Jump to content

Ogólna dyskusja i opinie o francuskich czołgach

12 hours ago, Kubus_Uszatek said:

Albo ja jestem taki cienki albo B1 ma pancerz ze stalinium jak KV a działo niczym KwK 40L/43 75mm, jedna pestka i zgon, co do pancerza to nawet prawie pod kątem prostym przestrzelenie B1 od boku pociskiem AP jest 50/50 albo wejdzie albo nie.

Nie wiem, naucz się celować, Char B1 to bardzo słaby czołg gdy rzuci go na 3.0 lub 3.3, każda brytyjska rezerwa może przebić go od frontu, Niemcy i USA tak samo, gorzej mają ruskie, muszą próbować od boku i tyłu. Char B1 Bis ma bardzo słabe boki, szczególnie lewa strona gdzie ma 15mm na "siatce", Char B1 Ter ma znacznie lepiej opancerzone boki i może odbijać pociski z większej ilości dział, ale w obu czołgach dużą wadę jest słabo opancerzona wieża, mimo że przód często odbija bo ma dużo na siebie nałożonych elementów które są trochę nachylone.

Odnośnie uzbrojenia, 47mm używana przez Francuzów ssie, ledwo co przebija wczesne niemieckie czołgi typu Pz III i Pz IV, nie mówiąc o ich późniejszych wersjach jak Pz IV F czy Pz III L które są właściwie nietykalne od frontu jak są ustawione pod kątem i nawet jak się przebije to często nawet nie zabija się żadnego członka załogi.

Dochodzi jeszcze marna celność w obu działach.

I ostatnia największa wada, tylko jedna osoba siedzi w wieży, jak padnie to nie możesz strzelać, do tego przeładowanie trwa 10s po to by tylko strzelić bagietką z słabą penetracją i obrażeniami po przebiciu.

Szczerze to Char B1 Bis powinien mieć BR 2.0, obecnie np. Valentine z 40mm jest znacznie lepszym czołgiem a ma ten sam BR.

12 hours ago, Kubus_Uszatek said:

Pomijam fakt że M4A1 i M10 losowane są na ich Francuskie odpowiedniki, no co za ***** to wymyślił? Przecież to odbiera wszelką radość z gry, bardziej niż losowanie USA vs ZSRR gdzie tylko jedna ze stron jest przygotowana na taki konflikt.

Niestety każda nacja obecnie ma Shermana i trzy mają M10, nie zdziwię się jak makaroniarze też je dostaną, więc musisz się jakoś nauczyć z tym żyć.

Edited by RideR2
  • Like 1
medal medal medal medal

W sumie Foch i Beczka (Amx-50 Sur...) mają taka samą amunicje jak M103. Foch na 7.3 rozjeżdża Tygrysy. 

Panie Gaijin dziękuję za taki prezent w grze WojennyPiorun <3 Płacz Niemców bezcenny.

Edited by Lancetti
  • Like 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Grając kolejną bitwę stockowym fochem, spotkałem chieftaina którego nie potrafiłem przebić... on mnie zresztą też :lol2:, następnie spotkałem T95 i myślałem, że będzie to długie starcie, na moje szczęście pocisk wszedł przez gąski i rozwalił go :p:, zginąłem przez samobójcze bomardowanie, jednak dzięki łasce gaijin użyłem podwójki i już na samym respie byłem atakowany przez kolejny samolot który tym razem nie dał radę mnie zbombić i rozbił się dając mi free fraga :crazy:5a3beb6571a34_shot2017_12_2118_06_32.thu

• Like 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Ja np. znalazłem sobie nową zabawę w postaci jazdy Stugiem IIIA\Pz.IV E na 2.3. Wiem, wiem że na niskich to "se mogę". No ale to jest silniejsze  @[email protected] Zalew francuzów jest tak potężny (B1 ter) że Oś ledwo co daje radę wyjechać z spawna, Chociaż, jak się znajdzie para ogarniętych gracz która odkryje Hl.Gr.38C, wtedy role się odwracają :D 

shot 2017.12.21 19.42.57.jpg

Edited by Lancetti

Ukryto posty niezwiązane z tematem wątku. Następne dyskusje o rudych oczach Bambusa, albo borowanych ósemkach zakończą się warnami za łamanie punktu 1.1.2 regulaminu forum.

• Like 2
  • Haha 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, Lancetti said:

Ja np. znalazłem sobie nową zabawę w postaci jazdy Stugiem IIIA\Pz.IV E na 2.3. Wiem, wiem że na niskich to "se mogę". No ale to jest silniejsze  @[email protected] Zalew francuzów jest tak potężny (B1 ter) że Oś ledwo co daje radę wyjechać z spawna, Chociaż, jak się znajdzie para ogarniętych gracz która odkryje Hl.Gr.38C, wtedy role się odwracają :D 

shot 2017.12.21 19.42.57.jpg

Czyli sugerujesz, żeby się napchać po kokardę kumulakami i wyciągnąć StuG-a z garażu? Hmm, brzmi kusząco, tylko oduczyłem się już celowania z tych krótkolufowych pukawek. 

medal medal medal medal medal medal medal

10 minutes ago, pilot_Pirx said:

Czyli sugerujesz, żeby się napchać po kokardę kumulakami i wyciągnąć StuG-a z garażu? Hmm, brzmi kusząco, tylko oduczyłem się już celowania z tych krótkolufowych pukawek. 

Mam nadzieje że nie będzie warnik ale wspisuje się w temat. 

Jedyne co możemy kumulować, to miłość oraz pociski w francuskich czołgach 2764.png

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Cóż...

wracając do tematy francuskich czołgów,

ich uroda jest niestety odwrotnie proporcjonalna do urody francuskich kobiet tak więc odpuszczę sobie grind tegoż drzewka, tym bardziej, że jak to do Francji przyplątali się tam również uchodźcy z drzewka amerykańskiego, których w większości już mam :) 

• Like 1
medal medal medal medal medal

39 minutes ago, TheLastWhiteMan said:

Afgańczycy to jakie mają czołgi?

gdzieś czytałem że w afgańskim drzewku to ma wyjść jako preorder, ze względu na mobilność i brak pancerza będzie gdzieś na 3.3

koza.png

• Haha 5
medal medal medal medal medal

3 hours ago, _Ares28_ said:

Ukryto posty niezwiązane z tematem wątku. Następne dyskusje o rudych oczach Bambusa, albo borowanych ósemkach zakończą się warnami za łamanie punktu 1.1.2 regulaminu forum.

i wlaczono zabezpieczenia antyspamerskie :V

(kzoy chyba nie podpadaja pod rude, oczy Bambusa an i osemki? ;) - jak co to zadnej nie wrzucalem :P

propos borowania - czym borowac francuskie puszki na wyzszych BR? kumulak wg przepisu Lancetti spisuje sie swietnie na low tierach :) 

• Thanks 1
medal medal medal medal medal medal

8 hours ago, LuftMaus said:

a to ci napisze jak wroce i sprawdze (dziisaj an kv ani jumbo sie pograc sensownie nie dalo :S

Musiałeś trafiać na ARL-44 (ACL-1) jego tymi działami trudno ruszyć od przodu. Wszędzie 100mm lub troszkę więcej.

Jedynie gdzie ludzie mi się wbijali z pociskami z wkładką czy to z kv lub jumbo to:

20171222080657_1.thumb.jpg.b57c600565b21

Jeśli chcesz w wieżę to musisz apkami bez wkładki. Z innymi czołgami francuskimi powinieneś dać radę bez problemu. To i jeszcze ich jumbo może sprawiać problemy z przebiciem.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Da się zabić focha przez optykę, pierwszy raz mi się to zdarzyło, częściej pada sama optyka 

Spoiler

5a3d79b9e8523_shot2017_12_2222_30_33.thu5a3d79bb4381c_shot2017_12_2222_30_34.thu5a3d79bd01175_shot2017_12_2222_30_35.thu

Edited by Mr_Dumplin_Popo
  • Like 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...