Sign in to follow this  
Gelesztaa

Harci minősítés (BR) és játszmakereső (MM)

1 hour ago, Blackbird1 said:

Én is mindig belefutok,hogy de jó Historical...Aha RB AB...

Igen igen pontosan erről beszélek...a múlt heti menetoszloptámadós Eventet is elb@szták teljesen a markerekkel. Szerintetek mennyi esélyem volt odaérni a Stukával vagy bármelyik csatagéppel ? Na ez az, pontosan 1 meccs után hagytam abba...

Edited by Hungaromaus
medal medal medal medal

14 hours ago, Hungaromaus said:

Igen igen pontosan erről beszélek...a múlt heti menetoszloptámadós Eventet is elb@szták teljesen a markerekkel. Szerintetek mennyi esélyem volt odaérni a Stukával vagy bármelyik csatagéppel ? Na ez az, pontosan 1 meccs után hagytam abba...

Téged legalább berakott az MM. Én 10 percig vártam hiába.

• Like 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

On 2018. 02. 18. at 1:31 PM, Magyar85 said:

Kulcsos12: Igen, tudok róla, ha kisebbeket raksz be egy nagyobb mellé, akkor eshet meg, h valakiél 1.3 br el nagyobb van. De semmi garancia nincs rá, hogy pl, 2.0-1.7-1.7 br-el saját szinten menjel, max nem 1.3-al, hanem csak 0.7-1.0 val dob fel. Az is éppen elég kis szinten, közép szinten már nem gáz annyira.

Lord Krok: Tegnap kb éjfélig nyomtam, ugyanúgy 16 vs 16 volt, de jövő hét pénteken kipróbálom, csak azért akkor, mert hétköznap meló :)

Asszem tegnap volt olyan meccsem, hogy 2.0-val kellett 4.7 ellen menjek. Mert volt egy azaz egy db 3.0-ás gépem, erre a társam 3.3-at hozott, és így már bekaptuk szépen a 4.7-et is. Remek volt <_< 

Egyébként engem pokoli ritkán dob lefelé, felfelé viszont annál jobban szeret. Ha ez a rendszer fair, akkor valami pokolian jó képességű játékosnak tarthat... 

nem tudom, néha van, hogy akkor is 16V16 de főleg magasabb BRen, AB repülőben legalábbis, már van h este 11-kor 6v6 van csak ... 

Jellemzően ilyen vasárnap estét meg ilyeneket nézzél amikor másnap mindenkinek meló/suli van. Péntek este lehet pont nem lesz annyira jó

medal medal

1 hour ago, Lord_KROK said:

nem tudom, néha van, hogy akkor is 16V16 de főleg magasabb BRen, AB repülőben legalábbis, már van h este 11-kor 6v6 van csak ... 

Jellemzően ilyen vasárnap estét meg ilyeneket nézzél amikor másnap mindenkinek meló/suli van. Péntek este lehet pont nem lesz annyira jó

Engem nagyon ritkán dob kis létszámú meccsbe, nem is emlékszem mikor mentem 6vs6-ost. Valamelyik éjjel a múlt héten, de talán 2-3-at egész héten.

medal medal medal medal

12 minutes ago, Hungaromaus said:

Engem nagyon ritkán dob kis létszámú meccsbe, nem is emlékszem mikor mentem 6vs6-ost. Valamelyik éjjel a múlt héten, de talán 2-3-at egész héten.

De vannak azért. Mint mondtam főleg magasabb BR-eken meg (hétköznap) éjszaka. 6.3+-on AB repülőben hétköznap akár már este 11 körül sem lehetetlen.

medal medal

Jé, ez a topic valahogy kimaradt eddig nekem. Egy gondolat a hisrorical csatákról (szárazföld). Itt ilyen nem lesz, amíg az oroszoknál rendszeresített APHECB megnevezésű löszereken ekkora buff van, a többi nemzet APCBC lőszereivel szemben...   Ez a játékban annyira nem zavaró, csak a historical megnevezést ne használjuk...   :DD

medal medal

APHEBC-n nem buff van, hanem robbanó töltet. Ezért van benne a HE. Ettől függetlenül történelmi csatát nem lehet balanszoltan megcsinálni, mivel a történelem sem volt balanszolva sosem. Ezért ért véget minden csata valamelyik fél győzelmével.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

26 minutes ago, Kulcsos12 said:

APHEBC-n nem buff van, hanem robbanó töltet. Ezért van benne a HE. Ettől függetlenül történelmi csatát nem lehet balanszoltan megcsinálni, mivel a történelem sem volt balanszolva sosem. Ezért ért véget minden csata valamelyik fél győzelmével.

Nem a robbanó töltetre gondoltam, hanem a páncél átütő képességükre. Kimondottan a ferde páncéllal való találkozásra. Valami csoda képesség hatására ezek a fajta lőszerek úgy befordulnak a páncélba, hogy az általuk átütendő effektív páncél vastagság mindig lényegesen kisebb, mint egy hasonló paraméterű APCBC lőszeré. Teszek föl két képet, de a protection analisys-ben bárki leellenőrizheti az összeset.

T-34E  BR-350A  vs Pz IVH Pzgr39. Ugyebár két hasonló lőszer (kaliber, tömeg), a pzgr39 kinetikus energiája jóval nagyobb, ez meg is látszik az abszolút páncélátütési képességén. De ha mindegyikkel rálövünk egy t-34 ferde frontjára, akkor a BR-350A nak mint látszik csak 74 mm ef.páncélt kell átvinnie, a pzgr39-nek 99 mm-t. És nagyjából ez az arány megvan az összes hasonló lőszereknél.

shot 2018.09.03 11.45.12.jpg

shot 2018.09.03 11.42.24.jpg

Edited by tibi68
medal medal

Pont fordítva értelmezed a dolgokat. Az itt kiírt érték nem az adott lövedék áttütését jelzi, hanem hogy milyen vastagságúnak KELLENE LENNIE a páncélnak, hogy megállítsa azt. Vagyis a Pzgr.39- et 99mm, a BR-350A-t pedig 74mm állítja meg. Jelen esetben a T-34E nem tudja megállítani a német lőszert, míg az oroszra van némi esélye. A német lőszet ilyen téren jobb. Az orosz viszont nagyobbat durran a késleltetés miatt. (Volt is ebből összeesküvés-elmélet, hogy a német gránát repeszei az átütés helyéről indulnak, míg az orosz jóval az átütés után, a tank közepéből. Ez a késleltetés miatt van. Japánoknál úgyszintén.)

3 hours ago, Kulcsos12 said:

Pont fordítva értelmezed a dolgokat. Az itt kiírt érték nem az adott lövedék áttütését jelzi, hanem hogy milyen vastagságúnak KELLENE LENNIE a páncélnak, hogy megállítsa azt. Vagyis a Pzgr.39- et 99mm, a BR-350A-t pedig 74mm állítja meg. Jelen esetben a T-34E nem tudja megállítani a német lőszert, míg az oroszra van némi esélye. A német lőszet ilyen téren jobb. Az orosz viszont nagyobbat durran a késleltetés miatt. (Volt is ebből összeesküvés-elmélet, hogy a német gránát repeszei az átütés helyéről indulnak, míg az orosz jóval az átütés után, a tank közepéből. Ez a késleltetés miatt van. Japánoknál úgyszintén.)

De hiszen egyről beszélünk!!! Az ezen a távon merőleges becsapódás esetén 71 mm vastag páncél átutésére képes orosz lőszer megállításához 74 mm páncél kellene. A 123 mm vastag páncél átütésére képes pzgr39 megállítására meg elég csak a 99 mm. Érted a problémám?? Akkor most miért jobb a német lőszer ezen képessége? De mint mondtam a BR rendszer és az MM miatt ezek az orosz tankok nem jobbak mint a hason besorolásuak, csak az eredeti mivoltukhoz képest vannak feltupírozva. Ha viszont nem br alapján válogatnánk össze, hanem egy történelmi csatában tényleges típusok alapján, akkor már érezhető lenne a ferdítés!

medal medal

15 hours ago, Kulcsos12 said:

Na futottam vele még egy kört és szerintem @Kulcsos12 ne haragudj de te értelmezed rosszul. (de lehet hogy én is,csak akkor már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mit jelent). Megcsináltam még egyszer a kísérletet, most T34-85 és Tger E lőtt 500 m-ről a t-34 -re. (képek). Szinte ugyan azokat az értékeket kaptam, mint amikor a t-34-el és a PzIV-el lőttem. Azt ne magyarázza nekem meg senki, hogy a t-34-85 és a t-34-76 lövedékének a megállításához ugyan olyan vastag páncél kell. Legalább is, ha jól értelmeztem, amit mondtál. Ugyanakkor a PzIII lövedékénél meg 125mm ez az érték, úgy, hogy nem is üti át...

shot 2018.09.12 17.41.17.jpg

shot 2018.09.12 17.43.02.jpg

medal medal

Elárulom a tutit, csak most, csak nektek. :D

Bal oldalt, ahol a páncélátütés olvasható, van egy csúszka, amivel a távolságot változtatod. Ha elkezded növelni, mivel kinetikus energiáról van szó, csökkenni fog az átütés.

A jobb oldalon olvasható érték azt mutatja, hogy az adott pontos és szögben mekkora átütésig véd.

Tehát, ha a jobb oldali érték a baloldali felett van, akkor bemegy, ha alatta, akkor nem (vagy csak kis eséllyel).

Így Kulcsos értelmezésével szemben nem akkorának kellene lenni a páncélnak, hogy védjen. Azért megy be, mert a távolságból adódó átütés nagyobb, mint az effektív páncél.

Itt nem az a kérdés, hogy a Pzgr.39 jobb-e átütésben adott távon, hanem hogy miért ad nagyobb védelmet ellene a T-34 STZ páncálzata. Talán az eltérő kialakítás miatt, de leginkább passzolom.

Legalábbis én így értelmezem.

15 hours ago, tibi68 said:

Az ezen a távon merőleges becsapódás esetén 71 mm vastag páncél átutésére képes orosz lőszer megállításához 74 mm páncél kellene. A 123 mm vastag páncél átütésére képes pzgr39 megállítására meg elég csak a 99 mm.

Gondold át újra a fentebb írtak függvényében és rájössz, hol a hiba.

Edited by Pradata
medal medal medal

18 minutes ago, Pradata said:

Elárulom a tutit, csak most, csak nektek. :D

Bal oldalt, ahol a páncélátütés olvasható, van egy csúszka, amivel a távolságot változtatod. Ha elkezded növelni, mivel kinetikus energiáról van szó, csökkenni fog az átütés.

A jobb oldalon olvasható érték azt mutatja, hogy az adott pontos és szögben mekkora átütésig véd.

Tehát, ha a jobb oldali érték a baloldali felett van, akkor bemegy, ha alatta, akkor nem (vagy csak kis eséllyel).

Így Kulcsos értelmezésével szemben nem akkorának kellene lenni a páncélnak, hogy védjen. Azért megy be, mert a távolságból adódó átütés nagyobb, mint az effektív páncél.

Itt nem az a kérdés, hogy a Pzgr.39 jobb-e átütésben adott távon, hanem hogy miért ad nagyobb védelmet ellene a T-34 STZ páncálzata. Talán az eltérő kialakítás miatt, de leginkább passzolom.

Legalábbis én így értelmezem.

Gondold át újra a fentebb írtak függvényében és rájössz, hol a hiba.

Hát a tutit megmondtad, de szerintem ezt mind a ketten tudtuk, új infót nem adott a témához!  :D. Nem is ez volt a kérdés, hanem az, amit te is föltettél:

"Itt nem az a kérdés, hogy a Pzgr.39 jobb-e átütésben adott távon, hanem hogy miért ad nagyobb védelmet ellene a T-34 STZ páncálzata."

Csak én fordítva tettem föl, mármint miért hatásosabb páncélátütés terén az orosz lőszer, de a lényeg ugyan az.

medal medal

16 minutes ago, tibi68 said:

Hát a tutit megmondtad, de szerintem ezt mind a ketten tudtuk, új infót nem adott a témához!  :D. Nem is ez volt a kérdés, hanem az, amit te is föltettél:

"Itt nem az a kérdés, hogy a Pzgr.39 jobb-e átütésben adott távon, hanem hogy miért ad nagyobb védelmet ellene a T-34 STZ páncálzata."

Csak én fordítva tettem föl, mármint miért hatásosabb páncélátütés terén az orosz lőszer, de a lényeg ugyan az.

Nem a lövedék a hatásosabb, hanem az effektív páncélzat a gyengébb vele szemben. :p:

Amúgy nézegettem egyéb tankokat és lövedékeket is, és egyértelmű, hogy a lövedék miatt változik az effektív érték.

Azért is volt nagyon hasznos/fontos ez a "protekció analízis", mert eddig hiába írta ki, hogy adott szituációban mennyi az effektív páncélzat, maga a lövedék is jelentősen befolyásolja. Pl. az APCR-ok esete a döntött páncélzattal szemben.

medal medal medal

Nos, én tegnap is mobilról írtam melóból, mint most is, úgyhogy nincs elöttem a játék, csak a képek, amit feltettetek.
Abban mondjuk igazatok van, hogy az egérél kiírt szöveget rosszul értelmeztem. Nem a kiválasztott lőszer megállításához szükséges páncélvastagság van feltüntetve, hanem hogy az adott lőszer milyen vastagnak fogja "érezni" a páncélt. Így viszont akkor nem nagyon vam benne hiba.

A bal oldali csúszkánál a 90 fokos átütési érték van megadva, a T-34 frontja viszont 60 fokban meg van döntve. Vagyis az az érték már eleve nem mérvadó. Orosz lőszerek a németekkel ellentétben nem annyira hegyesek. Ennek hátránya, hogy kisebb lesz a sebessége és a páncélátütő-képessége, DE a tompa hegyének köszönhetöen hamarabb "belefordul" a páncélba. Ezért ír a T-34-85-nél kisebb értéket ugyanazon a ponton, mint a Tigris lövésénél. A T-34E vs Pz.IV összehasonlításnál is ez a helyzet. A német löszer ugyan vastagabbnak érzi a T-34E páncélját a hegyes kialakítása  miatt, de ettől függetlenül bemegy. A T-34E lőszere viszont már nem tudja beütni a saját döntött páncélját, annak ellenéri, hogy vékonyabbnak érzékeli. Azt viszont hozzátenném, (és ez csak feltételezés) hogy a robbanó töltet miatt ír mégiscsak alacsony esélyt az átültetésre. Az orosz lőszerek ugyanis 10-15(?) mm-es érzékenységű gyújtóval vannak szerelve. Ha nem is üti át teljesen a páncélt, ennyit biztosan. A HE töltet berobban magában a páncélban és a HESH-hez hasonlóan maga a páncél repeszei okoznak kisebb károkat. Én legalább is kaptam már olyan találatot, ahol mindenki csak besárgult. Gondolom ezért. De ez csak az én elméletem.

11 minutes ago, Kulcsos12 said:

Nos, én tegnap is mobilról írtam melóból, mint most is, úgyhogy nincs elöttem a játék, csak a képek, amit feltettetek.
Abban mondjuk igazatok van, hogy az egérél kiírt szöveget rosszul értelmeztem. Nem a kiválasztott lőszer megállításához szükséges páncélvastagság van feltüntetve, hanem hogy az adott lőszer milyen vastagnak fogja "érezni" a páncélt. Így viszont akkor nem nagyon vam benne hiba.

A bal oldali csúszkánál a 90 fokos átütési érték van megadva, a T-34 frontja viszont 60 fokban meg van döntve. Vagyis az az érték már eleve nem mérvadó. Orosz lőszerek a németekkel ellentétben nem annyira hegyesek. Ennek hátránya, hogy kisebb lesz a sebessége és a páncélátütő-képessége, DE a tompa hegyének köszönhetöen hamarabb "belefordul" a páncélba. Ezért ír a T-34-85-nél kisebb értéket ugyanazon a ponton, mint a Tigris lövésénél. A T-34E vs Pz.IV összehasonlításnál is ez a helyzet. A német löszer ugyan vastagabbnak érzi a T-34E páncélját a hegyes kialakítása  miatt, de ettől függetlenül bemegy. A T-34E lőszere viszont már nem tudja beütni a saját döntött páncélját, annak ellenéri, hogy vékonyabbnak érzékeli. Azt viszont hozzátenném, (és ez csak feltételezés) hogy a robbanó töltet miatt ír mégiscsak alacsony esélyt az átültetésre. Az orosz lőszerek ugyanis 10-15(?) mm-es érzékenységű gyújtóval vannak szerelve. Ha nem is üti át teljesen a páncélt, ennyit biztosan. A HE töltet berobban magában a páncélban és a HESH-hez hasonlóan maga a páncél repeszei okoznak kisebb károkat. Én legalább is kaptam már olyan találatot, ahol mindenki csak besárgult. Gondolom ezért. De ez csak az én elméletem.

Na én is így értelmeztem kb. ;) De te ezt most tényleg normális dolognak tartod, hogy a kwk 36 8,8cm-s brutál pzgt39-es lövedéke vastagabbnak "érzékeli" a t-34 döntött frontját mint a F-34 76 mm-s  BR-350A gránátja???!!!  o_o Még ha hegyesebb is. Bár az sem olyan hegyes, lágy-fém sapka is van magán a páncéltörő gránáton, ami nem csak a törést akadályozza meg. Amit a páncélban robbanó gránátról írtál az biztos igaz, de olyan esetben (példánkban t-34-85) ahol a lövedék átszalad a páncélon nem oszt szoroz, szóval az nem csökkenthetné ott az átütendő páncélvastagságot.

medal medal

Akkor lenne gáz, ha a 88-as ennyitől belefordulna a páncélba. Van akkora energiája, hogy a T-34 döntött páncélján gond nélkül átszalad. Annak amúgy is 98-100mm az effektív páncélja, ezért ír a 76-os Pzgr.39-nél is ekkora értéket. Itt gyakorlatilag a fém sapka nem tudja belefordítani a gránátot a páncélba, mert túl sok energiája van a gránátnak. Az orosz lőszer viszont nem tudja magától átütni, mert sok energiát veszít, így a sapka már be tudja fordítani.

De végül is teljesen mindegy, hogy hogyan működik ez a játékban, csak adja meg a killt, ha rákattintok valakire.

16 hours ago, Kulcsos12 said:

A bal oldali csúszkánál a 90 fokos átütési érték van megadva, a T-34 frontja viszont 60 fokban meg van döntve. Vagyis az az érték már eleve nem mérvadó.

De, pontosan mérvadó az az érték is, mivel az effektívhez viszonyítunk. :)

17 hours ago, Kulcsos12 said:

Az orosz lőszerek ugyanis 10-15(?) mm-es érzékenységű gyújtóval vannak szerelve. Ha nem is üti át teljesen a páncélt, ennyit biztosan. A HE töltet berobban magában a páncélban és a HESH-hez hasonlóan maga a páncél repeszei okoznak kisebb károkat. Én legalább is kaptam már olyan találatot, ahol mindenki csak besárgult. Gondolom ezért. De ez csak az én elméletem. 

Ezt mondjuk jó lenne ellenőrizni.

12 hours ago, Kulcsos12 said:

De végül is teljesen mindegy, hogy hogyan működik ez a játékban, csak adja meg a killt, ha rákattintok valakire.

Ennyi. :D

medal medal medal

Megpróbáltam rekonstruálni ezt a repeszhatást, bár lehet a körülmények nem voltak épp a legjobbak.

A PA szerint a ruszki 85 mm-es 367-esnek alacsony találati esélye van a Panther frontján. A képen a jobb oldali két oszlop a 367-es, a bal a 365K. Egyik sem okozott semmilyen sérülést.

Spoiler

1C210688752650933500B385D0A5C3244F316A97

medal medal medal

Na uraim az állítást, hogy az orosz APHECB lőszerek páncélátütő képessége döntött páncél esetén lényegesen jobb mint a többi nemzet APCBC lőszereié nem sikerült megcáfolni. :DD Az utolsó példában egy beforgatott PzIV ~103 mm eff. páncélját a kisebb penetrációjú t34-76 al van esély belőni, az M4A1 -el nem. ( nehogy megkapjam a németsíró kitüntetést   ;) ) !

Persze magyarázat, elmélet lehet több féle is. Van olyan, aki azt mondja, hogy az oroszok olyan szuper normalizációval rendelkező lőszert fejlesztettek ki, amivel megelőzték az összes nemzetet. 
Én inkább úgy gondolom, hogy a játék alkotói így próbálják kompenzálni az efajta lőszerek alacsony penetrációját. Azért a "győzelem fegyverei" ne maradjanak már el a kortársaiktól olyan összevetésben, ahol egy tank sok lényeges képessége kimarad (pld. hatótáv) és csak a tűzerő, páncélzat, mozgékonyság számít. Enélkül jópár tized BR-el vissza kéne sorolni szerintem az összeset!

shot 2018.09.13 21.02.11.jpg

shot 2018.09.13 21.01.14.jpg

medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.