Jump to content

ARL-44

Guest
Guest

AB 

Co to coś robi robi w drzewku niszczycieli ? Zagadka ....

Pancerz wcale nie taki dobry jak wygląda na obrazku , na BR 5,7 ciągle  schodzi na hita . 

Amunicja bezwkładkowa zostawia go daleko w tyle za  Tygrysami ,Ruskami i Centurionem z mocniejszym sabotem  .Tylko przeciętnym zoom. Pena z dystansu i obrażenia za małe żeby kampić.

To Tygrys "na papierze"  .Samotny resorak na półce ,dla kolekcjonerów .

4 hours ago, Raiden_PL said:

AB 

Co to coś robi robi w drzewku niszczycieli ? Zagadka ....

Pisałem w jego blogu deweloperskim, że w dokumentach miał napisane, że był niszczycielem czołgów. Ślimak tego się chociaż trzyma mniej więcej :D.

Na AB to szrot, tylko na RB fajnie się nim snajpi.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Guest

Chyba tylko tam pozostaje się udać ,bo inaczej nigdy go nie skończę....Po tym jak nędzny 4,7 DickerMax mnie 1-shotował straciłem nim już zapał do AB :(

Już po samych statystykach widzę jaki to złom .Cała 3 era zasuwa mi jak szwajcarski zegarek . Nawet jego bliźniak wyciska jakieś normalne  K/D  . Wszyscy poza tym pseudo SPG.

Testerzy spaprali robotę .W AB to powinno być 5,3 .

Tyle że to i tak nikogo nie obchodzi czy coś się zmieni , bo w AB  czołg na odizolowanym BR-rze i tak jest mało niegrywalny .Więc pewnie poczeka sobie 2 lata.

Jedyne co można tam dodać mu do pary to bardzo dobrą  p-lotkę 4 ery .P-lotkom  jakikolwiek BR nie straszny.

31 minutes ago, Raiden_PL said:

Chyba tylko tam pozostaje się udać ,bo inaczej nigdy go nie skończę....Po tym jak nędzny 4,7 DickerMax mnie 1-shotował straciłem nim już zapał do AB :(

Już po samych statystykach widzę jaki to złom .Cała 3 era zasuwa mi jak szwajcarski zegarek . Nawet jego bliźniak wyciska jakieś normalne  K/D  . Wszyscy poza tym pseudo SPG.

Testerzy spaprali robotę .W AB to powinno być 5,3 .

Tyle że to i tak nikogo nie obchodzi czy coś się zmieni , bo w AB  czołg na odizolowanym BR-rze i tak jest mało niegrywalny .Więc pewnie poczeka sobie 2 lata.

Jedyne co można tam dodać mu do pary to bardzo dobrą  p-lotkę 4 ery .P-lotkom  jakikolwiek BR nie straszny.

Dicker Max to ma akurat konkretną rurę i miał prawo Cię łanszotować. 

Arlettiego spotkałem tylko raz, ale on dinga kadłubem ruskie atomowe 85mm, a to już coś znaczy.

Oczywiście wieża łyka jak pelikan, ale czołg posiada jednak jakiś tam pancerz, zwłaszcza w pierwszym kontakcie, a to raczej biały kruk na randomach. 

Póki co czysto teoretycznie, bo odstawiłem france na późniejszy termin, ale ja bym kombinował coś z tym M4A4, bo rura powinna być niezła na drugi czołg z kolei, a schemat bym zamykał tą pelotą, albo karakanem AMX-13.

W ostateczności można go doklepać jako alternatywę dla schematu 6.0 i przy korzystnych losowaniach wyciągać. 

6.0 jako top jest rzadko, ale 6.3 regularnie. Do tego AB to nie RB, ludzie mają w schematach najróżniejsze czołgi i pod koniec często jeżdżą pojazdami z dużo niższą klasyfikacją niż topowa i Arletti wciąż może mieć jakieś zastosowanie. Nie każdy schemat da się perfekcyjnie obsadzić. To jest jeden z tych przypadków gdzie właśnie trzeba kombinować. 

medal medal

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
12 hours ago, mrsa said:

Jak tym grać?

Na snajpera za duży, pancerz dobry tylko na kadłubie, kiepskie obrażenia, nie mobilny, niezbyt zwrotny.

Ja oduczyłem się grać wszystkimi francami na AB. Praktycznie niegrywalna nacja na AB(nie licząc Jumbosa). Na RB nigdy nie grałem i zacząłem grać właśnie francami - w skrócie - rewelacja. Wystarczy flankować. A sam ARL taki średniak ale gram nim jak snajperem jeśli już.

medal medal medal

• 2 months later...
Guest

On 02/04/2018 at 20:07, mrsa said:

Jak tym grać?

Nie da się  .

Po pół roku nic się nie zmieniło . Pancerz nawet  4,7 łanszotują . Broń bezużyteczna .

Najbardziej przetierowany czołg w grze .

edit 

Jeśli ktoś uparł się żeby go wypikować to stanowczo doradzam tylko i wyłącznie RB 

W RB posiada niezłą wytrzymałość pozwalającą wytrzymać parę kul oraz jego pociski AP coś tam komuś robią ,

więc punkty PB da się złapać i ukończyć grind .

W AB nie bierzcie bo to czysty masochizm rozgniatają  go wszyscy z każdej ery w dowolnej sytuacji  .Tania naprawa to zachęta za robienia za dostarczyciela punktów innym.

Edited by Guest

• 1 month later...

ARL-44 to taki Tygrys II H z niższym BR:

• bardzo pochylony przedni pancerz kadłuba, tutaj zjadający krótkie 88mm i atomowe 85
  • płaska wieża do łapania wszystkich pocisków
  • patelnia dowódcy na dachu uniemożliwiająca poruszanie się pod mostami od południowej strony w Berlinie

Mobilność na AB jest zaskakująco dobra jak na taki klocek, 13 sekund przeładowania na 1 lvl załogi (automat w AMX M4 o 0.3BR wyższym ładuje to w 6,7s). Problemem jest utworzenie setu - osobiście używam go jako pierwszy wyjazd przed AMX M4 i AMX-13/DCA 40.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Gra mi się nim dobrze, nawet zaskakująco dobrze, szkoda tylko że nie ma innych maszyn do setu. 

Już niedługo i zdobędę wersję na 5.7

medal medal medal medal medal medal

• 1 year later...

Wbijem go wczoraj i po parudziesięciu bitwach zarówno na AB i RB moge powiedzieć o nim tylko jedno- złom

Nie przetrwałem żadnej bitwy do końca w nim, często wybuchy amunicji. Jedyny wartościowy pancerz to ten na górnej przedniej płycie który bardzo rzadko się przydaje ,bo wszyscy celują w wieżę lub dolną płytę. Byłbym w stanie wybaczyć to wszystko gdyby chociaż pociski były w stanie coś przebić. TO COŚ nie zasługuje nawet na 5.3, myśle że na 5.0 byłby średniakiem wśród niszczycieli czołgów.

Rozegrałem parę bitew tym czyś i zawsze rzucało mnie na 5.7-6.7 (RB) zbyt duży i wolny by spróbować szybko objechać przeciwnika lub zrobić rajd na ich tyły, więc pozostaje taktyka "FACE TO FACE" a w tym ten szrot nie ma szans

• 3 months later...

tylko RB

Nie grałem nim jak był na 5.7, natomiast na tym BR 5.3 gra się całkiem spoko. Taki typowy przeciętny czołg, myślę że spokojnie można go porównać do Panthery, z tym że Panthera wydaje się być nieco lepsza (albo to kwestia mojego ogrania i wyszkolenia załogi - poziom 85 vs 26).  Jest zaskakująco mobilny, to chyba pierwszy czołg ciężki w którym nie spieszyło mi się do wybadania ulepszeń silnika i przekładni. Mówiąc mobilny mam na myśli przyspieszenie, pokonywanie górek, błota itd.  Jeśli chodzi o pancerz to niestety wieża jest słabym punktem, na szczęście nie cała - jest kilka zaokrągleń które odbijają, a i cała wieża jest dość wąska.  Kadłub jak na ten BR bardzo twardy zarówno przód jak i boki, więc można się pobawić w "kontowanie". Dodatkowo BR 5.3 to taki poziom gdzie nadal wielu graczy nie umie szybko i precyzyjnie strzelać. Bez dokładnego sprawdzania myślę że 50% otrzymanych trafień to brak penetracji.  Działo nie ma żadnego problemu z penetracją, a 90mm to też wystarczający kaliber żeby bez wkładki wybuchowej ściągać przeciwników na  1 strzał, czasami na 2.  Minusem jest czas przeładowania, dla mojej załogi wynosi 12,7s - to sprawia że uważam go za gorszego od Panthery. Warto wspomnieć że działo jest też bardzo celne, nie wymaga dużej poprawki, świetnie nadaje się do strzelania na duże odległości, niestety celownik ma tylko 3,5x przybliżenia - niby to samo co w Pantherze D, ale szkoda że to nie jest 5x.

Do zestawu zawsze zabieram: AMX-13 (FL11),  Sherman Jumbo,  Sherman SA50, P-63 C-5, SB2C-5

PS: Warto dodać że jest NISZCZYCIELEM CZOŁGÓW a to oznacza że kosztuje mało PO w bitwie.

Edited by Mezjasz
medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...