Jump to content

Ogólna dyskusja i opinie o francuskich czołgach

no tak.. od 3.7 trafia sie na france ktore zjadaja wszystko na swej drodze :V

kv1b ani jumbo juz nie poszaleje :S (1-2 hity  (czyli jakies 7 sekund) i narazie :V

14 hours ago, DukeNukem64 said:

Z innymi czołgami francuskimi powinieneś dać radę bez problemu.

szybkie przeladowanie i celne na dystansie dziala .. do tego mobilne dosc sa z tego co widze

pytanie kontorlne - na jkich BR nie ma spamu franc? :V

medal medal medal medal medal medal

15 minutes ago, LuftMaus said:

no tak.. od 3.7 trafia sie na france ktore zjadaja wszystko na swej drodze :V

kv1b ani jumbo juz nie poszaleje :S (1-2 hity  (czyli jakies 7 sekund) i narazie :V

szybkie przeladowanie i celne na dystansie dziala .. do tego mobilne dosc sa z tego co widze

Tak do 2.3 tzn. są ale jeszcze da się je ubić :)

Zawsze można przeczekać chwilowy szał np. latając i chwilowo olać czołgi, no chyba że się napaliłeś na którąś nagrodę eventową wtedy trza zacisnąć zęby i ciułać zadania.

medal medal medal medal medal

10 minutes ago, Mr_Dumplin_Popo said:

Mój cel osiągnięty :lol2:

A na WWM coś się dzieje czy martwa cisza?

Edited by PL_Andrev
medal medal medal

20 minutes ago, Mr_Dumplin_Popo said:

shot 2017.12.22 23.19.13.jpg

Mógłbyś tak po 20 lub iluś tam bitwach dać tutaj sprawozdanie jak on się sprawuje? Chciałbym wiedzieć czy moje spekulacje dotyczące tego czołgu z deva się

sprawdziły :).

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

31 minutes ago, Mr_Dumplin_Popo said:

shot 2017.12.22 23.19.13.jpg

Bambi wytłumacz mi tą swoją logikę.

Przetopiłeś za złote szelke skacząc jak żabka 2/3 drzewka, żeby pyknąć pewnie kilka meczy i z pieśnią na ustach wyskoczyć, że 'wygrindowałeś' pojazd. 

Trochę jak ten podrostek, któremu rodzice kupili dajmy na to nową konsolę i postanowił pochwalić się przed kolegami, że on już ma. 

Rozumiałbym temat, że ostro farmiłeś drzewko, udało się zdobyć wymarzony pojazd i wracasz teraz ze sprawozdaniem i oceną pojazdów wcześniej. 

Pomijając trafność twoich ocen, powiedzmy że byłoby to z korzyścią dla ludu, a tak to w zasadzie nie wiadomo po co to i komu. 

Masz jakieś zdanie poparte doświadczeniem na temat drzewka francuskiego? No właśnie. 

1 hour ago, LuftMaus said:

Pisałem o tym. 

Siła ognia jako kolejny parametr poza balansem. Wciąż jego elementem jest natomiast archaiczny pancerz i równie archaiczna klasa pojazdów ciężkich i ciężkich niszczycieli jako ta niby najlepsza. 

Szybkie medy i złote colty, a najgorsze jest to że jak już szał minie, to oni nie wezmą pod uwagę siły ognia przy balansie, ustawiając odpowiednio w drzewku dane maszyny, tylko pewnie znerfią im skuteczność pocisków i będą brytole II z wykałaczkami. 

medal medal

Just now, kowan69 said:

Bambi wytłumacz mi tą swoją logikę.

Przetopiłeś za złote szelke skacząc jak żabka 2/3 drzewka, żeby pyknąć pewnie kilka meczy i z pieśnią na ustach wyskoczyć, że 'wygrindowałeś' pojazd. 

Trochę jak ten podrostek, któremu rodzice kupili dajmy na to nową konsolę i postanowił pochwalić się przed kolegami, że on już ma. 

Rozumiałbym temat, że ostro farmiłeś drzewko, udało się zdobyć wymarzony pojazd i wracasz teraz ze sprawozdaniem i oceną pojazdów wcześniej. 

Pomijając trafność twoich ocen, powiedzmy że byłoby to z korzyścią dla ludu, a tak to w zasadzie nie wiadomo po co to i komu. 

Masz jakieś zdanie poparte doświadczeniem na temat drzewka francuskiego? No właśnie. 

Jedyne pieniądze jakie wydałem to na premkowego AMX-13 ;), gold wydany na wybadanie całej 3 ery francuzów jest z "głupich" turniejów, talizman na lorrka też za golda z turniejów ;). Moje oceny w większości są budowane na podstawie opinii nie tylko moich ale graczy którzy zagrali w tą grę więcej niż ty ;). Dla ludu ? Po co mam pisać coś ludziom którzy i tak mają w tyłku co napiszę i wolą sobie pożartować ze mnie. A doświadczenie mam i mogę ocenić niektóre maszyny bo nie dość że gram i widzę jak ludzie nimi grają to mogę ocenić wartość maszyny na podstawie statystyk oraz tego co niektórzy o nich mówią na TS ;)

• Like 5
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

@kowan69 Cały czas ta sama narracja? Co do @Mr_Dumplin_Popo aka Bambusa, to skilla ma, a jego ego to inna sprawa. Grind? Kwestia priorytetów. Jednego nadal ta gra cieszy i spędza w niej wiele czasu, badając nowe pojazdy, a drugiego już nie i zajmuje się czymś innym, proste. Nie mi oceniać.

Radio Wolna Kolyma znow nadaje:

"Jakie przepalanie kowan? w 200 bitew musiał wbić na oko 640-650k expa, z premką, nie ginąc jak szmata przed zrobieniem 1 fraga, jeśli się często wygrywa jest to jak najbardziej wykonalne (a jak połączy się to z boostami, ja np. mam jeszcze +50% na 77 bitew, nie wiem skąd, to już w ogóle bajka), a na ilości expa w profilu nie ma co patrzeć, wątpię, by naliczali to poprawnie"

PS: A dlaczego tak twierdzę? Wg statystyk dostaję średnio niecałe 1000 expa hitlerboltem na ab, tymczasem marne 3 fragi na PRZEGRANEJ to 1400 expa, co jest słabym wynikiem nawet, gdy zabieram go na 4.0-5.0, z jego śmiesznie niskim br wynoszącym 2.7, z możliwością obniżenia do 2.3 10 fragów jest banałem."

co do premkowego bolta na premce to bez problemu w pare godzin pierwszego jeta tym badasz (mimo jkaiejs kary do expa i polowe expa potrzebnego na asa   - chyba 320 k) 

11 hours ago, Latam_Na_LPG said:

@kowan69 Cały czas ta sama narracja? Co do @Mr_Dumplin_Popo aka Bambusa, to skilla ma, a jego ego to inna sprawa. Grind? Kwestia priorytetów. Jednego nadal ta gra cieszy i spędza w niej wiele czasu, badając nowe pojazdy, a drugiego już nie i zajmuje się czymś innym, proste. Nie mi oceniać.

Ale mnie to niespecjalnie nawet zajmuję. 

Nie chciałbym tylko, żeby traktował kolejnego wątku jako prywatnego obrazkowego bloga z którego zupełnie nic nie wynika. 

3 hours ago, LuftMaus said:

Radio Wolna Kolyma znow nadaje:

"Jakie przepalanie kowan? w 200 bitew musiał wbić na oko 640-650k expa, z premką, nie ginąc jak szmata przed zrobieniem 1 fraga, jeśli się często wygrywa jest to jak najbardziej wykonalne (a jak połączy się to z boostami, ja np. mam jeszcze +50% na 77 bitew, nie wiem skąd, to już w ogóle bajka), a na ilości expa w profilu nie ma co patrzeć, wątpię, by naliczali to poprawnie"

PS: A dlaczego tak twierdzę? Wg statystyk dostaję średnio niecałe 1000 expa hitlerboltem na ab, tymczasem marne 3 fragi na PRZEGRANEJ to 1400 expa, co jest słabym wynikiem nawet, gdy zabieram go na 4.0-5.0, z jego śmiesznie niskim br wynoszącym 2.7, z możliwością obniżenia do 2.3 10 fragów jest banałem."

co do premkowego bolta na premce to bez problemu w pare godzin pierwszego jeta tym badasz (mimo jkaiejs kary do expa i polowe expa potrzebnego na asa   - chyba 320 k) 

Przyjacielu, pomyliłeś działy. Ten jest o jednostkach naziemnych, a nie powietrznych.

medal medal

2 minutes ago, kowan69 said:

Ale mnie to niespecjalnie nawet zajmuję. 

Nie chciałbym tylko, żeby traktował kolejnego wątku jako prywatnego obrazkowego bloga z którego zupełnie nic nie wynika. 

Nie pasuje ci, nie czytaj. 

Sęk w tym że tu nie ma czego czytać. 

Jakbyś tu opisał swoje wrażenia, a nie wklejał obrazki co to tam już nie masz w garażu, to nie podejmowałbym w ogóle tej rękawicy.

• Upvote 1
medal medal

Just now, kowan69 said:

Sęk w tym że tu nie ma czego czytać. 

Jakbyś tu opisał swoje wrażenia, a nie wklejał obrazki co to tam już nie masz w garażu, to nie podejmowałbym w ogóle tej rękawicy.

Więc o co ci chodzi :facepalm:?

Guest
18 hours ago, Mr_Dumplin_Popo said:

Więc o co ci chodzi :facepalm:?

No przecież Ci napisał kilkanaście razy, o co mu chodzi, a Ty nadal nie potrafisz tego pojąć. Dodatkowo, zacytowałeś dokładnie tą wypowiedź, która już w bardziej oczywisty i w jeszcze prostszy sposób tłumacząca, o co mu może chodzić, chyba napisana być nie może. Niesamowite, że tacy ludzie jak Ty istnieją.

Wszedłem na forum poczytać, co ludzie sądzą o nowo wprowadzonej Francji, kompletnie nie mając zamiaru się wypowiadać, i nawet widziałem te twoje zaśmiecające wątek "wypowiedzi", które złożone były tylko z obrazków i nie wnosiły kompletnie nic do dyskusji. Przyznaję, były irytujące, ale i tak je ignorowałem, lecz szczytem bezmyślności i zwyczajnej głupoty był te wpis. Jeszcze ten emotionek facepalma. Ty naprawdę nic nie rozumiesz, co się do Ciebie pisze, prawda?

Zobacz, twój ostatni post w tym wątku był 18 godzin temu (podczas pisania tego posta), a kowan69 do tej pory Ci nie odpisał, choć wcześniej robił to w przeciągu kilku, kilkunastu minut. Osiągnąłeś taki poziom zidiocenia tym wpisem, że on uznał, iż nie warto dalej inwestować jego czas, energię w bezproduktywną rozmowę z Tobą. Był tym mądrzejszym i olał sprawę. Zastanów się nad tym.

Co do Kowana i jego przemyśleń, miałem identyczne odczucie czytając ten temat. Jakiś randomowy dzieciak kupujący bez głębszego zastanowienia wszystko, co Gaijin wyprodukuje, już pominę, czy za swoje czy nie, bo tą kwestię pozostawię do przemyślenia czytającym (wnioski jednak chyba będą dosyć oczywiste) i chwalący się tym na forum, jakby to naprawdę było coś godnego odnotowania. Poza sferą przemyśleń pozostały także kwestie tego, jaki wpływ na rozwój tej gry miały i mają osoby jego pokroju, które popierają taką politykę Gaijin do wydawania coraz to większych bzdur, i jaki sygnał im dają kupując każdą taką głupotkę, a także to, jaki ta gra miała potencjał i jak mogłaby dzisiaj wyglądać, gdyby w 2014 roku obrano nieco inne podejście. No ale, czy naprawdę można wymagać od Mr Dumplin Popo takich rzeczy? No właśnie... to tylko zwyczajny i posłuszny konsument.

32 minutes ago, Hohenzollern said:

No przecież Ci napisał kilkanaście razy, o co mu chodzi, a Ty nadal nie potrafisz tego pojąć. Dodatkowo, zacytowałeś dokładnie tą wypowiedź, która już w bardziej oczywisty i w jeszcze prostszy sposób tłumacząca, o co mu może chodzić, chyba napisana być nie może. Niesamowite, że tacy ludzie jak Ty istnieją.

Ja się tylko pytam w czym mam problem a on nadal sam nie wie, nikt mu nie każe oglądać każdego mojego wpisu ;) 

Wszedłem na forum poczytać, co ludzie sądzą o nowo wprowadzonej Francji, kompletnie nie mając zamiaru się wypowiadać, i nawet widziałem te twoje zaśmiecające wątek "wypowiedzi", które złożone były tylko z obrazków i nie wnosiły kompletnie nic do dyskusji. Przyznaję, były irytujące, ale i tak je ignorowałem, lecz szczytem bezmyślności i zwyczajnej głupoty był te wpis. Jeszcze ten emotionek facepalma. Ty naprawdę nic nie rozumiesz, co się do Ciebie pisze, prawda?

No bo wcześniej nic nie pisałem :lol2:

Zobacz, twój ostatni post w tym wątku był 18 godzin temu (podczas pisania tego posta), a kowan69 do tej pory Ci nie odpisał, choć wcześniej robił to w przeciągu kilku, kilkunastu minut. Osiągnąłeś taki poziom zidiocenia tym wpisem, że on uznał, iż nie warto dalej inwestować jego czas, energię w bezproduktywną rozmowę z Tobą. Był tym mądrzejszym i olał sprawę. Zastanów się nad tym.

Tak było, nie zmyślam.

Co do Kowana i jego przemyśleń, miałem identyczne odczucie czytając ten temat. Jakiś randomowy dzieciak kupujący bez głębszego zastanowienia wszystko, co Gaijin wyprodukuje, już pominę, czy za swoje czy nie, bo tą kwestię pozostawię do przemyślenia czytającym (wnioski jednak chyba będą dosyć oczywiste) i chwalący się tym na forum, jakby to naprawdę było coś godnego odnotowania. Poza sferą przemyśleń pozostały także kwestie tego, jaki wpływ na rozwój tej gry miały i mają osoby jego pokroju, które popierają taką politykę Gaijin do wydawania coraz to większych bzdur, i jaki sygnał im dają kupując każdą taką głupotkę, a także to, jaki ta gra miała potencjał i jak mogłaby dzisiaj wyglądać, gdyby w 2014 roku obrano nieco inne podejście. No ale, czy naprawdę można wymagać od Mr Dumplin Popo takich rzeczy? No właśnie... to tylko zwyczajny i posłuszny konsument.

:lol2:, widzę ten wątek nawet w święta poprawi mi dzień :lol2:. Gdybyś czytał ten wątek to byś uzyskał na wszystko odpowiedzi, niestety jesteś tylko kolejnym gościem który wchodzi i pisze litanię tekstu nie wiedząc, że na wszystko uzyskał odpowiedź wcześniej. 

Serio ? Wymagasz ode mnie bym oceniał nację po tym jak jest jeszcze w fazie zamkniętych testów a ja nie zagrałem wszystkim tylko kilkoma pojazdami ? Nacji nie da się ocenić nawet nie tydzień po jej wyjściu, ty wymagasz ode mnie bym to zrobił teraz bo tak. :crazy:

+ Teraz to zauważyłem :lol2:,  

Poza sferą przemyśleń pozostały także kwestie tego, jaki wpływ na rozwój tej gry miały i mają osoby jego pokroju, które popierają taką politykę Gaijin do wydawania coraz to większych bzdur, i jaki sygnał im dają kupując każdą taką głupotkę, a także to, jaki ta gra miała potencjał i jak mogłaby dzisiaj wyglądać, gdyby w 2014 roku obrano nieco inne podejście. No ale, czy naprawdę można wymagać od Mr Dumplin Popo takich rzeczy? No właśnie... to tylko zwyczajny i posłuszny konsument.

Nie wiem jaki wpływ miałem, ale twoje wypowiedzi po mniej niż 1k bitew i to na AB na pewno dałyby lepszy feedback 

:016:

Edited by Mr_Dumplin_Popo

Wolna Kołyma nadaje:

"Kowan, ale co z tego, że to dział naziemny? To miało ci jedynie pokazać, że bambo mógł wbić maszynę expem, nie przepalaniem wolnego expa złotem, bo nawet ilość PB w profilu jest prawdopodobnie naliczana źle. Przykro mi, że tego nie załapałeś i na widok słowa "samolot" przestałeś czytać, kompletnie olewając sens wypowiedzi"

• Upvote 1
medal medal medal

1 hour ago, StaszekJones said:

Nacji nie da się od tak określić. Przeca każdy tank jest inny. Ale ciul tam, czy ktoś gdzieś mówił i podwyższeniu br dla m4 z armatką fl10? Bo nie wiem czy kupić, na tym br to rozpierdzielator maszynowy, ale jak podwyższą to zrobi się zbyt normalny. 

W każdej chwili mogą to zrobić, zresztą nawet dość systematycznie zmieniają BR'y maszynom.

medal medal medal medal medal medal medal medal

8 minutes ago, Mr_Dumplin_Popo said:

Tak właśnie Amx-13-90 radzi sobie z is-6 na odległości 1,6 km (SB) 

No popatrz a Tiger II sobie nie radzi.

No i teraz ktoś napisze (bo Bambi to mi wstawi tylko emotikonkę) jaką przewagę ma czołg ciężki nad takim karakanem, że kosztuje dużo więcej punktów odrodzeń w dwóch trybach (i to w takich w których notabene karakan rozwija skrzydła)?

Temat rozbija się o to kto pierwszy strzeli, a argument że karakana to nawet karabin zabije, a czołg ciężki ma pancerz jakoś do mnie nie trafia.

Ile znaczy ten pancerz to widać na powyższym obrazku. 

• Upvote 2
medal medal

3 minutes ago, kowan69 said:

No popatrz a Tiger II sobie nie radzi.

No i teraz ktoś napisze (bo Bambi to mi wstawi tylko emotikonkę) jaką przewagę ma czołg ciężki nad takim karakanem, że kosztuje dużo więcej punktów odrodzeń w dwóch trybach (i to w takich w których notabene karakan rozwija skrzydła)?

Temat rozbija się o to kto pierwszy strzeli, a argument że karakana to nawet karabin zabije, a czołg ciężki ma pancerz jakoś do mnie nie trafia.

Ile znaczy ten pancerz to widać na powyższym obrazku. 

To była bitwa symulacyjna, tu nie ma punktów odrodzeń. 

+ ten czołg jest o 0.3 wyżej od tygrysa II H 

1 minute ago, Mr_Dumplin_Popo said:

To była bitwa symulacyjna, tu nie ma punktów odrodzeń. 

+ ten czołg jest o 0.3 wyżej od tygrysa II H 

Jak nie ma jak są. Iosef ma 1 punkt odrodzenia, a karakan 2. 

0,3 wyżej to znaczy że powinien mordować go strzałem w obrys?

W takim razie ta część czołgów która swoją główną siłę bazuje na pancerzu powinna mieć ograniczony MM do bitew tylko na topie, bo nie ma sensu tym wyjeżdżać na coś wyżej.

Argument o lepszej wytrzymałości czołgów ciężkich też nierzadko jest niedorzeczny.  Milion razy dobijałeś na 3 razy Hellcata, 5 milionów razy zabijałeś Tigera 1 tylko strzałem.

medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...