Sign in to follow this  
KapitanyHU

Légierő a szárazföldi csatákban

hali.én azt szeretném ha végre ki vennék a repülőket a tank csatákból,vagy adjanak lehetőséget légvédelemmel bemenni a repülősökhöz.nem tartom fair-nek hogy a repülősök jöhetnek tankokat gyilkolászni a tankosok (légvédelmisek)miért ne mehetnének át.meg nézném akkor mit szólnának a repülősök amikor 4-5 légvédelem ami mozog leszedeget mindenkit az égről.vicces lenne nem.olyan jól elvannak a levegőbe,senki nem zavarja őket.de hol a mixed battle a repülőknél ja sehol.igen megcsinálhatnák azt is hogy ha bemegy egy repülős játékos 5-8 repülővel 1 csatába akkor az ne 5-8 csatának számítson hanem csak 1-nek mint tankoknál.a viccet félre téve végre tehetne valamit a gaijin a 1 tankos kilépegetős játékosokkal szembe,kezd nonszensz lenni hogy az első 2 percbe már hiányzik a fél csapat,és büntetlenül tönkre teszik mások játékát.

Edited by KapitanyHU
medal medal medal medal medal medal medal medal

4 hours ago, KapitanyHU said:

hali.én azt szeretném ha végre ki vennék a repülőket a tank csatákból,vagy adjanak lehetőséget légvédelemmel bemenni a repülősökhöz.nem tartom fair-nek hogy a repülősök jöhetnek tankokat gyilkolászni a tankosok (légvédelmisek)miért ne mehetnének át.meg nézném akkor mit szólnának a repülősök amikor 4-5 légvédelem ami mozog leszedeget mindenkit az égről.vicces lenne nem.olyan jól elvannak a levegőbe,senki nem zavarja őket.de hol a mixed battle a repülőknél ja sehol.igen megcsinálhatnák azt is hogy ha bemegy egy repülős játékos 5-8 repülővel 1 csatába akkor az ne 5-8 csatának számítson hanem csak 1-nek mint tankoknál.a viccet félre téve végre tehetne valamit a gaijin a 1 tankos kilépegetős játékosokkal szembe,kezd nonszensz lenni hogy az első 2 percbe már hiányzik a fél csapat,és büntetlenül tönkre teszik mások játékát.

Sose értettem, hogy tank csatába miért lehet repülővel is kimenni. Illetve azt sem, hogy sok tankos minek tankozik, mikor szinte mindenki azt várja, hogy végre kimehessen repülővel. Azoknak egyszerűbb lenne repülőzni. n'est-ce pas? 

Azt meg hogy milyen 5-8 csatáról beszélsz, 3 év repülőzés után sem tudom. Egy csatán belül mindegy hogy 1 repcsit vagy 8at hozok ki akkor is egy csata van, aminek a végén az érdemek szerint szétosztódnak a repülők között az LB-k. meg van egy SL összeg, de abból még lejön a repülők javítása is. Magasabb tieren emiatt nem is olyan nehéz mínuszos csatákat menni.

medal medal

7 hours ago, KapitanyHU said:

2 hours ago, Lord_KROK said:

Sose értettem, hogy tank csatába miért lehet repülővel is kimenni. Illetve azt sem, hogy sok tankos minek tankozik, mikor szinte mindenki azt várja, hogy végre kimehessen repülővel. Azoknak egyszerűbb lenne repülőzni. n'est-ce pas? 

Azt meg hogy milyen 5-8 csatáról beszélsz, 3 év repülőzés után sem tudom. Egy csatán belül mindegy hogy 1 repcsit vagy 8at hozok ki akkor is egy csata van, aminek a végén az érdemek szerint szétosztódnak a repülők között az LB-k. meg van egy SL összeg, de abból még lejön a repülők javítása is. Magasabb tieren emiatt nem is olyan nehéz mínuszos csatákat menni.

Rém egyszerű a történet, vegyük a realisztikus harckocsicsaták és légi csaták szempontjából a dolgot.

Le van írva, hogy ebben a játékmódban használhatók mind szárazföldi, mind légi járművek. A játékmód neve ennek megfelelően lehetne kalács is, nem számít.

A csatarepülők és a vadászbombázók egy része szinte használhatatlan a légi realisztikus módban, már csak azért is, mert pályától függően nem biztos, hogy lesz a fegyverzetednek megfelelő olyan célpont, ami befolyásolja a csata végkimenetelét (másik csapattól pontlevonás a megsemmisítése után), ám igencsak használhatóvá válnak a realisztikus harckocsicsatákban a játékosok által vezérelt szárazföldi járművek ellen. Ha nem lennének repülőgépek a realisztikus harckocsicsatákban, akkor az a tömérdek mennyiségű légvédelmi jármű szinte teljes mértékben értelmét vesztené, márpedig a kezdetek óta jelen vannak a játékban.

Ugyanakkor szerintem azt senki nem gondolja komolyan, hogy szeretne bemenni a repülős pályákra légvédelmi járművel. Realisztikus módban adott például egy 64x64 kilométeres pálya, tizenpár ellenséges repülő szétszóródva rajta, java részük jobb esetben kellő magasságba emelkedik ahhoz, hogy meg se forduljon a fejedben a tűznyitás. Ha pedig valaki fűnyírózik és van vajmi esze is, az pont a játékosok által vezérelt légvédelmi járműveket fogja elkerülni. Ellenben egész nyugodtan végig lehet ülni a gép előtt 15-60 perceket, mindezt természetesen a semmiért. Akkor már inkább a mosogatás.

Jó, akkor inkább árkád légi csatába szeretne menni az illető légvédelmi járművel. Biztos nem landolna percenként legalább egy darab Pe-8-as 5 tonnás bombája a környéken. TUTI NEM. Sőt, biztonságos is lenne. B-29-esek sem szőnyegbombáznák a környéket.

De... igazatok van. Mi több, ez alapján majd a tengeri csatákba se engedjük be a repülőgépeket, még azokat se, amik CSAK torpedóvetésre képesek, a hajók légvédelmi célokat ellátó fegyverzetét meg mondjuk használjuk a csodaszép, több színben is pompázó fényjelzőiknek köszönhetően az éjszakai égbolt színesre festésére, mert ez esetben tuti csak erre lennének jók.

Egy szó mint száz, ez a téma nem ide kapcsolódik, viszont egészen nyugodtan lehet neki topikot nyitni és megvitatni.

• Upvote 1

12 minutes ago, Gelesztaa said:

Ha nem lennének repülőgépek a realisztikus harckocsicsatákban, akkor az a tömérdek mennyiségű légvédelmi jármű szinte teljes mértékben értelmét vesztené, márpedig a kezdetek óta jelen vannak a játékban.

A legtöbbje rb-be semmit nem ér... az összesnek oda kéne adni a célkeresztet nem csak a radarosoknak és akkor nem arról szólna a tank rb hogy 1 percel kezdés után a szövik büntetlenül földiznek....

medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, air_fighter_hu said:

A legtöbbje rb-be semmit nem ér... az összesnek oda kéne adni a célkeresztet nem csak a radarosoknak és akkor nem arról szólna a tank rb hogy 1 percel kezdés után a szövik büntetlenül földiznek....

De többet érnek, mintha nem lennének repülők, és csak ez számít.

Összesnek célzássegítőt? Meg lövegstabilizátort is akkor minden harckocsinak, nem? Ha már ennyire nem számít, hogy melyik jármű milyen technológiával rendelkezett.

Mielőtt még elszabadul a pokol, azt szögezzük le, hogy a célzássegítő bevezetése RB-re és SB-re a radaros légvédelmiknek legalább akkora baromság, mint SP kedvezményt adni a könnyű tankoknak, csak mert látott valakit elgurulni a pálya túloldalán. Egy radar nem fogja neked megmondani, hogy hova tüzelj, főleg ha parancsnoki nézetben vagy. Ráadásul top tierben, ahol 30-40mm-eket köpködnek, másodpercenként pár százat. Elég egy találat, és a gépnek annyi. Ehhez kell még külön célzássegítő? Akkor mit kellene adni a kis tierben lévő légvédelmiknek, amik csak 1-2 12mm vagy 20mm-essel van felfegyverezve, hogy feleannyira legyenek hatékonyak?

Értelmesebb megoldás lett volna, ha a radaros légvédelmik megkapják az összes repülőre a markereket X km távolságon belül, hogy lássák, merre vannak a gépek. Aztán ha le is akarja lőni, akkor erőltesse meg magát és célozzon! Ezt csinálja ugyanis egy radar a valóságban is.

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, Kulcsos12 said:

Mielőtt még elszabadul a pokol, azt szögezzük le, hogy a célzássegítő bevezetése RB-re és SB-re a radaros légvédelmiknek legalább akkora baromság, mint SP kedvezményt adni a könnyű tankoknak, csak mert látott valakit elgurulni a pálya túloldalán. Egy radar nem fogja neked megmondani, hogy hova tüzelj, főleg ha parancsnoki nézetben vagy. Ráadásul top tierben, ahol 30-40mm-eket köpködnek, másodpercenként pár százat. Elég egy találat, és a gépnek annyi. Ehhez kell még külön célzássegítő? Akkor mit kellene adni a kis tierben lévő légvédelmiknek, amik csak 1-2 12mm vagy 20mm-essel van felfegyverezve, hogy feleannyira legyenek hatékonyak?

Értelmesebb megoldás lett volna, ha a radaros légvédelmik megkapják az összes repülőre a markereket X km távolságon belül, hogy lássák, merre vannak a gépek. Aztán ha le is akarja lőni, akkor erőltesse meg magát és célozzon! Ezt csinálja ugyanis egy radar a valóságban is.

Maximálisan egyetértek.

Magas szinten gyakorlatilag értelmetlen repülővel bemenni, ha földi célpontot akarsz támadni, mert kb azonnal ledarálnak.

Nagyon remélem, hogy ezt hamarosan változtatni fogják, mert az 1.79 még elég messze van.

Edited by Pradata
medal medal medal

Szerintem sokkal egyszerűbb lett volna, ha a Radaros AAA-nak nem célzásrásegítőt adnak, hanem mint Air RB-ben kijelöli az ellenséges repülőt. Esetleg bizonyos távolságokban a többi tank is láthatná így.

Továbbá (offtopic félig):

Falcon 7.7 vs AMX-30 7.3? Itt van valami logika amit én nem látok?

AMX-nek van radajra, MBT hull, Hullbreak nem hat rá, jobb a tűzgyorsaság, cserébe 7.3 csak a BRje. (ja és azthiszem van hozzá HVAP)

medal medal medal medal medal medal medal

Csak egy kérdés, nem vagyok jártas ilyen magas tierben. Miért baromság a radaros AAA-k célzás segítése? (ezek szerint van ilyen). Az ok, hogy a radar az önmagában csak földerít, de ha egy tűzvezető rendszer része, akkor az akár egy közeledő rakétát is lelő 20mm-s 6 csövű gatling géppuskával, anélkül, hogy különösebben célozgatnom kéne. 

medal medal

3 hours ago, Luciferke said:

Szerintem sokkal egyszerűbb lett volna, ha a Radaros AAA-nak nem célzásrásegítőt adnak, hanem mint Air RB-ben kijelöli az ellenséges repülőt. Esetleg bizonyos távolságokban a többi tank is láthatná így.

Továbbá (offtopic félig):

Falcon 7.7 vs AMX-30 7.3? Itt van valami logika amit én nem látok?

AMX-nek van radajra, MBT hull, Hullbreak nem hat rá, jobb a tűzgyorsaság, cserébe 7.3 csak a BRje. (ja és azthiszem van hozzá HVAP)

Új nemzet, "kell" a buff. Simán 8.0-án a helye amúgy.

medal medal medal

20 minutes ago, tibi68 said:

Csak egy kérdés, nem vagyok jártas ilyen magas tierben. Miért baromság a radaros AAA-k célzás segítése? (ezek szerint van ilyen). Az ok, hogy a radar az önmagában csak földerít, de ha egy tűzvezető rendszer része, akkor az akár egy közeledő rakétát is lelő 20mm-s 6 csövű gatling géppuskával, anélkül, hogy különösebben célozgatnom kéne. 

Mert így némi gyakorlás után egy majom is képes használni a légvédelmit.

Nem rakétákat lövöldözöl vele, amit valószínűleg amúgy sem tudnál, hanem a repülőkre van kacsavadászat.

medal medal medal

11 hours ago, Pradata said:

Mert így némi gyakorlás után egy majom is képes használni a légvédelmit.

Nem rakétákat lövöldözöl vele, amit valószínűleg amúgy sem tudnál, hanem a repülőkre van kacsavadászat.

Azért nem ilyen egyszerű a képlet. Egy manőverező célt így sem könnyű eltrafálni és leszedni. Jó, a nyílegyenesen rohamozó vérpistikék ellen hatásos védelmet nyújt a célzássegítés, de azok meg is érdemlik, hogy lekaszálják őket az égről.

18 hours ago, Kulcsos12 said:

Tűzvezető radarról hallottál már korábban?

Egyébként meg erősen túlzónak érzem, hogy "másodpercenként pár száz" 30-40 milis gránátot köpködnek a magas tierű önjáró légvédelmek. Sem a Vulcan, sem a Silka nem tüzel olyan gyorsan (mindkettőnek 50 lövés/sec körül van az elméleti maximuma, tetejébe az egyik 20 a másik 23 milis), márpedig ennek a kettőnek van a legnagyobb tűzgyorsasága jelenleg.

medal

13 hours ago, tibi68 said:

Ahogy Phly is mondja a végén: "Too much hand hold".

33 minutes ago, IGLA_HUN said:

Azért nem ilyen egyszerű a képlet. Egy manőverező célt így sem könnyű eltrafálni és leszedni. Jó, a nyílegyenesen rohamozó vérpistikék ellen hatásos védelmet nyújt a célzássegítés, de azok meg is érdemlik, hogy lekaszálják őket az égről.

Tűzvezető radarról hallottál már korábban?

Egyébként meg erősen túlzónak érzem, hogy "másodpercenként pár száz" 30-40 milis gránátot köpködnek a magas tierű önjáró légvédelmek. Sem a Vulcan, sem a Silka nem tüzel olyan gyorsan (mindkettőnek 50 lövés/sec körül van az elméleti maximuma, tetejébe az egyik 20 a másik 23 milis), márpedig ennek a kettőnek van a legnagyobb tűzgyorsasága jelenleg.

Igen, elírtam. Nem másodpercenkét, hanem percenként pár száz, ami viszont simán megvan, ha figyelembe vesszük, hogy a Shilkán 4 ágyú van. Tűzvezető radarról is hallottam már, viszont nem ezeken a a légvédelmiken. A másik dolog, amit meg kell említeni, hogy nem mindenkinek van egyenlően fejlesztve a repülős és a tankos fa. 7.7-en játszva már találkozni ezekkel a légvédelmikkel, ahogyan Fw-190-ekken, Zerokkal, P-47-ekkel is. Még a jeteknek sincs sok esélyük túlélni egy átrepülést, akkor a feleolyan gyors P-47-nek még annyi sem lesz.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

4 hours ago, Kulcsos12 said:

Köszi a videót, így már látom, hogy működik a játékban. A shilkán az a radar az a célzó rendszer része, igaz az cél befogási idő elég hosszú volt, ahogy utánaolvastam. Úgy hogy én nem tartom nagyon elfogadhatatlannak hogy ezt próbálják valahogy érzékeltetni a játékban.

Persze mindezt mondom úgy én, hogy nekem minden tank RB játékmódban lezuhanó repülő nagyon örömteli látvány!!!  :DD

medal medal

57 minutes ago, tibi68 said:

Persze mindezt mondom úgy én, hogy nekem minden tank RB játékmódban lezuhanó repülő nagyon örömteli látvány!!!  :DD

Ugyanakkor gondolom azt is pozitívként éled meg, mikor egy repülőgép kihúz a szorult helyzetből egy pár rakéta segítségével mondjuk :p:

1 hour ago, Gelesztaa said:

Ugyanakkor gondolom azt is pozitívként éled meg, mikor egy repülőgép kihúz a szorult helyzetből egy pár rakéta segítségével mondjuk :p:

Én nem köpködök a repülőkre, fölösleges így kell elfogadni, biztos hogy nem fog ez megváltozni. De hidd el szívesen lemondanék arról a pár szituról, mikor egy repülő segít ki engem!!! :DD :DD  Sőt nem is igazán a repülőkkel van bajom, hanem ezzel az aljas kill kamerával!!!

medal medal

3 hours ago, tibi68 said:

Én nem köpködök a repülőkre, fölösleges így kell elfogadni, biztos hogy nem fog ez megváltozni. De hidd el szívesen lemondanék arról a pár szituról, mikor egy repülő segít ki engem!!! :DD :DD  Sőt nem is igazán a repülőkkel van bajom, hanem ezzel az aljas kill kamerával!!!

Miért, mi a baj vele?

4 minutes ago, Gelesztaa said:

Miért, mi a baj vele?

Szerintem az lehet, hogy RB-ben ha meghalsz, megmutatja az ellenség pozícióját. Ergo miután újraéledsz tudod, hogy merre keresd.  Lehetne rajta változtatni mint SB-ben, de szvsz vannak jelenleg ennél sokkal nagyobb problémák is. 

medal medal medal medal medal medal medal

5 hours ago, Gelesztaa said:

Miért, mi a baj vele?

Kb az amit Luciferke mondott. Főleg a rejtőzködésre tervezett TD-k használatát teszi lehetetlenné, max a második kilövés után jön a bombákkal megpakolt bosszúálló, aki jó esetben azt sem tudná, hogy hol vagy, vagy csak nehezen tudna megközelíteni...

medal medal

8 hours ago, tibi68 said:

Kb az amit Luciferke mondott. Főleg a rejtőzködésre tervezett TD-k használatát teszi lehetetlenné, max a második kilövés után jön a bombákkal megpakolt bosszúálló, aki jó esetben azt sem tudná, hogy hol vagy, vagy csak nehezen tudna megközelíteni...

Egyetértek, ezért én azt csinálom hogy kilövök valamit, aztán tipli el onnan. Aztán megint kilövök valamit, megint tipli. És így tovább. Ha folyton ugyan ott állsz előbb utóbb valaki odaér...

medal medal medal medal

On 2018. 03. 24. at 1:17 PM, Kulcsos12 said:

Igen, elírtam. Nem másodpercenkét, hanem percenként pár száz, ami viszont simán megvan, ha figyelembe vesszük, hogy a Shilkán 4 ágyú van. Tűzvezető radarról is hallottam már, viszont nem ezeken a a légvédelmiken. A másik dolog, amit meg kell említeni, hogy nem mindenkinek van egyenlően fejlesztve a repülős és a tankos fa. 7.7-en játszva már találkozni ezekkel a légvédelmikkel, ahogyan Fw-190-ekken, Zerokkal, P-47-ekkel is. Még a jeteknek sincs sok esélyük túlélni egy átrepülést, akkor a feleolyan gyors P-47-nek még annyi sem lesz.

Így már másabb a leányzó fekvése. Tűzvezető radar pedig van ezeken a légvédelmeken is (lásd a bazi nagy antennát a Silka tetején). Az is igaz, hogy nincs mindenkinél egyenlően fejlesztve a harckocsi és repülős ág (nálam sincs), viszont az értelmesebbje nem is fog kihozni 2 BR-rel magasabb repülőt. Megtehetném én is mondjuk, hogy a T-34(1942) mellé bevágok egy IL-10 (1946)-ot, de azzal csak magam szúrnám tökön.

3 hours ago, Hungaromaus said:

Egyetértek, ezért én azt csinálom hogy kilövök valamit, aztán tipli el onnan. Aztán megint kilövök valamit, megint tipli. És így tovább. Ha folyton ugyan ott állsz előbb utóbb valaki odaér...

Pontosan úgy, mint a valóságban is csinálták a páncélvadászok/rohamlövegek. Álcázott lőállásból megeresztettek két-három gránátot, majd elhúztak onnan mint a vadlibák a váltóállásig, akár talált, akár nem.

medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.