Sign in to follow this  
Gelesztaa

Harci minősítés (BR) és játszmakereső (MM)

Na akkor folytassuk itt :D Engemet nem igen zavarna az ha több időt kéne várnom egy meccsre, de legalább jobb br-ben, és talán a mixed csatákat is el lehetne felejteni, és SB-hez hasonlóan lennének a felállások. Szerintem az emberek egyes nemzettel csak azért játszik, mert elég rossz a Br-je, és el megy a kedve egy adott tank miatt. Japánokat nem értem miért nyomják kevesen mikor szerintem nekik nagyon is jó tankjaik vannak jó Br-ben. De szerintem itt az is gond hogy az MM részeg néha :D 4-szer egymás után adja ugyan azt a pályát, és 10-ből 9-szer fel dob le dobni soha nem dob :D 

medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, Pradata said:

Tudnál pár konkrét példát mondani?

Bár nem kifejezetten tankos példa, de ott vannak a jetek. 7.3-asból van összesen 3 darab (1 japán, 1orosz és 1brit), 7.7-esből szintén 3 (1 olasz, 1 amcsi és 1 brit), de abból 2  bombázó. 0.7-es BR-szórással a 8.0-ás jeteknek nem lenne veszélyes ellenfele, mert vagy a szintjükön maradnak, vagy bedob közéjük pár 7.3-ast, 7.7-est az MM free-killnek.

De tankos példa is van. Az oroszoknak van 5db 4.3-as tankja (T-34-57, KV-1-S és ZiS-5, KV-2, ASU-57), 1db 4.7-es (SU-85), 2db 5.0-ás (KV-85, SU-152), 5db 5.3-as (T-34-85(D-5T), IS-1, PT-76B, SU-85M, ISU-152), 2db 5.7-es (T-34-85, IS-2), és 1db 6.0-ás (ISU-122S). Ha én most az 5.3-as Comet/Iron Duke párossal akarok játszani és az MM az oroszok ellen dob be, akkor megszívtam. 4.3-as orosz tankokból van választék és népszerűek is, viszont a 0.7-es szórás miatt nem dobna le hozzájuk. 4.7-5.0-n kevés a tank és nem is túl népszerűek, ergó marad az 5.3-5.7, ahol szintén van pár népszerű tank. Iron Duke-kal játszva nem könnyű dolgom az oroszok ellen. Németek ellen meg pláne nem. 4.7-en van a Hetzer és a JgPzIV, 5.0-n semmi, 5.3-on van a Nashorn és a Panzer IV/70, 5.7-6.0-át meg fel nem sorolom. :lol2: Szóval a 0.7-es szórással az Iron Duke/Comet szinte garantáltam felfelé lenne dobálva., míg az 1.0-ással legalább van esély találkozni PzIV-gyel vagy KV-1-gyel, amiket nem a 2. halála után hoz be az ellenfél.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 minutes ago, Kulcsos12 said:

Bár nem kifejezetten tankos példa, de ott vannak a jetek. 7.3-asból van összesen 3 darab (1 japán, 1orosz és 1brit), 7.7-esből szintén 3 (1 olasz, 1 amcsi és 1 brit), de abból 2  bombázó. 0.7-es BR-szórással a 8.0-ás jeteknek nem lenne veszélyes ellenfele, mert vagy a szintjükön maradnak, vagy bedob közéjük pár 7.3-ast, 7.7-est az MM free-killnek.

De tankos példa is van. Az oroszoknak van 5db 4.3-as tankja (T-34-57, KV-1-S és ZiS-5, KV-2, ASU-57), 1db 4.7-es (SU-85), 2db 5.0-ás (KV-85, SU-152), 5db 5.3-as (T-34-85(D-5T), IS-1, PT-76B, SU-85M, ISU-152), 2db 5.7-es (T-34-85, IS-2), és 1db 6.0-ás (ISU-122S). Ha én most az 5.3-as Comet/Iron Duke párossal akarok játszani és az MM az oroszok ellen dob be, akkor megszívtam. 4.3-as orosz tankokból van választék és népszerűek is, viszont a 0.7-es szórás miatt nem dobna le hozzájuk. 4.7-5.0-n kevés a tank és nem is túl népszerűek, ergó marad az 5.3-5.7, ahol szintén van pár népszerű tank. Iron Duke-kal játszva nem könnyű dolgom az oroszok ellen. Németek ellen meg pláne nem. 4.7-en van a Hetzer és a JgPzIV, 5.0-n semmi, 5.3-on van a Nashorn és a Panzer IV/70, 5.7-6.0-át meg fel nem sorolom. :lol2: Szóval a 0.7-es szórással az Iron Duke/Comet szinte garantáltam felfelé lenne dobálva., míg az 1.0-ással legalább van esély találkozni PzIV-gyel vagy KV-1-gyel, amiket nem a 2. halála után hoz be az ellenfél.

És itt jön a képbe megint, hogy szar a br rendszer/besorolás. :D

Amúgy, mint mindig, tökéletes megoldás nincs. Ez sem lenne az, de talán egy kicsit kiegyenlítettebbé tenné a játékot.

medal medal medal

12 hours ago, Pradata said:

És itt jön a képbe megint, hogy szar a br rendszer/besorolás. :D

Amúgy, mint mindig, tökéletes megoldás nincs. Ez sem lenne az, de talán egy kicsit kiegyenlítettebbé tenné a játékot.

Igen, elég nevetséges például a Pantherek esete : a D-t (5.7) kivéve az összes 6.0-os. Még az F is amin már KWK 44 ágyú van. A D és az F közötti különbség tehát 0.3 Br. Próbáljuk csak ki a két versenyzőt, milyen is velük játszani, és gondoljunk bele hogy mennyire nincsenek egy szinten...

medal medal medal medal

A panthereknél nem látok különbséget nagyon.Ha meglövik a tornyot az ágyu kuka.Mindegyiknél.A tolatás ugyanolyan sz.r mindnél.Kicsit copy paste.Úgy nézzen ki mintha sok tank közül választhatnál aztán nem is.IRL biztos volt különbség,akár kezelhetőség,praktikusság stb .terén de itt nem oszt nem szoroz,hogy mennyire volt kényelmes,átlá5ható,kezelhető,vagy szuper rádiója.Az elmúlt három napban csak vereség volt német tankkal.Kezdve pz4f2  től panther A ig.Sim mixed.Még a franciák is bejöttek pluszba,attackerben már rég jobbak a szövik már a legkissebb szinttől.

medal medal medal

19 minutes ago, Blackbird1 said:

A panthereknél nem látok különbséget nagyon.Ha meglövik a tornyot az ágyu kuka.Mindegyiknél.A tolatás ugyanolyan sz.r mindnél.Kicsit copy paste.Úgy nézzen ki mintha sok tank közül választhatnál aztán nem is.IRL biztos volt különbség,akár kezelhetőség,praktikusság stb .terén de itt nem oszt nem szoroz,hogy mennyire volt kényelmes,átlá5ható,kezelhető,vagy szuper rádiója.Az elmúlt három napban csak vereség volt német tankkal.Kezdve pz4f2  től panther A ig.Sim mixed.Még a franciák is bejöttek pluszba,attackerben már rég jobbak a szövik már a legkissebb szinttől.

Egyetértek. Én igazából nem is értem miért nem mindegyik Panther(kiéve a 2-es) miért nem 5.7-es. Max még a F lehetne 6.0-ás, de a többi nem értem mit keres 6.0-ban. Azt se értem hogy a centurion és a többi brit APDS-es tank mit keres 6.3-ban? Az az APDS amijük van még 8.0-ban is elég. :D 

Azért is írtam a D meg F különbséget hogy a lehető legjellemzőbb dolgokat láttassam. A Panther II-t ne is keverjük ide mert az már egy nagyon más történet.

Azt tegyük hozzá hogy én csak RB-t játszom, tehát az alapján írok tapasztalatokat :

Toronyforgás - A D nagyon lassú, az A már jó.

Ágyú ellövése - Nem jellemző, vagy talán a D néha bekapja. Inkább oneshotolnak vagy lánctalp sérül.

Fürgeség - Ez pont fordítva van, a D és az A nagyon fasza, a G meg az F lomhább a más motor/váltó miatt, de nem vészes egyik sem. 

Ágyú - Nagy különbség itt szerintem nincs, bár az KWK-44 ágyúja már más tészta, de azzal én már olyan ellenfelekkel kerülök szembe hogy igazából semmilyen előnyt nem jelent.

Szóval vannak azért itt olyan dolgok amik tesznek különbséget Panther és Panther között.

Visszatérve az alap kérdéshez, hogy Br, meg MM :

Ha jól emlékszem (?) az MM az alapján is válogatja az ellenfeleket hogy kinek milyen a legénység képzettsége, milyen a játékos eredményessége, hány éves a szomszédban a macska, stb. Szóval itt olyan különbségek generálódhatnak a játékosok között hogy a generált játékos-mix válogatásának a feltételei között a Br különbség is csak kismalacnak számít. Vagy tévednék ?

medal medal medal medal

1 hour ago, Hungaromaus said:

Ha jól emlékszem (?) az MM az alapján is válogatja az ellenfeleket hogy kinek milyen a legénység képzettsége, milyen a játékos eredményessége, hány éves a szomszédban a macska, stb. Szóval itt olyan különbségek generálódhatnak a játékosok között hogy a generált játékos-mix válogatásának a feltételei között a Br különbség is csak kismalacnak számít. Vagy tévednék ?

Én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a preset br csak egy a sok tényező közül. Nem véletlenül van szvsz, hogy vki rendre up tiered.

Persze ennek van is értelme, csak sokszor a jobb játékos olyan technikai hátrányba kerül, amit a tudásával nem feltétlenül tud kompenzálni.

Edited by Pradata
medal medal medal

1 hour ago, Hungaromaus said:

Én pont ennek az ellentétéről tudok, pontosabban azt, hogy az égvilágon semmit nem néz csak a legnagyobb tankod BR szintjét. Rejtett ELO, Crew level, Player level, ezek abszolút semmit nem számítanak.

Hogy épp fel -, vagy letesz csakis a szerencsén és az éppen a Queue-ben várakozó játékosok számától/BR besorolásától függ.

Én személyesen már annak is örülnék, ha (megfelelő játékos esetén) az MM max 0.7 0.3 vagy 0.0 különbséggel indítaná a játékot. (Mint régebben pl.: csak 6.7 -es tankok semmi más). 

Jelenleg a 7.7-es szinten simán elképzelhető lenne.

medal medal medal medal medal medal medal

2 hours ago, Hungaromaus said:

Azért is írtam a D meg F különbséget hogy a lehető legjellemzőbb dolgokat láttassam. A Panther II-t ne is keverjük ide mert az már egy nagyon más történet.

Azt tegyük hozzá hogy én csak RB-t játszom, tehát az alapján írok tapasztalatokat :

Toronyforgás - A D nagyon lassú, az A már jó.

Ágyú ellövése - Nem jellemző, vagy talán a D néha bekapja. Inkább oneshotolnak vagy lánctalp sérül.

Fürgeség - Ez pont fordítva van, a D és az A nagyon fasza, a G meg az F lomhább a más motor/váltó miatt, de nem vészes egyik sem. 

Ágyú - Nagy különbség itt szerintem nincs, bár az KWK-44 ágyúja már más tészta, de azzal én már olyan ellenfelekkel kerülök szembe hogy igazából semmilyen előnyt nem jelent.

Szóval vannak azért itt olyan dolgok amik tesznek különbséget Panther és Panther között.

Én is Rb-ről beszélek, és egy tankban a hátra menet is számít amit a pantherek nem tudnak, és torony páncéljuk semmit se javult a D-től, minden be lövi még 4.7-ben is. Így nem véletlenül mondom azt hogy 6.0 értelmetlen, 5.7-be a helyük. Persze lőre tudnak menni, és van egy jó ágyújuk, de 5.7-be van aminek jobb, és még se 6.0-ok ha nem 5.7-ek, és tolatni is tudnak. Torony sebesség? Panther/M10 5.7-es és olyan gyors mint a 6.0-ás társai, és még gyorsabb is mint a többi panther, és még is 5.7. Mióta vannak tankok, és német tankok csak velük játszom, és többségében Rb-ben, és soha se értem miért van 6.0-ban a panther többsége. 

MM pedig csak is a Br-el foglalkozik semmi mással. Nem érdekli kinek mekkora a legénységének képzettsége. Max azt nézi hogy te sok meccset nyersz, csak jó meccseid vannak, akkor az MM úgy dönt hogy a kövi 1-2 napod szívás lesz, mindenki egy lövésre ki szed, és te meg még egy papír tankról is pattanni fogsz. Max ennyit néz az MM, de azt nem hogy te mondjuk 80%-os win rate-el rendelkezel. Azt nem nézni. 

Pl: Tiger E is 6.0-ás volt amit az APCR-re fogtak.... Aztán nagy nehezen csak le dobták 5.7-be, persze azóta 5.7-be már a Tigrisek papír tankok, az APDS és Heat-fs-es tankok mellett... És sajnos 5.7-ben már jó pár tank rendelkezi valamelyikkel.... 

On 2018. 02. 08. at 7:42 PM, Luciferke said:

Én pont ennek az ellentétéről tudok, pontosabban azt, hogy az égvilágon semmit nem néz csak a legnagyobb tankod BR szintjét. Rejtett ELO, Crew level, Player level, ezek abszolút semmit nem számítanak.

Hogy épp fel -, vagy letesz csakis a szerencsén és az éppen a Queue-ben várakozó játékosok számától/BR besorolásától függ.

Én személyesen már annak is örülnék, ha (megfelelő játékos esetén) az MM max 0.7 0.3 vagy 0.0 különbséggel indítaná a játékot. (Mint régebben pl.: csak 6.7 -es tankok semmi más). 

Jelenleg a 7.7-es szinten simán elképzelhető lenne.

Szép is lenne ha a crew levelt is nézné (sőt esetleg azt is h az adott jármű mennyire van fejlesztve) de azért za is igaz, hogy minél több mindent néz az MM annál több játékos esik ki potenciális ellenfélként, így egyre nehezebb és hosszabb idő összerakni meccseket.

pl abban biztos vagyok, hogyha (teszem azt) csakis 0.0BR különbséggel indítana meccset (vagy pont ugyanolyan crew levellel) sokkal többet kellene várakozzunk, alacsonyabb létszámmal összehozott meccsekre is. (ami ugye nem jó)

Kilehetne egyenlíteni az MM-et hogy figyelmbe vegye ezeket is, de akkor nagyon nagyon sok aktív játékosra lenne szükség

medal medal

Nem kellene többet várakozni, ha 0.0-0.3 br különbséggel indítaná a meccseket, mivel vsz megnőne a játékosállomány. Rengetegen épp a +-1.3 br szórás miatt hagyták ott a játékot. Ill nem kötelező h pl árkád légi/tank csatákban 32 player legyen bent egy zsebkendőnyi területen. Le lehetne 20 ra is redukálni a létszámot. 10 perce mentem egy árkád légit 2.0-ás japó sorral, és rajtam kívül volt 2db 3.0-ás, a többi br 3.3. Azért az ilyen hülyeséggel le kellene állni. Meg mikor kezdtem a japó 1.0 alap gépekkel, ott os 2.0-2.3 ellen dobált be.......... Ez így nagyon nem jó.

Árkád légi br 8.0 tök jó például. 5-6 játékos/csapat, van élettere a játékosnak, tud bombázni, nem kell félni, h fordulásnál már 5 en vannak a nyakába, mint kisebb szinteken stb.

Tegnap pl a br 1.7 es japó sort, már mérgembe realistic-ben fulloztam ki.

• Upvote 1
medal medal medal medal

48 minutes ago, Magyar85 said:

Nem kellene többet várakozni, ha 0.0-0.3 br különbséggel indítaná a meccseket, mivel vsz megnőne a játékosállomány. Rengetegen épp a +-1.3 br szórás miatt hagyták ott a játékot. Ill nem kötelező h pl árkád légi/tank csatákban 32 player legyen bent egy zsebkendőnyi területen. Le lehetne 20 ra is redukálni a létszámot. 10 perce mentem egy árkád légit 2.0-ás japó sorral, és rajtam kívül volt 2db 3.0-ás, a többi br 3.3. Azért az ilyen hülyeséggel le kellene állni. Meg mikor kezdtem a japó 1.0 alap gépekkel, ott os 2.0-2.3 ellen dobált be.......... Ez így nagyon nem jó.

Árkád légi br 8.0 tök jó például. 5-6 játékos/csapat, van élettere a játékosnak, tud bombázni, nem kell félni, h fordulásnál már 5 en vannak a nyakába, mint kisebb szinteken stb.

Tegnap pl a br 1.7 es japó sort, már mérgembe realistic-ben fulloztam ki.

https://wiki.warthunder.com/index.php?title=Matchmaker

Tessék átolvasni a repülős AB-re vonatkozó részt.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

15 hours ago, Magyar85 said:

pl árkád légi/tank csatákban 32 player legyen bent egy zsebkendőnyi területen. Le lehetne 20 ra is redukálni a létszámot.

Játszottál már éjszaka? Olyan hajnal 1-2 órára gondolok,.

Olyankor már 3-4es BRen is kb 10-14 ember van a csatákban összesen. 

medal medal

Kulcsos12: Igen, tudok róla, ha kisebbeket raksz be egy nagyobb mellé, akkor eshet meg, h valakiél 1.3 br el nagyobb van. De semmi garancia nincs rá, hogy pl, 2.0-1.7-1.7 br-el saját szinten menjel, max nem 1.3-al, hanem csak 0.7-1.0 val dob fel. Az is éppen elég kis szinten, közép szinten már nem gáz annyira.

Lord Krok: Tegnap kb éjfélig nyomtam, ugyanúgy 16 vs 16 volt, de jövő hét pénteken kipróbálom, csak azért akkor, mert hétköznap meló :)

medal medal medal medal

6 hours ago, Lord_KROK said:

Játszottál már éjszaka? Olyan hajnal 1-2 órára gondolok,.

Olyankor már 3-4es BRen is kb 10-14 ember van a csatákban összesen. 

Én délutános műszakban miután hazaérek van hogy éjjel 2-ig nyomom RB-n de nem vettem észre változást semmiben. Esetleg azt hogy nincsenek hülyegyere ŐŐŐ gyengébb képességűek...

medal medal medal medal

2 hours ago, Hungaromaus said:

Én délutános műszakban miután hazaérek van hogy éjjel 2-ig nyomom RB-n de nem vettem észre változást semmiben. Esetleg azt hogy nincsenek hülyegyere ŐŐŐ gyengébb képességűek...

Jó neked. Én is rendszerint játszok késő este, és az igaz hogy várakozási idővel semmi gond(8.0-ban), de a hülyék mindig ott vannak. Az ember azt hinné hogy aki már top tier-ben van az tudd játszani, és megtanulta hogy nem rohanunk ki fedezék mögül, körülnézés nélkül, és használják a térképet, és gondolkodnak. De nem ilyen még este sincs top tier-ben. Anno Rb-ben csak az játszott aki rendelkezett már egy kicsi tudással most meg rögtön azzal kezdenek, de nincs hozzá tudásuk. Alap dolgokat nem tudnak. És sajnos nem is nagyon akarnak... 3-4 jó játékos mindig van a csapatban aztán kész vagy le hozzuk, vagy bedarál a túlerő... Repülő Rb úgy szint ilyen. 

2 hours ago, KjisszHUN said:

Jó neked. Én is rendszerint játszok késő este, és az igaz hogy várakozási idővel semmi gond(8.0-ban), de a hülyék mindig ott vannak. Az ember azt hinné hogy aki már top tier-ben van az tudd játszani, és megtanulta hogy nem rohanunk ki fedezék mögül, körülnézés nélkül, és használják a térképet, és gondolkodnak. De nem ilyen még este sincs top tier-ben. Anno Rb-ben csak az játszott aki rendelkezett már egy kicsi tudással most meg rögtön azzal kezdenek, de nincs hozzá tudásuk. Alap dolgokat nem tudnak. És sajnos nem is nagyon akarnak... 3-4 jó játékos mindig van a csapatban aztán kész vagy le hozzuk, vagy bedarál a túlerő... Repülő Rb úgy szint ilyen. 

Mert jutalmazzák az idiótaságot. Minek állíts késleltetést a bombára és tanulj meg célozni, ha rárepüléssel sokkal biztosabb a kill? Igaz, elveszíted a gépet, de killekért kapott pontból bőven be tudsz hozni egy másik tankot. Minek bajlódj akkor más módszerrel?

8 hours ago, Kulcsos12 said:

Mert jutalmazzák az idiótaságot. Minek állíts késleltetést a bombára és tanulj meg célozni, ha rárepüléssel sokkal biztosabb a kill? Igaz, elveszíted a gépet, de killekért kapott pontból bőven be tudsz hozni egy másik tankot. Minek bajlódj akkor más módszerrel?

Na erre kéne behozni egy olyan módot vagy bármit ami az ellenkezőjére készteti a játékost. Még ha csak event szinten is, de kéne ilyen mert biztosan van rá igény. Vagy mégsem ? Én biztosan itt vagyok, és tutira nem vagyok egyedül. Ezért is játszanék századmeccseket, de sajnos nincs rá időm.

medal medal medal medal

Van itt is historical csapat sim repülőn.Ott fix a gépszett és a típus darabszám is.Most nem jut eszembe  a nevük.Vagy van másik repes játék ahol dolgozik a természetes szelekció. :-) Tegnap én is kicsaptam magam ott egy fával mivel elmértem a sebbeséget és a gép nem úgy emelkedett ahogy terveztem . :-)

medal medal medal

1 hour ago, Blackbird1 said:

Van itt is historical csapat sim repülőn.Ott fix a gépszett és a típus darabszám is.Most nem jut eszembe  a nevük.Vagy van másik repes játék ahol dolgozik a természetes szelekció. :-) Tegnap én is kicsaptam magam ott egy fával mivel elmértem a sebbeséget és a gép nem úgy emelkedett ahogy terveztem . :-)

Jaa, tudok róluk köszi. Nyomom a DCS-t is, de ahhoz nagyon gyenge a gépem így nem tudok online repülni. Itt lenne a legjobb a War Thunderben de ehhez kéne a Gaijin is hogy végre a magamfajtára is gondoljon, ne csak az AB-n legyenek árkád események. A SIM események már ritkák, az RB-sek meg markerekkel futnak szóval így nehéz.

medal medal medal medal

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.