kheynom

Matchmaking a Battlerating (MM a BR)

Jenom technický dotaz, zohledňuje MM vyváženost BR u obou týmů, nebo je teoreticky možné dostat se do bitvy 16 JAK 7-B proti 16 FW190 A-4? Bráno na RB.

Tak konkrétně tenhle případ už nenastane, když A-4 má BR 4.3, takže rozdíl by byl 2.0.

Teoreticky se to stát asi může, že bys měl tým plnej letadel s BR třeba 3.0 a druhý tým by měl jenom letadla s BR 4.0. Nicméně ve hře jsem to nikdy neviděl. Logické je, že MM má nějaké algoritmy, které s uplynulým časem ve frontě povolují a povolují pravidla. Takže kdyby viděl ve frontě 12 letadel s BR 3.0 a 12 jiných s BR 4.0 a nic mezi tím, tak by po nějaké době tu hru spustil. Ale to se v reálném provozu nemá moc šanci stát.

ok mas pravdu ale teraz ideme na vypocet z mojich troch lietadiel s max br 6.3 6.0 5,7 je vysledok br 6 ...

To není. Nepočítá se čistý průměr, ale druhý a třetí nejvyšší BR se zprůměrují a to se zprůměruje s nejvyšším BR ještě jednou (takže první letadlo má vliv 1/2 a další dvě po 1/4), a ještě navíc rozdíl mezi prvními třemi nejvyššími BR nesmí být větší než asi 1 nebo 1,3. Takže když si dáš letadla 7.0, 6.0 a 6.0, bude mít BR 6.7, ale když si dáš 7.0, 5.0, 5.0, tak budeš mít pořád 7 - alespoň pokud to nezměnili. Ještě jsem to neověřoval.

To není. Nepočítá se čistý průměr, ale druhý a třetí nejvyšší BR se zprůměrují a to se zprůměruje s nejvyšším BR ještě jednou (takže první letadlo má vliv 1/2 a další dvě po 1/4), a ještě navíc rozdíl mezi prvními třemi nejvyššími BR nesmí být větší než asi 1 nebo 1,3. Takže když si dáš letadla 7.0, 6.0 a 6.0, bude mít BR 6.7, ale když si dáš 7.0, 5.0, 5.0, tak budeš mít pořád 7 - alespoň pokud to nezměnili. Ještě jsem to neověřoval.

Vyhnul bych se slovu "průměr", protože to nemá s průměrem moc společného, respektive ti to celkový BR nesníží o více jak o 0.3. Tak jak je popsáno v úvodním postu. U tanků v AB to po 1.45 už ale funguje stejně, jako u tanků v RB například, kdy se celkový BR odvíjí pouze od vozidla s nejvyšším BR a zbytek se nebere v potaz.

Vyhnul bych se slovu "průměr", protože to nemá s průměrem moc společného, respektive ti to celkový BR nesníží o více jak o 0.3. Tak jak je popsáno v úvodním postu. U tanků v AB to po 1.45 už ale funguje stejně, jako u tanků v RB například, kdy se celkový BR odvíjí pouze od vozidla s nejvyšším BR a zbytek se nebere v potaz.

jj, presne

[spoiler]281v7gh.jpg
2z65ms3.jpg
11uj5lx.jpg
euorav.jpg[/spoiler]

No, je jedno jak tomu říkáme. Dneska jsem se přesvědčil, že to započítává i stroje s nižším BR než jen o 1.3, ale výsledek nebude nikdy mižší než o 0,3, jak jsi psal.

No, je jedno jak tomu říkáme. Dneska jsem se přesvědčil, že to započítává i stroje s nižším BR než jen o 1.3, ale výsledek nebude nikdy mižší než o 0,3, jak jsi psal.

jen připomenu že se bavíme čistě o AB letadel ... tanky mají trošku jiné zákonitosti ... a fungují trošku odlišně 

medal medal medal

to co dal M8ii je všechno ze squadu ... tedy o5 to není možno brát v potaz 

tady mas umele squady a je to stejne, nejvyssi bere

akorat to nema dopad na toho druheho

[spoiler]2drbgr9.jpg
9jdfk5.jpg
m4msn.jpg
10h53cz.jpg[/spoiler]

Edited by M8ii

Bere MM v potaz aktuálně vyzkoumané moduly?

Když jsem začal s M41 tak jsem potkával Pz IV, Tigry a první Panthery.

Po vyzkoumání všech modulů jedu jenom proti KT H, Panther F a 2.

Připadá mi, že nějak interně s výzkumem i stoupá BR :-/

medal medal medal medal medal medal

Když jsem začal s M41 tak jsem potkával Pz IV, Tigry a první Panthery.

Po vyzkoumání všech modulů jedu jenom proti KT H, Panther F a 2.

Připadá mi, že nějak interně s výzkumem i stoupá BR :-/

Možné je všechno, nicméně já to nepozoruju. Respektive třeba nedávno Venom úplně ve stocku - a každej druhej match je proti MiG 15bis. To stejné třeba druhé Jumbo (5.7), ještě jsem nezažil hru, kdy bych nepotkal Jagdpanthery/Ktigery (6.7), i když jsem úplně bez modulů / s jedním, dvěma

Ne, tedy neměl by a osobně to nijak nepozoruju. I s plně vyzkoumanými letadly sem tam potkávám nepřáítel jen o 0,3 lepší než já, a se stockovým letadlem naopak protivníky o 1,3 lepší.

Jinak stále se mi nepodařilo potvrdit rozdíl BR v arkádě větší než 1,3 bodu, těch pár případů bylo vždycky díky nějaké skupině - letce.

Na druhou stranu jsem stále pořád nebyl "top BR" v bitvě - vždycky měl někdo stroj s vyšším BR.

No tak teď jsem na místní MM-teoretiky zvědav.

RB letecká bitva, já letím s Thunderboltem (3,7), na protější straně vidím I-153 (2,3)...

http://i.imgur.com/ZGmBroq.jpg

http://i.imgur.com/cSJ6xCY.jpg

Jak vidno, není ve squadu. Má ale lvl 100, tak že by skill MM?

medal medal medal medal medal medal medal medal medal

RB letecká bitva, já letím s Thunderboltem (3,7), na protější straně vidím I-153 (2,3)...

Není to z toho obrázku vidět, protože jsi moc daleko od něho, ale s největší pravděpodobností se jedná o prémiovou I-153P, která má BR 3.3 v RB. Koukal jsem ve hře a dotyčný ji má, odehrál s ní necelých 60 bitev v RB.

Jinak plný název letadla ti doskočí na cca ?kilometr?, do té doby se ti zobrazuje jenom obecný typ letadla.

Není to z toho obrázku vidět, protože jsi moc daleko od něho, ale s největší pravděpodobností se jedná o prémiovou I-153P, která má BR 3.3 v RB. Koukal jsem ve hře a dotyčný ji má, odehrál s ní necelých 60 bitev v RB.

Jinak plný název letadla ti doskočí na cca ?kilometr?, do té doby se ti zobrazuje jenom obecný typ letadla.

Mno, OK, to by mohlo vysvětlovat. :?s

S letadly mnoho nalétáno nemám, a u tanků jsem zvyklý, že nad 1200 metrů je obecný popisek např. Heavy Tank, a pod 1200 metrů mi to rovnou ukáže konkrétní typ např IS-2 mod 1944. Neuvědomil jsem si v tu chvíli, že v letadlech se ty koncová písmenka objevují až na kratší vzdálenost.

Ale je pravda, že teď nově u Američanů to taky tak funguje... Medium Tank -> M3 -> Medium Tank M3 Lee.

medal medal medal medal medal medal medal medal medal

Kdyby tam byl skill MM podle LVL to jako by tam nebyl zadny

MM podle modulu, na to by muselo byt ve hre mnohem vic hracu

u mě teda funguje to že jednou jsem mezi TOP,pak mezi LOW pak někde uprostřed ... ale pokud jsem mezi TOP ( nově např s premiovým pz-IV) a povede se mi 5-10 killů tak následující bitva s železnou pravidelností mezi tigry a pantery ...což je myslím si fér 

medal medal medal

Nemoze to byt premiova I-153 s BR 3.3?

_LDF

medal medal medal

Vzdálenosti jsou do cca 500 metrů a do cca 1000 metrů, přičemž u letadel se na střední vzdálenost objevuje více detailů, nicméně u některých jednotek je popisek stejný, protože není co z názvu ubrat.

u mě teda funguje to že jednou jsem mezi TOP,pak mezi LOW pak někde uprostřed ... ale pokud jsem mezi TOP ( nově např s premiovým pz-IV) a povede se mi 5-10 killů tak následující bitva s železnou pravidelností mezi tigry a pantery ...což je myslím si fér 

Hmm, to já se mezi Tigry a Pantery dostanu i po totálně zpackaným kole. Můj StuG.III G s BR 4.7 obklopen samými "kočkami" s BR 5.7 a samozřejmě odpovídajícími nepřáteli. Strašná "sranda"...

medal medal medal

Hmm, to já se mezi Tigry a Pantery dostanu i po totálně zpackaným kole. Můj StuG.III G s BR 4.7 obklopen samými "kočkami" s BR 5.7 a samozřejmě odpovídajícími nepřáteli. Strašná "sranda"...

s druhým Jumbem mě to zase házi proti KT-H a podobné havěti ... bez APCR se mi jen smějou 

medal medal medal

Kdepak pánové,

MM byl, je a bude jen o tom zdravě hráče nasrat a donutit ho vysypat penízky. Nic dalšího za tím nehledejte. Přece si hloupě nemyslíte, že Gaijin udělal tuto hru proto aby jste ji hráli zdarma :Ds  :Ds . Máte snad pocit, že nasypali hoši miliony dolarů do vývoje, lidí technologie, atd. jen proto aby si lidi hráli zdarma :Ds  :Ds . Neblbněte, MM je poměrně hezky inteligentně sepsaný. Dál bych nad tím nebádal  ;)s.  Pamatuje si někdo začátky této hry? Pokud ano, tak je nasnadě si uvědomit, že WT musel, chtě-nechtě odebrat "pár" hráčů WoTku. A toho docílil benevolentnějšími "vychytávkami" a "nabídkami" než mělo WoT. A tehdy zpruzení hráči WoT přešli minimálně z poloviny na hraní WT. Teď už je základna "závisláků" tedy hráčů slušná a přichází nekompromisní manipulace s hráčem a jeho "konečné" podojení. Bohužel smutná pravda. Tak asi tak k tématu této F2P střílečky :Ds . 

Kdepak pánové,

MM byl, je a bude jen o tom zdravě hráče nasrat a donutit ho vysypat penízky. Nic dalšího za tím nehledejte. Přece si hloupě nemyslíte, že Gaijin udělal tuto hru proto aby jste ji hráli zdarma :Ds  :Ds . Máte snad pocit, že nasypali hoši miliony dolarů do vývoje, lidí technologie, atd. jen proto aby si lidi hráli zdarma :Ds  :Ds . Neblbněte, MM je poměrně hezky inteligentně sepsaný. Dál bych nad tím nebádal  ;)s.  Pamatuje si někdo začátky této hry? Pokud ano, tak je nasnadě si uvědomit, že WT musel, chtě-nechtě odebrat "pár" hráčů WoTku. A toho docílil benevolentnějšími "vychytávkami" a "nabídkami" než mělo WoT. A tehdy zpruzení hráči WoT přešli minimálně z poloviny na hraní WT. Teď už je základna "závisláků" tedy hráčů slušná a přichází nekompromisní manipulace s hráčem a jeho "konečné" podojení. Bohužel smutná pravda. Tak asi tak k tématu této F2P střílečky :Ds . 

Jak si pomůžeš penězi proti MM  ? povídej

medal medal medal

A v čem ti má pomoct nasypat do hry peníze? I s osádkami na maximální úrovni, prémiovými stroji a prémiovým účtem neustále potkávám stroje s vyšším BR - včera jsem měl konečně poprvé nejvyšší BR ve hře - přesněji můj nejlepší stroj mělstejné BR jako nejlepší stroje všech ostatních hráčů - spojenců i nepřítel - kromě tří, kteří ho měli nižší. Krásně vyvážená bitva - škoda že mě první nepřítel naramoval a pak jsem musel odejít, takže jsem si to vůbec neužil.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.