ajánlatomat és megkaptam a festést. Ez türelemjáték.

Az alsó grafikon az sikeres eladásokat mutatja, illetve az árak alakulását az idő múlásával. Ezt is érdemes figyelembe venni, mikor vételi vagy eladási ajánlatokat teszünk. Azért, mert a vételi ajánlatok között nincs 0,37-es ajánlat, nem jelenti azt, hogy nem is fogják olyan áron megvenni.

15gu793.jpg

Elnézve a grafikont, nem sokan vették meg nálam olcsóbban. (A jobb szélén lévő utolsó, közel vízszintes értéknél van az enyém. :B10:)

• Thanks 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Kb mikor jönnek az újabb skinek ? Ne haragudjatok, de ami a piacon van abból jó 1-2 ami érdekes történelmi és szép, a többi.... . Mondjuk egy Magyar skines Re-2000 szívesen látnék. :)  

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Nekem is az lenne a kérdésem, h hogy lehet ritka járműveket felrakni? Pár hete van ez a piac csak, és elvileg azóta csak 3 jármű jelent meg( csíkos tiger, kígyó repcsi+ a mostani spiti) mégis láttam fent kv220-at, vk tigrist, ritka tigercat repcsit stb. Ezek már régi dolgok, és azt szeretném tudni, h én is megválhatok e pl a La174, xf5f, P43 stb ritka járműveimtől borsos áron? Ha valaki tudja a választ, azt előre is köszönöm.

ui: Most adtam el pár festékesládát, április 1 es tiger alkatrészeket stb, át is vátottam 500 goldra. :)

medal medal medal medal

No, én is megnéztem ezt a piacosdit és el is adtam egy festékes ládát.

Van kemény 0,28 GJN az egyenlegen. Ezzel pontosan miket is tudok kezdeni azon kívül, hogy néhány száz év alatt összegyűjtök egy KV-220-ra valót?

Pl. hogy lehet goldra vagy prémre váltani?

medal medal medal

12 hours ago, Pradata said:

No, én is megnéztem ezt a piacosdit és el is adtam egy festékes ládát.

Van kemény 0,28 GJN az egyenlegen. Ezzel pontosan miket is tudok kezdeni azon kívül, hogy néhány száz év alatt összegyűjtök egy KV-220-ra valót?

Pl. hogy lehet goldra vagy prémre váltani?

Buying things with GJN for dummies:
https://wtinfo.hu/2018/03/17/war-thunder-piac/

Ami a lényeg, hogy most GJC-ből lehet venni prémet. MIvel ez 1:1 aránylik az Eurohoz én pl tudok venni akár most egybe 20 nap prémiumot (és még GE se kerül nekem!) 

De az Euros megoldás sem rossz, mert 7,5Eurért 20 nap prém sokkal jobb mintha GE-t vennél eurért és abból vennél 20 nap prémet. (ebben az estben 25! eurodba kerülne a mutatvány).

100 napos prém is nagyon megéri, mert így 25 eur (vagyis 1/4 eur per nap!), amúgy meg 95 eur lenne, ha GE-ből vennéd meg!

https://store.gaijin.net/catalog.php?category=PremiumAccount

medal medal

Bár nyilván nem rossz, mivel kvázi ingyen van, de azért annyira nem is jó bolt. Tekintve, hogy most ezért a ládáért kaptam a 0,35-ből 0,28 GJN-t (egyáltalán minek ez a levonósdi, miért nem lehet egyszerűen azt mondani, hogy ennyi és kész?!), így kb soha nem veszek majd semmit. :D

medal medal medal

Jó ez a piac emberek. Az űrhajózás napi F9F2-es feladatot 2 kör alatt teljesítettem, majd az Amstrong-os festékesládát kb 2 gaijin coinért eladtam egyből. Vettem belőle 300 aranysast. Már alig várom a kötvényüzletes járműves ládát, h meg legyen. Az ilyenek elvileg már 30 euró/gaijin coin körül mozognak.

medal medal medal medal

4 hours ago, Kulcsos12 said:

Dehogynem. Kiválasztod az adott járművet, csomagot, akármit, rákattintasz a BUY gombra és a lenyíló ablakban a legelső lehetőség a piacos valuta. Kék Gaijin logó az.

Nincsen a vásárlási lehetőségek között a Gaijin logó. Legalábbis nekem nincs. Be vagyok jelentkezve, úgy néztem meg. A piacról szóló magyar nyelvű leírást is elolvastam, és nincsen az IS-6 vásárlási oldalon látható kék csigás logó.

medal medal medal

10 hours ago, Nyilas4 said:

Na, hát akkor mostmár nem lehet prémium járműveket venni a boltból GJN-ért... :DD

Nekem ott van a GJC a GJC-s piacon eleve, meg mindenhol. A kék csigás ikon, Prémium időt is meg ilyesmit is lehet venni, nem csak járművet.

medal medal

Rájöttem miért nem volt nálam látható a kék csigás logó! Kell, hogy legyen valamekkora összeg a GJN egyenlegen, akkor mutatja a prémium járművek vásárlásánál.

medal medal medal

Nem tudja valaki, hogy a mostani event gépek eladásával érdemes még várni, hátha feljebb megy az eladási ára, vagy adjam el a jet-et 25 GJN-ért, a martlet-et meg 3 GJN-ért?

Őszintén szólva a 25 GJN-es eladási árat a jet esetében nagyon keveslem! Az Me 262-es vételára 400 GJN, itt számítottam legalább 100 GJN eladási árra!

medal medal medal

Jelenleg 97 vásárló és 474 eladó, Szerintem rövid távon nem emelkedik az ára, de féléven belül szerintem igen. A kingcobra-t is 48-ért kínálják, az esemény után 27 körül volt az ára. Bár szerintem az utóbbi idők legkönnyebb eseménye volt. Aki akarta az megszerezte.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.