Jump to content

Ogólna dyskusja i opinie o francuskich czołgach

8 minutes ago, kowan69 said:

Jak nie ma jak są. Iosef ma 1 punkt odrodzenia, a karakan 2. 

0,3 wyżej to znaczy że powinien mordować go strzałem w obrys?

W takim razie ta część czołgów która swoją główną siłę bazuje na pancerzu powinna mieć ograniczony MM do bitew tylko na topie, bo nie ma sensu tym wyjeżdżać na coś wyżej.

Argument o lepszej wytrzymałości czołgów ciężkich też nierzadko jest niedorzeczny.  Milion razy dobijałeś na 3 razy Hellcata, 5 milionów razy zabijałeś Tigera 1 tylko strzałem.

? 2 respy i 1 resp jak już. Tygrys II H nie ginie od przodu na hita od amx 13 90. 

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 minute ago, Mr_Dumplin_Popo said:

? 2 respy i 1 resp jak już. Tygrys II H nie ginie od przodu na hita od amx 13 90. 

W Polsce jesteśmy, na polskiej sekcji forum, po polsku się tu pisze. 

No to ile, 2-3? Ile to będzie 5-8 sekund łącznie?

Od boku w amunicję tak czy tak schodzi na raz, a wersja ze 105mm ma zdaje się amunicję w wieży, której nie da się wyciągnąć, więc od frontu też będzie na raz.

Porównywałeś też sobie powierzchnię takiego Tigera, a szczura, ich gabaryty i w jak dużą bryłę trzeba trafić z takiej odległości? 

Brak pancerza w pełni zrekompensowany. 

Dlatego ponownie zapytuje; jaką przewagę mają te ciężkie, że mają 2x mniej użyć w jednym meczu?

medal medal

1 minute ago, kowan69 said:

W Polsce jesteśmy, na polskiej sekcji forum, po polsku się tu pisze. 

No to ile, 2-3? Ile to będzie 5-8 sekund łącznie?

Od boku w amunicję tak czy tak schodzi na raz, a wersja ze 105mm ma zdaje się amunicję w wieży, której nie da się wyciągnąć, więc od frontu też będzie na raz.

Porównywałeś też sobie powierzchnię takiego Tigera, a szczura, ich gabaryty i w jak dużą bryłę trzeba trafić z takiej odległości? 

Brak pancerza w pełni zrekompensowany. 

Dlatego ponownie zapytuje; jaką przewagę mają te ciężkie, że mają 2x mniej użyć w jednym meczu?

A tygrys II H ma na raz amx.. nie rozumiem tego toku myślenia, sory

• Like 1

13 minutes ago, Mr_Dumplin_Popo said:

A tygrys II H ma na raz amx.. nie rozumiem tego toku myślenia, sory

A AMX ma bębenek, więc na jedno wychodzi.

A ten papier w tym karakanie to tak jak na M18, ciężarówce z Mad Maxa, albo Obj120, czy tak naprawdę?

Wiele rzeczy nie rozumiesz, zdążyłem już przywyknąć. ;)

medal medal

Just now, kowan69 said:

A AMX ma bębenek, więc na jedno wychodzi.

A ten papier w tym karakanie to tak jak na M18, ciężarówce z Mad Maxa, albo Obj120, czy tak naprawdę?

Wiele rzeczy nie rozumiesz, zdążyłem już przywyknąć. ;)

No nie rozumiem twojego toku myślenia, sory

• 3 weeks later...

Jeśli chodzi o francuskie rezerwy i ogółem pierwsze ery, to są to niezaprzeczalnie najgorsze czołgi w grze. Kiedyś myślałem, że japońskie są słabe, ale zmieniłem zdanie, gdy zobaczyłem francuskie. H.39 jeszcze daje radę, raz nawet udało mi się nim wbić 8/0, ale taki FCM.36 i reszta tych, co mają penetrację 28-18 mm (podkalibrowych nie biorę pod uwagę, bo to bezużyteczne pociski) nie powinny się chyba znaleźć w grze z taką penetracją. Powinni im zwiększyć penetrację, bo są beznadziejne. Oczywiście i tak znajdą się pajace, które powiedzą, że tak powinno być, bo jest historycznie. Co z tego, że jest historycznie, skoro są bezużyteczne? To jest gra i tu nie chodzi o historyczność. Nie chcecie, żeby ta gra była w pełni historyczna, uwierzcie. Wtedy trzeba by było zrobić tak, że Mausa może w danym czasie używać tylko jedna osoba, w końcu powstał tylko jeden uzbrojony egzemplarz, a wasze ulubione T-34 miałyby tak spieprzoną optykę, że nie moglibyście nic z niej odczytać i nie wiedzielibyście gdzie są wrogowie, bo te czołgi nie miały radiostacji.

Akurat odblokowałem S.35 więc napiszę, co myślę o tym czołgu. Otóż S.35 to już jest całkowita porażka. Równie słaby co gówno pokroju H.35. Niczego nie trafia (na około 20 strzałów tylko raz trafiłem z przebiciem i zabiłem, uwaga, 1 załoganta u M2, który ma ich tak dużo), pancerz to ma chyba z folii z reklamówki i to dosłownie, te dane dotyczące pancerza nie są chyba rzeczywiste - pancerz boczny ma 40 mm, a zostałem dzisiaj zniszczony 1 strzałem przez AMC 34, do którego stałem pod kątem, ale on nie dość, że przebił się przez gąsienicę, która ma podobno 20 mm, to jeszcze przez boczny pancerz, który ma 40 mm a pociskowi starczyło jeszcze energii na zabicie 2 załogantów. Przecież AMC 34 nawet nie ma takiej penetracji. Przebił w sumie 60 mm a trzeba jeszcze dodać to, że nie stałem prostopadle do niego. Naprawdę, tego się nie spodziewałem - czołg, który jest na 2.0, a jest gorszy nawet od francuskich rezerw. Ciekawe, czy B1 to też syf podobnego sortu. Czy pancerz w teorii ma 60 mm pod kątem, a niszczony jest przez wszystko. Jeśli reszta francuskich czołgów też tak wygląda, to niedługo już nikt nie będzie tym grać.

Edited by xXGonzoPLXx

_Ares28_ (Posted )

Wypowiadanie się z użyciem słownictwa powszechnie uważanego za wulgarne jest zabronione na naszym forum, ale także negatywnie świadczy o Tobie i szacunku do rozmówców. Doskonale rozumiem, że jak każdy z nas możesz mieć "gorszy dzień" i działać pod wpływem emocji. Ufam, że jesteś dojrzałą osobą i mam nadzieję, że podobna sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.
  • Like 1
medal medal medal

4 hours ago, xXGonzoPLXx said:

Oczywiście i tak znajdą się pajace, które powiedzą, że tak powinno być, bo jest historycznie. Co z tego, że jest historycznie, skoro są bezużyteczne? To jest gra i tu nie chodzi o historyczność.

do samych tankow nie mam nic ale zeby byly grywalne trza by im odpowiednio przeciwnikow dobrac..

(nawet japonce zjadaja francuskie lolki (((

Nie chcecie, żeby ta gra była w pełni historyczna, uwierzcie. Wtedy trzeba by było zrobić tak, że Mausa może w danym czasie używać tylko jedna osoba, w końcu powstał tylko jeden uzbrojony egzemplarz, a wasze ulubione T-34 miałyby tak spieprzoną optykę, że nie moglibyście nic z niej odczytać i nie wiedzielibyście gdzie są wrogowie, bo te czołgi nie miały radiostacji.

zrob ankiete, sporej czesci ludkow takie zmiany by sie spodobaly ;) (jako rownolegle do randomowek RB ktore dzieki mieszaniu nacji coraz bardziej przypominaja arkejdy ;)  (i tak wiem ze nie moglbym grac w histerycznych lineupach hitlerboltem ;V

Czy pancerz w teorii 60 mm pod kątem, a niszczony jest przez wszystko. Jeśli reszta francuskich czołgów też tak wygląda, to niedługo już nikt nie będzie tym grać.

jak sie dotelepiesz do szermana to juz jakos pojdzie, a m10 da sie grac

byle jumbosa odkryc wtedy hulaj dusza piekla nie ma )))

b1ter i inne oneshotujesz szkopskimi kumulakami hlgr cosctam C - lancetti zrobil fajne filmidlo )))

Edited by LuftMaus
  • Haha 1
medal medal medal medal medal medal

46 minutes ago, LuftMaus said:

zrob ankiete, sporej czesci ludkow takie zmiany by sie spodobaly

Tak? W takim razie coś jest z nimi chyba nie tak. Powinni się chyba zastanowić, po co w tę grę jeszcze grają. Jeśli ktoś twierdzi, że gra będzie lepsza, jeśli będzie się grać głównie Shermanami, Panzerami III i IV czy T-34, bo tych czołgów było najwięcej, to nie wiem, co tu jeszcze robi. Może w ogóle zróbmy tak, że jak zniszczą ci czołg poprzez wybuch amunicji, to musisz go na nowo odblokować albo przynajmniej wszystkie moduły od nowa. Ciekawe, czy to też im się spodoba. Tak sobie teraz myślę, że może to i dobrze, że Gaijin nie bierze pod uwagę zdania graczy, bo Polacy to by z tej gry zrobili coś, w co na pewno nigdy bym nie zagrał. W końcu dla większości z nich historyczność jest ważniejsza od grywalności. Tylko ciekawe, co by zrobili wtedy, gdyby wlatywanie samolotem w czołgi było karane. Chyba odechciałoby im się tej historyczności. Cieszą się, że francuskie czołgi nic nie mogą zrobić, bo to podobno historyczne. Myślałem, że czołgi w tej grze są po to, by ktoś z nich korzystał, a nie po to, żeby sobie stały w garażu dla ozdoby. Jeśli w rzeczywistości te czołgi były tak słabe jak w grze, to dziwię się, że Niemcy nie zdołali przejechać się po Francuzach w 24 godziny w 1940 roku.

• Like 1
  • Sad 1
medal medal medal

2 minutes ago, xXGonzoPLXx said:

Może w ogóle zróbmy tak, że jak zniszczą ci czołg poprzez wybuch amunicji, to musisz go na nowo odblokować albo przynajmniej wszystkie moduły od nowa.

ja tam do takiej gry przyzwyczajony )))

swoja droga EC ma wrocic jako eventy.. wiec moze tam sie cos zabojadami da ugrac 

ano modeli szkoda bo ladne ale niegrywalne :S

17 minutes ago, xXGonzoPLXx said:

że gra będzie lepsza, jeśli będzie się grać głównie Shermanami, Panzerami III i IV czy T-34, bo tych czołgów było najwięcej,

i tak tym glownie gram :P

17 minutes ago, xXGonzoPLXx said:

W końcu dla większości z nich historyczność jest ważniejsza od grywalności.

nie mialbym nic przeciwko historycznym setupom i oddzieleniu powojennych wynalazkow od drugowojennych...

1 minute ago, LuftMaus said:

i tak tym glownie gram :P

nie mialbym nic przeciwko historycznym setupom i oddzieleniu powojennych wynalazkow od drugowojennych...

Jeśli już mieliby to zrobić, to niech to zrobią w osobnym trybie gry. O ile nie spieprzą w ten sposób zręcznościowych bitew pancernych, to na innych trybach gry niech się dzieje co chce.

medal medal medal

1 hour ago, xXGonzoPLXx said:

Tak? W takim razie coś jest z nimi chyba nie tak. Powinni się chyba zastanowić, po co w tę grę jeszcze grają. Jeśli ktoś twierdzi, że gra będzie lepsza, jeśli będzie się grać głównie Shermanami, Panzerami III i IV czy T-34, bo tych czołgów było najwięcej, to nie wiem, co tu jeszcze robi. Może w ogóle zróbmy tak, że jak zniszczą ci czołg poprzez wybuch amunicji, to musisz go na nowo odblokować albo przynajmniej wszystkie moduły od nowa. Ciekawe, czy to też im się spodoba. Tak sobie teraz myślę, że może to i dobrze, że Gaijin nie bierze pod uwagę zdania graczy, bo Polacy to by z tej gry zrobili coś, w co na pewno nigdy bym nie zagrał. W końcu dla większości z nich historyczność jest ważniejsza od grywalności. Tylko ciekawe, co by zrobili wtedy, gdyby wlatywanie samolotem w czołgi było karane. Chyba odechciałoby im się tej historyczności. Cieszą się, że francuskie czołgi nic nie mogą zrobić, bo to podobno historyczne. Myślałem, że czołgi w tej grze są po to, by ktoś z nich korzystał, a nie po to, żeby sobie stały w garażu dla ozdoby. Jeśli w rzeczywistości te czołgi były tak słabe jak w grze, to dziwię się, że Niemcy nie zdołali przejechać się po Francuzach w 24 godziny w 1940 roku.

Jeszcze byś się mogł zdziwić ile osób by było za historycznymi bitwami. Nie zdajesz sobie sprawy ile osób odeszło, bo zaczęli robić z Wiór Tundry drugiego WoT-a, a przecież WT miał być realistyczną grą. W tej chwili realizm WT kończy się na historycznych malowaniach i kartach pojazdów, które to karty nie mają się nijak do tego, co dane maszyny prezentują w grze. Są to więc puste, nic nie znaczące dane którymi można się podetrzeć. Kiedyś bitwy "realistyczne" nosiły nazwę "historyczne". Sam Ślimok chyba zdał sobię sprawę z tego, że z historycznością miało to niewiele wspólnego i by nie narazić się na jeszcze większą śmieszność zmienił nazwę na "realistyczne". Z realizmem to też nie ma zbyt wiele wspólnego, ale ciut lepiej już to wygląda. 

Zabieg z żabojadowymi czołgami był zamierzony i przemyślany przez Ślimoka. Pierwsze ery beznadziejne, ale za to premki do przeskoczenia tych "crapów" sprzedawały się pewnie świetnie. Jeżeli nie jesteś w stanie zobaczyć tego cwanego zabiegu czy też "zbiegu okoliczności", toś ślepy i ...... . 

Ta gra już nie ma szans być realistyczna, ani tym bardziej historyczna (choć kiedyś miała taki potencjał), a nastawiona jest na szybki zysk. Premki, premki...wincyj premków. Nie masz się więc o co martwić. Ludzie którzy by chcieli tę grę usprawnić, poprawić i którzy mają spore pojęcie w tym temacie są skutecznie i systematycznie zniechęcani do tego np. @Godman_82

Zgodnie więc z polityką Ślimoka nie gadaj tyle ino "kup pan premkę", a będziesz pan zadowolony. 

• Like 4
medal medal medal

1 hour ago, LuftMaus said:

no pewno ze osobnym

bitwy historyczne EC czy cos tedy...

To byłoby stosunkowo łatwe do zrobienia, tylko trzeba chcieć. Niestety dla ślimaka stworzenie kilku(nastu) stałych historycznych zestawów na symce jest zbyt trudne, i prędzej doczekamy się końca dojenia graczy niż podobnego rozwiązania.

• Upvote 1
medal medal

Nie wiem czy są takie złe akurat, może te rezerwy ok, ja grałem tylko tym dziadostwem na 1.3 i szału nie robi (chociaż pancerz ma si). Ale teraz katuje brytoli 4.7, i gdyby nie to że 85 % graczy brytoli i USA to idioci, to FL10/FL11 rozjechałyby pole bitwy. Na tych BRach zwycięża szybkostrzelność. Bo mobilność ma prawie każdy czołg. Jeżeli strzelam się na dystansie 700-800 i nie trafie tego dziada, to wiem że już pozamiatane - zanim przeładuje on odda 2 strzały - pierwszym się wstrzeli w odległość jeżeli nie trafi, drugi już w piździec do piachu.

Wyżej BR, nie wiem, jest ten amx z 6.7 i jest on dobry ale jako typowy light tank, a mało kto chce nim tak grać. Nie dziwie się że ludzie narzekają, skoro zamiast śmigać tym po polu bitwy to stoją skampieni i próbują się strzelać z ISedłami czy Tygrysami. No powodzenia życzę. Jeden na milion strzałów wejdzie tak jak u @Mr_Dumplin_Popo, ale to też nie jest reguła.

medal

41 minutes ago, Comrade_Jar said:

To byłoby stosunkowo łatwe do zrobienia, tylko trzeba chcieć. Niestety dla ślimaka stworzenie kilku(nastu) stałych historycznych zestawów na symce jest zbyt trudne, i prędzej doczekamy się końca dojenia graczy niż podobnego rozwiązania.

W temacie Enduringa na RB ..

"RB EC will be back for events yes" 

kiedy - nie wiadomo

w jakiej formie - nie wiadomo

ale slowo klucz 'for events' raczej wyklucza ze bedzie na stale

7 hours ago, xXGonzoPLXx said:

To jest gra i tu nie chodzi o historyczność.

Chodzi o grywalność, ale to to jest akurat na szarym końcu na liście priorytetów, przynajmniej ta czołgowa.

7 hours ago, xXGonzoPLXx said:

T-34 miałyby tak spieprzoną optykę, że nie moglibyście nic z niej odczytać i nie wiedzielibyście gdzie są wrogowie, bo te czołgi nie miały radiostacji.

Jestem za, jak zresztą za wszystkim co znerfi ruskie, ale to tam akurat marzenia ściętej głowy. To jest jedna jedyna nacja, której status niegrywalności nie grozi. 

2 hours ago, xXGonzoPLXx said:

Tylko ciekawe, co by zrobili wtedy, gdyby wlatywanie samolotem w czołgi było karane.

Widzę boli nas to samo. 

2 hours ago, xXGonzoPLXx said:

Tak sobie teraz myślę, że może to i dobrze, że Gaijin nie bierze pod uwagę zdania graczy, bo Polacy to by z tej gry zrobili coś, w co na pewno nigdy bym nie zagrał.

Zmień Polaków na lotników i daje okejkę. 

• Haha 1
medal medal

Guest
16 hours ago, xXGonzoPLXx said:

.....

Na przeszkodzie do normalności stoi tylko jedna przeszkoda :

KURCZOWE TRZYMANIE SIĘ ŚLIMAKA TEGO , ŻEBY NIE BYŁO DZIUR W DRZEWKACH 

Tylko i wyłącznie przez to mamy przewały na BR ,sztuczne  buffowanie złomu , kanty na RNG , nerfy amunicji i numery z MM

Ślimak uparł się  na "zrównoważoną ekonomię rozwoju dla każdej z frakcji " i taki tego efekt. 

"Balansuje" wszystko jak leci .:crazy:Ekonomia najważniejsza .:016:

16 hours ago, janosiqq said:

Jeszcze byś się mogł zdziwić ile osób by było za historycznymi bitwami. Nie zdajesz sobie sprawy ile osób odeszło, bo zaczęli robić z Wiór Tundry drugiego WoT-a, a przecież WT miał być realistyczną grą. W tej chwili realizm WT kończy się na historycznych malowaniach i kartach pojazdów, które to karty nie mają się nijak do tego, co dane maszyny prezentują w grze. Są to więc puste, nic nie znaczące dane którymi można się podetrzeć. Kiedyś bitwy "realistyczne" nosiły nazwę "historyczne". Sam Ślimok chyba zdał sobię sprawę z tego, że z historycznością miało to niewiele wspólnego i by nie narazić się na jeszcze większą śmieszność zmienił nazwę na "realistyczne". Z realizmem to też nie ma zbyt wiele wspólnego, ale ciut lepiej już to wygląda. 

Jeśli tak bardzo chcą walczyć T-34-76 z Tygrysami i przeżywać katorgę, to proszę bardzo. Tylko jeśli już miałoby coś takiego być, to w osobnym trybie, bo nie chciałbym takiego absurdu na bitwach zręcznościowych. Zresztą nie dziw się, że bitwy realistyczne są realistyczne tylko z nazwy. Gdyby miały być w pełni realistyczne, to musiałbyś jeszcze wydawać na paliwo, a jeśli się nie mylę, to ulubiony czołg wielu graczy, IS-6 palił tak dużo, że przewożono go na lawecie do bitwy. Gra nie może być w pełni realistyczna. Powodów można się wielu doszukać. Na pewno nie ucieszyłbyś się, gdyby tak nagle przestał ci działać silnik i do końca bitwy stałbyś w miejscu.

Zabieg z żabojadowymi czołgami był zamierzony i przemyślany przez Ślimoka. Pierwsze ery beznadziejne, ale za to premki do przeskoczenia tych "crapów" sprzedawały się pewnie świetnie. Jeżeli nie jesteś w stanie zobaczyć tego cwanego zabiegu czy też "zbiegu okoliczności", toś ślepy i ...... .

Co ty powiesz? Naprawdę? A bo to pierwsza taka sytuacja w tej grze? Zresztą to z pewnością nie jest jedyna gra, która wykorzystuje takie metody.

Zgodnie więc z polityką Ślimoka nie gadaj tyle ino "kup pan premkę", a będziesz pan zadowolony. 

Żartujesz? Nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na darmową grę.

medal medal medal

6 minutes ago, xXGonzoPLXx said:

IS-6 palił tak dużo, że przewożono go na lawecie do bitwy

W jakich konfliktach zbrojnych brał udział ten czołg?:DD

• Thanks 2
  • Haha 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

15 hours ago, kowan69 said:

Jestem za, jak zresztą za wszystkim co znerfi ruskie, ale to tam akurat marzenia ściętej głowy. To jest jedna jedyna nacja, której status niegrywalności nie grozi.

Akurat też bym się nie obraził, gdyby osłabili nieco ruskich, ale bez przesady. Zamiast optyki powinna być osłabiona siła ich działa. Wczesne Shermany mają na swoich działach podobną penetrację, co T-34 i KW-1, ale mają często poważne problemy z przebiciem, czasami nawet Panzerów IV nie mogą przebić, za to wyżej wymienione rosyjskie czołgi nie mają z tym najmniejszych problemów.

medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...