Jump to content

Ogólna dyskusja i opinie o francuskich czołgach

Temat ten rozpoczyna dyskusję o każdym francuskim czołgu jak i opiniach.

Ja od siebie dodam, że gram na razie tylko B1ter i rezerwą w plutonie z 2 innymi parówkami :D. Zabawa jest przednia, a szczególnie na AB choć ostatnie gry i tak gramy na RB.

Niedługo gdy oni odblokują wyciągnę Sau 40 jak i S.35 :DD.

Jeszcze raz dziękuję @galakty za wydzielenie sekcji naziemnej francuskiej jak i włoskiej :good:.

Edited by DukeNukem64
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Osobiście wszystkim polecam od początku celować w ten czołg i kupić na niego talizman ;), cechuje się dużą mobilnością i super działem które rozwala 99% przeciwników na jednego strzała, brak pancerza jest czasami jego zaletą bo pociski potrafią po prostu przez niego przelatywać :lol2:

shot 2017.12.19 21.07.18.jpg

• Thanks 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

4 minutes ago, Mr_Dumplin_Popo said:

brak pancerza jest czasami jego zaletą bo pociski potrafią po prostu przez niego przelatywać

Na nowo odkryłeś Amerykę i to dosłownie, bo M18 jest w tej grze od zarania dziejów. 

Będę to powtarzał jak mantrę: dopóki mobilność i zwrotność pojazdów nie będzie uwzględniona w balansie, to będzie dalej postępował proces wotyzacji tego tytułu. 

Chcecie strzelankę ze skinami czołgów, to będziecie ją mieli. Szybkie papierowe colty, to kolejny krok w tym kierunku. 

Ja mam swoiste deja vu, bo raz już ten proces obserwowałem.

• Upvote 5
medal medal

9 minutes ago, kowan69 said:

Na nowo odkryłeś Amerykę i to dosłownie, bo M18 jest w tej grze od zarania dziejów. 

Na tym czołgu nie ma przełamania kadłuba 

17 minutes ago, kowan69 said:

Będę to powtarzał jak mantrę: dopóki mobilność i zwrotność pojazdów nie będzie uwzględniona w balansie, to będzie dalej postępował proces wotyzacji tego tytułu. 

Chcecie strzelankę ze skinami czołgów, to będziecie ją mieli. Szybkie papierowe colty, to kolejny krok w tym kierunku. 

Ja mam swoiste deja vu, bo raz już ten proces obserwowałem.

Kurcze, muszę się z Tobą zgodzić :) 

Na szczęście tutaj mamy jeszcze lotnictwo

• Upvote 1
medal medal medal medal medal

Zaobserwowałem buga z rakietami w AMX-13 SS.11. Podczas strzelania rakietami jedna za drugą, kolejne rakiety teleportują się gdzieś wysoko tak jakby zostały wystrzelone z Strv. Natomiast działo tego małego rozrabiaki jest świetne. Generuje ono dużą ilość odłamków dzięki czemu często zabija się na hita mino iż jest to działo 75mm. Szkoda tylko, że miota tym działem jak szatan.

medal medal medal

48 minutes ago, DukeNukem64 said:

Temat ten rozpoczyna dyskusję o każdym francuskim czołgu jak i opiniach.

Ja od siebie dodam, że gram na razie tylko B1ter i rezerwą w plutonie z 2 innymi parówkami :D. Zabawa jest przednia, a szczególnie na AB choć ostatnie gry i tak gramy na RB.

Niedługo gdy oni odblokują wyciągnę Sau 40 jak i S.35 :DD.

Jeszcze raz dziękuję @galakty za wydzielenie sekcji naziemnej francuskiej jak i włoskiej :good:.

Spotkaliśmy się na normandii. Szkoda, że dostaliśmy wciery. Miałem 2,5 raza więcej killi niż mój  team :S

medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

24 minutes ago, Shub_Niggurath said:

Spotkaliśmy się na normandii. Szkoda, że dostaliśmy wciery. Miałem 2,5 raza więcej killi niż mój  team :S

Nawet nie zauważyłem :018:. Gratuluję wyniku :).

20171219223854_1.jpg

Ta gra pokazuje jak niektórzy ludzie w niemcach są nieogarnięci nawet na niskich erach :/. Ludzie nie mogący przebić z pumy która ma 95mm peny B1 z przodu które ma 70mm pancerza.

Edited by DukeNukem64
  • Upvote 2
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Na razie jako wielki fan Shermanów pomykam tą premką z wieżą oscylacyjną - zabawa przednia. Czołg mobilny, świetne działo (mniej więcej porównywalne do armaty z Firefly). Bardzo miękka wieża (40 mm pancerza na froncie). Czyli typowa gra Shermanem - flankować i nie dać się trafić, czołg idealny na nową mapę Linia Maginota. 

• Upvote 1
medal medal medal medal medal medal medal

23 minutes ago, SirAjgor said:

Od rana mnie nie rzuciło na żadną z nowych map :(

A mnie tylko 2 razy pod rząd na linie maginota i tyle. Koledze z dywizjonu za to cały czas rzucało bliski wschód. 

W czym wersja drzewkowa B1 rekompensuje sobie gorszy pancerz od tej premium?

Bo ja nie widzę różnicy in plus w jej kierunku. 

Dalej jest Sherman na APCBC ze 163mm penki na 4.7. 

Poważnie? Przeciez on śmieje się z burgerowych odpowiedników. 

Armata 75 czy 76mm jest bez znaczenia. 

Kolejna gwiazda do Llorka na 6.3. 

216mm penetracji + colt. W zasadzie nie mam pytań. 

ARLetti-44 to niszczyciel?

Na jakiej zasadzie tu się przydziela klasy czołgów? Losowo?

Z sentymentem patrzę tylko na AMX-50 Focha. 

Do elementów które nie są brane pod uwagę w kwestii balansu, oprócz mobilności i zwinności doszła jeszcze siła ognia, tzw. burst damage.  

1 hour ago, Mr_Dumplin_Popo said:

Na tym czołgu nie ma przełamania kadłuba 

Przyznaj się kiedy ostatni raz strzelałeś z HE do Hellcata? Z tego co widziałem, to Ty w ogóle nie wozisz takiej amunicji.

Ja przestałem jak zacząłem regularnie barwić go na żółto tymi HEkami, a później wracać do garażu.

medal medal

16 minutes ago, kowan69 said:

Przyznaj się kiedy ostatni raz strzelałeś z HE do Hellcata? Z tego co widziałem, to Ty w ogóle nie wozisz takiej amunicji.

Ja przestałem jak zacząłem regularnie barwić go na żółto tymi HEkami, a później wracać do garażu.

Po co ci HE ?

• Like 2

7 minutes ago, kowan69 said:

ARLetti-44 to niszczyciel?

Na jakiej zasadzie tu się przydziela klasy czołgów? Losowo?

Pisałem w jego blogu deweloperskim, że to przez jego dokumenty w których ma napisane że był niszczycielem. 

Co do Shermana to na najlepszym pocisku ma on 180mm peny tak więc lepiej od 17 funtówki. 

• Like 1

Zbieram materiały na Lorkę40t i musze powiedzieć jedno. Tak jak obawiałem się o użyteczność czolgow bez wkładki HE tak teraz, po rozegraniu parudziesięciu bitw moge śmiało powiedzieć jedno. 15kg lity pocisk robi tak potężne kuku przeciwnikowi że nie trzeba poprawiać dwa razy. Chociaz pierwsze ery IMO to jest patologia do kwadratu. I era to takie przygotowanie przed burza, II i III to czołgi zdobyczne/poczatki własnych. Śmieszkowanie zaczyna sie od IV. Przyjemna nacja [od 6.3]. Tylko byleby uważać na He219. On nie jest fajny. On robi straszną krzywdę :(

• Like 1
  • Haha 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

1 hour ago, Lancetti said:

Zbieram materiały na Lorkę40t i musze powiedzieć jedno. Tak jak obawiałem się o użyteczność czolgow bez wkładki HE tak teraz, po rozegraniu parudziesięciu bitw moge śmiało powiedzieć jedno. 15kg lity pocisk robi tak potężne kuku przeciwnikowi że nie trzeba poprawiać dwa razy. Chociaz pierwsze ery IMO to jest patologia do kwadratu. I era to takie przygotowanie przed burza, II i III to czołgi zdobyczne/poczatki własnych. Śmieszkowanie zaczyna sie od IV. Przyjemna nacja [od 6.3]. Tylko byleby uważać na He219. On nie jest fajny. On robi straszną krzywdę :(

Właśnie nie mogę się doczekać AMXów 50 90 i 50 100 jak i tej lorki 40t.

Dla niektórych nie do zniesienia, ale dla mnie dobrze, że wsadzili tam chociaż tego M4A1 i M10. Super Shermana i Jumbo jak według mnie mogliby zabrać z tego drzewka (a szczególnie tego drugiego).

59 minutes ago, cebulowy_rycerz said:

HE z brummbara to nawet IS-y przełamuje :)

HE z Bimbora niszczy wszystko co jest w tej grze. Oprócz KW-2. To jak antymateria z materią. :Bayan:

1 hour ago, DukeNukem64 said:

Właśnie nie mogę się doczekać AMXów 50 90 i 50 100 jak i tej lorki 40t.

Dla niektórych nie do zniesienia, ale dla mnie dobrze, że wsadzili tam chociaż tego M4A1 i M10. Super Shermana i Jumbo jak według mnie mogliby zabrać z tego drzewka (a szczególnie tego drugiego).

Tylko nie czaje jednego. Jeśli w Lorce dostaniesz w ładowniczego/celowniczego musisz przeładowywać caly bęben od nowa. Tak jakbyś w grze FPS dostał w nogę przez co trzeba przeładować karabin od nowa. :dntknw:

• Sad 1
medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal medal

2 minutes ago, Lancetti said:

Tylko nie czaje jednego. Jeśli w Lorce dostaniesz w ładowniczego/celowniczego musisz przeładowywać caly bęben od nowa. Tak jakbyś w grze FPS dostał w nogę przez co trzeba przeładować karabin od nowa. :dntknw:

Bug jeszcze z Chi-Ri 

Powiem tak, Francuzami nie grałem. Nie mam na koncie zbyt wielu bitew, nie jestem jakimś super graczem, do tej pory grałem prawie wyłącznie RB, od jakiegoś czasu hamburgerami sobie pykam, przebolałem losowania na RB, BR 3.0-4.0 gdzie często trafia się albo na KV-1B albo po prostu na Ruskie KV co kończy się zgonem gdy poruszamy się Shermanem jeżeli nie zdążymy załadować AP i walnąć w bok.

Ale nie mogę zrozumieć losowań gdzie USA, WB i Japonia/ZSRR losowane jest na Niemcy, Francję i Japonię/ZSRR/Włochy.

Albo ja jestem taki cienki albo B1 ma pancerz ze stalinium jak KV a działo niczym KwK 40L/43 75mm, jedna pestka i zgon, co do pancerza to nawet prawie pod kątem prostym przestrzelenie B1 od boku pociskiem AP jest 50/50 albo wejdzie albo nie.

Pomijam fakt że M4A1 i M10 losowane są na ich Francuskie odpowiedniki, no co za ***** to wymyślił? Przecież to odbiera wszelką radość z gry, bardziej niż losowanie USA vs ZSRR gdzie tylko jedna ze stron jest przygotowana na taki konflikt.

FCM 36 to jakaś patologia, nie mam pojęcia jak z tym walczyć, 75 mm z M4A1 nie jest wstanie tego przebić a jak już przebije to tak jakby wylatywał z drugiej strony, papier czy brak wnętrzności?

medal

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...