Sign in to follow this  
Olde_cz

Kořistní letadla

6 hours ago, Gavinny said:

Tak mi ukaž jiný, relevantní zdroj, který říká, že tato verze He 100 D, nebyla v Německu testována s 20 mm kanónem. 

Obávám se, že ani to co jsi uvedl není relevantní zdroj.;) Ale co už, mě to jedno.

Mimochodem u Bf 109E je to samé, tam byla výzbroj v ose vrtule taky většinou dána pryč kvůli přehřívání a podobně a nedivil bych se kdyby to s kanónem zkoušeli i u He 100, ale neúspěšně.;)

Edited by Marseill
medal medal medal medal medal medal medal

14 hours ago, Night_Trapper said:

Paráda :good:, v té Lercheho knize je zmínka jen o dvou .. D2 je potvrzen a o tom druhém je psáno jako o " modernějším T-boldtu se vstřikováním vody " .. Lerche ho testoval někdy jaro 1944 .. 

Tak to je ten druhy, P-47D-16-RE, kedze tento mal vstrekovanie vody. Nemci ho ziskali 29.5.1944, ked s nim amicky pilot Lt. Lloyd S. Hathcock od 301.FS, 332.FG, 15.AF omylom po strate orientacie pristal na letisku (Rim) v Taliansku, v casti, ktoru drzali Nemci

Edited by NJG3_Mato

Tyhle kořistní herky mě osobně taky neskutečně ..... :beee: Když už GJ nechce nic dělat s jejich BR, tak by jim měli aspoň nastřelit pořádnou cenu, aby si je nekoupil kdejakej mamlas... Nejde o to, jak s tím kdo umí lítat, ale chci hrát bitvy proti němcům v německých letadlech a né aby půl týmu mělo T-bolty atd...

Edited by Falky78CZ
medal medal medal medal medal medal

A jaký mód hraješ, AB, RB? 

10 minutes ago, Jerson said:

A jaký mód hraješ, AB, RB? 

To je ve výsledku úplně buřt. Systém prémiových strojů pojatý stylem ,,vezmem éro jednoho národa,nabarvíme, a pleskneme národu jinému " je naprosto nešťastný . Každý národ by měl mít své stroje,případně stroje jinde vyrobené ovšem řádně koupené či pronajaté ,ale hlavně běžně užívané.

No a to třeba P-47 ,,Luftwaffe " rozhodně není. A pokud jako bonus ještě má nesmyslný,zvýhodňující BR tak už je to hnus tuplovaný.

Přiznávám že jsem proti kořistňákům silně zaujatý ať už jsou v jakémkoli národu.

• Like 1
medal medal

Kořistní stroje sice taky nemám rád, ale aby si na ně někdo stěžoval v AB, to mi přijde přehnané. V RB by za jejich sestřel měl být výrazný bonus a naopak žádná penalizace, když je sejme vlastní. Nicméně myslím, že v tomto sběru jsou jedinou šancí historické bitvy, protože omezovat kořistní letadla teď je jako dostávat vymáčknutou pastu zpátky do tuby. 

• Like 1
  • Haha 1

já proti kořistňákům nic nemám když to není přehnané (a nejsou v Sb) ale občas jsou tu opravdu zajímavé situace, tuhle jsem se musel chechtat když jsem viděl souboj německé p-47 s americkou bf-109

medal

Souhlas s Jersonem, v AB to nemá žádnou logiku stěžovat si na kořisťnáky když tam je veškerá technika namíchaná dohromady.. 

Ale co se týče ostatních módů tak mně se třeba vůbec nelíbí jezdit s japonským Tigerem proti Němcům... 

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 hours ago, Jerson said:

Kořistní stroje sice taky nemám rád, ale aby si na ně někdo stěžoval v AB, to mi přijde přehnané. V RB by za jejich sestřel měl být výrazný bonus a naopak žádná penalizace, když je sejme vlastní. Nicméně myslím, že v tomto sběru jsou jedinou šancí historické bitvy, protože omezovat kořistní letadla teď je jako dostávat vymáčknutou pastu zpátky do tuby. 

Bohužel těch historických bitev je hodně málo a i tak mě bavili spíš EC pro RB, které tam dají jen zcela výjimečně.

Problém by vyřešilo zastavení jejich prodeje, ostatně bylo by to logičtější než třeba stažení rumunské Bf 109 místo právě toho P-47. Tím by si nikdo nemohl stěžovat a za čas by v bitvách skoro nebyli a tak by to mělo být(případně by se dali získat jen v rámci soutěže). Ovšem P-47 dají dostupnou i za dluhopisy, neustále dostávám slevy na všechny kořistní stroje(a právě na tyhle srágory ty 50% nebo dokonce 75%) a evidentně to dělají schválně, aby zprasili už zprasené RB bitvy...

Edited by Marseill
  • Upvote 1

Ono by stačilo dát jim BR na 4.0 a byl by klid. A každý kdo tyhle koristňáky létá kvůli skvělým výsledkům k téhle změně přispívá. 

1 hour ago, Jerson said:

Ono by stačilo dát jim BR na 4.0 a byl by klid. A každý kdo tyhle koristňáky létá kvůli skvělým výsledkům k téhle změně přispívá. 

Tomu nevěřím. Ten stroj takhle nízko sedí už několik updatů BRek a tyhle s prominutím "prasečí" staty mají T-bolti skoro od začátku. Někdo z Gaijinu si na něm prostě honí staty a drží nad ním (a celou jeho rodinkou napříč národy) ochrannou ruku.

medal medal

3 hours ago, Jerson said:

Ha, to by rozhodně nestačilo, to letadlo má skvělé výkony, díky startu ve vzduchu je otravné i v rukách naprostých lemplů a především je to stroj, který je jedinej jednomotorovej prémiák u Němců, kterej má smysl. Takže ho kupuje kdejaký lama, protože se s ním prostě nejlépe vydělává a Gaijjin na tuto úroveň nedal žádný nekořistní stroj! 

Stačilo by to letadlo zamknout(zastavit další prodej) a dát tam nějaké německé nebo italské a nebo tomu německému P-47 aspoň zrušit start ve vzduchu(stejně tak USA FW 190A-8 a podobně).

Edited by Marseill
  • Upvote 1

20 hours ago, Jerson said:

On si tady někdo stěžoval na kořistňáky v souvisloti s AB (jen jsem to zběžně prolítl a třeba mi to uniklo) ? Co jsem tak četl tak si stěžovali na nemyslné BR ,,německých" P-47. Teď nevím z hlavy ale nemá náhodou to nižší BR i v AB ? Pak by tedy neměl být důvod aby si nemohli stěžovat i hráči AB.

Byla-li to reakce přímo na mě tak víc jak půl roku jsem díky jistým okolnostem v osobním životě hrál pouze o víkendech a to RB s partičkou.

Jen taková technická ,pokud Gaijin může rozdělovat RB podle národů proč by tak nemohl rozdělovat AB když čistě teoreticky je v AB podstatně více hráčů ? A kde se pořád bere ta představa že každý hráč AB musí zákonitě být spokojený s omalovánkama na technice,že by nemohl mít rád určitou historickou reálnost ať už skladbou týmu podle národů atp.

Nehraje AB třeba kvůli času,ale spíš kvuli snazšímu ovládání ?

Pořád mě nepřestává udivovat a i bavit ona představa RB skilerů o tom jak AB hrajou jen ,,trubky kterým ke štěstí stačí zelené letadélko proti červeným letadélkům ". I když bavit. . ono je to spíš už únavné,takové ty zavedené klišé a ,,pravdy".

Ovšem jedna věc vám možná (tobě a níže citovanému ) uniká, nejde o nějaký mišmaš v AB kde je jedno (jak komu ) kdo proti komu letí ,ale o fakt že možnost unikátních strojů Gaijin zabije prostým kopírováním strojů které máte u jiných národů takže nás všechny ,módy nerozlišujíc touhle ,,politikou" připravil o možné zajímavé stroje. Místo toho si můžete zalítat třeba s tím P-47 u třech národů.A to jsem měl na myslí,když jsem psal o tom že jsme proti nim silně zaujatý.

Ovšem dokud budou lidi  tyhle přebarvené kopie kupovat tak je samozřejmě bude Gaijin dělat.Jejich nákupem jste sami proti sobě

Samozřejmě že můžete argumentovat že prémiový stroj víc vydělává ,lépe zkoumá a proto se vyplatí je kupovat, ovšem to samé by platilo pokud by lidi na tyhle stroje kašlali a Gaijin by musel tedy udělat opravdu unikátní stroje toho daného národa.

Ale na kdyby se v reálném životě nehraje, lidi kupují a tak není důvod něco vytvářet.

A omezovat kořistní letadla že by nešlo ? V podstatě proč ne, nové neprodávat (ale proč by to dělali když je o ně zájem a nedá to práci ) a ty stávající koupené přehodit do národů z kterých vzešly.

Ale pořád se jen pohybujeme v kdyby . . .. . .  a na kdyby se co ?

Eh, málem jsem zapoměl, proč by jsi chtěl aby jsi v RB nebyl penalizován za sestřel vlastního spoluhráče v kořistním stroji ? Má nad sebou nezaměnitelnou značku že jde o spoluhráče a tudíž palba do něj je jasným signálem pro zvážení návratu do světa AB ;):D

19 hours ago, KGRP said:

Souhlas s Jersonem, v AB to nemá žádnou logiku stěžovat si na kořisťnáky když tam je veškerá technika namíchaná dohromady.. 

• Confused 1
  • Upvote 1
medal medal

8 minutes ago, rottwi said:

On si tady někdo stěžoval na kořistňáky v souvisloti s AB (jen jsem to zběžně prolítl a třeba mi to uniklo) ? Co jsem tak četl tak si stěžovali na nemyslné BR ,,německých" P-47. Teď nevím z hlavy ale nemá náhodou to nižší BR i v AB ? Pak by tedy neměl být důvod aby si nemohli stěžovat i hráči AB.

V AB je tiež ponížena o 0,3 ako v RB. AB BRko má 2,7 (USA 3,0/ZSSR 2,7) a bez zaváhania by som ho dal na 3,7. Toto lietadlo vôbec nepatrí na takto nízky rank. Je to len kvôli tomu, že na tom lietajú skoro všetci začiatočníci aj taký čo nevedia využiť jeho potenciál(Myslím ten regulerný v USA strome).
V AB tieto koristné lietajú, ale keďže tam je multi respawn tak ich tam nie je spam, ale nájdu sa 3-4 koristné lietadla na jeden tým.

RB skillery radi trepu, že v AB je všetko zjednodušené, že tam je jedno aký stroj máš všetko sa tam točí rovnako a pritom je to úplna sprostosť. Letový model AB a RB je identický. Nepoviem že RBčkovy je pomalší, ale ten ABčkovy je zrýchlený a je tam mierny boost výkonu aby aj na malej mape vedelo lietadlo vystúpať do reálnej operatívnej výške. Samozrejme, že sa zdá, že sa tam lietadla správajú ako UFO, ale to je tým boostom v manévrovateľnosti. Dobrý AB hráč bude dobrý aj v RB. Keby bola pravidelne EB v RB tak to hrávam. Hra na jeden respawn v RB ma nebaví až nudí. A podobný názor má veľa dlhodobo hrajúcich ABčkarov. A jeden respawn to je podľa môjho názoru kameň úrazu leteckej RB a dôvodu jeho malého záujmu. Keď si občas chcem dať RB lietadla často čakám 7 minút kým ma pripojí.

• Thanks 1
  • Confused 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal

BR 3.7-4.3 je vážně nehratelnej bordel všude BV 238 a něměcký P47 ... co to je za hru proboha 

Do AB ať si nahází třeba X-Wingy ale proč ten bordel tahaj i do RB ? 

Já bych ty kořistňáky zakázala ...

• Haha 1
medal medal

2 hours ago, Strouhy said:

BR 3.7-4.3 je vážně nehratelnej bordel všude BV 238 a něměcký P47 ... co to je za hru proboha 

Do AB ať si nahází třeba X-Wingy ale proč ten bordel tahaj i do RB ? 

Já bych ty kořistňáky zakázala ...

Co je kořistního na BVčku?

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Podle spousty lidi je to OP svine.

Mozna proto sem jich peknych par znemoznil ve Spitu do takovy miry ze museli vykonat Seppuku. Vetsinou se me ani netkli, zato padali bez kridel k zemi.

• Confused 1
medal medal medal medal

1 minute ago, Serza said:

Podle spousty lidi je to OP svine.

Mozna proto sem jich peknych par znemoznil ve Spitu do takovy miry ze museli vykonat Seppuku. Vetsinou se me ani netkli, zato padali bez kridel k zemi.

BVčko není vůbec těžký sundat. Nic na něm OP fakt neni. Je to obrovská kráva,co jakmile jí poškodíš,má problém se otočit a doletět domů.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Tak ono u kořistní P-47 se moc nepovedlo to br-ko, jinak kořistní placené stroje je především business a to je taky jeden z podstatných důvodů pro tvůrce ... 

Myslím si,že kdyby na těch 3,7 ( realistiky ) byl razorback bez vstřikování vody,tak by nikdo neřekl ani popel ...

-------------

Další věc je, jak třeba letoun ( ale může to být jen můj pocit ) dokáže nabourat hru na určité mapě,kterou má hráč zafixovanou v historických souvislostech ... 

.. tím myslím,třeba japonskou fw-190 a5 nebo toho T-boldta a P-38 ...

T-boldt a jeho bojové oblasti ..

- P47-D25 .. pouze Evropa

- P47-D28 .. Evropa a zkoušen u nějakých jednotek v Pacifiku,silně limitován nedostatkem dlouhých přistávacích drah ..

- P47-M .. pouze Evropa

- P-47 N .. speciálně vytvořena pro Pacifik 

Lightning P-38 ..

- Evropa i Pacifik,ale v Pacifiku se dá dost určitě říct, že byl podstatně výkonnější...

FW-190 A5 byl do Japonska odeslán v druhé polovině roku 1943, ale byl hodnocen jako technologicky pokročilejší než japan stroje,

ale tedy dost náročný pro domácí Japonské výrobce a nikoli tak výrazně nadřazený Americkému letectvu v Pacifiku ...

Takže tvůrci hry se rozhodli pro mišmaš map i letounů ( s celkem logických důvodů .. ), ale historie je dost pomačkaná tímto systémem ... 

--------------

BV 238 ... to je letoun ... kinder vejce .. několik věcí v jednom ..

- 5 tun bomb,nejvíc z Německých bombardérů

- výzbrojí se může řadit do kategorie " létajících pevností "

- plovákový letoun,pro oblíbený plovákový event

- je to placený letoun

Je podivné/mizerné,že tolik otálejí s Německým těžkými čtyřmotoráky ..

ale vzhledem k tomu,že je vidět dost velká snaha podpořit hraní tanků letouny typu bitevník nebo stíhací bombardér,

není se co divit,že výškové letouny stojí ve stínu ... 

medal medal medal

On 24. 2. 2018 at 11:24 AM, rottwi said:

On si tady někdo stěžoval na kořistňáky v souvisloti s AB (jen jsem to zběžně prolítl a třeba mi to uniklo) ? 

...

Jen taková technická ,pokud Gaijin může rozdělovat RB podle národů proč by tak nemohl rozdělovat AB když čistě teoreticky je v AB podstatně více hráčů ? A kde se pořád bere ta představa že každý hráč AB musí zákonitě být spokojený s omalovánkama na technice,že by nemohl mít rád určitou historickou reálnost ať už skladbou týmu podle národů atp.

On 24. 2. 2018 at 11:24 AM, rottwi said:

Nehraje AB třeba kvůli času,ale spíš kvuli snazšímu ovládání ?

Pořád mě nepřestává udivovat a i bavit ona představa RB skilerů o tom jak AB hrajou jen ,,trubky kterým ke štěstí stačí zelené letadélko proti červeným letadélkům ". I když bavit. . ono je to spíš už únavné,takové ty zavedené klišé a ,,pravdy".

Ovšem jedna věc vám možná (tobě a níže citovanému ) uniká, nejde o nějaký mišmaš v AB kde je jedno (jak komu ) kdo proti komu letí ,ale o fakt že možnost unikátních strojů Gaijin zabije prostým kopírováním strojů které máte u jiných národů takže nás všechny ,módy nerozlišujíc touhle ,,politikou" připravil o možné zajímavé stroje. Místo toho si můžete zalítat třeba s tím P-47 u třech národů.A to jsem měl na myslí,když jsem psal o tom že jsme proti nim silně zaujatý.

...

Eh, málem jsem zapoměl, proč by jsi chtěl aby jsi v RB nebyl penalizován za sestřel vlastního spoluhráče v kořistním stroji ? Má nad sebou nezaměnitelnou značku že jde o spoluhráče a tudíž palba do něj je jasným signálem pro zvážení návratu do světa AB ;):D

@Falky78CZ se nevyjádřil, za si na německé Thundebolty stěžuje v AB nebo RB. Pokud v RB, tak to chápu, v AB nikoliv. A nemyslím jeho BR, který je moc nízký, ale to že létá v jiných barvách.

O žádnou představu nejde, já bych klidně i v AB bral nějaké historické rozdělení národů, ale za současného stavu je opravdu jedno, v jakých barvách které letadlo létá, a ať si dají na Fw 190 klidně Davidovu hvězdu.

Proti tvým dalším výhradám nic nemám, a jak už jsem mnohokrát napsal, byl bych pro to, aby se vyloženě kořistní stroje ve hře objevovaly co nejméně. A bohužel přístup "nekupujte to" nefunguje z důvodu psychologie. I kdyby za danou cenu (a třeba ani v 50 nebo 75% slevě) Thunderbol nikdo nekoupil, tak Gaijin může cenu snižovat, až se chytí první hráč. Následně si ho koupí druhý, když uvidí prvního, že s ním stejně létá. A pak už si je kupujou další a další, protože jsou v různých směrech výhodné. A v každé skupině existuje nejslabší článek, stejně jako vždycky existuje cena, za kterou to koupí alespoň jeden hráč.

S tou penalizací je to prosté - chtěl bych, aby hráči v kořistňácích věděli, že létat ve falešném stroji není žádná sranda. Navíc v pozemních RB žádné značky nejsou, takže tam může být tvar a případně překryté emblémy zavádějící, i když zrovna německý Thunderbolt má celkem nápadnou kamufláž.

• Like 1

12 minutes ago, Jerson said:

S tou penalizací je to prosté - chtěl bych, aby hráči v kořistňácích věděli, že létat ve falešném stroji není žádná sranda. Navíc v pozemních RB žádné značky nejsou, takže tam může být tvar a případně překryté emblémy zavádějící, i když zrovna německý Thunderbolt má celkem nápadnou kamufláž.

V pozemních RB značky spoluhráčů jsou...

Just sayin'...

• Upvote 1
medal medal medal

25 minutes ago, TheMightySardine said:

BVčko ani Be-6 v eventu Floats nebylo.

Aha .. tak to jsem nevěděl .. :dntknw:

Tyhle eventy moc nehraju, a v randomkách celkem dost mi vadí,že plovákové letouny musejí přistávat na pozemních letištích na plovák ..

BV si zahraju v test letu,kde si jde parádně odstartovat a přistát na vodě .. možná to pro někoho je moc zdlouhavé,ale kdyby byla tahle možnost,tak mám BV v hangáru ..

Tak ono zdlouhavé je pro dost hráčů i s výškovým letounem nastoupat do výšky, tak čemu se divím, že .. 

Snad se to z příchodem lodí změní,to s těmi plováky .. 

medal medal medal

8 hours ago, ManOfHarlech said:

V pozemních RB značky spoluhráčů jsou...

Just sayin'...

Dobře, napíšu to přesněji - nejsou značky nepřátel. Takže jako Němec vidím dva Thunderbolty, jednu modrou ikonku (nebo taky ne, občas mi splývá s pozadím), tak prostě střílím a neřeším, kdo je kdo. 

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.